פורום צלקות אקנה, היפרטרופיות, קלואידיות

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - רפואת עור - דרמטולוגיה
פורום זה מעניק מידע מקצועי בתחומים הבאים: צלקות אקנה - צלקות שקועות הדומות לחטטים בפנים, בגב ובחזה, הנוצרות, לרוב, מאקנה שלא טופל כראוי. לעיתים, מתווספים לצלקות קמטים קטנים, המעמיקים אותה. צלקות היפרטרופיות - גדילת יתר לגובה של הרקמה הצלקתית. לרוב, בקרב אנשים בעלי גוון עור כהה ונשים צעירות. יש לבדוק עם רופא עור לגבי ביופסיה. צלקות קלואידיות - צמיחת יתר של רקמת הצלקת באזור עור פגוע - מעבר לגבולות הפצע המקורי. הצלקות לרוב קשות, מעוגלות ולא אחידות, בגוון אדום או כהה מסביבתן. ד"ר אלה אגוזי-ריינמן, מנהלת הפורום, מומחית לרפואת העור ולטיפולי אסתטיקה, מייעצת לכם לגבי מקור התופעות, שימוש בתכשירים, תופעות לוואי, זמני החלמה וטיפולים מומלצים.
101 הודעות
99 תשובות מומחה

מנהל פורום צלקות אקנה, היפרטרופיות, קלואידיות

11/06/2014 | 16:15 | מאת: דני

יש לי צלקת משימוש בחומר PODOPHYLLOTOXIN להסרת קונדלימה. הצלקת היא כהה ובולטת ומאוד מאוד מכוערת. גודלה הוא סנטימטר. גירדתי את הצלקת מספר פעמים ויצרתי פצע בתקווה שיווצר עור חדש ויתר טוב. עשיתי זאת כ3 4 פעמים וזה אכן עזר להשטיח אותה במעט. אבל היא עדיין מאוד בולטת. אני כהה עור אבל לא אכפת לי שתיהיה לי צלקת לבנה כי מצלקות אחרות לבנות שיש לי ראיתי שעם הזמן זה משתפר. ברצוני לטשטש והכי חשוב לשטח את הצלקת. - הצלקת גדלה יותר ויותר ואני חייב לעצור את זה כמה שיותר מהר. אני חייב חייב עזרה בבקשה. מה הכי כדאי? לייזר ? חנקן? אשמח להמלצה על טיפול והכוונה לאיפה אני יכול להשיג אותו. תודה דני

18/06/2014 | 13:21 | מאת: ד"ר מיכאל שוחט

טיפול בקונדילוקס אינו גורם להופעה של צלקת , ייתכן ומדובר בשארית של הקונדילומה שלא הגיבה לטיפול . בכל מקרה מומלץ שתיגש לרופא עור לקבלת טיפול , לא ניתן לתת אבחנה וטיפול ללא בדיקה קלינית. בברכה, ד"ר מיכאל שוחט , מומחה לרפואת עור, טלפון 072-2646617 כתובת המרפאה : שאול המלך 37 ת"א .