האם לילד שלך יש הפרעת קשב וריכוז?

(5)
לדרג
תוכן מקודם

הילד שלכם חסר סבלנות ואינו קשוב? הוא מאוד תזזיתי ומתקשה להתרכז לאורך זמן? בואו לבדוק ב-11 שאלות - האם ייתכן שלילדכם יש הפרעת קשב וריכוז והאם כדאי לגשת לאבחון

רופא נוירולוג לילדים ,מומחה לרפואת ילדים
077-2311174 (מספר מקשר)

הפרעת קשב וריכוז היא תופעה גנטית ותורשתית שמקורה בהפרעה מבנית במוח. שמה המקצועי של התופעה ADHD – Attention Deficit Hyperactivity Disorder, מתייחס להפרעת קשב וריכוז המלווה בהיפראקטיביות, אך ישנן גם הופעות של הפרעת קשב וריכוז שאינה מלווה בהיפראקטיביות, ואליה לרוב מתייחסים בכינוי ADD.

סימנים לקיומה של הפרעת קשב וריכוז ניתן לראות כבר מגיל אפס, אך אבחנה ממשית יכולה להינתן רק מגיל מאוחר יותר. ישנה כיום אבחנה פסיכיאטרית של ADHD לגיל הרך, הניתנת מגיל שנתיים, והחל מגיל 4 ניתן לבצע אבחון מקיף באמצעות בדיקה נוירולוגית ושאלון המקיף הנקרא DSM-5, שמטרתם לבדוק את קיומם של סימפטומים המעידים על הפרעת קשב וריכוז, ואת מידת הפרעתם לתפקוד הילד.

על מנת להבין אם ייתכן שיש לילדכם הפרעת קשב וריכוז, עברו על השאלות הבאות וסמנו עד כמה התופעה מייצגת את התנהגות ילדכם:

  • צור קשר
ד"ר אלה קוזמינסקי
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום

עוד בתחום