בדיקת רמת Immunoglobulin G

בדיקה המשמשת להערכת הרמה בדם של חלבון IgG) Immunoglobulin G), אחד מחמשת הנוגדנים בדם, השייכים למערכת החיסון. נוגדני IgG הם הנוגדנים הנפוצים ביותר בדם ובנוזלי גוף אחרים.

צילום: שאטרסטוק

נוגדנים אלו מגנים מפני זיהום על ידי כך שהם "זוכרים" חשיפה קודמת לחיידקים, כך שבמקרה של חשיפה חוזרת לאותו חיידק - מערכת החיסון יכולה לתקוף אותו. בדיקת IgG משמשת להערכת הרמה הכללית של נוגדנים מסוג IgG בדם.

הסבר תוצאות הבדיקה

  • רמות מוגברות של נוגדנים אלו יכולות להופיע במצבים דוגמת מיאלומה נפוצה, עמילואידוזיס ראשוני, MGUS (Monoclonal Gammopathy of Undetermined Significance) והפרעות נלוות.

  • רמות נמוכות ייתכנו במצבי חסר חיסוני ראשוני או שניוני.
טווח תקין (מ"ג/ד"ל (הטווח תלוי גיל))
1,590 767
התוכן בעמוד זה נכתב על ידי ד"ר עמית עקירוב, רופא מומחה ברפואה פנימית ובאנדוקרינולוגיה, רופא בכיר במכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם בבית חולים בלינסון, מרכז רפואי רבין.
** ייתכנו הבדלים בטווח התקין של הבדיקות בין מעבדות שונות. חלק מהמעבדות משתמשות באמצעי מדידה אחרים או עשויות לבחון דגימות שונות. יש לדון עם הרופא המטפל במשמעות תוצאות הבדיקה.

עוד בדיקות בנושא בדיקת רמת Immunoglobulin G

בדיקת רמת Anti-GBM Ab's - תמונה

בדיקת רמת Anti-GBM Ab's

בדיקת נוגדנים נגד ממברנה בסיסית של פקעית הכליה (Glomerular Basement Membrane, ובקצרה, GBM) היא בדיקה הנערכת... קרא עוד...
בדיקת Anti- Smooth Muscle Antibody - תמונה

בדיקת Anti- Smooth Muscle Antibody

זוהי בדיקת דם המזהה נוכחות נוגדנים נגד שריר חלק. הבדיקה היא חלק מתהליך האבחון למחלת כבד, מכיוון שהנוגדנים... קרא עוד...
לכל הבדיקות