ממש לא גימיק: זו הסיבה שהשתלת שיניים ביום אחד היא הפתרון המתקדם והטוב ביותר

(2)
לדרג
תוכן מקודם

השתלת שיניים יכולה להיות עניין מורכב, הדורש זמן ומאמץ מצד המטופל - לעיתים רבות היא כרוכה בכאב ובאי נוחות רבה. החדשות הטובות: כיום ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד, מבלי להתפשר על איכות ועל אפקט מקסימלי

רופאת שיניים ,מומחית לכירורגיית פה ולסתות
077-2306966 (מספר מקשר)

ככל שהזמן חולף, עולם הרפואה והאסתטיקה פורץ גבולות, וטכנולוגיות חדשות מאפשרות למטופלים ליהנות מאופציות טיפוליות זמינות ומהירות יותר, במינימום טרחה וכאב, לצד תוצאה מקסימלית. גם תחום השתלות השיניים צבר תאוצה, וכיום אפשר לעבור הליך כזה ביום אחד בלבד, באמצעות טכנולוגיה מהדור החדש.

תכנון ממוחשב ומתקדם. צילום: שאטרסטוק

באילו מצבים נדרשת השתלת שיניים?

הרס דנטלי בעקבות עששת מחלות חניכיים מתקדמות והרגלי הגיינה לקויים - כל אלה עלולים להוביל לשלב שבו יהיה צורך בעקירות השיניים ובהשתלת שיניים מלאכותיות חדשות.

 

מהן האופציות העומדות לרשות המבקשים לעבור הליך מסוג זה?

באופן כללי, קיימות שתי דרכים המאפשרות לבצע השתלת שיניים:

הדרך הקלאסית הארוכה:

מדובר בתהליך ארוך ומייגע, העשוי להמשך בין חצי שנה לשנה, במהלכו נעקרות השיניים הבעייתיות ובמקומן מוחדרים שתלים חדשים. התהליך כולל מדידות רבות, עקירות שנעשות לרוב במספר שלבים ותהליך קליטה ארוך שעשוי להמשך בין 3-6 חודשים. מעבר לכך, כדאי להביא בחשבון שבמהלך תקופה זו, לעיתים רבות המטופל נאלץ להיעזר בשיניים תותבות, שעלולות לפגוע בנוחות, בביטחון ובשגרת החיים.

הדרך הקצרה:

אופציה קלה וידידותית יותר, היא לעבור השתלת שיניים באופן מרוכז וחד פעמי. הליך כזה מתאפשר הודות לתכנון ממוחשב ומתקדם, באמצעותו ניתן לבצע הדמיות והדפסת הלסת בתלת ממד. בצורה זו, ניתן להתאים את השתלים בצורה המדויקת והטובה ביותר, המאפשרת פיזור עומס נכון שלהם בחלל הפה, מה שתורם ליציבותם. כמו כן, ניתן לתכנן את צורת השיניים העתידית. למעשה, בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת הזאת, כיום אפשר לבצע כבר באותו היום את הטיפול כולו, הכולל עקירות, החדרת השתלים ולקיחת המידות עבור השיניים הקבועות. המטופל יוכל לזכות בשיניים חדשות במנח הנכון ובצבע האידאלי עבורו, כבר ביום הראשון של התהליך או ביום שאחריו.

 

עד כמה הליך קצר באמת יעיל?

ובכן, אם שמעתם על השתלת שיניים ביום אחד, ונדמה לכם שמדובר בגימיק, הנה החדשות המפתיעות: למעשה, שיטה זו הכרוכה כאמור באמצעי הדמיה מתקדמים ביותר, עשויה לחסוך זמן וניתוחים רבים..מעבר לכך, הערכה טובה מאפשרת שחזור מדויק של ממדי הפנים, במקרים של החסרת גובה עקב אבדן שיניים, השכיחה בגיל מבוגר ופוגעת במראה הפנים. יתרון זה מאפשר למטופל "לחזור" אחורה בשנים ולהראות צעיר יותר. יתרה מכך, ההדמיה מאפשרת דיוק מירבי, ויתרונה הגדול טמון בכך שהיא מתאימה גם לאנשים עסוקים, שלא מעוניינים בטיפולים המצריכים פגישות מרובות, וגם למי שנרתע מפגישות תכופות אצל רופא השיניים עקב חשש או פחד. כמובן שהליך מוצלח ויעיל תלוי בין היתר, במיומנות הצוות והמטפל.

איך כל זה נעשה ביום אחד?

הפרוצדורה נעשית באמצעות סדציה("טשטוש") , כך שהמטופל כמעט אינו מרגיש דבר לאורך התהליך. השתלים מוחדרים בקלות, וכבר ביום למחרת (ולעיתים באותו היום), השיניים מורכבות בפיו של המטופל וכל התהליך הניתוחי מאחוריו.

וודאו שהרופא המטפל הינו מומחה לכירורגיית פה ולסת. צילום: שאטרסטוק

על מה חשוב להקפיד בטרם ביצוע השתלת שיניים?

הכללים הבאים יבטיחו תוצאה איכותית ומוצלחת:

 

  1. וודאו שהרופא המטפל הינו מומחה לכירורגיית פה ולסת, בעל ניסיון רב בפרוצדורות מסוג זה.

  1. שאלו האם הגשר שעל גביו מורכבות השיניים מוברג או מודבק: גשר מוברג מאפשר חלוקת עומס טובה יותר של השיניים, שתורמת להצלחת הטיפול ולכן הוא עדיף.

  1. וודאו שהמרפאה מצוידת במחשוב מתקדם, המאפשר תכנון מקדים של השתלים. אלמנט זה חיוני על מנת לזכות בתוצאה האפקטיבית והאסתטית ביותר, וזאת כאמור הודות לחלוקה נכונה בין השתלים המתאפשרת בזכותו.

  1. בקשו לראות תמונות של מטופלים שביצעו הליך דומה במרפאה. אלה יוכלו לספק עבורכם רושם לגבי טיב הטיפול.

לסיכום: כיום, בזכות טכנולוגיה מתקדמת וממוחשבת ניתן לבצע השתלת שיניים בזריזות וביעילות. בחירת צוות מיומן תבטיח שהתהליך יעבור בקלות ובאופן הטוב ביותר.

 

 

ד"ר הילה קליין היא מומחית לכירורגית פה ולסת, בעלים ומנהלת מרפאת "ד"ר הילה קליין"

 

סייעה בהכנת הכתבה: מיכל הלפרין, כתבת zap doctors

 

 

  • צור קשר
ד"ר הילה קליין
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום

עוד בתחום