אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.

פורום סטומה - תמיכה

הפורום מיועד לשמש במה חופשית לאנשים שעקב מחלות/מצבים רפואיים שונים נאלצו לעבור ניתוח שתוצאתו היא יצירת פתח בדופן הבטן להוצאת לולאת מעי שתשמש לניקוז ההפרשות - זוהי הסטומה.

אצל מרבית החולים יש קושי גדול להסתגל למצב החדש, ומטרת הפורום היא לאפשר לאנשים אלה להיכנס, לדבר, לשתף, להתייעץ ולייעץ (מההתנסות האישית של כל אחד), כמו כן, לעדכונים, חדשות, טיפים, המלצות ולכתף תומכת.

הפורום מנוהל על ידי הודיה קורדובה ויעל סיגל ולא מאויש על ידי רופא.
להמשך...
 הודיה קורדובה
הודיה קורדובה
שמי הודיה, בת 37, באוגוסט 2009 עברתי ניתוח לכריתת המעי הגס וביולי 2010 עברתי ניתוח ליצירת אילאוסטומי עקב בעיה תפקודית קשה של המעי הגס בשם colon inertia, איתה נאבקתי שנים רבות. האכזבה מחוסר ההצלחה של הניתוח ב- 2009 והצורך ביצירת סטומה הייתה משבר מאוד קשה עבורי. השינוי שניתוח זה יוצר באורח החיים בהחלט מצריך תקופה של הסתגלות והשלמה, ללמוד איך לחיות עם המצב החדש ואיך לחזור לתפקוד מלא. עם כל הקשיים, היום אני ושפריץ חיות בשלום ביחד ומסתדרות לא רע בכלל. החלטתי פשוט להסתכל על חצי הכוס המלאה, לקבל את זה באהבה ובצורה הכי חיובית שיש, ומעל הכל, להעריך ולהבין שמה שחשוב באמת זה שעכשיו אני מרגישה טוב יותר, הכי טוב שהרגשתי מזה שנים ארוכות. לפני ואחרי הניתוח נעזרתי רבות בפורומים אמריקאיים למיניהם לבעלי סטומה שהועילו לי מאוד במידע והכנה לקראת הניתוח והחיים שלאחריו. האפשרות הזמינה והקלה באמצעות האינטרנט לדבר עם עוד אנשים שנמצאים במצב דומה, הייתה ממש חבל הצלה בשבילי, משום שההכנה, המידע ובעיקר העזרה בהתמודדות הכי טובים שאפשר לקבל הם מהאנשים שעברו את זה בעצמם. תודות לעזרתם ותמיכתם של חברי הפורומים הנ"ל, הגישה החיובית שלהם, האופטימיות והעידוד, הצלחתי לראות את מצבי באור אחר ובסה"כ לגלות שהשד לא נורא כ"כ. שיש חיים אחרי ניתוח סטומה. אני יודעת שללא אפשרות זו, ההתמודדות וההסתגלות היו לי הרבה יותר קשות. לכן היה חשוב לי שיהיה גם פורום ישראלי כזה, שיהווה אמצעי קל, נוח וזמין למתן מענה לעוד אנשים אחרים שעומדים לפני ניתוח כזה, כך נוצר פורום זה.
 יעל סיגל
יעל סיגל
שמי יעל, בת 36, חולת קרוהן ובעלת סטומה. במאי 2007 , לאחר התקף קרוהן קשה, עברתי כריתה מלאה של המעי הגס ובעקבותיה היתה לי סטומה למשך שנה. היה לי קשה מאוד עם הסטומה, פיזית ונפשית כאחד ורק חיכיתי ליום בו הסטומה תיעלם מחיי. לאחר שנה הסטומה נסגרה אך המחלה שבה במלוא עוצמתה ולאט לאט חדרה בי ההכרה שאין ברירה אלא לחזור לסטומה. זה היה הרגע בו נשברתי. מצד אחד חייתי בגיהנום של המחלה ומצד שני המחשבה לחזור לסטומה, נראתה לי פשוט כגיהנום אחר. בעזרת טיפול תומך הצלחתי להתגבר על המשבר הקשה ושנתיים וחצי אחרי, במאי 2010, עברתי ניתוח בו חזרתי אל הסטומה. הפעם, עם הרבה כח פנימי שגיליתי בעצמי, אני חיה עם הסטומה בשלום. לא אשקר, יש ימים קשים, אבל במבט הכולל, קיבלתי את איכות חיי בחזרה וטוב לי עם הסטומה. במהלך השנים האחרונות מצאתי את עצמי נעזרת רבות בבעלי סטומה על מנת למצוא פתרון לבעיות ובעיקר, כדי לקבל תמיכה. היום כשאני שלמה עם הסטומה שלי, אני מוצאת את עצמי אף תומכת ועוזרת לאחרים. הבנתי כי יצירת מעגל תמיכה זמין וקרוב לבעלי הסטומה בארץ יוכל לסייע רבות, בהחלפת עצות, מידע ודעות אך חשוב מכל במתן אוזן קשבת ותמיכה זה לזה. ישנן בעיות רבות, פיזיות ונפשיות, שהינן ייחודיות לבעלי סטומה ואני מאמינה שע"י יצירת קשר והיכרות נוכל לעזור אחד לשני להשלים עם הסטומה, להתמודד עם הקשיים שהיא לעיתים מציבה בפנינו, ואפילו נוכל לצחוק ולהתלוצץ יחדיו על המצב.
הודעה חשובה
נבקש להבהיר שפורום זה אינו פורום מקצועי, אלא פורום תמיכה, שנועד לכם, בעלי הסטומה, לדבר אחד עם השני, לתרום מניסיונכם האישי ולשתף בחוויות. זהו, בעצם, מפגש חברתי וירטואלי לבעלי הסטומה באשר הם, אז תרגישו חופשי להיכנס לשאול ולהגיב לפוסטים אחד של השני ושיהיה לכולנו לתועלת.
חיפוש מתקדם
ניתוח להסרת סטומה
מחבר:אנונימית
תאריך:29/10/2012
שעה:13:38
מישהו יודע איפה אפשר למצוא מידע על ניתוח שכזה כשעושים J פאוץ' ?
אבל בעברית אם אפשר (:
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  ניתוח להסרת סטומה    אנונימית 
29/10/12 13:38
30/10/12 13:25
  לאנונימית    אלה 
05/11/12 13:48
  לאלה    אנונימית 
06/11/12 11:04
  היי אנונימית    אלה 
14/11/12 20:20
מישהו יודע איפה אפשר למצוא מידע על ניתוח שכזה כשעושים J פאוץ' ? אבל בעברית אם אפשר (:
http://crohnsandcolitis.a.wiki.co.il/index.php/%D7%A4%D7%90%D7%95%D7%A5%27
היי אנונימית, גם אני עומדת לפני ניתוח לסגירת סטומה אחרי ניתוח כריתת מעי גס. אשמח לשוחח אתך אם תוכלי להשאיר מייל. תודה
אני לא כלכך משתמשת במייל אבל lior5311@walla.com
שלחתי לך מייל עם הנייד שלי. אשמח אם נדבר.
חיפוש מתקדם