פורום רפואת שיניים

16362 הודעות
13868 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת שיניים

מרפאות שיניים, מוקד חירום לחג 1-700-700-680. 10% הנחה לגולשי אתר doctors.
20/10/2018 | 10:56 | מאת: שרון

רציתי לשאול מה ההבדל בין כתרי זירקוניה בשלב המדידות . יש כאלה שעושים מדידה אחת ומגיע הכתר ויש כאלה שיש מידת ביניים ומגיעה מדידת חרסינה מה ההבדל האם זו טכניקה שהרופאים רוצים להיות בטוחים שהכל בסדר או זה סוג כתר אחר ?

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר וכתר חרסינה בנוי משתי שכבות: שכבה פנימית ממתכת, ושכבה חיצונית מחרסינה, אז ישלא רואים שמודדים קודם את התאמת שכבת המתכת הפנימית. כתר זירקוניה בנוי משכבה אחת ועל כן אין צורך במדידת ביניים

20/10/2018 | 12:04 | מאת: שירלי

אצלי זה כתר חרסינה ללא מתכת וכתר זירקוניה ובכל זאת עושים שלבים יש מצבים שגם שם עושים את המדידות ביניים ?

כל רופאהכבוד פועל בהתאם להבנתו

19/10/2018 | 22:58 | מאת: ענת

שלום, אני בת 26, ועשיתי טיפול אורטודנטי לפני 12 שנה. היה טיפול אינטנסיבי שבמהלכו היו לי שני ניבים קלועים. עשו לי את הפרוצדורה הנדרשת, אך באחד הניבים הרופא הסביר שזו שן שאולי קצת נרקבה ובהמשך עשויה לשנות את צבעה. ואכן, עם השנים, היא התחילה להצטהב. אני חייבת לציין שזה לא משהו קיצוני אך מאוד מאוד מפריע לי ביחס לשאר השיניים שיחסית לבנות וישרות. לאחר ביקור אצל הרופא, הוא הציע מס' אופציות: 1. לרסס תרסיס שיתן לי, אך אמר שלא יכול להתחייב לתוצאות וגם עלול לחזור תוך שנה-שנתיים. 2. לבצע טיפול שורש על אף שהמצב ממש לא מחייב זאת. השן מגיבה לקור אך באופן מועט, כלומר יש בעיה מסוימת עם העצב. יחד עם זאת הרופא הדגיש שזה ממש לא טיפול שנחוץ אך מבחינה אסטית ניתן יהיה להחדיר חומר באפן פנימי לשם הלבנה. זו אופציה שפחות נראית לי משום שמורכבת ולא נחוצה מבחינה בריאותית. 3. ציפוי לשן- דורש השחזה של השן מה שמאוד ערער אותי. קראתי שזה מאוד יקר וגם בדרכ מומלץ לשיניים פגומות. אני צעירה ולא רוצה לקחת שן בריאה סהכ ולהרוס אותה. רציתי לשאול אם יש אופציות נוספות שאולי לא הוצעו לי, שכן האופציות מעלה מעוררות בי חשש. אשמח לשמוע מה דעתך על כל אחת מהאופציות או לשמוע על שיטות אפשריות אחרות. תודה רבה ענת

לקריאה נוספת והעמקה

השיטה המומלצת במקרה שלך הוא הלבנתלא שן, בודדת במרפאה המבצעת הלבנות.

19/10/2018 | 14:57 | מאת: מרים מרגלית

הפרופסור אמר לעשות שטיפה באף עם מי מלח ואמר שצריך לעשות את זה באופן ידני כלומר על ידי מזרק עכשיו האם מותר ללחוץ חזק על המזרק כדי שיכנס חזק לאף או שצריך בעדינות ואז זה בקושי נכנס לפתח האף ואם אסור חזק מה הסיכונים שיכול לקרות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה מלבצע שטיפה בלחץ. העודפים ישפכו לחלל הפה והחוצה מהנחיר

21/10/2018 | 02:39 | מאת: מרים מרגלית

1.תודה רבה על התשובה המהירה! 2. הוא עשה קצת בלחץ ונהיה לו כאבים בראש בצד ימין האם זה קשור לזה

18/10/2018 | 08:29 | מאת: אור

האם אבן בשיניים יכולה לגרום לעששת אם לא מטפלים? אם כן, איך אפשר להקל על הכאבים של הטיפול? לפני חמש שנים עשיתי טיפול ראשון ואחרון ואני זוכרת שזה היה ממש קשה..

לקריאה נוספת והעמקה

אבן שן גורמת לדלקת חניכיים ועל כן יש חשיבות לבצע טיפול אצל השיננית. ניתן לבקש מהרופא שירדים את השיניים כמו שמרדימים לפני סתימה.

17/10/2018 | 21:24 | מאת: שרה

היי, כתוצאה מנפילה נשברה לי שן טוחנת עליונה. בדיקה מעמיקה הראתה שהשן אבודה וצריך לעקור אותה. מומחה הציע לי לאחר התבוננות בסיטי שעשיתי- טיפול לעקירה, השתלת עצם, שתל, מבנה וכתר זמני- הכל באותו יום. האם זה אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

זה בהחלט אפשרי ואפילו מומלץ

17/10/2018 | 21:10 | מאת: שירה

התחילו לי מדידות הבעיה שפתאום עכשיו בצחצוח הכתר נפל . הבעיה שהרופאה תהיה ביום ראשון האם במספר ימים זה זה ישפיע על המדידות ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא תהייה כל השפעה שלילית

20/10/2018 | 10:19 | מאת: שירה

לא יצטרכו לעשות חלק מהמדידות תוך 4 ימים לא תהיה שום תזוזה של השיניים כבר ?

סביר להניח שלא יקרה כלום

17/10/2018 | 13:31 | מאת: נ

שלום, הרופא עשה לי גשר של שני כתרים והשאיר לי מרווח כדי שאוכל לנקות עם מברשת קטנה. רציתי לדעת אם כשעושים גשר של שתלים גם משאירים מרווח בשביל לנקות או שזה יותר צמוד? המרווח הזה בכתרים לא נוח לי כי נכנס לי לשם אוכל ושורף לי כשאני מנקה עם המברשת.

לקריאה נוספת והעמקה

מהתאור שלך הרופא בנה את הכתרים בדיוק כמו שכתוב בספר

17/10/2018 | 13:00 | מאת: דנה

ד"ר נוימן שלום, ילדתי לפני 4 ימים. בשבוע שלפני הלידה הייתי חולה ואחרי הלידה זה התפתח לסינוסיטיס. במקביל יש לי כאבי שיניים קשים מאוד, מניחה שקשורים לנסיגת חניכיים שהחמירה משמעותית בהריון, למרות שהקפדתי על חוט דנטלי וביקורים אצל השיננית. שאלותיי: * האם יכול להיות שזה כאב שקשור למחלה ויחלוף מעצמו כשהמחלה תעבור? * המקום הכואב ביותר הוא סביב כתר ישן שחלקו התחתון ממש נחשף. האם זה משהו שמצריך התייחסות מיוחדת? * האם יש משחה או טיפול אחר שיכול להקל על הכאבים? בינתיים לוקחת נורופן אבל זה לא מספיק עוזר, וכמובן שלא הייתי רוצה להגזים עם זה. * בקיצור, האם למהר למרפאת שיניים (עניין לא פשוט עם תינוק יונק בן 4 ימים) או שיכול להיות שהכאב יחלוף מעצמו?

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית מזל טוב לעצם העיניין , יתכן והכל יחלוף מעצמו. נסי לצחצח בעדינות עם משחה של COLGATE PRO RELIEF או עם SENSODYNE DUAL CARE ועם מברשת שיניים רכה וראי אם יש שיפור ברגישות

תודה

17/10/2018 | 10:04 | מאת: רון

שלום, איך אפשר להעלות גובה בפה בחזרה? הרופא השחיז לי כמה סתימות ושיניים ולא נוח לי עם הגובה שירד. יש לי שני כתרים זמניים כרגע בצד שמאל למעלה. האם דרכם אפשר או שאז לא יהיה לי איזון בצד השני? אני מרגיש שאני צריך להעלות את צד ימין כי שתי שיניים נתקעות לי שם.

לקריאה נוספת והעמקה

הרמת גובה צריכה להתבצע בשני הצדדים בו זמנית. הרמה רק בצד אחד עם הכתרים בצד שמאל תגרום לכך שבצד ימין לא יהיה מגע בזמן סגירה או לעיסה

17/10/2018 | 10:49 | מאת: רון

אז מה אפשר לעשות אם בצד ימין יש רק סתימות?

מבלי לבדוק את הפה לא ניתן לדעת איזה אופציות יש לך

עלי לעקור שן 36. האם זו עקירה כירורגית והאם חשוב שאת העקירה יבצע כירורג פה ולסת

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ זאת עקירה רגילה שבסמכות רופא שיניים כללי

16/10/2018 | 18:24 | מאת: מ

שלום, הרופא עשה לי גשר זמני של שני כתרים מחוברים מאחר והשיניים חלשות. הגשר נעשה בעקבות מרווח שנוצר לי בין הכתרים והנחה שהיתה דחיסת מזון. יש לי משם כאב עמום והרופא לא יודע מה מקור הכאב מהצילומים. יכול להיות שיש לי עדיין דחיסת מזון כי הגשר זמני? בגשר קבוע זה יותר צמוד? יש לציין כי היתה לי דלקת חניכיים באזור כשהוא שם לי את הכתרים הזמניים. יכול להיות שהגשר לא יושב טוב ולוחץ לי? ממה יכול להיות הכאב?

לקריאה נוספת והעמקה

כאב יכול לנבוע מ : בעיה בטיפולי השורש אי התאמה של הכתרים ביחס לחניכיים אי התאמת הגובה דחיסת מזון

16/10/2018 | 17:06 | מאת: אבי

שלום! במהלך צלילה לעומק 10 מ' (קורס כוכב ראשון) הרגשתי עקצוצים בשן טוחנת עליונה, באותו היום בצלילה השניה כבר בעומק 3 מ' הרגשתי כאב חזק יותר בשן טוחנת עליונה אחרת (פסיכולוגי או לא - קשה לי להחליט), עקב כך סיימתי את הצלילות לאותו היום. בביקור אצל רופא שיניים נאמר לי שהוא לא רואה בעיות מיוחדות בשיניים, אבל גם אין לו את היכולת לראות בצילום האם קיימים חללי אוויר בשן (ולעבור על כל השיניים ולפתוח סתימה אחרי סתימה לא בא בחשבון), ייעץ לי לנסות לצלול שוב. הוא הוסיף שקרוב לוודאי זה כאב שנבע מלחץ בסינוסים שקרובים לשיניים העליונות. למחרת צללתי שוב (פעמיים) לגבהים של 10-13 מ' ולא הרגשתי שום כאב. כרגע אני קצת חושש לרדת לעומקים גדולים יותר והשאלה שלי היא: האם מעצם זה שירדתי לגובה של 13 מ' ללא כאב אני יכל להסיק בוודאות שאין לי אוויר בשן והבעיה נבעה מלחץ בסינוסים או שכאב מאוויר בשן הוא כאב ש"בא והולך" ולכן יכל להווצר מצב שבמהלך צלילה עמוקה יותר יתקוף אותי כאב שיחייב אותי בעליית חירום לפני המים? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

ב 99% אין דבר כזה אויר בשן אולי מדובר בלחץ בסינוסים נסה לצלול וראה מה קורה על פניו אין לך מקום לדאגה

16/10/2018 | 18:06 | מאת: אבי

תודה רבה!

16/10/2018 | 09:42 | מאת: אלי

בן 60. קולגיייט יצא לפרסום בארץ, עם העט המלבין שלה.יש גם בחו"ל של חברות אחרות.. מה דעתך? לא מזיק לפחות? שיטות אחרות מומלצות ?

לקריאה נוספת והעמקה

מפיצי קולגייט לא טרחו ליידע את רופאי השיניים על המוצר, כך שאינני מכיר ועל כן גם לא יכול להמליץ

17/10/2018 | 11:11 | מאת: אלי

תודה אבל זהו מוצר, לא רק קולגייט,שקיים בעולם כמה שנים,מספיק לגולל קצת. אולי מכיל מי חמצן?! מזיק? ! איך אתה אישית היית ממליץ להלבין? התעניין בבקשה ותגיב.. תודה ובכבוד

15/10/2018 | 19:45 | מאת: שלי

שלום, יש לי סיפור לא "סגור" עם שן טוחנת 36 (שמאלית למטה). כל החיים היתה לי סתימה שם. לפני מס' חודשים החלו כאבים חזקים בשן זו, הרופא שלי שלח אותי למומחה לטיפולי שורש שאיבחן וזיהה את הסדק בשן. המליץ על טיפול שורש. הטיפול בוצע, לאחריו חזרתי לרופא הרגיל לבצע מבנה וכתר זמני. לאחר מכן ביצענו מדידות לכתר הקבוע והרכיבו לי אותו לפני כשבוע. בלי קשר לכל התהליך, השן ממשיכה לכאוב כל הזמן, להיות "מורגשת", והכאב רק הולך ומחמיר ככל שעובר הזמן. הוא מוחמר מאוד בזמן אכילה ולעיסה (אפילו של דברים מאוד רכים), מוחמר בזמן סגירת שיניים, ומרגיש לי כאילו כל האזור מודלק מתחת לכתר הקבוע. לא ניכרת שום אדמומיות בחניכיים סביב השן, אך היא ממשיכה לכאוב וזה מקרין לי על הלחי גם. הרופא המומחה של טיפול השורש אמר שטיפל בתעלות עצמן אך לא ניתן לשקם סדק (ולכן הסדק עדיין קיים). האם בסופו של כל התהליך שעברתי - אני צריכה עכשיו לעבור עקירה?? אשמח לתשובה מהירה. אני ממש אבודה כבר, ומאוד מאכזב שעכשיו כשיש כתר קבוע עם דבק חזק - אין גישה לשן עצמה (המקורית בשורש).

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל, דינה של שן שיש בה סדק להעקר. סביר להניח שדרך הסדק מחלחלים חיידקים שגורמים לדלקת וכתוצאה מכך כאב ורגישות בלעיסה, בלחץ וסגירה. אינני יודע מה היו שיקולי הרופאים לבצע טיפול שורש ושיקום עם כתר במקום לעקור את השן

תודה רבה! ענית בדיוק את מה שחשבתי.... אלך לרופא המומחה לצילום של השן ונראה מה מצבה ומצב הסדק. אם יהיה צורך, אבצע עקירה. האם לדעתך העקירה חייבת להיות מיידית ודחופה? (אני סובלת מאוד מכאבים חזקים).

דלקת שנמשכת הרבה זמן גורמת לנזק לעצם של הלסת, מה שיקשה אחכ על ביצוע שתל

תודה רבה. מחר אבדוק את השן.

שאלה נוספת, מי מבצע עקירה? האם זה יכול להיות רופא השיניים הרגיל שלי או האם זה חייב להיות רופא כירורג פה ולסת? (האם חייב להיות כירורג). כמו כן, לפי נסיונך, האם ניתן להסיר את הכתר הקבוע מבלי לפגוע בו (מבלי לשבור אותו), או שחייבים לשבור אותו כדי להסיר אותו? (מודבק עם דבק חזק מאוד כמובן, כמו מן אקדח עם דבק בצבע כחול). תודה מראש. שלי.

15/10/2018 | 17:40 | מאת: נועה

התחלנו מדידות ל-2 כתרים + שתל החלטנו לפצל ליותר פגישות מאשר וכל שן מדידה אחרת ואז אחרי שנגמור את שלושתם למעבדה בגלל המצב שגם עם אחד היה קצת קשה ורוצים שיהיו מדויק במיוחד שיש לי רפלקס הקאה האם בזמן הזה שמחכים שנגמור את שלושתם וזה שמור במרפאה עד שנגמור ונשלח למעבדה לא יכול לקרות משהו בינתיים שהמדידה תגיע לא מדויקת ואז נצטרך הכל מחדש והאם זה נראה נכון לעשות ככה אני סומכת ויודעת שאחרי פגישה של כתר אחד כמעט הקאתי אני חושבת שזה נכון הסבירו לי במיוחד במצבי שאהיה מסוגלת והמדידות יהיו טובות ואלך יותר פעמים למרפאה קצר יותר מאשר שלא יהיו טובות בטוח רק השאלה רק בזמן שעד שגומרים את 3 השיניים למדידות ועד ששולחים כי זה הפרש של כמה בערך שבועיים כי קבענו מזמן והחלטנו על השינוי רק עכשיו אחרי שהתחלנו ?

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ לוקחים במדידה אחת את המידה לכל שלושת הכתרים. מידה שעומדת יותר מכמה ימים עלולה להיות לא מדוייקת

15/10/2018 | 21:36 | מאת: נועה

אבל יכול להיות שהכל יהיה בסדר ולא יהיה בעיות ואם במקרה יהיההבעיות צריך הכל מחדש או רק את הקטענשל החומר הפה ?

שלום, יש לי כאבים בחניכיים בין שני כתרים מחוברים. סתם ככה זה לא כואב, רק אחרי האוכל (לא בזמן לעיסה) שורף לי מאוד מאזור החניכיים ואחרי כמה זמן זה נרגע. אבל קשה לי לאכול ככה כשכל פעם אחרי האוכל זה שורף. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבדוק האם החניכיים לא נפצעים בזמן האכילה

למה הכוונה שהחניכיים נפצעים בזמן האכילה? אחדד את שאלתי, היו לי שני כתרים בודדים שנפתח ביניהם מרווח ושרף לי ביניהם כשאכלתי. הרופא טען שזה דחיסת מזון והחליף לי אותם. בדרך הוא מצא גם עששת באחת השיניים וניקה. אחרי כמה זמן התפתחה לי דלקת חניכיים חזקה באזור. הרופא עשה לי ניתוח והוריד לי את הרקמה הנפוחה. הרופא שם לי גשר זמני לשני הכתרים אבל עדיין יש לי שם כאב עמום לא ברור באכילה (לאו דווקא בלעיסה). סתם ככה לא כואב לי. יכול להיות שיש לי עדיין דחיסת מזון בגשר הזמני וזה מקור הכאב העמום? בצילום שיניים לא רואים כלום מלבד רירית קטנה בסינוסים שאולי היא דלקת אבל לא בטוח.

15/10/2018 | 12:44 | מאת: לורן

שלום, עקרתי לפני שבוע שני שיני בינה ותהיתי האם שאר השיניים יכולות לזוז בעקבות השינוי שנוצר ושחסרות לי עכשו שיניים? נראה לי שהשיניים שלי היו כלואות כי מומחה עשה לי ולא הרופא שיניים שלי. האם צריך גשר כדי לדאוג שהשיניים האחרות ישארו במקום? מעדיפה להמנע מזה אם אין צורך. מה קורה אחרי ששיני בינה יוצאות? תודה רבה לתשובה!!

לקריאה נוספת והעמקה

בעקבות עקירת שחיי הבינה התחתונות לא תהיה תזוזה של השיניים ועל כן אין צורך בגשר רצוי במקביל לעקור גם את העליונות

15/10/2018 | 02:21 | מאת: מאי

שלום עקרתי לפני 6 ימים שן בינה תחתונה. הכאבים החלו לחלוף אך אתמול התחזקו הכאבים בלילה בצורה בלתי רגילה לאחר שעישנתי מספר סיגריות. הכאבים היום המשיכו והתחזקו והם מקרינים לי על אודן ימין וגורמים ממש לתחושה שהאוזן עולה באש מרוב כאב. האם זה יכול להיות בעקבות העישון? והאם הגיוני כאבים כה חזקים כמעט שבוע לאחר העקירה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

התופעה נקראת "מכתשית יבשה" או DRY SOCKET גשי לרופא שישים במקום העקירה תרופה שתרגיע

14/10/2018 | 22:12 | מאת: מ

איזה מברשת חשמלית מומלצת?

בגדול, יש שתי מברשות בשוק והן עובדות בטכניקות שונות ! ORAL B 2 COLGATE

15/10/2018 | 05:19 | מאת: מורן

יש טכניקה שהיא עדיפה?

לא התנסיתי לא בזאת ולא באחרת

שלום, בעקבות טיפול שיניים ירד לי הגובה בפה. אני מרגיש גם שכל הלסת העליונה ירדה, גם בשיניים וגם באף. תחושה מוזרה באף, קרה יותר. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

בהעדר מידע איזה טיפולי שיניים נעשו, לא ניתן להבין האם התלונה אובייקטיבית או סובייקטיבית. על כן רצוי ללכת לבדיקה לרופא שיניים נוסף , לקבלת חוות דעת נוספת

14/10/2018 | 12:02 | מאת: ק

שלום, יש לי כאב עמום בשיניים. הרופא רוצה לעשות לי חידוש טיפול שורש בגלל דלקת קטנה שהוא חושב שהיא משם. הוא טוען שהדלקת בסינוסים אבל מקורה בזיהום בשן. האם צילום cbct יוכל לעזור ולאתר את מקור הבעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

CBCT יכול לסייע באבחנה

אני בן 30 יש לי שחיקה קשה בשיניים טוחנות ימין ושמאל בלסת תחתונה. כבר הרבה שנים שמתי תקופה קצרה בנערותי סד לילה . היום בלי סד לילה , השיחקה נראית כמו קערית , האם יש אפשרות למלא את השן בחומר לסגור את עומק השחיקה לפני שיגיע לטיפולים כואבים(טיפולי שורש ) המצב גרוע לא רוצה לחכות לכאבים . בנוסף לסת עליונה שמאל שיניים קצרות בחיוך נראה שיניים לא ישרות ואסטיות . בצעירותי מגיל 15 הייתי עם גשר בטיפול אצל אורתודוטייה בגלל שיניים בולטות מקדימה . והיום השיניים בלסת עליונה משמאל נשארו קטנות יותר משאר השיניים בחיוך נראה שינים לא באותו גודל צד שמאל קטן..מעונין לטפל ליישור שיניים ובענין השחיקה [מבקש הכוונה .והמלצות.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן למלא את השקעים בחומר מילוי ובכך להאט שחיקה ולמנוע פגיעה נוספת. לגבי האסטטיקה של המנשך יש להתייעץ עם אורטודונט מנוסה

תודה על תשובתך , השאלה איזה רופא לגשת לטיפול, רופא משקם או כל רופא שיניים . כי שהייתי אצל רופא שיניים אף אחד לא הציע לי את הפתרון הזה .

שכחתי להוסיף לגבי השחיקה איזה רופא לגשת.

14/10/2018 | 01:32 | מאת: תושבת מרכז

כיצד אפשר בצורה פשוטה בבית לבד להלבין שיניים.?פעם היה חומר לילדים שצובע שן שלא נוקתה טוב מה עם חומר כזה או דומה לילדים?

הדרך היחידה והיעילה להלבנת שיניים עוברת במרפאה אינני מכיר את החומר עליו את מדברת

שלום, אני בת 23 ולפני כשנה עשיתי טיפול שיניים בשן טוחנת שהתחיל בסתימה, לאחר מכן טיפול שורש ועוד כמה טיפולים נוספים באותה בשן. ככל הנראה מדובר בסדק . ההתעסקות הזו בכאב גרמה לי לפתח הרגל של חריקת שיניים ואובססיה חמורה לכאב. עם הזמן התפתח לי עוד איזשהו חור בשן שאחרי השן הבעייתית, וככל הנראה גם שם יש סדק. עשיתי כבר כמה וכמה טיפולים אך הכאב נשאר, באכילה ובעת נעילת לסתות שנגרמת בעקבות ההרגל לאחר טיפולי השיניים. אני לא רוצה לעקור את השיניים האלו וזו האופציה האחרונה מבחינתי. מהן האלטרנטיבות ודרכי הטיפול בהן הבעיה הכל כך מגבילה ומציקה הזו יכולה להיפתר? הייתי כבר אצל שני רופאי שיניים ובכל פעם זה נמרח ושוב עושים לי טיפול לא יעיל שמאכזב כשהכאב חוזר. נואשת לפתרון. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בנוסף, רציתי לשאול מה אתה מייעץ לי לעשות בנוגע להרגל המגונה של נעילת לסתות, חריקת שיניים והתעסקות בלסת ברוב שעות היממה. יש סד, יש התייעצות פסיכולוגית, ויש מאמץ מאוד גדול שלא לעשות זאת ביני לבין עצמי, אך זה בכל זאת פוגם באיכות חיי.

אם יש סדק בשיניים אז אין ברירה אלא לעקור את השיניים הסדוקות במקביל יש להתקין לך סד לילה שימנע נזק משיניים נוספות

איך אפשר לדעת באופן וודאי שזהו סדק לפני עקירה שן השן?

לפני כחצי שנה עשיתי גשר בשיניים ועברתי 4 עקירות לצורך היישור ומאז אני אוכלת רק דברים רכים ובעיקר רק בולעת את האוכל , האם יתכן שהעובדה שאני לא לועסת גורמת לנזק בלסת? האם יתכן שזה גורם לשקיעת הלחיים בדרך כלשהי כי הן ממש נכנסו פנימה מאז תחילת התהליך

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר ולא ראיתי אותך לא לפני היישור וגם לא אחריו, אינני יכול לשלול או לאמת את התחושות שלך

שלום מזה כחצי שנה אני מרגישה סוג של כאב בשינים .הלכתי לרופא שיניים מס פעמים מאיר ובכל פעם הוא בודק ואומר שמלבד רגישות בחניכיים אין לי חורים בשן ואין צורך בשום טיפול מבחינתו. במקביל יש לי כאב עמום באוזן שהמתגבר בימים האחרונים ומה שקורה זה שהאוזן והשינים באותו הצד ממד כואבים. רציתי לדעת אם יש קשר?מציינת גם שעשיתי טיפול בתרופת סבתא חיממתי שמן ודום וסמתי עם צמר גפן באוזן והאמת שאני מרגיסה דצת הקלה.

שלום מזה כחצי שנה אני מרגישה סוג של כאב בשינים .הלכתי לרופא שיניים מס פעמים מאיר ובכל פעם הוא בודק ואומר שמלבד רגישות בחניכיים אין לי חורים בשן ואין צורך בשום טיפול מבחינתו. במקביל יש לי כאב עמום באוזן שהמתגבר בימים האחרונים ומה שקורה זה שהאוזן והשינים באותו הצד ממד כואבים. רציתי לדעת אם יש קשר?מציינת גם שעשיתי טיפול בתרופת סבתא חיממתי שמן ודום וסמתי עם צמר גפן באוזן והאמת שאני מרגיסה דצת הקלה.

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים כאב שיניים מקרין לאוזן. לפעמים כאב במפרק הלסת דומה לכאב אוזניים לכי לרופא אף אוזן וגרון להיבדק

12/10/2018 | 14:40 | מאת: אביה

לפני שנה הייתי בבדיקה אצל רופא שיניים והוא אמר לי שאני צריכה סתימה קטנה. יש סיכוי שזה טיפול שורש כבר או סיכוי קלוש?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שזה עדיין סתימה

שלום, בצילום סיטי של שיניים אמרו לי שיש לי דלקת בסינוסים. אחת השיניים ליד הסינוסים רגישה לניקוש. האם זה כתוצאה מדלקת בסינוסים? רוצים לעשות לי טיפול שורש חוזר כי חושבים שמקור הדלקת בסינוסים זה מהשן אך לא יודעים בוודאות. כיצד אפשר לדעת אם הדלקת בסינוסים היא מהשן או מהסינוסים? לקחתי כבר אנטיביוטיקה ונשארה דלקת קטנה. אולי הייתי צריך לקחת עוד? אני חושש לעשות טיפול שורש חוזר אם הדלקת בכלל בסינוסים.

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר יש דלקת או גודש בסינוס לפעמים יש רגישות לניקוש. בהעדר צילומים אינני יכול לדעת אם יש בכלל קשר בין הדלקת בשן לדלקת בסינוס. אם יש בקצה השורש של השן דלקת, מומלץ לנסות לבצע חידוש טיפול שורש ורצוי שיעשה את זה מומחה לטיפולי שורש

השן היא טוחנת אחורית למעלה ומאוד קרובה לסינוס כך שבצילום הדלקת בתוך הסינוס. אולי לא צריך טיפול שורש חוזר. איך אפשר לדעת? הרופא שלי לא סגור על עצמו. למי אפשר לפנות? כיצד אפשר לדעת בוודאות מה מקור הדלקת? עשיתי צילום סינוסים מערות אף ויצא תקין אבל אולי זה לא הצילום הנכון. יש עוד צילום חוץ מסיטי רגיל של שיניים? האבחנה מאוד חשובה

לדעתי רצוי לפנות למומחה לטיפולי שורש לקבל אבחנה נוספת

11/10/2018 | 19:56 | מאת: גלי

תודה רבה על הפורום . היה לי שבר גדול בשן תוחנת עליונה בדופן הפנימית כעשר שנים. עברתי בשן זו חידוש טיפול שורש, מבנה יצוק גדול וכתר זמני. הבעיה היא שאני לא מצליחה להתרגל לכתר הזמני (כבר שבועיים) ומרגישה כמו גוף זר (כאילו אוכלת על אבן ולא על שן) . כרגע ממתינה לכתר קבוע ומקווה שהתחושה איתה תהיה שונה. מאז שהתחלתי את הטיפול הכל משתבש לי ויוצא מאיזון - מרגישה שינויים בסגר (הכתר הזמני מתנגש בשן הבינה מה שלא קרה לפני הטיפול) ועכשיו לא מצליחה לאכול על השן. השאלה שלי היא מעט מוזרה - במידה ולא מצליחה להתרגל לכתר האם ניתן להנמיך את הצד של שבו היה השבר כדי שלא ארגיש את אותו החלק שבעבר היה שבור ואז אולי תחזור להיות התחושה שהייתה קודם❔

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן והכתר הזמני לא מתאים או שלא מאוזן ומפריע לסגר על כן יש לבצע איזון מדויק יותר כדי שלא יתנגש לך

שלום, היו לי שתי שיניים אחרונות בצד אחד שהתנגשו זו בזו והרופא השחיז לי אותם מעט כדי שיסגרו. אבל אז בצד השני זה לא נסגר טוב והרופא שייף גם את השיניים האחרונות שם. העניין הוא שעכשיו כל הלסת שלי ירדה כלפי מטה, השיניים העליונות שלי ירדו כלפי מטה ועכשיו שיניים שבאמצע נתקעות לי וגם השיניים הקדמיות ירדו לי כלפי מטה וזה מפריע לי בדיבור ובאכילה וגם בסגירת הפה מציק לי שהשיניים הקדמיות ירדו מאוד על השיניים שמתחת. הכל ירד למטה (אני גם חושש מחריקת שיניים בגלל זה). מצטער שהגעתי לזה מלכתחילה כי לפני זה הסגירה בצד השני היתה נוחה ועכשיו הכל ירד למטה. (בא לי שיגביהו לי בחזרה את השיניים האחרונות כדי שכל הלסת תעלה קצת). אני מפחד מעוד התעסקויות שלא יזיקו יותר אבל זה מצב שלא נוח. מה אפשר לעשות? תודה

ניתן לבצע הרמת מנשך מבוקרת. רצוי לבצע אצל מומחה לשיקום הפה

מה זה אומר הרמת מנשך מבוקרת? שלא יהרוס לי עוד שיניים, כל התעסקות כבר מפחידה אותי מנזק נוסף. לפני שבועיים עשו לי את הסגר. בנוסף יש לי עוד טיפולים לעשות ועקרו לי שן, האם יכולות להיות עוד תזוזות בשיניים? האם כדאי להתעסק עם זה עכשיו או לנסות להתרגל לזה למרות שזה לא נוח? מי שעשה לי את זה מומחה לשיקום פה. לא יודע אם יסכים להגביה אחרי שהוריד. אני מרגיש שזה מסתבך לי. רוצה לתקן אבל כבר מפחד. תודה

10/10/2018 | 21:47 | מאת: יוסי

היי, כבר כמה שנים שיש לי את זה אני מרגיש כאילו כל השיינים שלי זזות שאני נוגע להם בקצה ומזיז אותם כאילו הם מתנדנות ולא יציבות. אבל הכל נראה בסדר האם יש סיבה לחשוש? אולי נסיגת חנייכים או משהו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תזוזת שיניים אפשרית רק כשיש מחלת חניכיים וכתוצאה ממנה ספיגת עצם ונסיגת חניכיים יש לבצע צילומים של סטטוס פריאפיקלי ולהיבדק אצל רופא שיניים

10/10/2018 | 21:04 | מאת: אוראל

שלום רב דוקטור, בשבוע האחרון החלו להיות גירודים מציקים בחניכיים התחתונות וקצת אודם . רוצה לציין כי לא החלפתי משחת שיניים או משהו אחר . שיניים מאוד נקיות מצחצחת 3 פעמים ביום. לא מצליחה להבין מה זה הדבר הזה וממה זה נובע מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שיש זיהום ויראלי בפה נסי לשטוף את הפה בתמיסת CORSODYL פעמיים ביום אחרי צחצוח קפדני

10/10/2018 | 19:33 | מאת: ר

שלום, הרופא ליטש לי 4 סתימות אמלגם רצופות ישנות. מאז יש לי רגישות בשיניים אלה. זה צורם כמו נייר כסף ולא מפסיק, לוקח זמן עד שזה נרגע ואז זה חוזר שוב. כבר עבר שבוע וזה עדיין ממשיך. אני חושש מפגיעה כלשהי. זה אמור לחלוף? תוך כמה זמן?

לקריאה נוספת והעמקה

עם חלוף הזמן הרגישות תירגע אין מקום לדאגה זה נורמלי

11/10/2018 | 09:02 | מאת: ר

האם יתכן כי אחת השיניים נפגעה חלילה (פגיעה עצבית או נחשפה או חור)?

סביר להניח שלא

יש לי גשר חרסינה שמודבק בדבק זמני. הגשר מודבק מניב לניב על 3 שיניים מניב אחד לאחר מכן רווח ועוד רווח ואז מודבק על הניב בצד השני. למרות שהודבק בעבר בדבק קבוע הדבק התנתק מהניב האחרון ואז נאלץ הרופא לנסר את כל הגשר מכיון שלא היה ניתן להסירו מ 3 השיניים עליהם נותר דבוק. לפיכך אבד הגשר ונאלצתי לרכוש גשר חדש. כרגע אני פוחד להדביקו בדבק קבוע כי אני פוחד ששוב יתנתק בניב השמאלי. הטיפול נעשה במסגרת רופא של דקלה. מה ניתן לעשות? האם ניתן להשתיל שתל במקום 2 השיניים החסרות ובכך להעניק לגשר שיוזמן בעתיד תמיכה נוספת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט ניתן להתקין שני שתלים כדי שבעתיד ניתן יהיה לבצע עליהם כתרים

10/10/2018 | 18:44 | מאת: ד"ר ליפשיץ א

שלום, בעבר טיפלתי אצל רופא שיניים, לפני 6 שנים, הוא לא שמר על צילומי השיניים שלי אלא יש לו מעט צילומים בקובץ במחשב. האם רופא אחר יכול ללמוד על מצב השן מקובץ במחשב? אשמח להסבר.

אם הצילומים סרוקים ונמצאעם במחשב זה טוב כמו הצלולויד. בכל מקרה כדי לדעת מה מצב הפה יש צורך בצילום עדכני ולא בצילום מלפני שש שנים

10/10/2018 | 17:50 | מאת: קרן

שלום, לפני 7 חודשים הייתי בטיפול אצל שיננית שלדעתי "חפרה" לי יותר מדי בשיניים והכאיבה לי. לאחר מכן הופיעה אצלי רגישות וכאב בשן שמאלית עליונה, רגישות וכאב שלא עברו עד היום!! רופא שיניים המליץ לי לעבור למשחת שיניים סנסודיין. בעקבות המקרה אני תוהה אם להמשיך ללכת לטיפול אצל שיננית. זה נראה לי יותר נזק מתועלת. יש לי עכשיו גם נסיגת חניכיים ואני פוחדת שזה יחמיר לי את הנסיגה (אני בת 40) מה דעתך ?

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול אצל שיננית חיוני לשמירה על בריאות הפה והשיניים נסי לעבור לטיפולה של שיננית אחרת

10/10/2018 | 16:08 | מאת: ינון

אהלן, אני מטופל אצל D.V.I ירושלים יש לי כאב הולך וחוזר כזה בשן לפעמים קצת נרגע נראה לי זה בגלל ה-2 האופטלגין שלקחתי. ואז הכאב חוזר כאב חזק בDVI עשו לי טיפול שורש ראשוני לפני חודשיים ועדיין לא קבעו לי תור לטיפול עד עכשיו.. הם טוענים "שיהיה רופא נתקשר" בכ"מ האם כדאי לי לפנות למרפאה פרטית וזהו ולשלם כסף? אני לא רוצה שהמצב יחמיר או משהו כזה מה אפשר לעשות הכל היה בסדר חודשיים פתאום עכשיו התחיל כאב בשן ליד השן של הטיפול שורש (הם שמו לי סוג של סתימה זמנית כזאת לבנה בDVI) אשמח לחוות הדעת שלך בנושא תודה דוקטור

לקריאה נוספת והעמקה

אל תמתין, ופנה למרפאה פרטית שבה ניתן לטפל בך בהקדם. אתה על סף כאבים חזקים !

10/10/2018 | 13:10 | מאת: יעל

שלום וברכה ..עשיתי לפני כמה שנים טיפול אפיסקטומי ל3 שיניים אצל מומחה לטיפולי שורש.כל פעם שיש כאב באיזור אני נשלח לעשות סיטי של ה3 שיניים בגלל שקשה מאד ברנטגן לקראות את מצב העצם..יצא לי ב5 שנים האחרונות לעשות 4 פעמים סיטי לאיזור האם זה מסוכן מדיי רמת הקרינה?

ככלל אנחנו משתדלים להמעיט בקרינה, אבל כשצריך הדמיה לצורך טיפול אז אין ברירה. אינני חושב שיש לך מקום לדאגה

10/10/2018 | 15:44 | מאת: יעל

תודה על התשובה המהירה..האם זה נכון שסיטי שיניים הוא באמת הרבה פחות מסיטי רגיל או שרק מנסים להרגיע אותי?יחסית לצילום שיניים רגיל כמה העוצמת קרינה יותר גבוהה?תודה מראש

זה בהחלט פחות מסיטי רגיל

10/10/2018 | 01:16 | מאת: אנונימית

היי עשיתי טיפול שורש בשן הטוחנת למעלה , יש מצב שהשן הזאת תיפול איי פעם וגם עם כן אז יצמח לי שן חדשה ובריאה??

לקריאה נוספת והעמקה

בת כמה את?

09/10/2018 | 23:05 | מאת: מיט

כמה זמן מחזיקה סתימה זמנית?

לקריאה נוספת והעמקה

עד שהיא נופלת....

09/10/2018 | 19:13 | מאת: גל

שלום רב . לפני כשבוע ביצעתי סתימה לבנה בשן . ומאז יש תחושה של רגישות בשורש השן ולא בשן כפי שהיה בהתחלה כשהיה חור . אני חש כאב כאשר שותה קר וחש כאב כשאני אוכל משהו מעט קשה . חזרתי לרופא ומבדיקה וויזואלית נאמר לי שהסתימה מושלמת ולחכות שבועיים שהכאב יחלוף . האם הגיוני ? והאם תמיד ילווה אותי הכאב הזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי להמתין שבועיים ולראות האם יש שיפור כרגע עדיין מוקדם לדעת

שלום, אני חייל בן 20 ולפני חודשיים עברתי טיפול שורש השן במרפאה פרטית והייתה לי דלקת ממש חמורה בשן (השן מתה). קיבלתי טיפול באנטיביוטיקה. לא סיימו את הטיפול כמובן בגלל הדלקת. עברו קצת פחות מחודשיים והדלקת חזרה ורצתי לרופא צבאי שעשה לי את אותו הטיפול בדיוק, רק ללא צילום. הרופא הצבאי אמר לי לא לחכות כלל אם הסיום של הטיפול שורש (הכוונה לסיים את הטיפול באותו החודש). יום אחר כך חזרתי לרופא הפרטי שעשה שוב את אותו הטיפול בפעם השלישית בחודשיים וגם צילום ואמר שאני פשוט צריך לחכות לפחות שלושה חודשים. (הוא אמר גם שיש שיפור מאוד משמעותי בדלקת למה שהיה חודשיים לפני). כרגע אני אם סתימה זמנית ומתלבט מה לעשות למי אני אמור להקשיב מבניהם?

לקריאה נוספת והעמקה

תתמיד אצל הרופא הפרטי

09/10/2018 | 01:44 | מאת: חנה

שלום , לפני 12 יום סיימתי טיפול אנטיביוטי משולש בחיידק הליקובקטר. לפני כ-8 ימים החל כאב קל אך מציק בחניכיים/לסת ליד שן הבינה התחתונה משמאל. בשן יש סתימה גדולה והיא עצמה לא כואבת. לא יחסתי חשיבות רבה כי לפעמים אני חשה כאב קל שעובר לבד אחרי מספר ימים. אלא שלאחר שלושה ימים, ביום שישי ,משלא עבר הכאב הסתכלתי בפה וראיתי שיש הפרשה לבנה בין השן לחניכיים מהצד הפנימי .חשבתי שזו מוגלה שמעידה על דלקת ואולי מורסה. התחלתי לגרגר מי מלח ותה קמומיל,שום ועוד תרופות סבתא וביום שני הגעתי לרופאה שהסתכלה ואמרה שיש פטרייה בפה כנראה מהאנטיביוטיקה. נראה לה דלקת חיצונית קלה בחניכיים ונתנה לגרגר מים עם סודה לשתייה. התעקשתי שתיבדק אפשרות למורסה או דלקת בשורש ואז שלחה אותי לצילום פנורמי ושני צילומי נשך. שאלותי: 1-האם סודה לשתייה מהול במים מספיק לטיפול בפטרייה או דלקת קלה? 2- האם הצילומים שנתנה מספיקים כדי לאשר או לשלול דלקת בשורש או בחלקים אחרים בשן או בחניכיים? 3- האם אין מקום לטפל בדלקת בחומר אנטיביוטי למנוע זיהום?(אולי במריחה של חומר על המקום הנגוע..). 4-מהן הבדיקות הנחוצות במקרה זה ומהו הטיפול המומלץ? אני חוששת מפספוס... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נסי לשטוף את המקום של שן הבינה עם תמיסת CORSODYL לאחר צחצוח שיניים קפדני. פנורמי ושני נשך מספיקים לאבחון אם את אדם בריא הפטריה בפה תעלם מעצמה

08/10/2018 | 23:35 | מאת: תילי

שלום רב. אני בת 33. בהיותי בת 9 בערך נדחפתי בבית הספר וקיבלתי מכה בפה. כתוצאה מכך נשבר לי חוד של שן אחורית וחשבתי שדי בכך. בהיותי בגיל 20, החלה לי תופעה שבה בחניכיים שמעל אחת השיניים הימניות העליונות התפתחה לה מעין גולה כזאת שמדי פעם היתה מתפוצצת ויצאה ממנה מוגלה. רופא שיניים המליץ על ניתוח אפיסקטומי, וכך עשיתי. כעבור כמה שנים נאלצתי לעשות טיפול שורש ב2 מהשיניים העליונות הקדמיות (אמצעית ימנית וזו שלימינה). רופאת השיניים אמרה שיתכן שזה קשור בנפילה. כיום אני כאמור בת 33. יש לי בתקופה האחרונה בחניכיים באזור שמעל לניב השמאלי, כאב קליל מאד רק במגע (קצת מזכיר מה שהיה לפני הניתוח האפיסקטומי, רק במינון נמוך בהמון). הלכתי למומחה לטיפול שורש שעשה צילום ובדיקת קור והגיע לכך שהמקור הוא כנראה השן שלפני הניב באלכסון. הוא אמר שצריך לעשות טיפול שורש. ניסיתי להבין למה אך כיוון שהוא לא דיבר עברית לא הצלחתי להבין מה בדיוק המצב והסיפור. אני ממש לא נלהבת מטיפול שורש נוסף, ועל אחת כמה וכמה בשן קדמית עליונה. האם באמת זו האפשרות היחידה (שוב- זה ממש לא מורגש או מפריע לי ביום יום)? האם יש טעם לבקש חוות דעת שניה? אשמח לשמוע מה אתה אומר על כך, תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה על הצורך לביצוע טיפול שורש מתבססת על הבדיקה הקלינית ועל צילום רנטגן. בבדיקה מבררים האם יש תגובה עצבית לגירוי חשמלי או לקור,ובצילום מנסים לראות אם יש דלקת בקצה השורש של השן. מאחר ואינני יודע מה ראה הרופא שלך, הרי שקשה לי ליעץ, אך בכל מקרה בו יש ספק, רצוי לקבל חוות דעת נוספת

09/10/2018 | 08:59 | מאת: תילי

תודה רבה על תשובתך במידה ויש דלקת בקצה השורש, הפתרון היחיד הוא באמת טיפול שורש? אין אפשרות לתת אנטיביוטיקה או כל דבר אחר?

כשיש דלקת בקצה השורש הפתרון היחיד הוא טיפול שורש אנטיביוטיקה לא פותרת את הבעיה

08/10/2018 | 16:46 | מאת: שירן

שלום רב לפני כמה שבועות הבחנתי בכמה חתיכות עור שצמחו לי מתחת ללשון בצבע אדום לא כואבות אך תופעה שמתלווה לכך נשהפה מתמלא רוק לעיתים קרובות מהרגיל האם יש לדאוג ? או לבדוק באופן מעמיק ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה שיש מקום לדאגה, אבל כדאי להתיעץ עם רופא השיניים בהזדמנות הראשונה שאת מגיעה לטיפול או לביקורת תקופתית

08/10/2018 | 16:44 | מאת: שאלה

לבני מזה הרבה זמן יש מעין נפיחות בשפה ומדי פעם יוצאת שם בליטה לבנה. הרופא משפחה פעם אמר שזה אפטה אבל זה חוזר כל הזמן. מצ"ב תמונה. אשמח לחוות דעת.

לקריאה נוספת והעמקה

אין באפשרותי לראות את התמונה המצורפת יש להתיעץ עם רופא שיניים וגם אולי לצלם את השן שצמודה לפצע הזה

08/10/2018 | 10:13 | מאת: א

שלום, השחיזו לי כמה שיניים/סתימות בגלל שנתקעו לי שתי שיניים זו בזו. הרופא אמר שזה היה מזערי. עם זאת, מאז אני מרגיש רגישות בפה כמו שמכניסים נייר כסף לפה. זה ברמת כאב שאני לוקח לפעמים משככי כאבים. בנוסף יש לי עדיין שיניים/סתימות שנתקעות זו בזו אבל אני חושש להגיד שמא תהיה לי עוד רגישות. מה הסיבה לכאב?

לקריאה נוספת והעמקה
08/10/2018 | 10:17 | מאת: א

בהמשך לשאלתי, האם אפשר להקל על הכאב? מה ניתן לעשות?

יתכן ויש חשיפה של דנטין כתוצאה מהשיוף ניתן להעזר במשחות שיניים יעודיות למקרים שכאלה כגון: COLGATE PRO RELIEF או SENSODYNE DUAL CARE

08/10/2018 | 11:29 | מאת: א

מה זה אומר חשיפה של דנטין? זה יכול לגרום חלילה לבעיות בהמשך?

תלוי כמה שייפו

08/10/2018 | 09:12 | מאת: ר

שלום, אני סובלת מחרדה דנטלית קשה לצערי.. לפני חצי שני עשיתי טיפול גדול בהרדמה כללית שכלל 11 עקירות, 6 טיפולי שורש וכמה סתימות... לא שמו לי שתלים בהרדמה עצמה כי לא היה אפשר (לפני ההרדמה הסיכום היה שכן אבל כשהתעוררתי אמרו לי שלא עשו את זה..). עכשיו אני לא יודעת איך להתגבר על הביקור של השתלים... אני חייבת לעשות לא נעים לי להיות ככה זה לא נוח.. רציתי לשאול איך בדיוק עושים את השתלים? האם מרדימים את המקום? אני מעדיפה לא הרדמה כללית... לשים שתלים זה כואב? בבקשה אל תגיד "טיפולי שיניים לא כואבים" כי לי הם כן... תכתוב רק האם שתלים זה כואב והאם דורש זריקות... והשאלה השניה זה שבזמן האחרון יש רגעים, לא תמיד רוב הזמן בסדר, שאני מרגישה דקירה חזקה וכואבת בשן... קראתי בגוגל וזה מראה על טיפול שורש, זו שן שבתוכנית עשו לה סתימה... אני לא יודעת מה לעשות... בערנות אני לא מסוגלת לעשות את זה.. הרדמה כל חצי שנה זה מסוכן... האם זה שזה לא תמיד גם מראה על טיפול שורש? איך אני אמורה לעשות את הטיפוליפ האלה? אני מרגישה שאני מתעלפת על הכסא... ממש קשה לי..

לקריאה נוספת והעמקה

החדרת השתלים נעשית תחת הרדמה מקומית, בדיוק כמו לסתימה או כל טיפול אחר. באשר לשן עם הדקירה, יש לבצע צילום נשך כדי לראות עד כמה הסתימה קרובה לעצב. בעיקרון, ניתן לבצע טיפולי שיניים לחרדתיים או בהרדמה כללית, או בטישטוש (סדציה) או בגז צחוק או בהיפנוזה

10/10/2018 | 05:57 | מאת: ר

שלום ד"ר, קראתי על כל השיטות. כמו שכתבתי עשיתי טיפול פעם אחת בהרדמה כללית... גז צחוק לא עובד אצלי והיפנוזה לא ניסיתי... לא הבנתי מה ההבדל בין סדציה להרדמה כללית? בשניהם אני ישנה ומתעוררת אחרי בלי להרגיש את הטיפולים? ההבדל היחיד הוא בסיכונים שיש? אם כן, למה לפני חצי שנה לא המליצו לי על סדציה? בטוח בסדציה ישנים כמו בהרדמה כללית וקמים אחרי?

לא הבנתי למה אם בסדציה ובהרדמה כללית יש אותו האפקט שהמטופל ישן ולא מרגיש שום דבר... אז למה יש אפשרות בכלל של הרדמה כללית שדי מסוכנת?

בסדציה הולכים לישון וקמים בלי להרגיש כלום

10/10/2018 | 18:43 | מאת: ר

מה ההבדל בין הרדמה כללית לסדציה- מבחינתי? מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה?