אין להשאיר שדה זה ריק. אין להשאיר שדה זה ריק.


בודק הסימפטומים


ד"ר מילטון סאוטה, מומחה ריאות ובית חזה

פורום רפואת משפחה

פורום רפואת משפחה יעסוק במגוון מחלות ובעיות המטרידות את החולים/המטופלים, כמו למשל: מחלות חריפות וכרוניות, הריון, לידה, גדילה, התפתחות, התבגרות, חרדה, דיכאון ועוד.
להמשך...
ד"ר יעל כוכבי
סיימה את לימודי הרפואה בשנת 1981 במסגרת העתודה האקדמאית באוניברסיטת הנגב בבאר שבע . את הסטאז' עשתה בבי"ח סורוקה ושרתה בצה"ל תחילה כרופאת ח"ן פיקודית ואחר כך כמפקדת אישפוז בחר"פ 543. מאז שנת 1985 עובדת במערכת האזרחית בעיקר בקהילה. ב-1989 עבדה בבי"ח לילדים בטורונטו בקנדה וערכה מחקר בנושא תרופות. בין השנים 1989-1994 עברה התמחות ברפואת משפחה בקופת חולים כללית בבאר שבע ומאז סיום ההתמחות עובדת כרופאה עצמאית מומחית במרפאה פרטית בבעלותה במגדל קניון הנגב. למרפאה הסדרים עם קופות החולים מכבי ומאוחדת, וכן עם חברת "שילוח" וביטוחים פרטיים. תחומי טיפול: ילדים ומבוגרים בעיות גוף ונפש ד"ר כוכבי סיימה לימודי תעודה בפסיכותרפיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. עסקה בהוראת רפואה בבי"ס רקאנטי למקצועות הסיעוד בפקולטה לרפואה בבאר שבע במשך 12 שנים. מאז 2009 מנחה קבוצות סטודנטים לרפואה שנה ד' בפקולטה לרפואה בבאר שבע. חברה בארגונים המקצועיים ארגון הרופאים העצמאיים של מכבי והר"י.
הודעה חשובה
גולשים יקרים: נא לא לחזור על שאלות שנשאלו בפורום. מומלץ לעיין בשאלות ובתשובות קודמות של מנהלת הפורום לפני כתיבת הודעות חדשות. בנוסף, נא לא לשאול לשאלות הנוגעות לפענוח בדיקות מעבדה. ניתן לעיין בהסברים על תוצאות בדיקות דם בעמוד זה: http://www.doctors.co.il/bloodtest
חיפוש מתקדם
דם בצואה - שאלה נוספת
מחבר:שאלה
תאריך:18/3/2005
שעה:10:02
שלום!
תודה רבה על תשובתך לגבי פלפל אדום שצובע את הצואה. יש לי שאלה כללית לגבי מחלות המעי הגס שמתבטאות בדימום, כיצד זה נראה? האם הדם מטפטף בזמן היציאות ומופיע בניגוב או שהוא ספוג בצואה? אם אפשר, אנא הסבירי כיצד ניתן להבחין בין דימום שנובע מפוליפים או סרטן לבין דימום שנובע מטחורים, למשל (שאובחנו אצלי לא מזמן).

המון תודה

מחבר:
(ניתן להשתמש בשם בדוי)
אימייל:  
(לתשומת לבך: כתובת האימייל לא תוצג באתר)
מספר טלפון:
(מספר הטלפון לא יוצג באתר אלא רק לעיני מנהל הפורום)
כותרת:  
תוכן ההודעה:
עם הלחיצה על הכפתור שלח, אני מאשר/ת שהבנתי שהתכנים המופיעים באתר נועדו לספק אינפורמציה בלבד
ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. נא לעיין בתנאי השימוש באתר.
אבקש לקבל תגובות לשאלתי, פרסומים ומידע בריאותי לאימייל שלי.
הודעה\מחבר
תאריך ושעה
18/03/05 10:02
שלום! תודה רבה על תשובתך לגבי פלפל אדום שצובע את הצואה. יש לי שאלה כללית לגבי מחלות המעי הגס שמתבטאות בדימום, כיצד זה נראה? האם הדם מטפטף בזמן היציאות ומופיע בניגוב או שהוא ספוג בצואה? אם אפשר, אנא הסבירי כיצד ניתן להבחין בין דימום שנובע מפוליפים או סרטן לבין דימום שנובע מטחורים, למשל (שאובחנו אצלי לא מזמן). המון תודה
כאשר יש פוליפ במעי הגס או חס וחלילה גידול, או דלקת בקיבה, הדימום הוא בטפטוף ואינו נראה בצואה ומופיע בצורה של דם סמוי (ניתן לאתר בבדיקה בלבד). כאשר נצפה דם טרי בצואה ברוב המקרים מדובר על דימום הקרוב לפי הטבעת - בד"כ מטחורים מדממים או מסדק בפי הטבעת.

חיפוש מתקדם