פט סיטי: גם בצפון הארץ

(2)
לדרג

בשורה לתושבי הצפון: מכשיר PET CT יחל לפעול בקרוב במכון החדש לרפואה גרעינית, במרכז הרפואי זיו. המכשיר צפוי להקל על מטופלי הפריפריה הנאלצים כיום לנסוע למרכז

מאת: מערכת zap doctors

באגף החדש לרפואה גרעינית שבמרכז הרפואי זיו בצפת יחל בקרוב לפעול מכשיר PET CT מהחדישים והמשוכללים בעולם - ובכך יוכלו סוף סוף תושבי הצפון לקבל את השירות הרפואי החשוב קרוב לביתם, מבלי לכתת רגליהם עד למרכז הארץ.

ד"ר משה בוחר, מנהל המכון החדש לרפואה גרעינית במרכז הרפואי זיו, מברך על קבלת המכשיר ואומר כי: "נכון להיום, נאלצים המטופלים לנסוע לחיפה ולמרכז הארץ ולהמתין חודשים בתור לבדיקות. רבים מהם מוותרים על הבדיקה, בשל חוסר זמינות. ויתור של חולים על בדיקת PET CT מצער מאוד, מזיק לבריאותם ופוגם באיכות ושלמות הטיפול. כל חולה זכאי לטיפול הטוב ביותר שקיים, בלי קשר למיקומו הגיאוגרפי. היסטורית, השילוב בין שתי השיטות, ה-PET וה-CT במכשיר אחד הוביל לפריצת דרך משמעותית בתחום הדימות הרפואית. היתרון של בדיקת ה-PET CT, על סריקות MRI או בדיקות CT לבדן, הוא בקבלת תמונה משלימה ומלאה יותר אודות תפקוד הגידולים בגוף ומידת פעילותם בזמן הנוכחי".

עוד מסביר ד"ר בוחר, כי בדיקת PET-CT מיועדת לאבחון, מעקב ומתן הערכות חישוביות המסייעות לקביעת דרכי הטיפול, בהן: מצב התפשטות הגידול, תגובת החולים לטיפול, הערכת הישנות ועוד. "יתרונותיה של בדיקת PET-CT על בדיקות PET או CT בנפרד, כוללים מיקום מדויק של אזורי מטבוליזם מוגבר, אבחנה בין קליטה מוגברת פיזיולוגית לבין קליטה מוגברת פתולוגית, שילוב של בדיקה תפקודית עם בדיקה אנטומית ברזולוציה גבוהה וכן, הדגמה של מחלות נוספות המשפיעות על הטיפול בחולה. קריאת ממצאי ה-PET-CT היא תהליך עיבוד מידע מורכב ורב מימדי הכולל סיפור קליני מדוקדק ומתוזמן וסיכום של כלל בדיקות ההדמיה, אותן ביצע הנבדק בתקופות השונות לאורך הטיפול האונקולוגי. חשיבות בדיקת PET-CT רבה מאוד בגידולים מסוג תאים קשקשיים של הראש והצוואר וכן בהערכת מעורבות בלוטות הלימפה בהתפשטות הסרטן, חדירת הגידול לדופן בית החזה או קיומן של גרורות מרוחקות".

רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום

עוד בתחום