אי פוריות בלתי מוסברת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

להיכנס להריון - המסלול להצלחה

הבנה של כמה עקרונות פשוטים יכולה לעזור לבני זוג לקצר את תקופת ההמתנה המטרידה כאשר ההיריון הרצוי לא ממהר להגיע. הרצון והיכולת להרות נראים לרוב בני האדם כדבר בסיסי ומובן מאליו. לא צריך על כן להתפלא באשר לתחושות ההפתעה, הכעס והחרדה שמלוות בני זוג שמגלים לפתע שהתהליך הטבעי ביותר, הבאת ילד לעולם, לא מתממש בדיוק בעת שתכננו וציפו. לאחר שנים רבות בהן השתמשו באמצעי מניעה על מנת למנוע הריון לא מתוכנן, לפתע מסתבר לבני הזוג שההיריון הרצוי לא ממהר להגיע. הבנה של כמה עקרונות פשוטים יכולה לעזור לבני הזוג לקצר את תקופת ההמתנה המטרידה.עם קבלת ההחלטה של בני זוג להרחיב את המשפחה, והפסקת השימוש באמצעים למניעת הריון, מומלץ - עוד לפני ההיריון - לפנות לרופא הנשים ליעוץ. רופא הנשים מורה לאישה ליטול מידי יום טבליה של חומצה פולית במינון של 5.0 מ"ג, תוסף מזון שהוכח כמונע מומים במערכת העצבים של העובר במידה והחומצה...
ללמוד עוד על אי פוריות בלתי מוסברת
אי פריון בלתי מוסבר: מה עושים?-תמונה

אי פריון בלתי מוסבר מתרחש בקרב כ-15% מהזוגות אשר מתקשים...

מאת: ד"ר רויבורט...
01/11/2015
להיכנס להריון - המסלול להצלחה-תמונה

הבנה של כמה עקרונות פשוטים יכולה לעזור לבני זוג לקצר את...

מאת: פרופ' זיידמן...
01/02/2004
בעיות פוריות: כל הדרך להורות-תמונה

יש סיבות רבות לקשיי פוריות אצל זוגות, ולמרבה המזל יש כיום...

מאת: פרופ' אבי...
20/05/2014
טיפולי פריון לגבר ולאישה-תמונה

מנסים להיכנס להריון ולא מצליחים? הבעיה עשויה להיות של הגבר,...

מאת: פרופ' לסינג...
05/09/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאי פוריות בלתי מוסברת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אי פוריות בלתי מוסברת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופסור יקר, בגיל 28 על רקע אי פריון בלתי מוסבר ילדתי את התינוק שלי באמצעות ivf באסותא רמת החייל בזכותך! עובר קפוא בן 6 ימים. לאחרונה קראתי פוסטים על שינויים אפגנטיים אצל עוברים מוקפאים בשלב הבלסטוציסט.. מה שגרם לי לדאגות ולתהיות על עתיד הבריאותי של התינוק שלי.. רציתי לדעת האם יש חשש לבריאותו של התינוק שלי בעתיד בעקבות השינויים הנ"ל? מכיון והוא נולד בדרך שבה ציינתי.. אודה לתשובתך הכנה..

יש חשש בדומה להיריון טבעי ולכן מקובל לעשות סקירת מערכות ולעתים גם דיקור מי שפיר במהלך ההיריון.

הכוונה שלי לאחר הלידה.. האם השינויים האלו משפיעים בטווח הרחוק בעתיד? האם יש סיכוי מןגבר למחלות חלילה למינהם? או שאין זה שונה מהריון רגיל?

לא זה שונה במידה רבה מהריון רגיל.

אשמח לדעת על אילו שינויים מדובר...?

אני ממליץ שתפני ליעוץ גנטי מסודר, מאחר שלא ניתן לסכם זאת באופן מאוזן במספר משפטים.

בוקר טוב, בת 33, מנסה כבר למעלה משנה וחצי, הבדיקות שלי ושל בעלי תקינות לחלוטין. עברנו כבר 3 הזרעות - 2 במחזור טבעי ואחת נוספת עם איקקלומין. כרגע עם איקקלומין ואסטרופם ושאלתי היא האם לא כדאי להתקדם לטיפולי IVF כיוון שעד כה לא הושגה הצלחה. תודה.

אם צילום הרחם תקין מקובל לנסות קודם טיפול עם זריקות להשראת ביוץ והזרעה.

שלום רב. בעברי עשיתי צילום רחם בשל אי פריון לא מוסבר ויותר מאוחר היסטרוסקופיה אבחנתית בשל רירית מעובה . בתוצאות שתי הבדיקות נראה חלל רחם תקין.ב”ה מאז נולדו לי שתי בנות. לאחר הלידה השניה עשו לי היסטרסקופיה נוספת מאחר והצילום אולטראסאונד לאחר לידה הראה שאריות שיליה.בבדיקה לא נמצאו שאריות שיליה אבל הרופא רשם חלל רחם לא תקין.רושם למחיצה קטנה ( ללא צורך בהתערבות). לאחר מכן נכנסתי להריון שלישי והפלתי בשבוע שמיני לאחר שדופק עוברי הפסיק לעובר. שאלותי: 1.האם יש קשר בין הממצא הנ”ל להפלה?האם יתכן שזו הידבקות? 2.האם יתכן שזו אכן מחיצה למרות שבצילומים בעבר לא ראו אותה? תודה רבה.

1. יתכן. 2. יתכן. זה נתון לאופן הפענוח של הבדיקות.

שלום אני בת 35, יש לי ילד בן שנתיים, (ולפניו היה לי עוד הריון ועשיתי הפלה,), אנחנו מנסים כבר שנה וחודש ללא הצלחה...עשינו כל הבדיקות גם אני וגם בעלי, והכל יצא תקין גם בצילום רחם וגם בדיקות הורמונהליות. הרופא הסביר כי זה האי פוריון בלתי מוסבר, ואמר לנו כדי להתחיל עם זריקות גונל אף. קשה לנו להחליט, האם יש לי סיכוי להיכנס בהריון באופן טיבי, האם כדי לחכות? ולמה רופא ממליץ על זריקות כי אני באופן טיבי מבייצת טוב, לפי מעקב זקיקים ובדיקות דם. תודה רבה

הי, יכול להיות שתיכנסי להיריון באופן טבעי. השאלה היא, אם את מעוניינת להמשיך ולחכות, ומה מידת הלחץ שלך להיכנס להיריון שוב. הטיפולים יכולים לקצר את זמן ההמתנה להיריון. אי פריון בלתי מוסבר הוא מצב שבו לא נמצאה איזושהי בעיה...אבל זה לא אומר שאין בעיה. זה אומר שהמדע עדין לא יכול להסביר מה הקושי להיכנס להיריון, אצל זוגות שכל הבדיקות שלהם תקינות. הרופא המליץ לך על זריקות של גונאל אף, שתפקידו לגרות יותר זקיקים. אם בביוץ טבעי יש בד"כ זקיק אחד שמשתחרר מהשחלה והופך לביצית, אז בעזרת הגונאל יש סיכוי שתיווצרנה יותר ביציות, וכך יגדל הסיכוי להיריון.