פני צלקת - הנוסח הטבעי

(1)
לדרג

עד החתונה זה יעבור? הכל על צלקות - למה זה קורה, איך זה קורה ואיך מטפלים בהן בצורה טבעית

מאת: ד"ר מיכל לזרוביץ N.D, נטורופתית, אחות מוסמכת , B.A בסיעוד, M.A במערכות בריאות, צמחי מרפא, תזונה טבעית, תוספי מזון, אירידולוגיה וקוסמטיקה טבעית
למה זה קורה?

עד החתונה זה יעבור? תלוי בחומרת הנזק שנגרם ובזמן שיידרש לעור להחלים.
ככל שהנזק קל יותר וזמן ההחלמה קצר יותר סביר להניח כי הצלקת תהיה פחות בולטת.
צלקת נוצרת כאשר פצע מתרפא. כאמור סיבות רבות לפצעים: תאונה, פרוצדורה פולשנית וכירורגית, מחלות או כווית שמש חמורה. הצלקת היא תגובה טבעית של הגוף. צלקות יכולות להיות בולטות או שטוחות, ורודות, סגלגלות או בצבע חום.

סיבות:
יצירת הצלקת והביטוי הויזואלי שלה מושפעת ממספר גורמים כגון: מצב הבריאות, גיל, סוג העור, צבע העור, והתנאים המיוחדים בהם התבצעה הטראומה לעור. כלומר האם נגרם נזק חמור לעור וכמה זמן יידרש לעור להחלים. ככל שיידרש לעור זמן רב יותר להחלים וככל שהעור ניזוק יותר כך גם סביר כי הצלקת תהיה בולטת יותר.
צלקות מסוג היפרטרופיה (כזו שמורמת מעל משטח העור) נוצרות בגודל פרופורציוני לזה של הפצע. קיימות צלקות מסוג קולואידי שגודלם עובר את הפצע אותו מכסות.

מניעה:

לא ניתן להתחמק מחבלות וצלקות (מי חי בבועה?). מכל מקום, אם כבר נחבלת הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות על מנת שהצלקת לא תגדל הוא לטפל במקום ולדאוג שלא תיגרם חבלה נוספת לאותו מקום.

טיפול בצלקות:

העור של כל אחד מאתנו מיוחד ומגיב באופן שונה למוצרים שונים, יש לקחת זאת בחשבון כאשר מטפלים בצלקות.
קשה לטפל באופן ביתי בצלקות כגון : צלקות ישנות, צלקות בולטות, צלקות ניתוח ארוכות או אפילו צלקות של אקנה. בצלקות כגון אלו מומלץ לפנות לרופא עור.

שמן ויטמין E -
הויטמין הזה יעיל בריכוך סוגים שונים של צלקות. ניתן לשים על המקום הפגוע.

משחה צמחית-
צמחים המכילים קלנדולה , פרע וקומפרי יעילים במניעת יצירת צלקות וגם בהחלמה של צלקות קיימות.

טיפול ארומתרפי:

לשמנים האתריים תכונות אנטיספטיות (מחטאות) ולכן ניתן להשתמש בהם במקרי חתכים ופציעות שטחיות. בשל פעולת החיטוי שלהם הם מונעים התפתחות זיהומים ועוזרים בהגלדת הפצע או החתך תוך מניעת הצטלקות המקום או הקטנת ההצטלקות.
יש לשטוף היטב את הפצע המדמם ולטפטף עליו טיפת לבנדר ו/או שמן עץ התה ולחבוש היטב את הפצע. מומלץ לטפטף מידי יום שמן אתרי עץ התה ושמן אתרי לבנדר, טיפה אחת מכל שמן לסירוגין (פעם זה ופעם זה).
בטיפול בחתכים ובפצעים שטחיים ניתן להשתמש גם בטיפה אחת של שמן אתרי פלמרוזה או לחלופין בטיפה של שמן אתרי גרניום על מקום החתך או הפצע.

וכעת לרשותכם תערובת מצוינת לשיקום העור. מתאימה לעור שנפגע על ידי צלקת, אקנה, שמש ואפילו לעור יבש. היא מכילה את שמן הרוז היפ הידוע ביכולתו המעולה לשקם את רקמת העור.
20 טיפות שמן אתרי לבנדר
10 טיפות שמן אתרי זרעי גזר
15 טיפות שמן אתרי חי-עד (וטיבר)
6 כפות (90CC) שמן צמחי רוז היפ
2 כפות (30CC) שמן צמחי קלנדולה
2 כפות (30CC) שמן צמחי חוחובה
1 כפית שמן ויטמין E

מומלץ לערבב את כל השמנים האתריים בבקבוק קטן ולהניח לשעתיים.
להוסיף את השמנים הצמחיים ו- שמן ויטמין E ולערבב היטב. ?יש חשיבות מרובה לערבוב מאחר ושמן החוחובה נוטה להיפרד אם לא מעורבב היטב. ניתן לאחסן עד שנה במקום חשוך וקריר.
למרוח על רקמת הצלקת פעמיים ביום תוך כדי עיסוי עדין במשך מס' חודשים עד שרואים תוצאות משביעות רצון

בואו לדבר על כך עם מיכל לזרוביץ בפורומים אשר בניהולה: פורום אינטגרטיבי לרפואת עור
ובפורום אנטי אייג'ינג

ליצירת קשר עם הכותבת לחצו כאן

רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום