פורום נשירת שיער - טיפול טבעי

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - רפואת עור ואסתטיקה
פורום איבחון וטיפול בשיער באמצעים טבעיים משיב על שאלות הציבור בנושאים הבאים: בעיות עם נשירת שיער מוגברת, שיער דליל וחסר נפח, שומניות יתר בשיער ובקרקפת, בעיות בעור הקרקפת. הפורום ישיב גם על כל השאלות שקשורות לשיער פגום, נשירת שיער, טיפול בעור הקרקפת, פתרונות בתחום בריאות השיער, מוצרים טבעיים לטיפול בשיער, אנטי אייג'ינג לשיער, מתח, דיכאון ושיער, שיער שמן, שיער יבש, גלולות ושיער, בריאות השיער והריון, גירודים, קשקשים, סבוריאה/פסוריאזיס.
437 הודעות
424 תשובות מומחה

מנהלי פורום נשירת שיער - טיפול טבעי

29/11/2012 | 22:14 | מאת: קרן

שלום רב, התחלתי לקחת לאחרונה כדור לפני השינה ואתמול עשיתי בדיקת דם הערך של ה IRON יצא מאד גבוה. האם זה בגלל הכדורים? תודה קרן

05/04/2010 | 15:10 | מאת: יניב

שוב שלום., כאמור אנוכי בן 30 החלה לי מין הדלדלות בשיער, שיער דלילי הנראה בעין, פשוט נשר בעבר לתקרופה קצרה ואינו חוזר למה שהיה לפני. כרגע אין נשירה (ולא חסר שיער, לאורך ולרוחב הראש) אך גודל דק מאוד יותר ויותר. האם מוכרת לכן תופעה זו, וכמוכן ממה יכולה לנבוע (משפחתי הקרובה אינה סובלת מהתקרחויות שהן), איך ניתן למגר תופעה זו, (עזרה ממשית ואמיתית אינה מוגשת דרך רופאי העור השונים, למדו דבר חדש.. פרפוסיה ולי אישית לא מתקבל על הדעת, לפחות לא בכזאת קלות). תודה מראש :)

21/03/2010 | 23:51 | מאת: יניב

בן 30 עכב מתח ולחצים ישנה נשירה זמנית המאיצה את ההתקרחות הגנטית, חוץ מהשלמת אותן ויטמינים ומינרלים, איך ובעזרת מה יהיה ניתן לעשות טיפולי עומק, לשיקום שורשי השיער? חג אביב שמח :)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יניב על מנת לחזק ולהאריך את חיי השיערה מומלץ לעשות טיפולי עומק הנעשים באמצעות עיסוי הקרקפת בשמנים ותמיסות מינרליות,תוך שימוש במכשיר אדים שמחדיר את חומרי ההזנה .הטיפולים מתבצעים בקליניקה. אפרת בן נון טריקולוגית הייר קליניק.

13/03/2010 | 20:19 | מאת: יואב

שלום אני פניתי לרופא עור בקופת החולים שלי בקשר לבעיית התקרחות שלי שלדעתי היא תורשתית והוא ישר הפנה אותי לבדיקות דם ואמר שלאחר מכן ייתן לי מרשם לפרופסיה. עכשיו רציתי לבדוק לפני עוד דברים בגלל שהוא גם אמר שהפרופסיה עולה 250 ש"ח לחודש וזה לכל החיים ואני לא יכול להרשות לעצמי את זה... השאלה היא מה יותר אם יש טיפול לסיים עם הבעיה לצמיתות? או לחלופין אם יש טיפול יותר זול?

שלום יובל תהליך הדללות השיער הינו תהליך פרוגרסיבי,כיום אין טיפול חד פעמי לפיתרון הבעיה.אולם יש מספר אפשרויות לטיפול . לקיחה באופן קבוע פרופסיה.או טיפולים בשיטה טבעית. בתהליך הטיבעי מטפלים בצורה ממוקדת בקרקפת באמצעות שמנים ותמיסות שמכילות אנטי אנדרוגן בנוזל +כמוסות שלאנטי אנדרוגן ,בנוסף מחזקים את שורשי השיער,ובכך מאריכים את חיי השיערה ומאיטים את קצב ההדללות. אפרת בנון טריקולוגית הייר קליניק.

10/03/2010 | 16:55 | מאת: סולומון

שלום יש לי בקרקפת בשיער בין השורשים פיצעונים מוגלתיים כאלה מה זה הדבר הזה שיש לי בקרקפת הפיצעונים המוגלתים האלה וממה זה נובע ומה זה בכלל והסימן לזה בכלל תודה...

שלום סלומון הפיצעונים המוגלתיים שאתה מרגיש הינם כתוצאה מדלקת בבלוטות החלב וזקיקי השיערה. חשוב לטפל בעור הקרקפת על מנת לשמור על בריאות השיער.חשוב להקפיד על חפיפה יומית.רצוי לעשות טיפולי עומק לניקוי עור הקרקפת והזנת השורשים. אפרת בנון טריקולוגית הייר קליניק.

10/03/2010 | 00:10 | מאת: יניב

שלום רב לכן בן 30, עכב דכאון ולחץ שערי החל לנישור אך נעצר, אבל השיער כרגע דליל לעומת שנה שנתיים קודמות שהיה דיי מתולתל עד מקורזל והרבה יותר מלא., מה ניתן לעשות לאדם הסובל מעניין זה, מה ניתן להציע במסגרת השיטה הטבעית עכב כך, (ללא תרופות כגון מינוקסי ותרופות המשפיעות על הורמונים בגוף כגון ה-DHT) כרגע אין נשירה משמעותית, (כאילו הייתה ונעצרה), אך מהיכן שנשרה אינו גודל כבעבר, והשיער כאמור נשאר מדולדל. הודה על תשובה במידה ויש, חוץ מבדיקה אצל טרילוג. תודה לכן על תשובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סלומון כתוצאה ממתח ולחץ קיימת הפרעה בזרימת הדם לזקיקי השיער מצב שיכול להוביל להחלשות השורשים.רצוי גם לעשות בדיקות דם לוודא מצב של ויטמינים ומינרלים,ולהשלים את החסר .לשיקום השיער החלש רצוי לעשות טיפולי עומק לשיקום שורשי השיער. אפרת בן נון טריקולוגית הייר קליניק.

שלןם רב בשיכבה הבסיסית ביותר של האפידרמיס נוצרים תאי המלנוציטים אלו הם הצבענים האחראים על צבע השיער. כשהכמות של הצבענים הללו קטנה השיערה מאבדת את ציבעה והופכת לבנה.והתהליך הינו בילתי הפיך.

02/03/2010 | 11:41 | מאת: Dave

שלום, אני גבר בן 30 ולאחרונה התחלתי לקחת ויטמנים של סולגר שנקראים: HNS COMPLEX המטרה היא לחזק את שורשי השיער ובכך אולי לצמצם את גודל ההתקרחות נכון להיום עדיין אין התקרחות מישהו יודע האם הויטמינים הללו אפקטיבים וטובים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב קומפלקס הויטמיןhns מכיל גופרית ויטמין c סיליקה נחושת אבץ וחומצות אמינו,מטרתם חיזוק הציפורניים גמישות העור ,חיזוק שורשי השיער ומראה בריא יותר לשיער.עלמנת להעת את קצב ההיתקרחות צריכים להשתמש בכמוסות שמחלישות את רמת הdht בזקיקי השיער.

06/03/2010 | 12:45 | מאת: Dave

את שורשי השיער אז זה אמור להיות אפקטיבי,נכון?

28/02/2010 | 20:52 | מאת: ספיר

שלום אני בת 16 וחצי ובחצי השנה האחרונה בערך יש לי נשירה ממש גדולה בשיער. כשאני מסתרקת אחרי חפיפה אז ממש יוצא לי מלא שערות וגם כשהשיער יבש. אני לא חופפת כל יום אולי פעם פעמיים בשבוע. בקיץ כל יום. ממה זה יכול לקרות? זה קשור לשמפו שאני משתמשת בו? אתם יכולים להמליץ לי על שמפו טוב?

28/02/2010 | 20:53 | מאת: ספיר

יש לציין כי אני לא עושה פנים והחלקות וצבע ושום דברים כאלה בכלל!

22/02/2010 | 21:22 | מאת: סולומון

שלום יש לי שאלה למה שיש לי שיער מלא עם שיער רואים תראש מרובע ושעושים גלח בראש רואים תראש עגול כמו ביצה ?????איך זה מה ההבדל בזה שיש גלח בשיער הצורה של הראש ניראת עגולה ולזה שיש שיערות בראש יש ראש מרובע מה ההבדל איך זה????? תודה

שלום סלומון לכל אדם מבנה גולגולת מעט שונה,לך יש גולגולת בצורה אליפסית. כשהשיער ארוך יותר הצורה מתשתשת ונידמה לך שהראש מרובע.

18/02/2010 | 22:17 | מאת: אתי

שלום אני סובלת מנשירה בשיער בכמות ממש גבוהה .נגיד הכמות שנושרת אחרי 5 חפיפיות אחרי חפיפת אחת כולל השיער שנושאר באמבטיה במהלך החפיפה.אני ממש מודאגת לגבי הנושא ולא ממש יודעת מה לעשות בנושא.אני בת 17,ואני מחליקה ת'ישער חפיפה כן חפיפה לא,אבל עדיין יש את הנשירה.היתה לי נשירה לפני שנתיים היא הפסיקה אחרי שעשיתי בדיקות דם ויצא לי שחסר לי ברזל אז שתיתי במהלך חודשיים והנשירה הפסיקה אבל לאחר שנה היא חזרה ,לפני חצי שנה בערך..נשירה חזקה אבל מה שקורה לי בשבועות החאורנות זה ממש גרוע!!תוכלו לעזור לי ואם אפשר בהקשם האפשרי.תודה(:

שלום אתי את מתארת מצב של תהליך נשירה שנמשך לסרוגין בערך שנתיים. הסיבה לנשירה נובעת בדרך כלל ממחסור בויטמינים ומינרלים שינויים הורמונליים מתח לחץ ועוד .אני ממליצה לך להפגש עם טריקולוג מומחה לבריאות שיער שיבדוק את שיערך, מצב הנשירה, ויתאים לך טיפול משקם לשיער ושורשי השיער.

16/02/2010 | 01:00 | מאת: שרה

שלום לך אפרת אני בת 26 צמחןנית ובחודשים האחרונים יש לי נשירה מוגברת (מאחרי החגים). בחודש האחרון נדמה לי שיש שיפור קל בנשירה אך עדיין נראה לי שיש הידלדלות בקדמת הקרקפת. בדיקות הדם שעשיתי יצאו תקינות, אין במשפחה נשים שיש להן הידלדלות שיער בגיל צעיר (אצל הסבתא זה התחיל בגיל המעבר רק) קראתי שנשירה מוגברת יכולה לקרות כמה חודשים אחרי מצב לחץ ואכן היה מצב לחץ די רציני לפני כמה חודשים. האם יכול להיות שיהיה שיפור עוד כמה חודשים ופשוט צריך לתת זמן עד שרואים את ההתאוששות ? האם להתעקש על בדיקת אבץ והומוציסטאין? אני פשוט מרגישה שעם הרופאת עור בקופת החולים שלי "אין עם מי לדבר"... בתודה שרה.

שלום שרה בהחלט יכול להיות שיפור במצב השיער .ניתן לשקם שיער שנחלש והידקק.אני ממליצה לך להפגש עם טריקולוג מומחה לבריאות שיער שיאבחן את מצב שיערך מצב שורשי השיער וימליץ לך על טיפול משקם המתאים למצב שיערך ועל פי תמונת בדיקות הדם שלך.

13/02/2010 | 14:22 | מאת: סוזי

שלום!!! יש לי קצוות מפוצלים ושיער שבור. מה יכול להיות שגורם לזה ואיזה פיתרונות אתם יכולים להמליץ לי ע"מ לטפל בבעיה?? אני כל כמה חודשים משתדלת לגזור את הקצוות אבל הבעייה לא נפתרת. חשוב לי לציין שלפני כ 3 שנים הפסקתי לצבוע ולאחר שהראש התנקה לגמרי מהצבע התחלתי להשתמש בחינה לשיער.

לקריאה נוספת והעמקה

סוזי שלום את מתלוננת על קצוות מפוצלים ושיער שבור הסיבה לכך הינה יבוש גוף השיערה בעקבות שימוש חוזר בצבע יבוש השיער בפן וחשיפה מוגברת לשמש.חשוב להבין שהשיערה הינה איבר מת ,חשוב להזין את שורשי השיער בטיפולי עומק ולגרום לצמיחה בריאה וטובה יותר של השיערה.בינתיים מה שאפשר לעשות על מנת לגרום לשיער להראות יותר טוב, להקפיד לגזור קצוות ולהשתמש בקרם שעוטף את השיערה בשכבת הגנה כך שהשיערה תיראה פחות יבשה.

15/02/2010 | 19:06 | מאת: סוזי

חינה גם פוגעת בשיער?? אני כמעט ולא עושה פן (פעם בכמה חודשים) על איזה קרם את יכולה להמליץ לי? תודה על תשובת המהירה!!

12/02/2010 | 20:34 | מאת: ענת

בתי בת 6 סובלת מנשירת שיער והתחיל להיות לה ריק קצת מקדימהת בבדיקות דם ספירת דם לא היה משהו חריג אך ניתן להפסיק את הנשירה

השיערה בנויה ברובה מחלבון אבץ ברזל חומצה פולית ובי 12 .רצוי לבדוק מחסורים אלה. בגילאים הללו ברוב המקרים ברגע שממלאים את המחסורים ניתן לראות הפסקה של הנשירה המסיבית וצמיחה בריאה מחודשת. אני ממליצה לך להפגש עם טריקולוג מומחה לבריאות שיער על מנת שיוכל להתאים טיפול ממצא לבעיה.

26/01/2010 | 17:03 | מאת: רונה

נתקלתי במקרה באינטרנט ב-WOODS LAMP. האם בארץ משתמשים במנורה זו לגילוי סיבות נשירה? בבדיקת קרקפת מיקרוסקופית בחו"ל (ראו על מסך הטלויזיה את הקרקפת) הבודקת אמרה שיש לי נקודות אדומות רבות שאינן נראות בלי מיקרוסקופ בקידמת הראש. האם באמצעות המנורה אפשר לראות בצורה יותר טובה אם זה פטריה או משהו אחר שגורם לנשירה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

גם אם אפשר לאבחן את הבעיה עצמה בעזרת המנורה לא מותאם טיפול. אני מציעה לך להפגש עם טריקולוג מומחה לבריאות שיער שיוכל לבדוק את מצב הקרקפת באמצעות מצלמה מקרוסקופית להתאים טיפול הולם לבעייתך.

21/01/2010 | 23:37 | מאת: גבר

שלום אני גבר בן 59 לאחרונה חש ברציפות במשך היום חום גוף גבוה מאזור הבטן הגבוהה ועד קצות הרגליים יחד עם זאת התחילה נשירת שיער הראש בצורה חריפה רופא המשפחה המליץ על בדיקת דם של LH , FSH, TSH , TESTOSTERONE TOTAL , FERRITIN , ZINC תוצאות LH FSH גבוהים מאוד מעל לנורמה השאר תקינים, שאלתי היא- מה הקשר בין הורמוני מין לבעייה המתוארת ? האם יש קשר בין 2 התופעות ? אם ישנה בעייה איזה רופא מומחה מטפל ? מבקש תשובה מהרופא בלבד תודה

שלום לך חשוב לציין שעונה לך טריקולוגית מומחית לבריאות שיער (לא רופאה)לגבי הנשירה המוגברת שאתה מתאר ישנו קשר ברור לחוסר האיזון ההורמונלי שאתה מתאר( רמות גבוהות של LH וFSH )ונשירת שיער מוגברת.צמיחת השיער נמצאת תחת השפעה הורמונלית תמידית,רגישות הורמונלית של השיער תתבטא בצורה מקומית בזקיק השיערה.קיצור חיי השיערה ונשירה מוגברת .טיפול יעיל יהיה שילוב של איזון הורמונלי על ידי רופא אנדוקרינולוג.וטיפול מקומי מעמיק לחיזוק שורשי השיער בהנחיתו של טריקולוג מומחה לבריאות שיער.

21/01/2010 | 17:31 | מאת: סולומון

שלום יוכול להיות שהשיער שלי יתחיל להיות דליל בצדדי השיער יענו איפה שיש תמדרגה ליד הרקות בראש כי למעלה בשיער השיער שלי לא דליל הוא בריא וטוב ורק ברקות בצדדים יש לי קצת דליל מה זה אומר הדבר הזה שרק בצדדים יש לי דליל והאם זה סימן להתקרחות בצדדי השיער ברקות כאילו אין לי מפרצים אבל בצדדים רואים שיש אזורים דלילים קצת מה זה הסימן הזה????? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סלומון בתאור בעייתך חסרים פרטים נוספים על מצב הקרקפת .מומלץ להפגש עם טריקולוג מומחה לבריאות שיער על מנת שיאבחן את מצב הקרקפת וימליץ על טיפול הולם. אפרת בן נון טריקולוגית.

17/01/2010 | 23:54 | מאת: ברק

שלום, אני בן 22 וסובל משיער דליל. האם זה סוג של התקרחות שתחמיר עם השנים או שזה פשוט סוג שיער? נכון לעכשיו לפי מה שאני זוכר, המצב זהה בשנים האחרונות. אין לי מפרצים, ודלילות השיער בעיקר בחלק הקדמי של הראש. האם יש טיפול/תכשיר כלשהו שיעיל ביצירת שער צפוף יותר. הדלילות של השיער מורגשת בעיקר כשהשיער רטוב או קצוץ. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ברק עובי השיערה הינה תכונה מולדת ,לא ניתן לעבות שיערה שבמקור הינה דקה אולם בהחלט ניתן לעבות ולחזק שיער שהדקק.הסיבות להדקקות השיערה הינן כתוצאה מהשפעה הורמונלית שקיימת על זקיקי השיערה .רצוי להפגש עם טריקולוג מומחה לבריאות שיער על מנת לבדוק את מצב השיער והקרקפת הוא יוכל לתת לך תשובה בקשר למצב שיערך ,והדרך לטיפול נכון.

12/01/2010 | 22:57 | מאת: סולומון

האם למי שיש צמיחה הפוכה בשיער יהיה קירח מתי שהוא ????????? תודה

שלום סולומון הסר דאגה מליבך צמיחה הפוכה של שיערה אינה מהווה סיבה להתקרחות . אפרת בןנון טריקולוגית הייר קליניק.

08/01/2010 | 16:43 | מאת: שי

שלום קארין. רציתי לשאול את דעתך לג'ל שיער חדש לטיפוח, ג'ל על בסיס "חלב".. האם שמעת על סוג ג'ל זה, והאם ישנה חוות דעת טובה עליו בניגוד לג'ל מסוג אחר, כשבארץ פופלרי מאד מבניהם ג'ל על בסיס חוחובה ואלוורה.. מה עדיף מבחינת בריאות השיער וכולי, ומדוע.? תודה לך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שי חשוב להבין שג'ל הינו חומר מקשה שמאפשר לעצב את השיער ,ככול שג'ל מקשה יותר את השיער כך הוא מזיק לשיער,סותם נקבוביות ומחליש את שורשי השיער. אם כבר השתמשתה בג'ל חשוב לחפןף את השיער לפני השינה.לגבי החומרים הנילווים כמו חוחובה אוחלב כמה מולקולות של חלב כבר יש שם באמת כמות מיזערית ,כך שעדיין צריך להשתמש בג'ל במתינות. אפרת בן נון טריקולוגית הייר קליניק.

05/01/2010 | 10:27 | מאת: שי

שלום רב לכן. האם אכן מסרק לייזר יכול לסייע (בנוסף לטיפול טרילוגי), למי בדיוק מתאים השימוש במסרק, (לאיזה סוג התקרחות)?, ואיזה סוג של מסרק מומלץ? ואם אכן מסייע ומשפר עד לכמה אחוזים נוספים? תודה מראש.

05/01/2010 | 10:31 | מאת: שי

מהו הטיפול (המינון) המומלץ במסרק, והאם ישנן עדיפויות, לזמני הסירוק ביום יום, (כגון שהייה וזמנים, כגון לפני שינה)? עד כאן בעניין זה, שוב תודה מראש.

שלום שי ניתן לשלב שימוש במסרק לייזר במקביל לטיפולים בקרקפת .אולם טריקולוג צריך לאבחן את מצב הקרקפת והשיער על מנת להתאים לך טיפול יעיל והולם את מצבך.

26/12/2009 | 19:14 | מאת: סימה

שער שהיה מלא, מבריק וחזק הפך בהדרגתיות ליבש, דק דליל ודהוי אני חופפת אותו כל יום (אם אני לא חופפת הקרקפת הופכת להיות שומנית מה שלא היה קורה פעם), עושה מסיכה פעם בשבוע לפחות (של קרסטס) ומידי פעם שמה על הקצוות סרום זרעי פשתן. נדמה ששום דבר לא עוזר. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

סימה שלום, על פי תאור שערך יש חוסר איזון של בלוטות החלב (שומן) מצב זה יוצר עודף שומניות בעור הקרקפת ומחנק של שורשי השיער ומצד שני באורך השיער יובש שבירות וחסר חיוניות וברק אי לכך בהתאם לזאת חשוב טיפול מקצועי מהשורש לאיזון בלוטות השומן ולחיזוק ועידוד הצמיחה בברכה קארין אלבכרי טריקולוגית ראשית

25/12/2009 | 14:06 | מאת: סולומון

שלום שאני מורח ג'ל על השיער אז אני רואה שיערות על היד בסוף המריחה על השיער תג'ל הם זה נשירה מה שיש לי ושאני יהיה קירח?תודה

שלום רב, הג'ל הינו חומר דביק הגורם לסתימת נקבוביות השיער והחלשתו.אולם הג'ל הוא אינו הגורם לנשירה אלא מהווה טריגר להופעתה. העובדה שאתה רואה נשירה בזמן המריחה מצביעה על נשירה מוגברת אשר יכולה לנבוע מסיבות שונות. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית.

22/12/2009 | 13:34 | מאת: תמר

שלום אפרת, לפני מעל 3 שנים השיער שלי התחיל לנשור. היום ממש רואים התקרחות בקודקוד, ואני משתדלת לאסוף אותו כל הזמן בגומיה על מנת שלא יראו. התחלתי לקחת רוטס, ראיתי שהנשירה קצת פחתה אך עדין זה לא מספיק. אני מעונינת בצמיחה מחודשת של השיער. שמעתי שאם אני הולכת לרופא עור, והוא נותן לי טיפול בכדורים, זה אומנם יעזור, אך כאשר אני אכנס להריון אז איאלץ להפסיק את הטיפול, והמצב יחזור לקדמותו, ואף יהיה מדובר בנשירה גדולה יותר מזאת. השאלה שלי האם טריקולוג יכול לטפל בנשים בהריון, והאם זה יכול לפגוע בתינוק.

תמר שלום, גם בתקופת הריון ניתן לטפל בשיער.הטיפולים הם חיצוניים והתכשירים על בסיס טבעי ואינם פוגעים בגוף או בעובר. לאחר הלידה משלבים טיפול פנימי בתוספי מזון לאיזון הגוף. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית.

31/01/2010 | 00:56 | מאת: רות

ראיתי בתוכנית טלביזיה שישנה אפשרות לעשות איבחון דרך השערה כדי לבדוק את החוסרים בגוף הגורמים לנשירה. האם אתם מבצעים איבחון זה? ומה קורה אחרי השתלת שיער עם הסיבות שגרמו לשיער לנשור מלכתחילה?

22/02/2010 | 16:15 | מאת: אפרת

שלום רות בקליניקה אנחנו מבצעים איבחון, הכולל בדיקה מקרוסקופית בא אנו בודקים את צפיפות השיער עובי השיער ובדיקה של שורשי השיער ,וניתן לדעת על פי הבדיקה מה מצב שורשי השיער והאים ישנם חסרים בגוף .

?

שלום יעל, אנו משתמשים בחומרים על בסיס טבעי. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית הייר קליניק.

17/12/2009 | 00:55 | מאת: שלום.

אני בן 30 סוג עור הקרקפת שלי הינו שומני, אבל עם כי שיערי יבש. לא מלא עם כי די נפוח. מקווה מאד שע"פ נתונים אלה תוכלו להמליץ לי על תכשירים מועילים ומעודדי צמיחה אשר יחזקו את שורשיי השיער. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אנו לא נוטים להמליץ על חומרים לשיער. קרקפת הנוטה להיות שומנית-רצוי לחפוף בכל יום. שיער יבש מעיד על חסרים תזונתיים ורצוי לערוך בדיקת דם ולבדוק רמות של B12,ברזל ואבץ. כמו כן ניתן להשתמש במסכות להזנת שיער. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית הייר קליניק.

22/12/2009 | 23:57 | מאת: שלום.

תודה. אילו מסכות שיער ואיך ומתי למרוח אותם? תודה מראש.

17/12/2009 | 00:47 | מאת: שלום.

שלום רציתי לשאול אתכן האם יהיה ניתן לטפל בשיטתכם, ללא כל תוספת זונה כלשהי אלה רק במזון טבעי בלבד, (כגון אגוזים וכדומה) וללא שינוי משמעותי בהרגליי האכילה, אלה רק טיפולים בעור הקרקפת ותכשירים טבעיים מסוימים, שיוכלו לסייע (וגם לא קבועים, שלא יהפכו להרגלי צריכה). האם לפני פגישה עמכם תוכלו לומר לי שכן, (לבחור שנושק ל-30 ובריא, עכב החלקה כימית חד פעמית שערי לא חוזר כבעבר). תודה מראש!

שלום רב, טיפולי הייר קליניק הינם טיפולים בשיטה טבעית שמטרתם שיקום שורשי השיער והבראת הקרקפת..אנו משלבים טיפולים חיצוניים ופנימיים ואנו ממליצים על תזונה נכונה. במקרים של חסרים משמעותיים אנו משלבים תוספי מזון על מנת להאיץ את תהליכי השיקום של הגוף.אנו משתמשים בתכשירים על בסיס טבעי שמטרתם איזון והבראת הקרקפת.הטיפול הינו ממוקד ואינדיוידואלי. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית הייר קליניק.

שלום רב, החלקת שיער הינה פעולה כימית ואינה הגורם העיקרי לשינויים החלים באיכות השיער או נשירתו,אך כל פעולה כימית מהווה גורם מאיץ. מומלץ לבדוק לעומק את מקור הבעיה. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית הייר קליניק.

22/12/2009 | 23:59 | מאת: שלום.

תודה. איך רצוי וניתן לבדוק את מקור הבעיה. תודה מראש.

14/12/2009 | 01:04 | מאת:

שלום רב לכן. ברצוני לשאול אתכן האם טיפול טבעי כגון טרילוג עובד יחד עם ק. החולים, במידה ולא מדוע, מדוע בק. החולים נימצאת רפואה משלימה, אבל לשיער לא? תודה לכן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, טריקולוגיה הינה מדע השיער על פי הרפואה הטבעית.ענף זה אינו כלול בטיפולי הרפואה המשלימה במסגרת הקופה מאחר וענף זה נלמד ונפוץ מאוד בכל העולם ואינו קיים בישראל(עדיין). בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית הייר קליניק.

13/12/2009 | 14:08 | מאת: כרמית

בני נולד עם שיער מלא בגיל 3 סיפרנו אותו ולסטייל ביצענו 2 פסים מכול צד לגיוון. לאחר התספורת הראשונה אחד הצדדים פשוט לא צמח מאז (גיל 3) אמרו שזה יעבור היום בן 6 וטרם. היום התחילה לו התקרחות קטנה אומנם אבל מקדימה היום לאחר ביקורת קופא מחפשת תשובה הגיונית יותר הרופא ממומחה לעור אמר שזה יעבור זה מכה או טראומה . להסביר הילד הוא ליצן ושמח ללא חבלות, מכות, או משבר נפשי כלשהו . האם יש מקום אילו כדי לפנות כי כאמא פולניה כדי להשתיק אותי הפנה אותי הרופא (רק אם אני רוצה) לתל השומר או בלינסון לחוות דעת נוספת (והוא בטוח שגם להם תהיה אותה תשובה). אנא עזרתכם !!

כרמית שלום, שימוש בחומרים כימיים כגון חימצון יכול ליצור כוויה על עור הקרקפת ולגרום לנזקים לשורשי השיער.חשוב לשקם את שורשי השיער באמצעות הזנה וטיפול לעומק הקרקפת.רצוי להיפגש עם טריקולוג מומחה לבריאות השיער שיוכל לבחון את מצב הקרקפת לבדוק את שורשי השיער במקום הפגוע ולהמליץ על טיפול משקם. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית הייר קליניק.

23/12/2009 | 20:25 | מאת: כרמית

אני גרה באילת ואשמח לדעת מי יכול לעזור לי באזור מגוריי. אשמח לקבל טלפון של יעוץ או קביעת תור בהקדם האפשרי תודה.

12/12/2009 | 19:19 | מאת: שי

היי ראיתי פה: https://sites.google.com/site/careyourhair/laser כתבה על מסרק לייזר וראיתי שגם יש לו אישור של ה FDA, האם הדבר באמת עוזר? תודה מראש שי

שי שלום, מסרק לייזר משפר את זרימת הדם באזור זקיקי השיער ויכול לתרום לבריאות שורשי השיער.אולם חשוב להבין שרק טיפול במסרק לייזר לא מספיק ויש לדאוג לבריאות הקרקפת וכן לבדוק שאין חסרים תזונתיים המשפיעים על בריאות השיער.טיפול מעמיק בקרקפת בנוסף ללייזר יכול לתת מענה לבעיות השיער. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית הייר קליניק.

11/12/2009 | 20:05 | מאת: דני

אני מקריח ואני בן 22. עכשיו יש לי שאלה רצינית. אתם יודעים שאין היום שום דבר שיכול לעצור התקרחות גברית הדברים היחידים שיכולים "לעקב" זאת זה התרופה פורפוסיה ומינוקסי 5%. מינוקסי מצמיח שיער על כל הגוף ואם מפסיקים איתו אז התוצאות הרבה יותר גרועות (מנסיון) פורפוסיה עוזרת לעד שנתיים והתופעות לוואי הם חמורות כמו כאבי ביצים כאבי בטן ועוד.. עכשיו לענינו. למה אתם חושבים שלכם יש משהו שבאמת עובד אם בכל העולם כולל כל המפורסמים יודעים היטב כי אין אפשרות לעצור שום התקרחות או להפך להצמיח שיער.. מה כבר אתם עושים?!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דני, כמומחים לבריאות השיער הפועלים כ-20 שנה בתחום בארץ ובחו"ל,וכמי שמיישמים שיטת טיפולים עם עשרות אלפי מטופלים אנו קובעים חד משמעית שניתן לעצור את נשירת השיער ואף במקרים רבים לשפר את מראה השיער.לנשים ולגברים כאחד. השיער הוא איבר חי כמו שיניים עור פנים וכו,האם יעלה בדעתך שלא ניתן לטפל בבריאות השיניים או בבריאות העור? הקידמה ברפואה ובטכנולוגיה הוכיחה שזה אפשרי ובגדול. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית ראשית הייר קליניק.

09/12/2009 | 17:17 | מאת: שישו

שלום לך ... יש לי נשירת שער ואני רוצה שתמליצי לי על שמפו שבאמת יעזור כי כדורים אני לא רוצה כי מזיקים והיה לי שער עבה אבל נהיה דליל ובתקופה הזאת נושר לי הרבה השער ואגב אני עושה דיאטה אני מחכה לתשובתך בהקדם האפשרי תודה !

שלום רב, אנו לא ממליצים על שמפו מאחר ושמפו לא מטפל בנשירת שיער. בתהליך דיאטה קיימת ירידה של אחוזי השומן ואיבוד של מינרלים וויטמינים הקשורים לבריאות השיער ונשירה.רצוי לטפל לעומק בבעיה ולעבור בדיקת דם וייעוץ עם טריקולוג מומחה לבריאות השיער לקבלת המלצה לטיפול. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית הייר קליניק.

07/12/2009 | 23:25 | מאת: שלום.

האם באמת טבליות הספלמנטו מומלצות לבעליי התקרחות גנטית. הן עדיפות לבטח מפרוסיה, אבל שתיהן מונעות את יצור ההורמון הגברי החשוב ביותר - DHL ואני יודע עד כמה הוא חשוב לגבר. אני משתמש בעץ הדקל הננסי מיזה תקופה וחושש.! תודה מראש לתגובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה
09/12/2009 | 23:41 | מאת: שלום.

שלום, טבליות הסופלמטו(דקל ננסי) מומלצות לבעלי התקרחות על רקע גנטי מאחר והן מהוות תוסף מזון ללא תופעות לוואי.החומר הפעיל שבו מעכב את הפיכת הטסטוסטרון ל-DHT ובכך מגן על זקיקי השיער.כמו כן,הוא אינו פוגע ברמות ההורמון בדם. בברכה, אפרת בן נון,טריקולוגית הייר קליניק.

03/12/2009 | 14:30 | מאת: לידיה

אני סובלת מגירודים בקרקפת תקופה ארוכה ואחרי שביקרתי אצל כמה רופאים הומלץ לי על טיפול בשמפו"סבוסל"ואני משתמשת בשמפו כ-2 שנים כבר תקופה ארוכה זה עזר לי מאוד אבל בחודשים אחרונים שוב סובלת מגירודים קשים ויש לציין שאין לי קשקשים ואני מטופלת בתרופות פסיכיאטריות כ-10 שנים באופן רצוף! מה עליי לעשות עם הגירודים? תודה

לידיה שלום, גרד הוא תסמין לחוסר איזון של בלוטות החלב. במצב זה חייב טיפול מעמיק דרך עור הקרקפת אשר יעניק איזון להפרשות השומן. שמפו חיצוני לא תמיד מספיק לכך. נוכל בהחלט לעזור. בברכה, קאררין אלבכרי,טריקולוגית הייר קליניק.

03/12/2009 | 11:40 | מאת: דן

שלום רב.. אני בן 22 ובמשפחה אין תורשה של שיער לבן בגיל מוקדם... ולאחרונה שמתי לב שיש לי מספר שערות לבנות (כ - 15-20)... העניין קצת מדאיג אותי והאם שיער לבן יכול לנבוע מגורמים אחרים כגון חוסר בויטמנים כמו כן השיער שלי קצת יבש..השנים האחרונות אני משתמש בחומרי ווקס לעיצוב השיער והאם יש לזה השפעה?! והחשש הגדול שהמצב יחמיר שתוך שנה שנתיים כל ראשי יהפך ללבן או שהשיערות האלה לא מסמלות שום דבר...!? והאם בעתיד יכולות לצמוח במקום שיערות אלו שיערות בצבען הרגיל..? והאם עליי לפנות לרופא עור? אשמח לתשובה.. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

דן שלום, לצערי חוץ מצביעת שיער אין פיתרון יעיל מוכר לנו. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית הייר קליניק.

03/12/2009 | 11:05 | מאת: אוהד.

שלום רב לצווות הייר קליניק. בן 29, מה תוכלו להמליץ לעשות ונסות לאחר נשירה די מסיבית, עכב החלקה כימית, שהתייצבה אך אינה מצמיחה שיער חדש דיו מאזורי הנשירה? לתשובתכם הודה מקרב לב.

לקריאה נוספת והעמקה

אוהד שלום, ישנם בהחלט תכשירים וטיפולים אשר יעודדו את צמיחת השיער וישקמו אותו לאחר הטראומה שעבר. ממליצה בחום להיבדק אצל טריקולוג. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית הייר קליניק.

01/12/2009 | 17:54 | מאת: רוית

שלום. אני בת 18 והשיער שלי כבר כמעט שנה באותו האורך (עד הכתפיים) ולא צומח. אני אוכלת מאוזן, כל אבות המזון. מה עושים?

רוית שלום, במצבים שהשיער לא אורך מומלץ מאוד לספר קצוות מחשש שהוא פשוט נשבר. במידה וזה לא עוזר יש לגשת לטריקולוג מומחה לבריאות השיער לבדיקה מקיפה יותר. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית הייר קליניק.

24/11/2009 | 09:09 | מאת: יעל

שלום רב, האם ניתן לגשת לבדיקת טריקולוג דרך קופת חולים? יש שם רק רופאי עור, לא ראיתי טריקולוג...

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום, טריקולוגים בישראל פועלים באופן פרטי ולא דרך קופ"ח. בברכה, קארין אלבכרי טריקולוגית.

אמנם את הטלפון שלו השגתי מחברה , ובמכבי אמרו לי שאין אצלם רופאים טריקולוגים, אבל למרבה ההפתעה הטריקולוג שהגעתי אליו אכן עובד במכבי ובגלל שאני לקוחה של מכבי, הפגישה איתו לא עלתה לי שקל... :) והוא מקצועי לחלוטין! שמו בישראל ד"ר אופיר יוסף.

20/11/2009 | 13:03 | מאת: סולומון

שלום ניסיתי כמה פעמים עם מחט דק מברזל לתת דקירה קטנה בקרקפת בשיער ואז הרגשתי כמו שומנית כזו יוצאת לי כמו משהו כזה מתפוצץ ויוצא ויש לי שיער שומני ומה זה הדבר הזה שהרגשתי ומה זה הסימן הזה???? והאם זה טוב??????? תודה

שלום רב, הפרשת שומניות תקינה מהווה סיכה לקרקפת. במצב של הפרשה מוגזמת זה בהחלט עלול להשפיע על נשירת שיער. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית.

14/11/2009 | 23:45 | מאת: רעות

אני בת 24 בריאה לחלוטין הבדיקות דם שלי מצויינות ושום רופא לא נתן לי פתרון להדלדלות השיער הקיימת, אלא רק טיפול במינוקסי. הטיפול במינוקסי לא כל כך עוזר וכרגע אני נמצאת במצב של חוסר אונים. אם יש דרך כלשהי או טיפול שאני יכולה להעזר בו אני אשמח לשמוע...כי כרגע אין שום דרך לעצור את המצב הנתון, ואני די מיואשת... אשמח בנוסף לקבל הצעות קוסמטיות אם יש תודה רבה. 

לקריאה נוספת והעמקה

רעות שלום, בדיקת דם היא לא המדד היחיד וההכרחי לאיתור הגורמים המביאים להידללות שיערך.הבדיקה הדרושה לכך היא בדיקת שיער אצל טריקולוג. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית.

13/11/2009 | 15:45 | מאת: שלום

אם כבר ברצוני לשאול שאלה נוספת. בתור בחור שהוריד את כל שערותיו (מגולח), מה ניתן לשפר תוך כדי גדילה וצמיחה חדשה.. כגון סירוק, חפיפות תכשירים מועילים וכדומה.. מה כדאי ומה לא..? הודה לכן מקרב לב.

שלום רב, בכדי לתת לך טיפים טובים לבריאות שיערך חשוב לדעת מה סוג עור הקרקפת שלך אם היא שומנית או יבשה ומהו סוג שיערך. ע"פ הנתונים ניתן להמליץ על תכשירים מועילים ומעודדי צמיחה אשר יחזקו גם את שורשי השיער. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית.

23/11/2009 | 00:50 | מאת: שלום

ובכן גילי הוא 31 סוג עור הקרקפת שלי הינו שומני, אבל עם כי שיערי יבש. לא מלא עם כי די נפוח. מקווה מאד שע"פ הנתונים תוכלי להמליץ לי על תכשירים מועילים ומעודדי צמיחה אשר יחזקו את שורשיי השיער. תודה מקרב לב.

13/11/2009 | 10:12 | מאת: שלום

שלום רב לכן. אני משתשמש בצמח עץ פרי הדקל מיזה תקופה קצרה, אני משתמש באלה של סולגר מפני ששמעתי שלהן הכי הרבה מהמרכיבים שאני זקוק להן. בגדול- כמה זמן כדי ורצוי להשתמש בתרכיב זה, מתי ניתן לומר שהפעילות שלה השפיעה וניתן לעשות הפסקה זמנית או כללית.? ובגדול- למי נעדו טבליות אלה, למה הן מסייעות (חוץ מנשירה).? ו- אילו מבין כל הטבליות השונות שישנות להשגה, הכי מומלצת לטיפול בנשירה, (מה אני צריך לראות במרכיבים שלה, שיהיה בה די הרבה).? הנכם עושים עבודה מעולה! תודה רבה.

23/11/2009 | 00:51 | מאת: שלום

05/12/2009 | 14:27 | מאת: שלום.

08/12/2009 | 23:33 | מאת: שלום.

10/11/2009 | 00:19 | מאת: גל

רציתי לשאול אותך בקשר לפרסום המסיבי שרץ בייחוד עכשיו וכבר קרוב לשנה באינטרנט בטלוויזיה בעיתונים וברדיו. פשוט עכשיו ישנה תוספת בפרסום ברדיו -לפי מרשם רופא ויש לעיין בהוראות שימוש-.!! האם משהו השתנה מאז.. מדובר במשהו אחר.. טוב יותר..? (מאשר מלפני כחצי שנה) בשל הפירסום שטוען שיש טיפולים מדעיים להתקרחות., כי פשוט מאד אותו דר שמדבר בפרסומת בטלוויזיה אמר לי, שכל עניין הפירסום הוא אותה בדיקה גנטית שניתן לבצע ולשלוח תוצאות, שבה יאמר לי באחוזים די גבהוים אם הנני סובל מאותה בעיה גנטית. מה שרציתי לשאול בכל עניין זה האם משהו השתנה מאז לטובה, מכיוון שעכשיו ישנה תוספת "לפי מרשם רופא"!!? או שמה מדובר באותה בדיקה גנטית של סיכוי 70 האחוזים, ושוב אין שום קשר לפשר הפרסום החדש המוגדל???

גל שלום, הקמפיין המדובר עוסק בטיפול תרופתי(פרופסיה)לנשירת שיער והתקרחות.פורום זה עוסק בטיפול טבעי באמצעות הרפואה המשלימה. אני ממליצה לך להפנות את השאלה לרופא העור או לפורום רופאי העור באתר. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית.

05/11/2009 | 17:15 | מאת: משה ציפ

אני בת 56 ווסת אחרונה היתה בגילך 49 לקחתי הורמונים לגיל המעבר 6 שנים. השנה הפסקתי לקחתם. התקרחות ראשי החלה לפני מס' שנים והמצב הולך ומחמיר. אני צובעת את שערי כבר כ10 שנים, ועברתי לצבע ללא אמוניה אך גם זה לא עוזר.בלוטת התריס מתפקדת כהלכה. יש לי נטיה לקולסטרול כ240 לערך, ונטיה ללחץ דם שמגיע לעיתים ל140/90 אני לוקחת סימבקסון פעם ביום. ניסיתי את נוזל המינוקסי כמה חודשים ואינני רואה שיפור. האם קיימים כדורים או טיפול קונבנציונלי או טבעי לטיפול בהתקרחות נשית. אנא עזרו לי למנוע החמרת המצב ואפילו מצאו לי את תרופת הפלא שתצמיח את שערי מחדש. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפי תאור מצבך,השפעות גיל המעבר והשינויים ההורמונליים שהגוף חווה בהחלט השפיעו על שיערך כמו גם בריאותך הכללית. ישנו פתרון טבעי למצב זה לעצירת תהליך ההתקרחות ושיפור צמיחת השיער. מומלץ להיפגש עם טריקולוג לבדיקה מקיפה והתאמת טיפול יעיל. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית.

03/11/2009 | 12:50 | מאת: יעל

שלום אני עוד מעט בת 22 לפני כחצי שנה ראיתי שיערה לבנה וכיום הם כבר התרבות הייתי רוצה לדעת ממה זה נובע והאם יש טיפול ? האם להסתפר עוזר להפחתת שיערות לבנות דבר נוסף..הייתי שמחה לדעת אם חפיפית הראש פעם ביום מזיקה לשיער ... תודה

יעל שלום, הלבנת שיער זהו עניין גנטי בעיקרו כאשר מתחים רגשיים יכולים להאיץ את ההשפעה.אין טיפול יעיל לתופעה. תדירות חפיפת השיער תלויה בסוג עור הקרקפת,אם שומני אז מומלצת חפיפה יומיומית ואם יבש אז מומלץ 1-2 פעמים בשבוע. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית הייר קליניק.

שלום ובוקר טוב, אתמול צבעתי את השיער והיום בבוקר קמתי עם גירוד לא נעים ומין פצע (אחד) בקרקפת.. האם זה בסדר ויעבור לבד, או שעליי לגשת לרופא? האם צביעת שיער בעיקרון יכולה לגרום לנשירה?

מאיה שלום, בד"כ הצבע אינו פוגע בשערה,לעיתים מי החמצן והאמוניה בתכשירים אלו עשויים לפגוע בשכבות החיצוניות של השערה.פעולות הצביעה אינן פוגעות בזקיק השערה ובשורש. לגבי הפצע כדאי לחכות מעט זה יכול לעבור לבד ואם לא אז לגשת לרופא. בברכה, קארין אלבכרי טריקולוגית.

31/10/2009 | 11:44 | מאת: שלום

עכב כאבי ראש איומים במשך כל זמן מריחת המינוקסי ועוד כמה וכמה תופעות לוואי כגון בחילות החלטתי להפסיק איתה לאחר כ-7 חודשים של פעילות, האם ידועה לכן תופעות הלוואי שתארתי לכן ממטופלים אחרים, או שזה רק אני, בגלל שרופאים שונים ומשונים אומרים שאין קשר לעניין? תודה!!

31/10/2009 | 11:46 | מאת: שלום

תודה!

13/11/2009 | 10:14 | מאת: שלום

27/10/2009 | 20:52 | מאת: שואלת

בס"ד שלום, יש לי נשירתשיער ואני מעוניינת לטפל בא באופן טבעי ע"י מאכלים שונים רציתי לדעת מהם המאכלים הנכונים והטובים כדי לשפר את נשירת השיער תודה מראש!

שלום רב, באופן עקרוני השיער זקוק לחלבונים טובים,שומנים,מינרלים וויטמינים.לעיתים לא תמיד אלו הגורמים היחידים לנשירת השיער למשל כשאוכלים נכון אך ספיגת המזון בגוף אינה תקינה. תמיד רצוי לעשות בדיקות דם על מנת לשלול חסרים תזונתיים ובמקביל להתייעץ עם מומחה לבריאות השיער. בברכה, ורדה בירן,נטורופתית הייר קליניק.

24/10/2009 | 22:10 | מאת: שלום

שלום רב, האם ידוע לכן על תופעות הפוכות תוך כדי שימוש במינוקסי מעל ל-6 חודשים? והאם ישנו קשר די ישיר לפצעונים דלקתיים קטנים בראש להתקרחות / התקרחות גנטית? תודה מראש!

שלום רב, ידוע לנו על מיקרים שהשימוש במינוקסי גרם לתופעות לוואי ולפעמים גם להחמרה בנשירה במידה וזה לא התאים. ישנו קשר ישיר בין תנאי המחיה של השיער כגון פצעים,דלקתיות וגירוי הקרקפת לבין התקרחות גנטית.הקשר הוא הורמונלי המתבטא בתגובת שרשרת. על מנת לעצור את התהליך חשוב לטפל בו זמנית בקרקפת ובתוספי תזונה למחזור הדם. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית.

26/10/2009 | 23:33 | מאת: שלום

תודה על התגובה!! בהקשר ישיר לעניין, האם התערבות מומחה במרפאתכם תהיה חייבת בהתערבות של תזונה שינוי ותוספות, או שאין כשר לעניין זה, ויהיה ניתן לטפל ללא כל התערבות תזונתית? והאם מתי שהוא יהיה סוף לעניין ההתערבות הרפואית והכלינית, או שמה ברגע שאפסיק עם הטיפול, כך תיפסק גם הצמיחה?, ואם אין קשר ישיר להפסק טיפול, כמה זמן לערך נימשך טיפול מסוג זה כמינימום ועד למקסימום (פחות או יותר שניתן וצריך להגיע)..? לתשובתך הודה.

איך זה שבשנים הקודמות לא היה לי שיער שומני ורק בשלוש שנים האחרונים יש לי שיער שומני פעם לא היה לי איך זה שהתחיל לי בשנתיים שלוש האלה שיער שומני הזה מה קרה לקרקפת שלי ?????תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עליה ברמת הפרשת השומן יכולה להיות קשורה להרבה מצבים כגון מתח ריגשי,עליה של כולסטרול,תזונה לקויה,בעיות במערכת העיכול ושינויים הורמונליים. בברכה, קארין אלבכרי,טריקולוגית.