הגדלת חזה: השתל המושלם לך

(1)
לדרג
תוכן מקודם

מדוע כה הרבה נשים ניגשות לניתוח הגדלת חזה? מהו גודל השתל לחזה מושלם? וכיצד ניתן לראות את התוצאה הצפויה בעזרת מערכת הדמיה חדשנית?

רופא מנתח פלסטי
077-2313266 (מספר מקשר)

אחת השאלות המטרידות נשים המעוניינות בניתוח להגדלת חזה, היא מה גודלו של השתל המתאים להן. לרוב, גודל השתל איננו ההחלטה החשובה ביותר שיש לקבל לפני שניגשים להליך הגדלת חזה. סוג השתל ומיקומו (מעל או מתחת לשריר) חשובים לא פחות.

היכן רצוי למקם את השתל במהלך ניתוח להגדלת חזה?

מתחת לשריר בית החזה או מעליו. מיקום השתל משתנה בין אישה לאישה. אצל נשים רזות, בדרך כלל, מומלץ להכניס את השתלים מתחת לשריר. ואילו אצל נשים מלאות יותר, מומלץ להכניס את השתל מעל לשריר. ההחלטה הנוגעת למיקום השתל היא החלטה מכרעת, כי היא תשפיע על נראות השד - על המרחק שבין השדיים ובעיקר על הופעת קמטים גלים ושקעים בקדמת השדיים. לצערי, מסתמן כי לנשים רבות המגיעות אליי לתיקון חזה כלל לא הוצעה האופציה של הכנסת שתל מתחת לשריר, מאחר שטכניקה זו מורכבת ודורשת מיומנות גבוהה יותר מהמנתח.

מדוע הרווח בין השדיים חשוב להצלחת ניתוח להגדלת חזה?

בכדי ליצור מראה חזה יפה וטבעי, חשוב להקפיד על רווח קטן באופן יחסי בין שני השדיים. רווח זה צריך להיות סימטרי, טבעי ובגובה הנכון. הרי מטרת הניתוח להגדלת החזה היא לשפר את איכות חייה של המנותחת, בזכות מראה הגוף שלה. במקרים בהם הרווח איננו סימטרי, השדיים קרובים מדי זה לזה והרווח נעלם, או כאשר השדיים רחוקים מדי, נוצר מראה לא טבעי, שמדגיש את הבעייתיות בתוצאה.

בנוסף, כאשר הרווח בין שני השדיים נעלם, נוצר חיכוך מוגזם בין שני השדיים, חיכוך העלול לגרום לשפשופים ולבעיות עור שונות. כאשר החזה לא נראה טבעי וכאשר יש חוסר סימטריה בין שני השדיים, תוצאת הניתוח לא הושגה אלא עוגמת נפש.

הדמייה של הגדלת שדיים (צילום: מרפאת ד"ר רוני מוסקונה)
הדמייה של הגדלת שדיים (צילום: מרפאת ד"ר רוני מוסקונה)

כיצד יוצרים רווח יפה בין השדיים?

הרווח האידאלי בין השדיים מושפע באופן ישיר מהידע ומהניסיון של הרופא המנתח ומהאופן שבו הוא מבצע את ההליך - מתחילתו ועד לסופו. כדי ליצור רווח יפה בעל מראה טבעי, חייבים לבחור את סוג השתל הנכון לניתוח; ואת המיקום המתאים ביותר עבור השתל - מעל או מתחת לשריר, לדוגמה, בחירה של שתלים בולטים מביאה בדרך כלל למרחק גדול בין השדיים, היות שבסיס השתל צר ואינו מכסה את כל השד. בנוסף, ההליך הכירורגי צריך להיות נכון עם הפרדה מדויקת ביותר, לשם התאמת המקום שאליו מחדירים את השתל בשד. הפרדה נכונה תגן על המטופלת מפני סיבוכים עתידיים, כגון שדיים מרוחקים, לא סימטריים, גבוהים; וכן ממראה חזה לא טבעי ולא סימטרי. חשוב לציין שבחלק מהמקרים בהם ניתוח הגדלת שדיים מסתיים בתוצאה לא מוצלחת, קשה מאוד לתקן אותו בדיעבד, גם על ידי מיטב המומחים.

כיצד אדע שבחרתי את הרופא הנכון לניתוח הגדלת חזה?

כיום, בעולם הניתוחים הפלסטיים, ישנם רופאים מנתחים רבים ומומלצים. מכיוון שכל רופא מתנהל באופן שונה ומבצע את ההליך הכירורגי בסגנונו שלו, זו טעות לחשוב שכל ניתוח הגדלת חזה מסתיים תמיד באותה תוצאה מוצלחת, לא חשוב מי הרופא שביצע אותו.

מעבר להמלצות, לתחקיר אודות הרופא המנתח, ולשיחות עם מטופלות, שעברו אצלו הגדלת חזה ויכולות להעיד על מצבן, חשוב מאוד לבצע מול הרופא תיאום ציפיות. במהלך תיאום הציפיות יש להבין מהם צרכי המטופלת, מהי התוצאה האידאלית עבורה במסגרת המגבלות, וכן שהיא מודעת להכנה הנדרשת לניתוח ולאופן ההחלמה ממנו.

הגדלת שדיים (צילום: מרפאה ד"ר רוני מסוקונה)
הגדלת שדיים (צילום: מרפאה ד"ר רוני מסוקונה)

כיצד אוכל לדעת כיצד תיראה התוצאה הסופית שלאחר הניתוח?

כיום, כדי לשפר את תיאום הציפיות בין המטופלת לבין הרופא המנתח, קיים פתרון חדשני ומתקדם לכל מי שחוששת מתוצאות הניתוח להגדלת חזה והוא - מערכת הדמיה ממוחשבת בתלת-ממד, אשר מאפשרת למטופלת לראות כיצד ייראה החזה לאחר הניתוח. ניתן לראות ולהשוות מספר גדלים ופרופילים של שתלים ולדעת בצורה טובה יותר את ההבדל.

לדוגמה, כיצד יראה החזה עם שתלים בנפח 300 סמ"ק לעומת שתלים של 400 סמ"ק. מערכת זו פותחה לטובת נשים, המעוניינות לדעת בדיוק כיצד ייראה החזה שלהן אחרי הניתוח מזוויות שונות, וכן להשוות בין גדלי השתלים הרצויים.
ההדמיה מאפשרת לכל מטופלת לראות באופן מוחשי כיצד היא תיראה אפילו בבגד ים, לאחר הניתוח להגדלת חזה. בעתיד יוכלו המטופלות לקבל את ההדמיה הממוחשבת באמצעות תמונה, ישירות לדואר האלקטרוני שלהן.

כיצד על המטופלת להכין את עצמה לניתוח הגדלת חזה?

כל מטופלת אשר שואפת לעבור ניתוח להגדלת חזה עוברת סדרה של בדיקות כלליות, כולל בדיקות אולטרה סאונד או ממוגרפיה, בעיקר לנשים מעל גיל 35, או בנשים בקבוצת סיכון. אפילו נשים בגיל 30 צריכות לעבור בדיקות המעידות על מצבן הרפואי ושהן כשירות לעבור ניתוח. מעבר לבדיקות אלה, יש לערוך תיאום ציפיות מלא מול הרופא המנתח; וכן מומלץ להיעזר במערכת ההדמיה הממוחשבת, כדי לדעת בדיוק כיצד ייראה החזה לאחר הניתוח.

מהם הסיכונים הכרוכים בניתוח להגדלת חזה?

כמו בכל הליך כירורגי, עלולים להיווצר בניתוח להגדלת חזה זיהומים, דימומים וכן בעיות עתידיות, רפואיות ואסתטיות כאחד, שינבעו ממיקום לא נכון של השתל בחזה המטופלת. יחד עם זאת, כאשר בוחרים ברופא מנתח בעל ניסיון מקצועי ראוי, הסיכונים הללו מזעריים.

מה כולל הליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה?

לאחר הניתוח יש לשהות באשפוז משך יום, לצורך השגחה. כאשר הכל בסדר המטופלת משוחררת לביתה. בתוך שבועיים מיום הניתוח, ניתן לחזור לשגרת חיים רגילה ולעבודה. תופעות לוואי אשר עלולות להתעורר מהניתוח כוללות בעיקר כאבים, המאפיינים את פרק הזמן הסמוך לסיום כל הליך כירורגי, כאבים אשר נפתרים על ידי לקיחת משככי כאבים. בתוך מספר שבועות מיום הניתוח, כל עוד המעקב המבוצע על ידי הרופא המטפל הינו תקין, ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית.
למידע נוסף על הגדלת חזה

ד"ר רוני מוסקונה הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, מומחה בניתוחים להגדלת חזה ובבדיקות באמצעות מערכות הדמיה להגדלת חזה.

  • צור קשר
  • קבע פגישה
  • חזור אליי
  • הצעת מחיר
מרפאות מוסקונה
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום