ד”ר צחי שלקוביץ

מומחה ברפואת עור ומין
טלפונים:
03-6729153/1
03-6701324

www.derma.md
מומחיות: רפואת עור ומין

תחומי טיפול: העלמת קמטים, הצערת גב הידיים, העלמת נימים ברגליים, טיפול בהזעת יתר ממוקמת, פילינג עמוק בפנול, טיפול בצוואר המזדקן, הסרת נגעי עור.

אודות: ד”ר צחי שלקוביץ הוא מומחה ברפואת עור, מבכירי רופאי העור והאסתטיקה בארץ. בוגר ביה”ס לרפואה של אוניברסיטת ת”א, התמחות ברפואת עור במחלקה לרפואת עור, המרכז הרפואי ע”ש חיים שיבא, תל השומר. עבר השתלמות ברפואת עור אסתטית באוניברסיטת סן-פרנסיסקו. בנוסף, עורך מדעי של ספרים ברפואת עור אסתטית ומחברם של פרקים בספרים ברפואת עור אסתטית וחוברות בכירורגיה דרמטולוגית. זאת ועוד, אחד מהעורכים של האנציקלופדיה הישראלית לרפואה ומחברם של מס’ כותרים בכרך על כירורגיה דרמטולוגית. מדריך ומלמד סטודנטים לרפואה, מתמחים ברפואת עור ורופאי משפחה במסגרת התוכניות השונות ברפואת עור ובכירורגיה דרמטולוגית של אוני’ ת”א. מחברם של מאמרים מדעיים שהתפרסמו בעיתונים מדעיים בארץ ובעולם. חבר במספר רב של ארגונים מדעיים בארץ ובעולם, ביניהם: האיגוד הישראלי לרפואת עור ומין, החברה הישראלית לכירורגיה דרמטולוגית - חבר מייסד, האקדמיה האמריקאית לרפואת עור, החברה העולמית לכירורגיה דרמטולוגית, החברה העולמית לדרמטולוגיה ועוד. כיהן כיו”ר החברה הישראלית לכירורגיה דרמטולוגית בין השנים 2001-2004 , ולאחר מכן כסגן יו”ר וגזבר של החברה.
כתובת המרפאה: ביאליק 49 א’, רמת גן

טיפולים אסתטיים

בצוואר המזדקן

מאת: ד”ר צחי שלקוביץ
אומרים שניתן לנחש גילו של אדם לפי הקמטים בצוואר. כיום ניתן להצעיר את עור הצוואר באמצעות שלל טיפולים אסתטיים, שאינם מצריכים ניתוח

בשנים האחרונות הטיפול האסתטי בצוואר המזדקן הופך לפופולארי יותר. רופאים רבים משתמשים בבוטולינום טוקסין A לשיפור קוסמטי של השליש העליון של הפנים. כעת משמש טיפול זה גם לחצי התחתון של הפנים והצוואר, זאת תודות לעלייה בשכיחות הטיפולים, הניסיון המצטבר והספרות המקצועית בנושא.

עבור הרופאים, הטיפול בבוטולינום טוקסין A מתקרב להגדרה של טיפול אסתטי אידיאלי, בשל היותו טיפול קל, פשוט, נוח ומהיר. מידת הפולשנות שלו מזערית וכך גם הסיכונים הכרוכים בו. תוצאותיו מהירות ומספקות ואין צורך להתאושש בבית. המטרה בטיפול היא להעלים את הקמטים בצוואר הנראים כ”חבלים” היורדים מהסנטר וכן כיווצים רוחביים בצוואר הנראים כקשתות. הקמטים נובעים מהתעבות יתר לאורך השנים של שריר הפלסטימה )שריר מניפתי המשתרע מעצמות הבריח ועד לעצם התחתונה(. השימוש בבוטולינום טוקסין A באזור הצוואר יכול לשפר את קו המתאר של הלסת ואת הקפלים האורכיים והרוחביים של שריר הפלטיסמה.


טיפול סוף שבוע למתיחת פנים
בעבר, הטיפולים המסורתיים להצערת הצוואר היו כירורגיים וכללו מתיחת הצוואר בצורות שונות, לעתים קרובות, בשילוב עם מתיחת פנים. כיום קיימות אפשרויות כירורגיות פחות פולשניות, כגון שאיבת שומן בצוואר )להסרת רקמת השומן שעברה התבלטות כלפי חוץ( ושימוש בלייזר מסוג ארביום – יאג למתיחת העור ושיפור כללי של נזקי השמש והקמטים הרוחביים בצוואר. ניתן לשלב את השאיבה עם קילוף עור כימי המסייע להסרת נזקי שמש ושיפור הפיגמנטציה.

מזוטרפיה ודרמרולרים
טיפול נוסף הוא באמצעות מזוטרפיה - טכניקה המתבססת על הזרקה של חומצה היאלרונית בנקודות רבות מאד בעור הצוואר. חומר זה מספח אליו כמויות גדולות מאד של מולקולות מים ויוצר אפקט התפחה ומתיחה של העור. פעולה זו הינה עדינה ביותר ובמקרים רבים אינה דורשת כלל אלחוש. כיום יש טיפול בחומר חדש, באמצעותו מתקבלת תוצאה מיידית, אשר נשמרת לארבעה חודשים.

בנוסף קיים טיפול בגלילת דרמרולר, שנועד למצק את העור באמצעות מכשיר עליו עשרות מחטים זעירות ועדינות אשר עוברים איתן על העור. יש להבחין בין המכשור הרפואי, שהינו בעל מחטים ארוכות יותר, בו מתבצע טיפול רק על ידי רופאים במרפאתם, לבין דרמרולר אישי, שהינו בעל מחטים קצרות וניתן להשתמש בו בבית לאחר הדרכה
לאתר הרופא לחץ כאן