סטודנטים לרפואה יכתבו בוויקיפדיה

(0)
לדרג

קורס ראשון מסוגו באוניברסיטת ת"א: סטודנטים ילמדו עריכה בוויקיפדיה ויכתבו מושגים רפואיים; הדקאן: "חשוב מאוד בעידן שבו הציבור תר ברשת אחר מידע בריאותי"

מאת: מערכת zap doctors

סטודנטים לרפואה באוניברסיטת תל אביב ילמדו את רזי העריכה בוויקיפדיה, יכתבו ערכים חדשים ויעשירו ערכים קיימים, במסגרת קורס ראשון מסוגו בארץ ובעולם שייפתח בשנת הלימודים הבאה.

במהלך הקורס, תחת הכותרת המבטיחה "ויקי-רפואה: עולם הוויקי המופלא ומידע רפואי חופשי בוויקיפדיה העברית", ילמדו הסטודנטים לאורך סמסטר שלם כיצד לערוך בוויקיפדיה. במסגרת הקורס הם ייפגשו עם כותבים מוויקיפדיה העברית והאנגלית, ילמדו על ממשק העריכה של ויקיפדיה, על אמינות ערכים ועל זכויות יוצרים בוויקיפדיה, ובסופו של הקורס יכתבו בעצמם ערכים בנושא בריאות ורפואה.

הקורס החדש הוא קורס בחירה, אשר יזכה את הסטודנטים בקרדיט אקדמי מלא. ברחבי העולם וגם בישראל מתקיימים מספר שיתופי פעולה בין מוסדות חינוך ואקדמיה לוויקיפדיה, במסגרתם נכתב ערך בוויקיפדיה כמטלה אקדמית. אך זו תהיה הפעם הראשונה בישראל שבמוסד אקדמי מעבירים קורס ייעודי המוקדש לוויקיפדיה.

שני אבנשטיין, חברת הוועד המנהל של עמותת ויקימדיה ישראל ויוזמת הקורס, ציינה כי ויקיפדיה היא היום האתר החמישי בגודלו בעולם. לדבריה, "הסטודנטים שישתתפו בקורס יתרמו ליצירת תוכן חופשי בוויקיפדיה העברית, אשר ישמש את הציבור הרחב בחינם. אנו מקווים שהסטודנטים ישתמשו בידע והניסיון שירכשו בקורס ויהפכו לעורכים קבועים מעבר למסגרת הקורס, ובכך יגדילו את מספר העורכים המתנדבים בוויקיפדיה, התורמים מזמנם החופשי להגדלת מאגר הידע האנושי הגדול בעולם".

פרופ' יוסי מקורי, דקאן הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, בירך על היוזמה החדשה, וציין כי בעידן שבו הציבור כולו תר ברשת אחרי מידע על בריאות ורפואה, יש חשיבות רבה מאוד להקניית ידע לסטודנטים בכתיבה ובעריכה של ערכים בענייני רפואה. "אני משוכנע שהסטודנטים שישתתפו בקורס ישדרגו לאין ערוך את הרמה של המידע הרפואי שיהיה זמין לציבור ברשת", אמר פרופ' מקורי.

האנציקלופדיה הרפואית של zap doctors

בואו לדבר על זה בפורום לימודי רפואה.

רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום