שבר מאמץ בברך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשבר מאמץ בברך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שבר מאמץ בברך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, עקב שבר מאמץ בברך אני הולכת עם קביים מזה חמישה שבועות. בשבוע האחרון אני חשה כאבים בשרירי הרגל הבריאה ובעיקר בברך. היתכן שמתפתח לי שבר מאמץ בצד הבריא?

הברך הנה מפרק ולא עצם ולכן לא יתכן בה שבר מאמץ הסיפור שלך לא ברור

27/08/2011 | 23:56 | מאת: רשרש2604
מתוך פורום אורתופדיה

שלום, אני מ"כית (מפקדת כיתה) בצהל. אני כבר כשנה בתפקיד. בתפקיד זה אין שעות שינה- מדובר על כ4 וחצי שעות שינה בלילה ממוצע, הליכות מרובות, חוסר בתזונה נכונה מפאת חוסר זמן. לפני כחודשיים החלו לי כאבים עזים בברך ימין ובשתי השוקיים. בצילום שעשיתי, נאמר לי כי יש לי שבר מאמץ בברך שגורם לחוסר איזון בפיקה, דלקת בברך ושברי מאמץ ברגליים עצמן. רציתי לדעת מה ניתן לעשות עם זה מבחינת טיפול רפואי (משום שהמפקדים שלי די מונעים ממני טיפול רפואי והליכה לרופאה בבסיס ולאורטופד) כדי להבהיר את גודל הכאב, זה מתבטא בכך שאני לא יכולה לעשות פעולות פשוטות כמו: לנהוג, ללכת, לשבת, אופניים, לעמוד, לנגן בפסנתר... אשמח לתשובה מהירה... תודה ושבת שלום!

אי אפשר לאבחן שבר הליכה בצילום לשם כך יש לעשות מיפוי עצמות. ועד- אין דבר כזה שבר מאמץ בברך . הברך הנה מפראק ושברים קורים בעצמות מה שאני למד הוא שלא קיבלת הסבר טוב למצבך מה שמעיד על טיפול לקוי. זכותך המלאה לקבל טיפול ראוי הכולל מנוחה ממאמצים . עמדי על זכותך