בודק הסימפטומים


כאבים בעורף ודיכאון תופעות לוואי של תרופה מודל
מחבר:דני
תאריך:5/3/2005
שעה:00:59
קוראים לי דני אני בן 41 הגעתי לבית חולים כשאני סובל מכאבי ראש ודיכאון היזריקו לי זריקה בשם מודל והופיעו אצלי רעידות חזקות בצד שמאל של הפנים ועשו לי צילום סיתי
והשאירו אותי בהשגחה למשך הלילה כנראה בכדי לראות אים יופיעו אצלי התופאות לוואי של התרופה כעבור שלושה ימים שאני לא מצליח להרדם בלילה הרגשתי כאבים חזקים בעורף והרגשתי ממש כאילו אני בבועה ממש מנותק מהמציאות וזה היה בעצם דיכאון בכל המובנים והיו לי מחשבות אובדניות כי לא חשבתי שאני יחזור לעצמי סבלתי מתנועות לא רצוניות של הגוף בעיקר כשאני מנסה להרדם אפשר להגיד ללא הצלחה הנוירולוג רשם לי טיפול תרופתי של אלטורל ואכשיו כעבור 4 שבועות אני מרגיש שחזרתי לעצמי הגעתי למסקנה בעזרת כל מיני מאמרים באנטרנט שהופיעו אצלי התופעות לוואי הקשות של הזריקה מודל של פגיעה במח העצם ותנועות בילתי רצוניות של הגוף ברצוני לדעת אים יש לי נזק בילתי הפיך בגלל שמדובר במח העצם ואים יכולה להיות לי בעיה של אמפותנציה
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  RE: כאבים בעורף ודיכאון תופעות לוואי של     ד"ר גידי רובינשטיין 
05/03/05 10:13
קוראים לי דני אני בן 41 הגעתי לבית חולים כשאני סובל מכאבי ראש ודיכאון היזריקו לי זריקה בשם מודל והופיעו אצלי רעידות חזקות בצד שמאל של הפנים ועשו לי צילום סיתי והשאירו אותי בהשגחה למשך הלילה כנראה בכדי לראות אים יופיעו אצלי התופאות לוואי של התרופה כעבור שלושה ימים שאני לא מצליח להרדם בלילה הרגשתי כאבים חזקים בעורף והרגשתי ממש כאילו אני בבועה ממש מנותק מהמציאות וזה היה בעצם דיכאון בכל המובנים והיו לי מחשבות אובדניות כי לא חשבתי שאני יחזור לעצמי סבלתי מתנועות לא רצוניות של הגוף בעיקר כשאני מנסה להרדם אפשר להגיד ללא הצלחה הנוירולוג רשם לי טיפול תרופתי של אלטורל ואכשיו כעבור 4 שבועות אני מרגיש שחזרתי לעצמי הגעתי למסקנה בעזרת כל מיני מאמרים באנטרנט שהופיעו אצלי התופעות לוואי הקשות של הזריקה מודל של פגיעה במח העצם ותנועות בילתי רצוניות של הגוף ברצוני לדעת אים יש לי נזק בילתי הפיך בגלל שמדובר במח העצם ואים יכולה להיות לי בעיה של אמפותנציה
שלום דני, קודם כל, תרגע: הפגיעה במח העצם היא תופעת לוואי נדירה ביותר ובכל מקרה מדובר על נזק מצטבר כתוצאה משימוש ממושך במודל ואתה קיבלת רק זריקה אחת. אצל אנשים מסוימים התרופה גורמת תופעות אקסטרא-פירדמידאליות (עוויתות לא רצוניות של השרירים) ולכן השימוש בתרופה לא נפוץ במיוחד כיום. אני שמח שהאלטרול עזר לך. מדובר בתרופה מהדור הישן שעדיין נמצאת בשימוש נרחב והיא עדיין יעילה ועדינה. היא ניתנת גם לקשישים שרגישים במיוחד לתופעות לוואי. ליקויים בתפקוד המיני הם תופעת לוואי של חלק גדול מהתרופות נוגדות הדיכאון (דווקא פחות של האלטרול ויותר של התרופות מהדור החדש) ובנושא זה אתה צריך להיות בקשר הדוק עם הפסיכיאטר להתאמת התרופה שתגרום לך את מירב התועלת עם מינימום של תופעות לוואי בכלל ופגיעה בתפקוד המיני בפרט. בכל מקרה, לא מדובר בשריד שנשאר מהזריקה שקיבלת. בהצלחה, ד"ר גידי רובינשטיין
חיפוש מתקדם
הנחיות להשתתפות בפורום
1. ההודעות אינן מתפרסמות מיד, אלא לאחר אישורה של מנהלת הפורום.
2. הפורום נועד לתת מענה לטווח רחב של מצבים בהם קיימת מצוקה רגשית. ניתן להתייעץ בו לגבי גילאים שונים ובנושאים מגוונים כגון: הפרעות חרדה, דיכאון, קשיים חברתיים, קשיים בגיבוש הזהות המינית, מצבי משבר, קשיים ביצירת קשר ועוד. בנוסף יינתן בפורום יעוץ לגבי פנייה לטיפול או לגבי התלבטויות בתוך התהליך הטיפולי.
3. בעת הפנייה יש לציין גיל, מצב משפחתי, ורקע קצר על הבעיה.
4. אבקש להקפיד על שפה נאותה וכבוד הדדי. הודעות שאינן נאותות יימחקו. אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה.