ניתוח לב פתוח ללא הרדמה

(0)
לדרג

רופאים בארה"ב פיתחו שיטת ניתוח מיוחדת לביצוע ניתוח מעקפים ללא צורך בהרדמה כללית. החולה ער במהלך הניתוח והרופאים משתמשים בתרופה "אפידורל", התרופה שמשמשת בעיקר יולדות לשיכוך כאבים במהלך הלידה. דוקטור, תחתוך קצת יותר ימינה...

מאת: רופאים בארה"ב פיתחו שיטת ניתוח מיוחדת לביצוע ניתוח מעקפים ללא צורך בהרדמה כללית. החולה ער במהלך הניתוח והרופאים משתמשים בתרופה "אפידורל", התרופה שמשמשת בעיקר יולדות לשיכוך כאבים במהלך הלידה. דוקטור, תחתוך קצת יותר ימינה...

רופאים מבית החולים האוניברסיטאי של פיטסבורו בארה"ב פיתחו שיטת ניתוח מיוחדת המאפשרת לבצע בחולים ניתוח מעקפים ללא צורך בהרדמה כללית. השיטה החדשה, בה משתמשים בתרופה "אפידורל" המשמשת בעיקר יולדות, תיבחן במהלך החודשים הבאים על קבוצת מחקר בת 20 חולים.

תרופת האפידורל גורמת לחולה תחושת קהות וחוסר תחושה, כך שהחולה אינו מרגיש את הניתוח, תרופות אחרות מונעות תחושות של אי נוחות וחרדה.

ד"ר ג'ון וויליאמס, ראש מחלקת ההרדמה בבית החולים בו מתבצע המחקר, אומר כי השילוב של התרופות השונות יבטיח כי לחולה יישאר זיכרון עמום בלבד של ההליך הרפואי. "אם במהלך הניתוח תידרש הרדמה כללית היא עומדת לרשותנו בכל עת ובאופן מיידי", מסביר ד"ר וויליאמס.

שיטת הניתוח נקראת MIDCAB (minimally invasive direct coronary artery bypass), והיא דורשת מהרופא לבצע חתך קטן בלבד, עם פחות סיבוכים רפואיים וזמן אשפוז קצר בהרבה מניתוח מעקפים רגיל.

ניתוח המעקפים הראשון שבוצע במנותח ער, ללא הרדמה כללית, בוצע על ידי צוות המחקר על חולה בן 51, תוך שילוב של שיטת הניתוח החדשה יחד עם האפידורל. ד"ר וויליאמס מוסיף כי בוצעו עוד 40 ניתוחים דומים בטורקיה.

החולה הראשון המשתתף במחקר נותח בשבוע שעבר וזמן קצר לאחר הניתוח הפשוט התעורר החולה והחל לדבר עם בני משפחתו. "הוא לא סבל משום כאבים, בחילה או הקאות", מספר ד"ר וויליאמס, "השיטה החדשה תעזור במיוחד לחולים במחלות ריאה שאינם יכולים להיות מורדמים בהרדמה כללית אך זקוקים לניתוח".

רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום