פורום אובאיטיס בניהול עמותת לראות

הפורום מיועד למטופלים ומשפחותיהם. מטרתו לתת מענה לשאלות הקשורות במחלות דלקתיות של העין.
12 הודעות
12 תשובות מומחה

מנהל פורום אובאיטיס בניהול עמותת לראות

09/01/2021 | 11:15 | מאת: מיכל

שלום רב, נמצאת בהתקף אקוטי חזק של אובאיטיס קדמית עין שמאל על רקע hlab27 (התקף שני, הראשון לפני 3 שנים, הנוכחי מזה כשבועיים ובמעקב). ביום ראשון זריקת צלסטון תת לחמיתית, 40 פרדנזון סטרודקס כל שעה, 4 אסטרופן ו 3 אפרין. ברביעי העלאת פרדנזון ל 60 והורדת אפרין ל 2. משלשום בערב יש החמרה מסוימת של אודם וכאב. 2 טיפות האפרין מאוד מסייעות, *האם יכולה להוסיף היום טיפה שלישית של אפרין* כדי לא להגיע למיון היום אלא מחר למרפאה? בתודה מראש

שלום רב ממליצה על בדיקה בהקדם על מנת להבין את המקור לכאב שכן נראה שאת מקבלת טיפול חזק. לגבי האפרין - אם את חשה שזה כל כך עוזר אז את יכולה לקחת אבל באופן עקרוני זהו לא טיפול שניתן לאורך זמן מספר פעמים ביום. בהצלחה רבה

שלום פרופ, הייתי אצל רופאת עיניים בטיפול ב3 חודשים אחרונים. נראה שהיא לא מצליחה לעזור לי. כנראה שיש לי אובאיטיס. לאיזה רופא מומלץ לפנות בעניין ? רופא עיניים או ראומטולוג?

מומחה-חית עיניים בתחום האובאיטיס בהצלחה

03/12/2020 | 19:02 | מאת: ס

שלום, בת 46, רזה, בריאה ולא מעשנת. מחודש אפריל יש לי לחץ בראש אפשר להגיד יום יומי באיזור הגולגולת, מאחורי האוזן, לא רחוק מעצם האפרכסת, הלחץ הוא בחצי הראש הימני , עברתי סיטי מוח והוא תקין, פה ולסת תקין גם, קראתי בפורומים שאולי יש לי בעיה בעיניים שגורמת ללחצים בראש, רופאת עיניים אמרה שתקין ושלחה לבדיקת שדה ראיה. האם ייתכן שהלחץ באמת מגיע מהעין, איזה הפרעות/מחלות בעין גורמות ללחץ בראש? בנוסף אני מרכיבה משקפיים לראיה מרחוק אך גם בקריאת ספרים מקרוב הראיה כבר לא חדה ב100 אחוז, נראה לי שקצת ירדה. אני לא מסתובבת עם משקפיים במשך היום אלא מרכיבה רק בצפייה בטלביזיה, האם בגלל שאני לא מסתובבת איתם כל היום/ לא ביצעתי בדיקת ראייה כבר 3 שנים ואולי צריכה מספר שונה, כל זה יכול לגרום בעצם ללחץ בראש?

03/12/2020 | 19:08 | מאת: ס

לבדיקת שדה ראיה תהיה תשובה בעוד שבוע מהיום.

שלום רב אני ממליצה על בדיקה נוירולוגית אצל מומחה-ית לכאבי ראש. בנוסף- בדיקת אופטומטריסט-ית בהקדם. שיהי בהצלחה רבה !

05/12/2020 | 15:08 | מאת: ס

תוכלי לפרט למה לגשת לאופטימטירסט בדחיפות? האם כאבים/ לחצים מאחורי הראש וברקה נגרמים מבעיות בראיה?האם לחצים שהם רק בצד אחד בראש- צד ימין יכולים להגרם מבעיה בראיה? הייתי אצל נוירולוג שחושב שזה מגיע מהצוואר משריר שנתפס אולי או משהו עצבי, סיטי מוח תקין.

לא כתבתי שצריך לגשת לאופטומטריסט בדחיפות. ייעצתי לגשת גם לבדיקת אופטומטריסט לאור תלונה על קושי בראייה לקרוב. בהצלחה רבה.

שלום, בן 38, בד"כ בריא, רץ מס' פעמים בשבוע ועד לסגר במרץ גם נהגתי להתאמן בחדר כושר. ברקע גסטריטיס אוטואימונית (לוקח B12 קבוע) ונמצא במעקב גסטרו. כמו כן, ברדיקרדיה שקיימת כנראה מזה שנים. קרדיולוג לא המליץ על טיפול. לעיתים אני לוקח תרופות מסוג מתילפנידאט/אדרל ל ADD. לא מדובר במשהו קבוע אלא רק לפי הצורך. לפני כשנתיים אובחן CWS בשמאל היות והתלוננתי על עיוות תחתון בראייה. נבדקתי באחד במרפאת עיניים של אחד מבתי החולים בארץ והם סיווגו את זה כ BRAO לא טיפוסי. במסגרת בירור המטולוגי, דופלר ואקו - לא נמצא הגורם הססטמי. העניין שבערך באותה התקופה שהופיעה התלונה נטלתי תרופה מסוג מודפיניל/פרוביג'יל (תרופה סטימולנטית) שעזרה לריכוז והחשש שלי שיתכן והשימוש בתרופה גרם לממצא העיני ולתלונה שלי. כשדיברתי בזמנו עם הרופא עיניים הוא לא מצא קשר. הפרוביג'יל מאוד עזר לי, אבל אני חושש שאם אקח אותו שוב אז שוב יופיע הממצא ברשתית ויתכן אף במקום הרבה פחות רצוי כמו במקולה וזה לא טוב. מה כדאי לעשות? האם בכל זאת לקחת את הסיכון ולנסות שוב או שלא לעשות את זה? לצערי שום תרופה אחרת לא עזרה לי כמו הפרוביג'יל, אבל שוב החשש מהסיכון שבנטילתה על אף שאנשי המקצוע לא מצאו קשר לפי שעה. תודה על חוות הדעת. אבי

שלום רב גם אני לא מצאתי קשר לפרוביג'יל. בכל אופן אם מדובר בחסימה עורקית יש לבצע ברור מלא ולנסות להבין את סיבתה. שיהיה בהצלחה.

היי, ביוני הייתה לי מחלה ווראלית-נמשכה 3 שבועות+סימפטומים מוזרים( במהלכו קיבלתי דלקת עיניים,כאב גרון,כאב אוזן,כאבי שרירים,קיבלתי גם דלקת פרקים בעקבות הוירוס,קצת שיעול(ממש קצת),כאבי בטן ובעיות עיכול ודלקת עיניים וכו... הרגיש כמו שפעת ללא חום) לא הלכתי לרופא ולא אובחנתי(כי בהתחלה הוא נראה מאד מאד תמים לא חשבתי שזה לא יעבור) אבל הסימפטומים עברו בסוף( גם אם לקח להם זמן לעבור וזה היה ממש מוזר כי לקח להם זמן לעבור- הם באו והלכו) חוץ מדלקת העיניים. הכל עבר אבל אני 5 חודשים עם דלקת עיניים. הדלקת הייתה בעיקר בעין אחת ולפני חודש עברה גם לשניה וזה ממשיך... אין הפרשות, אין לכלוך, יש דמעות(העיניים דומעות פעמים), הרגשת גודש בעין, גרד, הרגשת גוף זר- אדמומיות שבאה והולכת ודלקת בעפעפיים- הלכתי לרופא- הוא אמר שזאת דלקת כרונית גם בעפעפיים וזה ימשיך ללוות אותי... האמנם? מה אפשר לעשות? האם וירוסים מתנחלים בעין לנצח?הוא רשם טיפות סטריליות אבל חוץ מזה הבנתי שאין מה לעשות.... נתקלת אולי במקרים כאלה? יש משהו שיוכל לעזור? מוכן להכל..זה ממש מציק בזמן האחרון. יש ימים שזה פחות מציק ויש ימים שזה ממש משגע אותי.

שלום לפי התיאור שלך יש לבצע בדיקת עיניים חוזרת ולהבין מדוע התלונות לא נפסקות. דלקת ויראלית חולפת לאחר תקופה ולא נשארת לנצח. בהצלחה.

14/11/2020 | 01:05 | מאת: ארטיום

שלום! מהיום בבוקר אני מרגיש שהעיניים שלי די יבשות ואדומות (תמונה מצורפת). חייב לציין שלפני כמה שבועות הייתי מאושפז עקב בורליה (קדחת מערות), טופלתי בדוקסילין למשך 10 ימים ועדיין סובל מתופעות לוואי כמו בחילות וחולשה. לפני כשבוע הייתי אצל רופא עיניים עקב כאבי ראש לאחר הטיפול בדוקסי. התוצאות: לחמית - שקטה קרנית - שקופה ללא צביעה לשכה קדמית - עמוקה, שקטה לחץ - 13 mmHg אישון - עגול, מגיב לאור עדשה - זכה חדות ראייה 6/6 בשתי העיניים. היובש והאדמומיות הן מהיום בבוקר.. האם יש סיבה לדאוג או שקודם לנסות טיפות עיניים רגילות נגד יובש ואדמומיות? תודה מראש!

14/11/2020 | 01:13 | מאת: ארטיום

מנסה שוב את מזלי עם התמונה:

במידה ולא חולף במהרה לפנות לבדיקת עיניים

12/11/2020 | 14:21 | מאת: עברתי ניתוח לייזר בעיניים

שלום, עברתי ניתוח לייזר בעיניים לפני כחודשיים בערך. והיום בטעות הלכתי בשמש ללא משקפי שמש במשך 10-15 דקות האם ייתכן שהעיניים שלי ספגו נזק משמעותי?

לא נגרם נזק. כל טוב והרבה בריאות.

06/11/2020 | 11:23 | מאת: שיר

שלום שמי שיר בת 29 ואני מתמודדת מתחילת ספטמבר 20' עם הבזקי אור שמטשטשים לי את שדה הראיה המופיעים בין 15ד לחצי פעם/פעמיים בשבוע/יים. לאחר ביקור אצל רופא עיניים שערך בדיקות (הרחבת עישונים ובדיקת ראייה) העיניים נמצאו תקינות. הרופא הפנה אותי לבדיקת שדה ראיה וOCT מה שממש עייף את העיניים. העיניים הגיבו שוב לאחר הבדיקות עם הבזקי אור ובחילה ועייפות. הגוף מרגיש חלש והעיניים עייפות. אשמח לכול עצה/הכוונה , תודה מראש.

שלום רב שיר היקרה לדעתי יש צורך לבצע בדיקות נוספות הן לעיניים והן כלליות לאור תלונותייך. מציעה שתפני גם לרופא/ת המשפחה וגם למומחה /ית אובאיטיס. בהצלחה!!

22/10/2020 | 16:26 | מאת: כהן מירה

שלום רב שמי כהן מירה בת 52 לפני תשעה חודשים הבחנתי במחלת עיניים שנקראת vkh בשתי העיניים. מאז ועד היום אני מטופלת בסטרואידים הן בכדורים בטיפות ובמשחה. לצערי בנוסף עלה לי הלחץ התוך עיני וגם גלאוקומה הצטרפה ל חגיגה הבנתי שהמחלה מאוד נדירה בשתי העיניים, האם יש מומחה בתחום ה vkh? והאם המחלה גורמת לעיוורון מוחלט? אשמח לתשובה תודה רבה ורק בריאות כהן מירה

מומחי האובאיטיס נותנים מענה למחלה זו. המחלה לא אמורה לגרום לעוורון מוחלט. שיהיה בהצלחה וכל טוב.

20/10/2020 | 13:25 | מאת: שיר

שלום, יש לי אובאיטיס ואריתריטיס ואני מטופלת בפרדניזון, סטרודקס ויומירה. האם אני יכולה לקחת פרוביוטיקה/פרוביוטיקה פמינה? תודה רבה, שיר

אין מניעה לקחת פרוביוטיקה עם התרופות שציינת.

אין כל מניעה מליטול פרוביוטיקה עם התרופות הללו.

19/10/2020 | 19:55 | מאת: אלן

שלום רב, אני בן 37, חולה מזה 13 שנה באובאיטיס כרוני בעין שמאל. לפני 13 שנים עברתי ניתוח קטרקט בעין שמאל, קיבלתי זריקות סטרואידיות לעין והמצב השתפר עד לראייה של 6:6. לפני כשנתיים וחצי חזרה העכירות בעין וכל חצי שנה אני מקבל זריקת Ozurdex תוך עינית. הזריקות מחזירות את הראייה למצב תקין (עם משקפיים), אך גורמות לי לסבל רב ואני מושבת לתקופה של מספר ימים בכל פעם. בנוסף, העכירויות חוזרות כל כמה חודשים, עניין המצאיך מתן זריקה נוספת. הרופאה המטפלת שלי עדכנה אותי כי ניתן לטפל בבעיה על ידי ניתוח בשם ״ויטרקטומי״, במסגרתו מוציאים את הנוזלים העכורים מהעין אשר גורמים לעכירויות, אולם זהו ניתוח קשה ומסוכן. אשמח לשמוע פרטים בקצרה על הניתוח ועל הסיכונים והסיכויים. תודה.

שלום רב לאור כך שמדובר במחלה חוזרת כהגדרתך, לדעתי הטיפול צריך לכלול טיפול ארוך טווח. ניתוח יבצע ניקוי של הזגוגית אך לא ימנע את חזרת הדלקת. יש לשקול בכובד ראש עם הרופאה המטפלת את שלל הטיפולים הקיימים כיום. בהצלחה רבה !

19/10/2020 | 12:00 | מאת: אנה

שלום האם אוביאיטיס קדמי כאשר המחלה היא כרונית, ניתנת לריפוי מלא? תודה

במתן טיפול מתאים ניתן להביא למצב בו הדלקת התוך עינית לא פעילה.