בשורה לחולי סוכרת: משאף אינסולין

(0)
לדרג

בניסוי שנערך בחולי סוכרת נבדק האם ניתן לתת את תרופת האינסולין לה הם זקוקים באמצעות משאף, ולא באמצעות זריקה. הניסוי הקודם הראה כי ניתן להשתמש במשאף האינסולין לתקופה קצרה, הניסוי הנוכחי הראה כי ניתן להשתמש במשאף גם למשך תקופה ארוכה. הסוף למזרקים?

מאת: בניסוי שנערך בחולי סוכרת נבדק האם ניתן לתת את תרופת האינסולין לה הם זקוקים באמצעות משאף, ולא באמצעות זריקה. הניסוי הקודם הראה כי ניתן להשתמש במשאף האינסולין לתקופה קצרה, הניסוי הנוכחי הראה כי ניתן להשתמש במשאף גם למשך תקופה ארוכה. הסוף למזרקים?

חוקרים מאוניברסיטת ורמונט בארה"ב מצאו כי ניתן להשתמש בצורה בטוחה במשאף אינסולין למשך תקופה של שנתיים לפחות, ללא בעיות או סיבוכים. בניסוי הקודם בדקו החוקרים עד כמה בטוח ויעיל השימוש בשאיפת אינסולין למשך שלושה חודשים. התוצאות הראשוניות היו מעודדות אולם לא היה ידוע מה יהיו התוצאות של שימוש לאורך זמן.

תוצאות המחקר הראשוניות של הניסוי שבדק שימוש ארוך טווח בשאיפת אינסולין מצא כי הוא יעיל באותה מידה כמו הזרקה ואינו פוגע בריאות דרכם נשאפת התרופה. השלב הבא והסופי של הניסוי יצטרך לוודא כי אכן אין פגיעה בריאות בכלל.

התוצאות הוצגו בכנס האגודה האירופית לחקר הסוכרת שנערך בירושלים.

לדברי מומחים, חולים הסובלים מסוכרת וזאת בשל חוסר היכולת של הגוף לייצר אינסולין, לא יוכלו לוותר על הזריקות והמחטים אולם הם יוכלו להוריד את מספר ההזרקות ביום. המשאף יוכל לשמש בשעת חירום כאשר יש צורך לתת לחולה בדחיפות מנה גדולה של אינסולין בלא צורך להזדקק למזרק.

החוקרים גם בודקים דרכים אחרות להחליף את מזרק האינסולין, כגון משאף אף, תרסיס פה, מדבקות עם מחטים זעירות, משאבות אינסולין מושתלות והשתלת תאים המייצרים אינסולין.

רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום

עוד בתחום