81 רופאים הוסמכו למתן קנאביס

(0)
לדרג

הסתיים המחזור הראשון לרופאים שעברו קורס למתן אישור לשימוש קנאביס רפואי. בקרוב: 81 רופאים חדשים יוכלו להנפיק אישור לשימוש בקנאביס רפואי

מאת: מערכת zap doctors

81 רופאים חדשים הוסמכו אתמול באופן רשמי למתן אישורי שימוש בקנאביס רפואי, לאחר שסיימו קורס ייעודי לכך.

שר הבריאות, יעקב ליצמן אמר כי: "הצטרפות כמות רופאים מומחים לאישורי קנאביס רפואי, יקל על התהליך לחולים שנדרשים לכך בהתאם לחוק". כמו כן, הצהיר שר הבריאות שיש צורך בהוזלת מחיר הקנאביס הרפואי לחולים: "אנשים שסובלים מכאבים קשים נדרשים כיום לשלם מחיר גבוה מדי ברכישת קנאביס רפואי ויש להוריד המחירים."

רפורמת הקנאביס הרפואי הינה מהלך נרחב וייחודי בעולם שכולל, מלבד הכשרה של המחזור הראשון של רופאים לטפל במוצרי קנאביס, את כל הרבדים שיאפשרו ניפוק של קנאביס ומוצרי קנאביס ובכללם: גידול בתנאי איכות ראויים, ייצור וולידי ואיכותי כמו הקיים בתרופות.

היחידה לקנאביס רפואי (היק"ר) במשרד הבריאות החל בהכשרות רופאים לטיפול ולהתוויית מוצרי קנאביס באיכות "Medical Grade" שיאפשר בעתיד למטופלים לרכשם בבתי המרקחת.

כמו כן, מתקדמים בקצב מזורז כלל המאמצים ביתר הרבדים המשלימים לתהליך ובכללם: חוות גידול ומפעלי ייצור למוצרי קנאביס באיכות הראויה וכן השלמת מערכי הפיקוח לאבטחה, מניעת זליגה ופיקוח על נאותות הפרקטיקה הרפואית.

הצפי הינו כי הרפורמה במלואה תחל ככל הנראה ברבעון האחרון של שנה"ע 2017/ברבעון הראשון של שנה"ע 2018, ומוצרי הקנביס באיכות "Medical Grade" יהיו זמינים כמוצרים בעלי ריכוזים ידועים ומפוקחים, שיאפשרו לרופא המטפל (שהוכשר לכך) להתוות קנאביס, ולמטופל לרכשו בבית המרקחת.

לסיכום, הוסיף השר ליצמן: "המהלך שאנחנו מובילים הוא אך ורק מבחינה רפואית, שכן היחס לקנאביס צריך להיות דומה לכל סם שלפי החוק הינו אסור לשימוש ומסחר. עם זאת, החוק מאפשר שימוש בקנאביס רפואי למחלות קשות במקרים מיוחדים ותחת מגבלות. הצטרפות כמות רופאים מומחים לאישורי קנאביס רפואי יקל על התהליך לחולים שנדרשים לכך בהתאם לחוק".

רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום