הקטנת חזה

(0)
לדרג

הקטנת חזה: מדריך לקראת ניתוח

מאת: מומחה

שדיים גדולים ונפולים עלולים לגרום לכאבי גב, לדלקות בעור, תחושת כובד ולפגוע בדימוי העצמי, בייחוד של צעירות; הכל על הפתרון הפשוט  ניתוח הקטנת והרמת חזה

מאת: ד"ר טלי פרידמן

ניתוח הקטנת חזה הוא אחד הניתוחים הפלסטיים שיש להם שיעורי שביעות רצון גבוהה בקרב המטופלות. בניתוח זה מקטינים, מרימים ומעצבים את השד, כדי לשוות לו מראה צעיר ואטרקטיבי יותר.

סיבת הניתוח:

האינדיקציות לניתוח זה מבחינת המטופלות מגוונות וכוללות סיבות רפואיות ואסתטיות, או שילוב ביניהן.שדיים גדולים מתנהגים לעתים כמו משקולת וגורמים לכאבי גב כרוניים, גם בגיל צעיר. כאבי הגב לעתים הינם תוצאה של עקמת אמיתית המחמירה עקב משקל השדיים, ובמקרה זה הסיבה לניתוח הינה רפואית. לעתים, החזה הנפול גורם לקשיים בשמירה על היגיינה, ולעיתים מלווה בדלקות עור חוזרות תחת השדיים.

גודל השדיים מקשה לעתים בהתאמת בגדים, וצעירות מדווחות לעתים קרובות כי הן נאלצות לטשטש את החזה הגדול בביגוד רחב. כמו כן, שדיים גדולים צונחים לרוב אף תוך כדי גדילתם, מה שנותן מראה מבוגר ולא אסתטי למטופלות הצעירות. החזה הגדול גורם לצורת גוף לא פרופורציונאלית, מגדיל את ממדי המטופלת ומרחיב אותה.

כל הבעיות שצוינו, הרפואיות, התפקודיות והאסתטיות גורמות להפרעות בדמוי הגוף אצל המטופלות, בעיקר הצעירות ומכאן התרומה של הניתוח כבר בגיל צעיר.,

הליך הניתוח:

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית, אורך ביו שעתיים לשלוש שעות, בהתאם לגודל השדיים. במהלך הניתוח מוסרת הרקמה העודפת, ומוקטנת לרוב העטרה כדי שצורתו תתאים לחזה המוקטן, והיא מורמת לגובה אטרקטיבי יותר.הצלקות הניתוחיות במיקום קבוע, סביב העטרה, בקדמת השד ורק על פי הנחיצות, בקפל שמתחת לשדיים.

סיכונים:

מדובר בניתוח בטוח ושכיח, אך גם לו סיכונים כמו בכל ניתוח אסתטי, בין אם זה זיהום או דימום. הסיכון עולה משמעותית במעשנות, מכיוון שהסיגריות גורמות להפרעות בזרימת הדם ומעכבות את הריפוי.

זמן ההחלמה:

לרוב כשבועיים; מטופלות רבות חוזרות לעבודה משרדית ונהיגה כעבור שבוע, אך לעתים ההחלמה מתארכת בהתאם לגיל המטופלת, גודל השדיים ומורכבות הניתוח.

התנהלות לאחר הניתוח:
 
מומלץ ללבוש חזיית ספורט תומכת כחודש, ולהגיע לביקורות חוזרות לבחינת הצלקות וטיפול בהן לפי  צורך.

ד"ר טלי פרידמן היא כירורגית פלסטית בכירה ומומחית לניתוחים לעיצוב הגוף.

 בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.

רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום