אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים
פורום פוריות חברתי - תמיכה

שלום וברוכים הבאים לפורום החדש שלנו.

אי-פריון הוא מחלה שאחד מכל ששה זוגות סובלים ממנה, ובכל זאת היא כנראה המחלה היחידה שהסובלים ממנה יזכו לשמוע מסביבתם הערות בנוסח: "זה הכל בגלל הלחץ. רק תרגעו ותכנסו להריון" או "מה, צריך ללמד אתכם איך לעשות את זה?" – תוך קריצה מבינה-עניין.

במדינה בה "פרו ורבו" הוא לא רק ציווי דתי אלא אתוס לאומי של ממש, הסביבה מצפה מאיתנו להתחיל למחרת החתונה להרות וללדת ילד בכל שנתיים עד שנמלא את מכסת הילדים המקובלת במגזרנו (שניים או שנים-עשר) ומתעניינת במצב הרחם והשחלות מבלי להסס לשאול אם גודל לנו כבר משהו שם בפנים, ואם לא - מדוע. לא יפלא, אפוא, שאי-הפריון מקבל משקל רגשי נוסף על זה שקיים כבר ממילא - הכמיהה לחבוק כבר תינוק, המלווה בתחושות קשות של כשלון ובגידת הגוף, אובדן שליטה, עצירת החיים, קנאה, אשם ותסכול. ומעבר לכל - תלויה מעל הראש בכל רגע נתון עננה כבדה של עצב עמוק שלא מאפשרת להנות באמת מהחיים הנעים במעגל מייאש מחודש לחודשו – ולצידה השאלה הגדולה: מתי הסיוט הזה כבר ייגמר?

אני הייתי שם, במשך כמה שנים טובות. מעקבי ביוץ שלא נשאו פרי פינו את מקומם למסלול המלא של טיפולי הפריון: בדיקות, איקקלומין, הזרעות, זריקות ולבסוף הפריות מבחנה. החודשים שחלפו הפכו לשנים, ותשובה שלילית אחת רדפה אחר חברתה. אפילו תשובה חיובית ראשונה שהרימה אותנו למחוזות של אושר נשגבים התחלפה במהרה בנפילה קשה וכואבת כאשר ההריון הסתיים, לדאבוננו, בהפלה מוקדמת. בסופו הטוב של הסיפור ציפה לנו זוג תאומים מתוקים ומקסימים, אך הדרך הקשה הזו לא נשכחה, על כל קוציה ודרדריה.

והנה אני כאן, על מנת לחלוק איתכם את נסיוני העשיר, לצערי, מזווית מבטה של מטופלת פריון לשעבר. את הידע הרפואי בנושא הפריון תקבלו מהפורום השכן של פרופ´ זיידמן, אבל כאן תוכלו למצוא תשובות לכל השאלות האחרות שמציקות לכם:
• איך שומרים על שפיות בכל התקופה הזו?
• כיצד משלבים טיפולים וקריירה? או: האם החיים חייבים להעצר?
• מה אומרים לסביבה? למי מספרים על הטיפולים?
• כיצד (והאם) שומרים על קשר עם חברה שהרתה חודשיים אחרי החתונה ושנתיים אחרי שאנחנו התחלנו לנסות, והאם ניתן לפרגן לה מכל הלב?
• איך מתחמקים מברית המילה של האחיין מבלי להסתכן בנידוי משפחתי?

וכל שאלה נוספת שתעלה בהקשר הזה, כמובן.

ובעיקר, הפורום נועד להעניק אוזן קשבת שבאמת מבינה, כתף לבכות עליה ויד חמה שתאחז בידכם עד ליום בו תגיעו גם אתם לסופו של המסע, בו תראו את המראה היפה ביותר בעולם – הבהוב מרצד על מסך האולטרסאונד המצביע על ליבו הפועם של האוצר החדש שלכם הנובט בקרבכם.

ברוכים הבאים לשהות קצרה מהסיבה הנכונה!

לכניסה לחצו - פורום פוריות
להמשך...
מטופל"שית
בת 34, נשואה מזה כ-4 שנים. מיד אחרי החתונה רצינו ילד והפסקתי גלולות, אחרי חצי שנה כבר התחלנו בבירורים ואחרי שנה מצאנו את עצמנו מקוטלגים כ'לא מוסברים'. אבוי לכשלון אוי לבושה - ככה הרגשתי. לא יכולתי להודות אפילו לא בפני עצמי ובטח ובטח לא בפני הסביבה שאני מטופלת פיריון. אחרי מספר חודשים בתהליך מצאתי את הפורום הזה שהיה המקום הראשון בו יכולתי להודות ולהרגיש בטוחה - וכך קיבלתי את הכינוי - מטופלת פיריון. הימים עברו ואני מצאתי פה בית, חברות אמת, אהבה ללא תנאי, מקום שבו אוכל לדבר בלי להתבייש, להתייעץ בלי להשפיל מבט ולהרגיש נוח עם עצמי שאני מביאה ילד לעולם לא בדרך 'הרגילה'. אחרי 3 הזרעות כושלות ו-2 הפריות זכיתי בהפתעה מדהימה שהגיעה לעולם בתאריך המיוחד לה 11/11/11 וזיכה אותי בתואר 'אמא' ובכינוי 'מטופל"שית על ידי הפורום. כעת חוזרת בשיא הכח לסבב שני, יודעת שיהיו קשיים בדרך , יודעת שלא תמיד יהיה נעים אבל היום יותר מתמיד אני גאה! גאה שהצלחתי במשימה, גאה על החוזק והעוצמה, גאה שנלחמתי . . . והכי חשוב מבינה שניצחתי. והניצחון הקטן שלי קורא לי 'אמא'.
חיפוש מתקדם
שאלה - פיוריגון
מחבר:אורית
תאריך:31/7/2011
שעה:12:02
שלום בנות
החודש אני בסבב ראשון של זריקות פיוריגון, ומתוכננת הזרעה.
התחלתי במינון נמוך (50) במשך 4 ימים, ולאחריו הועלה המינון ל - 75. היום, לאחר 3 ימים של זריקות במינון 75, עשיתי בדיקות דם+אולטרסאונד. הופתעתי לגלות שרירית הרחם ירדה מהבדיקה הקודמת (לפני 3 ימים) - מ6.2 ל 5.5. זקיקים מתפתחים לאט - יש שניים בגודל 14-15. וההורמונים בקושי עלו - E2 - 385.
נראה לי שגם המינון 75 לא עושה את העבודה, ואני מתוסכלת מזה...
חודש שעבר עשיתי מעקב זקיקים טבעי (בלי שום הורמונים) והתוצאות היו כמעט זהות לאלה של החודש.
אשמח לשמוע ממי שהתנסתה בפיוריגון
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  שאלה - פיוריגון    אורית 
31/07/11 12:02
  RE: שאלה - פיוריגון    קרן החדשה 
31/07/11 13:20
  פיוריגון     אורית 
31/07/11 13:37
  לקרן החדשה    אורית 
31/07/11 15:43
  מקוןוה גם!    קרן החדשה 
31/07/11 18:45
01/08/11 00:31
שלום בנות החודש אני בסבב ראשון של זריקות פיוריגון, ומתוכננת הזרעה. התחלתי במינון נמוך (50) במשך 4 ימים, ולאחריו הועלה המינון ל - 75. היום, לאחר 3 ימים של זריקות במינון 75, עשיתי בדיקות דם+אולטרסאונד. הופתעתי לגלות שרירית הרחם ירדה מהבדיקה הקודמת (לפני 3 ימים) - מ6.2 ל 5.5. זקיקים מתפתחים לאט - יש שניים בגודל 14-15. וההורמונים בקושי עלו - E2 - 385. נראה לי שגם המינון 75 לא עושה את העבודה, ואני מתוסכלת מזה... חודש שעבר עשיתי מעקב זקיקים טבעי (בלי שום הורמונים) והתוצאות היו כמעט זהות לאלה של החודש. אשמח לשמוע ממי שהתנסתה בפיוריגון
לא התנסיתי בפיוריגון, אלא רק בגונאל, אבל למה המינון כל כך נמוך? את מאוד צעירה? בעיות של גירוי יתר במחזורים קודמים? אבל בעיקרון, לא רוצים להגיע ליותר משניים-שלושה זקיקים במחזורי הזרעה כדי לא להגיע להריונות ממש מרובי עוברים, אז שני זקיקים בערך באותו גודל זה דווקא לא רע, אני חושבת. אם עד סוף השבוע שניהם יהיו סביב 19-20 והרירית תהיה סביב ה-7, זה נחשב נתונים טובים להזרעה, אני חושבת
הי קרן תודה על התשובה אני בת 32, ככה שלא נראה לי שזו הסיבה... זו הפעם הראשונה שאני לוקחת הורמונים, אני מניחה שהרופא רצה להתחיל במינון נמוך ולבדוק את התגובה
וגם איתי, בגיל 39, התחילו בפעם הראשונה מגונאל 112.5, שזה מינון די נמוך (אבל לא הכי נמוך) והגיעו באמת לשלושה זקיקים בכל הזרעה - שממש לא רוצים יותר מזה. בהפריה אחר כך כבר שילשו לי בערך את המינונים ותפוקת הביציות לא גדלה בהמון(פונקציה של הגיל, בדרך כלל), אבל היות שנקלטתי בהפריה ראשונה, אין לי תלונות :-) רוצה לספר / להזכיר למה הגעת לטיפולים?
הגעתי לטיפולים בגלל תסמונת שחלה פוליציסטית שמתבטאת גם ברירית דקה. בינתיים התקשרו מהמרפאה ואמרו לי להגדיל את מינון הפיריגון ל - 100 ביומיים הקרובים. נקווה שזה יעזור!
ונדמה לי שהתחילו איתך ממינון נמוך, כי פוליציסטיות נוטות להגיע בקלות לגירוי יתר. נדמה לי. עכשיו רואים איך את ספציפית מגיבה, ומגדילים קצת את המינון. שיהיה המון בהצלחה!
ברוכה הבאה! ובעזרת השם, שהותך במחיצתנו תהייה קצרה! קראתי את השירשור שלך ושל קרן, ואכן אתן צודקות- את פוליציסטית ואת בטיפול ראשון עם הורמונים, ברור שהרופא יתחיל לאט ויראה איך הכל מתקדם. כמו שראית, עוקבים אחרי הזקיקים ואחרי ההורמונים ומגדילים או מקטינים את המינונים לפי הצורך. אני מאמינה שתגיעי לשלושה- ארבעה זקיקים יפים! בהצלחה!!! דורה.
חיפוש מתקדם