אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום פוריות חברתי - תמיכה

שלום וברוכים הבאים לפורום החדש שלנו.

אי-פריון הוא מחלה שאחד מכל ששה זוגות סובלים ממנה, ובכל זאת היא כנראה המחלה היחידה שהסובלים ממנה יזכו לשמוע מסביבתם הערות בנוסח: "זה הכל בגלל הלחץ. רק תרגעו ותכנסו להריון" או "מה, צריך ללמד אתכם איך לעשות את זה?" – תוך קריצה מבינה-עניין.

במדינה בה "פרו ורבו" הוא לא רק ציווי דתי אלא אתוס לאומי של ממש, הסביבה מצפה מאיתנו להתחיל למחרת החתונה להרות וללדת ילד בכל שנתיים עד שנמלא את מכסת הילדים המקובלת במגזרנו (שניים או שנים-עשר) ומתעניינת במצב הרחם והשחלות מבלי להסס לשאול אם גודל לנו כבר משהו שם בפנים, ואם לא - מדוע. לא יפלא, אפוא, שאי-הפריון מקבל משקל רגשי נוסף על זה שקיים כבר ממילא - הכמיהה לחבוק כבר תינוק, המלווה בתחושות קשות של כשלון ובגידת הגוף, אובדן שליטה, עצירת החיים, קנאה, אשם ותסכול. ומעבר לכל - תלויה מעל הראש בכל רגע נתון עננה כבדה של עצב עמוק שלא מאפשרת להנות באמת מהחיים הנעים במעגל מייאש מחודש לחודשו – ולצידה השאלה הגדולה: מתי הסיוט הזה כבר ייגמר?

אני הייתי שם, במשך כמה שנים טובות. מעקבי ביוץ שלא נשאו פרי פינו את מקומם למסלול המלא של טיפולי הפריון: בדיקות, איקקלומין, הזרעות, זריקות ולבסוף הפריות מבחנה. החודשים שחלפו הפכו לשנים, ותשובה שלילית אחת רדפה אחר חברתה. אפילו תשובה חיובית ראשונה שהרימה אותנו למחוזות של אושר נשגבים התחלפה במהרה בנפילה קשה וכואבת כאשר ההריון הסתיים, לדאבוננו, בהפלה מוקדמת. בסופו הטוב של הסיפור ציפה לנו זוג תאומים מתוקים ומקסימים, אך הדרך הקשה הזו לא נשכחה, על כל קוציה ודרדריה.

והנה אני כאן, על מנת לחלוק איתכם את נסיוני העשיר, לצערי, מזווית מבטה של מטופלת פריון לשעבר. את הידע הרפואי בנושא הפריון תקבלו מהפורום השכן של פרופ´ זיידמן, אבל כאן תוכלו למצוא תשובות לכל השאלות האחרות שמציקות לכם:
• איך שומרים על שפיות בכל התקופה הזו?
• כיצד משלבים טיפולים וקריירה? או: האם החיים חייבים להעצר?
• מה אומרים לסביבה? למי מספרים על הטיפולים?
• כיצד (והאם) שומרים על קשר עם חברה שהרתה חודשיים אחרי החתונה ושנתיים אחרי שאנחנו התחלנו לנסות, והאם ניתן לפרגן לה מכל הלב?
• איך מתחמקים מברית המילה של האחיין מבלי להסתכן בנידוי משפחתי?

וכל שאלה נוספת שתעלה בהקשר הזה, כמובן.

ובעיקר, הפורום נועד להעניק אוזן קשבת שבאמת מבינה, כתף לבכות עליה ויד חמה שתאחז בידכם עד ליום בו תגיעו גם אתם לסופו של המסע, בו תראו את המראה היפה ביותר בעולם – הבהוב מרצד על מסך האולטרסאונד המצביע על ליבו הפועם של האוצר החדש שלכם הנובט בקרבכם.

ברוכים הבאים לשהות קצרה מהסיבה הנכונה!

לכניסה לחצו - פורום פוריות
להמשך...
מטופל"שית
בת 34, נשואה מזה כ-4 שנים. מיד אחרי החתונה רצינו ילד והפסקתי גלולות, אחרי חצי שנה כבר התחלנו בבירורים ואחרי שנה מצאנו את עצמנו מקוטלגים כ'לא מוסברים'. אבוי לכשלון אוי לבושה - ככה הרגשתי. לא יכולתי להודות אפילו לא בפני עצמי ובטח ובטח לא בפני הסביבה שאני מטופלת פיריון. אחרי מספר חודשים בתהליך מצאתי את הפורום הזה שהיה המקום הראשון בו יכולתי להודות ולהרגיש בטוחה - וכך קיבלתי את הכינוי - מטופלת פיריון. הימים עברו ואני מצאתי פה בית, חברות אמת, אהבה ללא תנאי, מקום שבו אוכל לדבר בלי להתבייש, להתייעץ בלי להשפיל מבט ולהרגיש נוח עם עצמי שאני מביאה ילד לעולם לא בדרך 'הרגילה'. אחרי 3 הזרעות כושלות ו-2 הפריות זכיתי בהפתעה מדהימה שהגיעה לעולם בתאריך המיוחד לה 11/11/11 וזיכה אותי בתואר 'אמא' ובכינוי 'מטופל"שית על ידי הפורום. כעת חוזרת בשיא הכח לסבב שני, יודעת שיהיו קשיים בדרך , יודעת שלא תמיד יהיה נעים אבל היום יותר מתמיד אני גאה! גאה שהצלחתי במשימה, גאה על החוזק והעוצמה, גאה שנלחמתי . . . והכי חשוב מבינה שניצחתי. והניצחון הקטן שלי קורא לי 'אמא'.
חיפוש מתקדם
האם מסוכן להפסיק אנדומטרין לפחות מ24 שעות?
מחבר:ממתינה:)
תאריך:30/6/2010
שעה:17:26
היי התחלתי טיפול IVF לאחר הזרעות שכשלו -אני אמורה לקחת תמיכה של נרות אנדומטרין 3 פעמים ביום+זריקת גסטון (הגסטון גרם לי לכתמים בפנים ובעורף באסה..) ובהוראת רופא הפסקתי עם הגסטון עברתי לאנדומטרין 3 פעמים במקום פעמיים ביום)הבעייה שאתמול היה לי נר רק לבוקר ולא טרחתי לקנות כי הייתי בטוחה שכבר לא נקלטתי כי בדקתי במקלון שייצא שלילי.. מה שאסור עד שלא רואים בטא שליליח.. ואני מקווה שלא הרסתי לעצמי כי קניתי היום בבוקר והמשכתי עם התמיכה של הנרות על כל מקרה מה דעתכן? האם נורא יום אחד לאחר שבועיים רצופים של תמיכה להפסיק ואחרי יום להמשיך?? מקווה שהסברתי ברור...:) תודה
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  היי ממתינה     קרן  
30/06/10 18:01
  תודה:)    ממתינה:) 
30/06/10 21:58
30/06/10 23:25
  תודה לך:)    ממתינה:) 
01/07/10 09:34
  היי ממתינה    מור 
01/07/10 10:44
היי התחלתי טיפול IVF לאחר הזרעות שכשלו -אני אמורה לקחת תמיכה של נרות אנדומטרין 3 פעמים ביום+זריקת גסטון (הגסטון גרם לי לכתמים בפנים ובעורף באסה..) ובהוראת רופא הפסקתי עם הגסטון עברתי לאנדומטרין 3 פעמים במקום פעמיים ביום)הבעייה שאתמול היה לי נר רק לבוקר ולא טרחתי לקנות כי הייתי בטוחה שכבר לא נקלטתי כי בדקתי במקלון שייצא שלילי.. מה שאסור עד שלא רואים בטא שליליח.. ואני מקווה שלא הרסתי לעצמי כי קניתי היום בבוקר והמשכתי עם התמיכה של הנרות על כל מקרה מה דעתכן? האם נורא יום אחד לאחר שבועיים רצופים של תמיכה להפסיק ואחרי יום להמשיך?? מקווה שהסברתי ברור...:) תודה
דיברת עם הרופא שלך? אני למשל שלקחתי 3 ביום עשה לי כאבי ראש והחלטתי על דעת עצמי לשים 2 , אחרי יום שאלתי את הרופא שלי והוא אמר לי שלא נורא. זה המקרה שלי, לגבייך אני ממליצה , דברי עם הרופא שלך.
תודה רבה.
קודם כל- עיזבי מסוכן, כבר עשית וזהו. שנית- לא רצוי להפסיק תמיכה אבל זה שהמשכת זה טוב מאד ועכשיו תמשיכי עד הבטא. ובעזרת השם, ההריון נקלט ואת תמשיכי בתמיכה עד לשבוע 10 ואז תפחיתי בהדרגה. אמן! בהצלחה!!!!!!!!!!! דורה.
תודה תודה , אמן ואמן אגב עשיתי היום בטא מקווה ש.... בנתיים שיהיה יום דבש:)
תראי אני לא רוצה שתלחצי אבל נראה לי שהכי מומלץ שתדברי עם הרופא שלך ותגידי לו מה היה כדי שאם יש צורך הוא יגביר לך את התמיכה. מנסיוני, בהפרייה הראשונה היה יום אחד שהגעתי לעבודה (שנמצאת במרחק שעה מהבית) ונזכרתי ששחתי ליטול אנדו' בבוקר... אז התקשרתי לרופא שלי לשאול אם זה בסדר שאקח רק בערב והוא אמר שהוא מעדיף לפקסס לי מרשם נוסף שאקנה ואקח. בנוסף בהפרייה השנייה, פיספסתי בוקר אחד ולקחתי רק בערב (נזכרתי מאוחר מידי) וכמה ימים אח"כ התחילו דימומים. היתה בטא חיובית בפעם הזו אך נמוכה מידי שלבסוף התאפסה. אני לא יודעת אם זה בגלל שפיספסתי או לא. אלו סתם סרטים שלי... אני מניחה שעם תמיכה נוספת יהיה בסדר. בהצלחה!!!
חיפוש מתקדם