שאלת תזונה לטל או עדי

דיון מתוך פורום  רפואה משלימה

28/02/2002 | 10:35 | מאת: נירה

הי לכם. אני עוסקת ברפואה סינית ולכן אני פונה אליכם. בתי בת שנה וחצי. לפני כשבוע החלו יציאות רכות כפעמיים ביום. זה היה נראה לי יותר כמו קור מכיוון שזה היה די נוזלי וכמעט חסר ריח. אולם מאתמול כל ה"עסק" הפך לחם ביותר! ריח חזק ופצעי חום בישבן ואודם. מעבר לעצבנות מהכאב לא ראיתי סימנים אחרים. התזונה שלה די מאוזנת ודי קבועה. ניסיתי לתת קצת יוגורט לקרר אבל היא לא מסכימה לאכול. רק קצת מלפפון ותפוח הצליחו להכנס לפה הקטן. מה דעתכם? מה יכולה להיות הסיבה? ומה עוד אפשר לעשות? (לא קיבלנו שום חיסון בשנה האחרונה) אשמח לשמוע גם חוות דעת הומאופתית. חן חן ויום נעים.

לקריאה נוספת והעמקה
01/03/2002 | 15:26 | מאת: טל בלו

שלום נירה שילשול אצל ילדים מוסבר ברפואה הסינית כ: 1-חדירה של פתוגן חיצוני, "שפעת בטן" 2-הצטברות לא רצויה של מזון בקיבה ובטכול 3-במקרים כרונים, חולת צ'י הקיבה והטכול. על פי תיאורך כנראה שמדובר בפתוגן חיצוני. הטיפול הסיני הוא שתייה מרובה, אכילה מועטה מומלץ להכין "קונג'י" -דייסת אורז המבושלת בבישול איטי -היא מהרמנת את הקיבה ,מצפה את קירות המעיים ותומכת בצ'י. בנוסף -תרכובת צמחי רפואה סינים הנקראת-"מרקחת שלום בריא"- kang ning wan מומלצת במצב זה-היא משחררת את הפתוגן, מפסיקה את השילשול,מוציאה ליחה ותומכת בצ'י של אלמנט האדמה מאחל בריאות טל

01/03/2002 | 21:33 | מאת: נירה

הי טל! תודה על התשובה! היכן אוכל לקנות את הפורמולה והאם יש צורך במרשם?(אפשר בZEN?) האם לא מומלץ קונג'י מגריסי פנינה שיקררו קצת את החום? מה עם תה מנטה, גם מתאים? באיזה שלב לדעתך כדאי לפנות לרופא (זה נמשך כבר שבוע)? חן, חן, וסוף שבוע נעים!

מנהל פורום רפואה משלימה