נגישות
נגישות

בדיקת Anti-DNA Ab's

הנוגדנים נגד Double-Stranded DNA) dsDNA) שייכים למשפחת נוגדנים עצמיים נגד הגרעין (Anti-Nuclear Antibodies), שמכוונים באופן ספציפי למרכיב הגנטי (דנ"א) המצוי בגרעין התא.

צילום: שאטרסטוק

בעוד שנוגדנים נגד dsDNA יכולים להופיע בריכוז נמוך במספר הפרעות, נוכחות נוגדנים אלו אופיינית בעיקר במחלת זאבת (לופוס). זאבת היא מחלה אוטואימונית שעלולה לפגוע במספר איברים ו/או רקמות, משנית לפעילות נוגדנים עצמיים הנקשרים לחלבונים באותם אזורים. במקרים של פגיעה כלייתית על רקע זאבת, רמה גבוהה (טיטר) של נוגדנים נגד dsDNA יכולה להעיד על תהליך דלקתי פעיל ונזק כלייתי מתמשך.

בדיקת נוגדנים נגד dsDNA תתבצע במקרים בהם התקבלה תוצאה חיובית לבדיקת נוגדנים נגד הגרעין (ANA), כשיש סימנים ותסמינים אופייניים לזאבת, דוגמת עייפות, חולשה, כאבי פרקים, פריחה עורית דמוית-פרפר על האף והלחיים ו/או רגישות העור לאור.

תוצאת בדיקה תקינה: שלילי, Negative

עוד בדיקות בנושא בדיקת Anti-DNA Ab's

 בדיקת רמת Immunoglobulin E - תמונה

בדיקת רמת Immunoglobulin E

הבדיקה המשמשת להערכת הרמה בדם של חלבון (IgE (Immunoglobulin E, אחד הנוגדנים בגוף, המיוצר על ידי מערכת החיסון... קרא עוד...
 בדיקת Cardiolipin IgG - תמונה

בדיקת Cardiolipin IgG

בירור קרישיות-יתר נפוץ בתחום הפוריות, ונהוג לבצע את הבדיקה כשמנסים להבין את הסיבה להפלות חוזרות. הבדיקה היא... קרא עוד...
לכל הבדיקות