ניקוי רעלים יעיל: קולון הידרותרפיה

(4)
לדרג
תוכן מקודם

מרגישים עייפות כרונית? סובלים מעצירויות, שלשולים ונפיחות? סביר להניח שהגוף שלכם ספוג רעלים. בעזרת שיטת קולון הידרותרפיה (קולוניקס) - תוכלו "להתחיל מחדש"

שירותי הסרת שיער
077-2311038 (מספר מקשר)

תזונה לא טובה, אורח חיים לא בריא והזנחה של הדחף הטבעי להתרוקן בשירותים - הם שלושת המכשולים המרכזיים, לתפקוד תקין של המעיים.

ניקוי המעי הגס באמצעות שטיפה הינו הדרך היעילה והטובה ביותר לניקוי הגוף ולניקוי רעלים. כך, ניתן להחזיר למעיים את החיוניות והגמישות - המסייעים להם לתפקוד שוטף ותקין.

כיצד הגוף צובר כל כך הרבה רעלים?!

יש להבין כי בכל נשימה שאנו נושמים ובכל ביס שאנו נוגסים - נכנסים רעלים לגוף.

אורח החיים המודרני, סדר היום הלחוץ, האוויר המזוהם, חוסר בנוזלים, היעדר פעילות גופנית, צריכת מזון מעובד ועתיר תוספים כימיים - כל אלה עלולים להביא לצבירת רעלים ולהיווצרות בעיות בריאותיות רבות. כך, למשל: עייפות, תחושת כבדות, משקל עודף, בעיות פוריות, לחץ דם גבוה, כולסטרול ועוד.

ניקוי רעלים מהגוף על ידי שטיפה - הינה שיטה מוכרת בעולם, שתועדה לפני 3,000 שנה במצרים וביוון. בנוסף, הרמב"ם ציין את הצורך בניקוי פנימי של הגוף, אשר הוכח עם השנים כמועיל ביותר לניקוי רעלים. המכונה הראשונה לשטיפת המעי הגס הומצאה בתחילת המאה הקודמת. במהרה, נהפך הטיפול לשגרה - בקרב אנשים רבים.


ניקוי המעי הגס מפסולת ורעלים, מנקה את כל המערכת. צילום: שאטרסטוק

ניקוי המעי הגס מפסולת ורעלים, מנקה את כל המערכת. צילום: שאטרסטוק

כיצד פועלת שיטת ניקוי הרעלים קולון הידרותרפיה?

טיפול קולון הידרותרפיה (הידוע גם בשם: קולוניקס) נעשה תוך שימוש בציוד מודרני, ברמת היגיינה גבוהה - וללא כאבים. עוברים את הטיפול בשכיבה וברוגע, תוך התחברות - דרך פי הטבעת - לצינור חד פעמי, אשר מעביר את המים למעי הגס; ומערכת צינור נוספת, אשר מוציאה את הפסולת מהמעי ומדפנותיו - ישירות אל המכונה ומשם לביוב. כל זאת, ללא ריח - ובהרגשה נוחה ונעימה.

למי מתאימה השיטה קולון הידרותרפיה?

שיטת ניקוי הרעלים קולון הידרותרפיה מתאימה למבוגרים וצעירים כאחד. זאת, לאחר אבחון רפואי ראשוני, על ידי רופא או מטפל מוסמך. אנשים שאינם מתאימים לקבל טיפול בשיטה זו הם אנשים הסובלים ממחלות כרוניות במעיים.

ישנם מספר תסמינים שיש לתת עליהם את הדעת - ואם הם מתקיימים, מומלץ לקבל טיפול מתאים לניקוי רעלים: עצירויות, שלשולים, נפיחות, כאבי ראש, כאבי בטן, עייפות כרונית, כבדות, עודף משקל ועוד. הטיפול מתאים במיוחד לאנשים בריאים, המעוניינים לתחזק נכון את גופם - ולחיות בגוף נקי, בריא ומאוזן.

מהם יתרונות השיטה?

כאשר מנקים את המעי הגס מפסולת ורעלים, מתנקה כל המערכת - והתחושה בגוף טובה. כך, תרגישו קלילות, רמת האנרגיה עולה, תחושת הכבדות נעלמת, נראים שינויים בעור (העור נראה קורן) ויש עלייה בתחושת השלווה. מערכות הגוף מתפקדות טוב יותר. הניקוי עוזר לגוף לייצר חיידקים ידידותיים, החיוניות למעיים.

יתרה מזאת, הטיפול מעניק שיפור משמעותי לתופעות כגון: עצירות כרונית, שלשולים ומעי רגיז. בנוסף, הטיפול מסייע בתהליך ההרזיה. ישנם מטופלים רבים אשר סבלו ממיגרנות חוזרות ונשנות, אשר דיווחו אף הם על שיפור משמעותי, לאחר הטיפול - בתדירות ובעוצמת המיגרנות.

זאת, מאחר שמערכת העיכול משפיעה על מצבנו הגופני הכללי. יתרונות נוספים של השיטה: יעילה לטיפול בפטריית קנדידה, בטפילי מעיים ובכיבים. הטיפול יעיל להוצאת רעלים שהצטברו במשך זמן רב במעי. ולסיום: הטיפול משפר את קצב המטבוליזם ומסייע בהפחתת משקל.

ומה בנוגע לחסרונות?

נתחיל בכך שעקרונית, לשיטה אין תופעות לוואי. טיפול קולון הידרותרפיה, בניגוד לחומרים משלשלים - אינו גורם תלות, בקרב המטופלים. נהפוך הוא: השיטה משפרת את טונוס השרירים של המעי.

ובכל זאת, החסרונות: בתחילת יישום השיטה, חלק קטן מהמטופלים עשויים לחוש בכאבי ראש ובסימפטומים של שפעת. תופעה זו מתרחשת מכיוון שהרעלים ששכנו בגוף בצורה רדומה יוצאים החוצה. זהו תהליך שבמהלכו עלולות כמויות קטנות לשוב ולהיספג במערכות הגוף. התופעה חולפת במהירות - ובמקומה תבוא תחושה נעימה.
במהלך הטיפול מקבל המטופל עיסוי בבטן וברגליים. צילום: שאטרסטוק

במהלך הטיפול מקבל המטופל עיסוי בבטן וברגליים. צילום: שאטרסטוק

כמה זמן נמשך הטיפול?

אורך הטיפול כ-45 דקות. הטיפול נעשה בשכיבה על הגב - ובמהלכו מקבל המטופל עיסוי בבטן וברגליים. במהלך הטיפול, יכול המטופל להבחין דרך "חלון" בכל הרעלים היוצאים מהגוף על ידי המכונה.

נדרשת סדרת טיפולים, לקבלת תוצאה אופטימלית. משך הסדרה: 4-12 טיפולים, בטווחי זמן משתנים. כמובן, כל מקרה נבחן לגופו. מטופלים הנמצאים בתהליך של ירידה במשקל יכולים להאיץ את תהליך ההרזיה וחילוף החומרים, בעזרת התאמה אישית.

בנוסף, חשוב לציין כי לקוח אינו יכול לבצע טיפול כזה במסגרת ביתית. במסגרת הטיפול, הצוות המטפל יעניק המלצה לתזונה נכונה ופעילות גופנית בריאה. הכל, לטובת אורח חיים בריא לאחר הטיפול.

לסיכום: שיטת ניקוי הרעלים קולון הידרותרפיה - הינה שיטה מלאת יתרונות, עם מעט מאוד חסרונות. הטיפול מסייע בניקוי פנימי של מערכות הגוף. לאחר הטיפול, יש "התחלה חדשה" והכוונה על ידי הצוות המטפל, לאורח חיים בריא ונקי מרעלים, לאורך זמן.

אנה קול - מנהלת אמה אסתטיקה מדיקל סנטר, בוגרת לימודי רפואה בגאורגיה במגמת רפואה כללית.

סייע בהכנת הכתבה: רועי אלפסי, כתב Zap Doctors.

  • צור קשר
  • קבע פגישה
  • שאל אותי
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים בתחום הרפואי הנ"ל. בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום

עוד בתחום