בודק הסימפטומים


ידיים אדומות
מחבר:ירון
תאריך:16/5/2008
שעה:02:25
שלום,
אני בן 21.
סובל מזה שנים רבות מבעייה אסטית שמאוד משפיעה על איכות חיי.
היידים שלי, בלי קשר לחום וקור, אדומות כל הזמן אך זה בעיקר בגוון אדום בוהק וחזק!
זה נראה כאילו אני לובש כפפות אדומות בשתי הידיים.
נבדקתי ע"י רופאי עור והגעתי למרפאת עור שברחובות שם חשבו אולי זו אלרגיה אך לא נמצא אלרגי לשום דבר.
לקחו לי גם ביופסיה ועדיין לא קיבלתי תשובות אך אני בטוח שהבעיה לא קשורה לדבר שהוא על פני העור.
אני דיי בטוח שהבעיה היא בזרימת דם.
במרפאה גם טענו שמשהו משפיע על כלי הדם להתרחב כל הזמן ולכן הידיים אדומות.
גיליתי לאחרונה בניסוי עצמי שלי שאם אני מרים את האמות כך שכפות היידים יהיו כלפי מעלה, האדימות יורדת אך עדיין נשארת קצת. כאשר החזרתי למטה היידים שוב חזרו להיות אדומות.
הגוון משתנה אך בדרך כלל הוא אדום חזק.
בעבר עברתי ניתוח לניתוק עצב הזיעה בכפות ידיים.. הידיים שלי יבשות מאוד אך האודם לא נגרם דווקא מהיובש כי גם כשאני מקפיד על קרם לחות הדבר לא משתנה.
מה דעתך? אני בטוח שזו בעייה בכלי דם שהם כל הזמן רחבים שם-גם זה ממש כמו כפפה רואים מטיפה מעבר שורש כף היד מעיין קו המפריד בין האודם לגוון העור הרגיל.
אשמח לשמוע את דעתך והאם אתה חושב שיש פיתרון.
תודה
מחבר:
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל מדוקטורס ו/או זאפ גרופ
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
  ידיים אדומות    ירון 
16/05/08 02:25
  RE: ידיים אדומות    דר' גלילי 
16/05/08 11:35
  RE: ידיים אדומות    ירון 
16/05/08 12:49
  RE: ידיים אדומות    דר' גלילי 
18/05/08 11:16
שלום, אני בן 21. סובל מזה שנים רבות מבעייה אסטית שמאוד משפיעה על איכות חיי. היידים שלי, בלי קשר לחום וקור, אדומות כל הזמן אך זה בעיקר בגוון אדום בוהק וחזק! זה נראה כאילו אני לובש כפפות אדומות בשתי הידיים. נבדקתי ע"י רופאי עור והגעתי למרפאת עור שברחובות שם חשבו אולי זו אלרגיה אך לא נמצא אלרגי לשום דבר. לקחו לי גם ביופסיה ועדיין לא קיבלתי תשובות אך אני בטוח שהבעיה לא קשורה לדבר שהוא על פני העור. אני דיי בטוח שהבעיה היא בזרימת דם. במרפאה גם טענו שמשהו משפיע על כלי הדם להתרחב כל הזמן ולכן הידיים אדומות. גיליתי לאחרונה בניסוי עצמי שלי שאם אני מרים את האמות כך שכפות היידים יהיו כלפי מעלה, האדימות יורדת אך עדיין נשארת קצת. כאשר החזרתי למטה היידים שוב חזרו להיות אדומות. הגוון משתנה אך בדרך כלל הוא אדום חזק. בעבר עברתי ניתוח לניתוק עצב הזיעה בכפות ידיים.. הידיים שלי יבשות מאוד אך האודם לא נגרם דווקא מהיובש כי גם כשאני מקפיד על קרם לחות הדבר לא משתנה. מה דעתך? אני בטוח שזו בעייה בכלי דם שהם כל הזמן רחבים שם-גם זה ממש כמו כפפה רואים מטיפה מעבר שורש כף היד מעיין קו המפריד בין האודם לגוון העור הרגיל. אשמח לשמוע את דעתך והאם אתה חושב שיש פיתרון. תודה
מסכים שמדובר בנטייה מקומית של כלי הדם להתרחב. לרוב אין זו בעיה בעלת משמעות רפואית אלה רק אסטטית. ייתכן ומדובר בתגובה של כלי הדם לסבון מסוים שאתה רוחץ בו ידיים או לגורם אחר. מציע שבתאום עם הרופא המטפל, תנסה למשך שבועיים משחה המכילה סטרואידים על כף יד אחת ולהשוות בינהן
אתה מתכוון במקרה לקורטיזון? כי היה ניסיון כזה. לא זוכר לכמה זמן אבל לא זכור לי שעבד. גם אמרו לי שם במרפאה בקפלן ממש לא לנסות את זה כי יש אנשים שבאמת הידיים שלהם נעשו אדומות בגלל מריחת הקורטיזון וזה כבר בלתי הפיך. אני אבדוק בקשר לסבון אך קשה לי להאמין כי למשל בתקופת הטירונות בצבא השתמשתי בסבון אחר לגמרי וזה לא עבר לי. למרות שצבחינת הגבול של האודם בכף יד זה מאוד מתאים לתגובת כלי הדם לסבון. יש סבון מיוחד שאני צריך לנסות? שמע אני ממש מיואש מהנושא הזה ומנסה לנסות הכל. אני אשמח לשמוע כל רעיון וכל פתרון הכי קטן שאולי יוכל לעזור. יש אולי משחה לפחות גם באופן זמני עד למציאת פתרון הסימטום שתגרום לכלי הדם להתכווץ?
הכוונה אכן לתרופות שמכילות קורטיזון כלומר סטרואידים. הכוונה לעשות נסיון לתקופה מוגבלת ולראות האם יש תגובה. כיון שלדבריך עשית נסיון כזה, אין טעם לחזור עליו. איני מכיר לצערי משחה.
אז מה לדעתך יכול לעזור חוץ מהעיצה של לשנות סבו? גם לאיזה סבון לשנות? חברה מסוימת? PH מסוים? האם חוץ מהסבון יש עוד פתרונות או שאבדה תקוותי לשינוי? תודה
שלום... גם לי עכשיו התחילו בעיות של ידיים אדומות... זה הדבר הכי מייאש שקרה לי בחיים שלי... אני לא יודע אם אני אלרגי למשהו אבל אני מתחנן שתעזור למצוא כל פתרון- לא משנה מה, אפילו הכי קטן.. הדבר הזה מכניס אותי ממש לדכאונות ואני בקושי יוצא מהבית בגלל זה
אני בת 13 וגם לי יש בעיה דומה, בחורף מחוץ לבית הידיים כחולות וסגולות עם כתמים ורודים ובחורף בבית הם ממש ממש אדומות וגם בשאר העונות הם ממש אדומות בעיקר בקיץ .
חיפוש מתקדם