וידאו: אי פריון

(0)
לדרג

20-25% מהזוגות המבקשים להיכנס להריון יתקלו בקשיים. מתי מגדירים את הבעיה אי פריון? מהן הסיבות לבעיה? ואיזה טיפולים קיימים בשוק? ד"ר אריק כהנא עם התשובות

רופא גינקולוגיה ומיילדות (נשים) ,מומחה ליילוד וגינקולוגיה
077-2306945 (מספר מקשר)

כ-20%-25% אחוזים מכלל הזוגות המבקשים להיכנס להריון יתקלו בקשיים. ד"ר אריק כהנא, מנהל יחידת הפריון והפריה חוץ גופית אסותא מסביר שאי פריון מוגדר כאשר יש שנה של ניסיונות של יחסי מין ולא מושג הריון.

לדבריו, "הסיבות לבעיות אי פריון מתחלקות כך: 30% מהבעיות מקורן באישה בלבד, 30% מהבעיות מקורן בגבר בלבד, ו-30% מהבעיות מוגדרות כשילוב בעיות אצל הגבר ואצל האישה. המיקרים המתסכלים ביותר הם בקרב כ-10% מהזוגות שהכל אצלם תקין והבעיה היא על רקע לא מוסבר.

הבעיות אצל אישה יכולות להיגרם כתוצאה מאי קיום תהליך של ביוץ או מבעיה טכנית שמפריעה לזרע לפגוש את הביצית. גם אצל הגבר הבעיה יכולה להיות הורמונלית זרע חלש או בעיה מכנית"

ד"ר כהנא מרגיע כי משאובחנה הבעיה מתחילים בטיפולי פריון מהקל אל הכבד: בשלב הראשון הזרעה תוך רחמית ובשלב הבא הפרייה חוץ גופית. הבשורות הטובות הן שמרבית הזוגות מצליחים להיכנס להריון תודות לטיפולים.

בואו לדבר על זה בפורום הקפאת ביציות.

ד"ר כהנא אריק
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום