פורום מחלות על רקע גנטי - תמיכה ומידע

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות.
פורום זה יציג מידע והסברה בנושאים הקשורים למחלות על רקע גנטי. את הפורום מנחה ד"ר רות שמרת מנהלת מעבדות פרונטו דיאגנוסטיקה. למרות שהמידע הניתן בפורום אינו מחליף ייעוץ רפואי מקצועי מתאים, ניתן לשאול כל שאלה הקשורה לדעתך למחלות על רקע גנטי.
3 הודעות
0 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות על רקע גנטי - תמיכה ומידע

23/08/2011 | 19:20 | מאת: ניצה

שלום רב!אני שוקלת הריון,ע"י תרומת ביצית (מאישה מקייב) והזרע של בעלי אך אני חוששת מאוד מהתכונות הגנטיות העלולות לעבור מהתורמת.מה הם התכונות העוברות בתורשה?האם מחלות נפש,סרטן עוברות בתורשה? תודה. אשמח לתשובה מהירה

שלום, סבתי מצד האם ז"ל סבלה מסרטן בלוטת התריס מסוג פפילרי, סרטן כליהRCC , ולוקמיה מסוג ALL . (כשבכל התחיל היא הייתה בת 60+. אמי חלתה באותו סרטן בלוטת התריס בגיל 49, בגיל 52 חלתה בסרטן כליה מאותו הסוג. כעת בגיל 54 חזרה המחלה בכליה השנייה ובאדרנל של הכליה הראשונה שהוסרה. היא עברה כריתה של אדרנל וכעת היא עומדת לעבור כריתה חלקית של הכליה שנותרה לה. בנוסף שתיהן סבלו ממיומות ברחם. (אמי עברה כריתה בגיל 48 בערך). אח של סבתי חלה בסרטן כיס השתן בגיל 60 פלוס ואביהם של סבתא ואחיה חלה גם הוא בסרטן בדרכי השתן. בייעוץ גנטי המליצו לבדוק PTEN , האם יש טעם? האם לא ברור שזה גנטי ובכל מקרה אני ואחותי צריכות להיות במעקב? אם כן, איזה מעקב? אנחנו בנות 25 ו-27 בריאות בד"כ. לאחותי הייתה בעבר ציסטה בשחלה שהוסרה. ולי יש ציסטות בשד .

גולשים יקרים אנו שמחים ליידע אתכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום מחלות על רקע גנטי - תמיכה ומידע. גלישה פוריה צוות האתר