צילום חיצוני של העין

(0)
לדרג

מדריך בדיקות רפואיות: צילום חיצוני של העין משמש למגוון צרכי הדמיה, באמצעו מצלמה מיוחדת

מאת: ד"ר עמית עקירוב

צילום חיצוני של העין

צילום חיצוני של העין מספק תמונות של העיניים באמצעות מצלמות קונבנציונאליות, עם מגוון אפשרויות צילום רחב, שנע בין צילום של הפנים ועד הדמיה של אחת העיניים.

אופן ביצוע הבדיקה

במהלך הבדיקה הנבדק מניח את ראשו על מתקן ייעודי מול מצלמה ייעודית. בהתאם לדרישת הרופא המפנה יושלמו צילומים של העין ואזורים נוספים, תוך התאמת גוף המצלמה, העדשה וההבזק להדגמת מבנה העין ואזורים סמוכים. המצלמה החיצונית עשויה לשמש לצילום עין אחת בלבד, שתי העיניים בו-זמנית וכל הפנים. במידת הצורך, ניתן לנייד את הציוד גם למרפאה, חדרי מטופלים ואף חדרי ניתוח להשלמת צילומים במהלך ניתוחים. יש להבטיח כי המצלמה ממוקמת בגובה מרכזי הפנים. הבדיקה אינה כרוכה באי-נוחות.

כיצד להתכונן לבדיקה?

אין צורך בכל הכנה מיוחדת לקראת הבדיקה.

מטרות הבדיקה

צילום חיצוני של הפנים משמש רופאי עיניים ופלסטיקאים לתיעוד סוג העור כמו גם נגעים וממצאים חריגים בפנים, עפעפיים ואזורים סמוכים. נוירו-אופתלמולוגים משתמשים בהדמיות של הראש והכתפיים, פנים ועיניים לתיעוד עצבים. עוד שימוש של צילום חיצוני של העין הוא להדגמת המקטע הקדמי של גלגל העין.

תוצאות הבדיקה

הצילום החיצוני של העין מועבר לרופא המפנה בהתאם לדרישות, לצורך תיעוד והשוואה אל מול צילומים קודמים. ההדמיות מספקות הערכה של העין החיצונית והמקטע הקדמי של העין, ועשויות לסייע במעקב אחר שינויים במבנה העין ואזורים סמוכים.

סיכונים

הבדיקה אינה כרוכה בכל סיכון.

 בואו לדבר על זה בפורומים בנושא רפואת עיניים.

רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום