רפואה פלסטית: להיוולד מחדש

(0)
לדרג

ברוב המקרים ניתוח פלסטי אינו מחולל שינוי דרמטי במראה החיצוני, אך הוא עשוי להוביל לשינוי חיובי בביטחון העצמי, ובכך לאפשר לאדם לפתוח דף חדש בחייו

רופא מנתח פלסטי
03-5346003

שיפוץ אף או חזה לשיפור המראה החיצוני הפך לדבר שבשגרה עבור רבים. אולם, מדי פעם, בין הנשים והגברים המרוצים, מתגלים סיפורים מרגשים במיוחד על אנשים שהניתוח הפלסטי היה עבורם תהליך של לידה מחדש. השינוי במראה החיצוני עבור אנשים מסוימים הוא תחילתו של מהפך ממשי בחייהם.

הניתוח הפלסטי, אינו משנה ברוב המקרים את המראה בצורה דרסטית, אך הוא משנה את אותה "גיבנת" שבלטה לעיניו של המנותח בהסתכלו במראה, את הדבר שפגע בדימויו העצמי ומנע ממנו להיות מאושר ושלם עם עצמו. תיקון הפגם האסתטי יכול לפעול כזרז לשינוי פנימי, הזורח דרך פניו של המנותח החוצה.

חיים אחרים

סיפור לדוגמה הוא על בחורה צעירה, שקצת אחרי גיל 30 הבינה כי עודף המשקל מונע ממנה לקיים קשר זוגי. היא לקחה את עצמה בידיים והחלה בתהליך של דיאטה. לאחר שהפחיתה כ-40 ק"ג ממשקלה, נותרה עם עודפי עור ניכרים בבטנה, ושדיה הפכו צנוחים ומרוקנים. למעשה, היא נראתה כמו אישה לאחר לידה. היא עברה ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן ותכננה לעבור ניתוח נוסף לעיצוב החזה לאחר החלמתה מהניתוח הראשון. תהליך החלמתה נמשך כחודשיים, שבהם אפשר היה לראות כיצד היא הופכת לאישה זוהרת ומטופחת. כעבור כשמונה חודשים האישה הגיעה לבדיקת ביקורת, הפעם עם בן זוג. בהמשך נכנסה להריון לראשונה. על ניתוח השדיים ויתרה לעת עתה.

סיפור אחר הוא על בחורה, יפהפייה ואינטליגנטית, בת 21, אשר לפני גיוסה לצבא גברו חרדותיה בנוגע למראה השדיים שלה. היא ידעה שבטירונות הרחצה במקלחות משותפת, וחששה מאוד מתגובת הבנות. שדיה היו אסימטריים: שד אחד התפתח באופן לא תקין והיה צינורי וצנוח והשד השני לא התפתח כלל. אמה סיפרה כי הייתה תמיד ילדה אהובה ומקובלת, אך בגיל ההתבגרות, לאחר ההתפתחות הלא תקינה של שדיה, החלה להיסגר והפכה עצובה. היו לה תמיד חברות טובות, אך הן לא היו שותפות לסוד, שאותו הקפידה להסתיר היטב. מובן שהיא נמנעה גם מחיזוריהם של הבנים ולא חוותה מערכת יחסים של גיל העשרה. היא החלה להתעניין בניתוח פלסטי כבר בגיל 17, ושיתפה את אמה בבעייתה רק כשהחליטה לבצע את הניתוח. גם בפני אמה סירבה להיחשף, אם כי האם ליוותה אותה לכל הייעוצים. בסופו של דבר הנערה נותחה. הניתוח היה מורכב, והוסבר לה כי גם לאחריו השדיים לא יהיו זהים. אבל התוצאה עבורה הייתה יותר ממשביעת רצון. השינוי היה מדהים, ואמה, שלא הייתה מודעת למצוקה הרבה של ילדתה, סיפרה כי היא מתמוגגת מלראות את בתה פורחת: "אי אפשר לתאר איך היופי, שהיה שם תמיד, פורץ החוצה". הנערה הפכה לנמרצת ופעילה יותר. השירות הצבאי, שהסתיים לא מכבר, היה תקופה נפלאה בשבילה. היא צברה חברים וביטחון עצמי והיא מרגישה שכל זה לא היה קורה אם לא הניתוח.

אלפי מטופלים עברו ניתוחים פלסטיים והסיפורים המרגשים רבים: נערים ונערות בעלי אף גבנוני וארוך שסבלו מדימוי עצמי נמוך, ילדים בעלי אוזניים בולטות שסבלו מהצקות של חבריהם ומקריאות גנאי, בחורות שטוחות חזה בגיל ההתבגרות האכזרי ונערות בעלות חזה גדול, שסבלו מסרבול ובושה.

קוראים מסוימים בוודאי ירימו גבה, יתמהו ואפילו יתמרמרו על החשיבות המוגזמת לכאורה שמוענקת למראה החיצוני והקלות הבלתי נסבלת של הנפת סכין המנתחים. אך עבור הנערים והנערות, הנשים והגברים הסובלים ממצוקה נפשית אמיתית עקב מראה גופני שאותו הם חווים כפגום, הניתוחים הפלסטיים הם הזדמנות מופלאה וחד פעמית להיוולד מחדש.

בואו לדבר על זה בפורום כירורגיה פלסטית אסתטית.

למידע נוסף - לחצו כאן.

למידע נוסף ליחצו על הגדלת חזה

  • צור קשר
  • קבע פגישה
  • שאל אותי
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים בתחום הרפואי הנ"ל. בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום

עוד בתחום