אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום פוריות חברתי - תמיכה

שלום וברוכים הבאים לפורום החדש שלנו.

אי-פריון הוא מחלה שאחד מכל ששה זוגות סובלים ממנה, ובכל זאת היא כנראה המחלה היחידה שהסובלים ממנה יזכו לשמוע מסביבתם הערות בנוסח: "זה הכל בגלל הלחץ. רק תרגעו ותכנסו להריון" או "מה, צריך ללמד אתכם איך לעשות את זה?" – תוך קריצה מבינה-עניין.

במדינה בה "פרו ורבו" הוא לא רק ציווי דתי אלא אתוס לאומי של ממש, הסביבה מצפה מאיתנו להתחיל למחרת החתונה להרות וללדת ילד בכל שנתיים עד שנמלא את מכסת הילדים המקובלת במגזרנו (שניים או שנים-עשר) ומתעניינת במצב הרחם והשחלות מבלי להסס לשאול אם גודל לנו כבר משהו שם בפנים, ואם לא - מדוע. לא יפלא, אפוא, שאי-הפריון מקבל משקל רגשי נוסף על זה שקיים כבר ממילא - הכמיהה לחבוק כבר תינוק, המלווה בתחושות קשות של כשלון ובגידת הגוף, אובדן שליטה, עצירת החיים, קנאה, אשם ותסכול. ומעבר לכל - תלויה מעל הראש בכל רגע נתון עננה כבדה של עצב עמוק שלא מאפשרת להנות באמת מהחיים הנעים במעגל מייאש מחודש לחודשו – ולצידה השאלה הגדולה: מתי הסיוט הזה כבר ייגמר?

אני הייתי שם, במשך כמה שנים טובות. מעקבי ביוץ שלא נשאו פרי פינו את מקומם למסלול המלא של טיפולי הפריון: בדיקות, איקקלומין, הזרעות, זריקות ולבסוף הפריות מבחנה. החודשים שחלפו הפכו לשנים, ותשובה שלילית אחת רדפה אחר חברתה. אפילו תשובה חיובית ראשונה שהרימה אותנו למחוזות של אושר נשגבים התחלפה במהרה בנפילה קשה וכואבת כאשר ההריון הסתיים, לדאבוננו, בהפלה מוקדמת. בסופו הטוב של הסיפור ציפה לנו זוג תאומים מתוקים ומקסימים, אך הדרך הקשה הזו לא נשכחה, על כל קוציה ודרדריה.

והנה אני כאן, על מנת לחלוק איתכם את נסיוני העשיר, לצערי, מזווית מבטה של מטופלת פריון לשעבר. את הידע הרפואי בנושא הפריון תקבלו מהפורום השכן של פרופ´ זיידמן, אבל כאן תוכלו למצוא תשובות לכל השאלות האחרות שמציקות לכם:
• איך שומרים על שפיות בכל התקופה הזו?
• כיצד משלבים טיפולים וקריירה? או: האם החיים חייבים להעצר?
• מה אומרים לסביבה? למי מספרים על הטיפולים?
• כיצד (והאם) שומרים על קשר עם חברה שהרתה חודשיים אחרי החתונה ושנתיים אחרי שאנחנו התחלנו לנסות, והאם ניתן לפרגן לה מכל הלב?
• איך מתחמקים מברית המילה של האחיין מבלי להסתכן בנידוי משפחתי?

וכל שאלה נוספת שתעלה בהקשר הזה, כמובן.

ובעיקר, הפורום נועד להעניק אוזן קשבת שבאמת מבינה, כתף לבכות עליה ויד חמה שתאחז בידכם עד ליום בו תגיעו גם אתם לסופו של המסע, בו תראו את המראה היפה ביותר בעולם – הבהוב מרצד על מסך האולטרסאונד המצביע על ליבו הפועם של האוצר החדש שלכם הנובט בקרבכם.

ברוכים הבאים לשהות קצרה מהסיבה הנכונה!

לכניסה לחצו - פורום פוריות
להמשך...
מטופל"שית
בת 34, נשואה מזה כ-4 שנים. מיד אחרי החתונה רצינו ילד והפסקתי גלולות, אחרי חצי שנה כבר התחלנו בבירורים ואחרי שנה מצאנו את עצמנו מקוטלגים כ'לא מוסברים'. אבוי לכשלון אוי לבושה - ככה הרגשתי. לא יכולתי להודות אפילו לא בפני עצמי ובטח ובטח לא בפני הסביבה שאני מטופלת פיריון. אחרי מספר חודשים בתהליך מצאתי את הפורום הזה שהיה המקום הראשון בו יכולתי להודות ולהרגיש בטוחה - וכך קיבלתי את הכינוי - מטופלת פיריון. הימים עברו ואני מצאתי פה בית, חברות אמת, אהבה ללא תנאי, מקום שבו אוכל לדבר בלי להתבייש, להתייעץ בלי להשפיל מבט ולהרגיש נוח עם עצמי שאני מביאה ילד לעולם לא בדרך 'הרגילה'. אחרי 3 הזרעות כושלות ו-2 הפריות זכיתי בהפתעה מדהימה שהגיעה לעולם בתאריך המיוחד לה 11/11/11 וזיכה אותי בתואר 'אמא' ובכינוי 'מטופל"שית על ידי הפורום. כעת חוזרת בשיא הכח לסבב שני, יודעת שיהיו קשיים בדרך , יודעת שלא תמיד יהיה נעים אבל היום יותר מתמיד אני גאה! גאה שהצלחתי במשימה, גאה על החוזק והעוצמה, גאה שנלחמתי . . . והכי חשוב מבינה שניצחתי. והניצחון הקטן שלי קורא לי 'אמא'.
חיפוש מתקדם
מחפשת רופא/ת פריון במאוחדת, אזור פ"ת
מחבר:לימור
תאריך:21/11/2011
שעה:09:51
שלום לבנות,
אחרי כמה נסיונות ללא הצלחה גם בתל השומר שזה דרך מאוחדת וגם דרך רופא פרטי מפורסם ובעל שם טוב..... רוצה לנסות רופא טוב של הקופה, להוריד מכל התהליך הזה גם את הלחץ של הכסף המטורף שמוציאים על רופאים פרטיים.
שמעתי על כמה רופאים במאוחדת באזור שלי: דר' בן דוד גילה בשפרינצק ת"א, דר' פרידלר שבח בשפרינצק ת"א, ויותר קרוב אלי.. דר' גליה בירן סלודובניק בסניף מרום שיר בבני ברק. חיפשתי עליה באינטרנט וראיתי שיש לה גם קליניקה פרטית עם עוד שתי נשים.. וגם שיש לה רקע בנושא פריון של רפואה סינית...
מישהי יכולה להמליץ/לספר על מישהו מהרופאים האלו? במיוחד על גליה אשמח לשמוע משהו.
תודה רבה!!!
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
21/11/11 14:37
21/11/11 21:38
  אוקיי. תודה.    לימור 
22/11/11 05:08
06/12/11 14:26
  תודה רבה    לימור 
09/12/11 08:13
18/12/11 16:02
  גם אני מטופלת שלו    איקסית 
06/01/12 18:25
  לגבי פרופ' פרידלר    ליטל 
01/05/12 10:57
  מקסים ומקצועי    ר.א 
24/09/12 09:37
  תודה חגית    לימור 
25/11/12 12:20
  חגית....    שירן 
26/11/12 11:41
שלום לבנות, אחרי כמה נסיונות ללא הצלחה גם בתל השומר שזה דרך מאוחדת וגם דרך רופא פרטי מפורסם ובעל שם טוב..... רוצה לנסות רופא טוב של הקופה, להוריד מכל התהליך הזה גם את הלחץ של הכסף המטורף שמוציאים על רופאים פרטיים. שמעתי על כמה רופאים במאוחדת באזור שלי: דר' בן דוד גילה בשפרינצק ת"א, דר' פרידלר שבח בשפרינצק ת"א, ויותר קרוב אלי.. דר' גליה בירן סלודובניק בסניף מרום שיר בבני ברק. חיפשתי עליה באינטרנט וראיתי שיש לה גם קליניקה פרטית עם עוד שתי נשים.. וגם שיש לה רקע בנושא פריון של רפואה סינית... מישהי יכולה להמליץ/לספר על מישהו מהרופאים האלו? במיוחד על גליה אשמח לשמוע משהו. תודה רבה!!!
אני בתהליך איתו עדיין לא עברתי הפריה אך בנתיים הוא עושה רושם מעולה
אנחנו משתדלות לא לתת המלצות על רופאים לכאן או לכאן, יכול להיות שבפורום של תפוז יש עדיין שירשור על רופאים. תנסי. בהצלחה!
פרופסור פרידלר מדהים!!! אני כרגע בתחילת הריון בעקבות ivf אצלו שבוצע באסותא הוא ענייני ומקצועי! מומלץ ביותר
תודה רבה שירה, ומזל טוב!!! בינתיים אין לי המלצה באמת על מישהו אחר מהשלישייה של הרופאים שבמאוחדת באזור שלי (פתח תקווה). יש אחת, בירן גליה בבני ברק, רציתי לקבוע לה תור דרך האתר של מאוחדת ולהפתעתי כל התורים היו פנויים.... זה היה נראה לי קצת מוזר. אם הבנתי נכון, אז פרופ' פרידלר עובד עם אסותא, כן? אסותא בתל אביב? חברה שמטופלת אצל רופא פוריות במכבי אומרת שאת כל תוצאות הבדיקות הייתה צריכה למסור לאסותא ישירות ולא לרופא ושם קיבלה יחס מאוד טוב וגם אפשר היה להתקשר לשם בכל שעה. כך זה גם כשמטופלים אצל פרופ' פרידלר? תודה!!
אני מטופלת אצלו דרך קופת החולים במאוחדת סניף שפרינצק ואת כל הבדיקות אני עושה שם, וזה מאד נוח ומומלץ את השאיבות וההחזרות אני עושה עם פרופ' פרידלר באסותא ת"א, הפרופ' דואג לתיאום עימם כאמור - מומלץ תזמיני תור אליו לסניף שפרינצק בת"א בהצלחה!!
וחייבת לציין שהוא גם מקסים, גם מקצועי וגם סבלני ביותר. אני חברת מאוחדת ומטופלת אצלו בפרטי באסותא בתל אביב.
אני גם חברה במאוחדת. לאחר נסיונות טבעיות של שנה להיכנס להריון אך ללא הצלחה, הייתי מעוניינת להיפגש איתו. באתר שלו רשום שמומלץ להגיד עם הבדיקות אך טרם הופנתי או עברתי בדיקות כלשהן. בשביל זה אני הולכת אליו לא?? אודה לעזרתכן..
אני התחלתי טיפול אצלו בשפרינצק, אני ממש מרוצה מהטיפול והיחס. מומלץ
אני כרגע בהריון ראשון אחרי שני טיפולי ivf שעברתי אצלו. הוא מאוד מקצועי, מקסים, זמין, אמפתי וסבלני. לפני שפניתי אליו עברתי אצל כמה רופאים של קופת החולים ושל תל השומר, שחלקם היו ממש אנטיפטים וציניים, ומרובם יצאתי בוכה, מלאת חששות ומבלי להתחיל בכלל בטיפול. אני מאוד שמחה שפניתי אל פרופסור פרידלר, מיד הרגשתי שיש על מי לסמוך והתחלתי את התהליך. כל המעקב והפרוצדורות נעשו בצורה הכי אנושית, סבלנית ומקצועית שיש וכאמור, אני נמצאת עכשיו בשליש השני של ההריון בעקבות ה ivf. הטיפולים והמעקב נעשו באסותא ת"א שם קיבלתי יחס מצויין, נוחות וזמינות לכל בעיה ושאלה.
כנראה שכל אחת והסיפור / גורל שלה עם הדרך להיכנס להיריון. קודם כל, שמחה בשבילך על ההצלחה של הטיפולים ועל ההריון!! :) אני דווקא יצאתי מפרופ' פרידלר בוכה ומיואשת... ובסוף לא התחלתי אצלו טיפול. היום אני הולכת לפגישה ראשונה אצל פרופ' זיידמן ונראה מה יהיה. בתקווה להריון קרוב, באיזה דרך שלא תהיה ובקלות כמה שאפשר. :) תודה על השיתוף שלך!! לימור.
האם את חברה במאוחדת? האם טופלת אצלו במסגרת קופ"ח או באופן פרטי לגמרי? כנ"ל לגבי אסותא- האם זה דרך מאחדת או פרטי? אם זה דרך מאוחדת- שילמת השתתפות עצמית לגבי אסותא?
חיפוש מתקדם