ד"ר שלמה דוידוביץ

נוירוכירורגיה
מומחיות: נוירוכירורגיה
תחומי טיפול: ניתוחי עמוד שדרה אנדוסקופים; ניתוחי ראש אנדוסקופים; פריצת דיסק; היצרות תעלת עמוד השדרה.
אודות: ד"ר דוידוביץ הוא מומחה לנוירוכירורגיה. כיום משמש ד"ר דוידוביץ כרופא בכיר במחלקה הנוירוכירורגית במרכז רפואי רבין והוא מנהל את השירות הנוירואנדוסקופי. את השיטה למד בארה"ב, שם ניתח כעמית במחלקה הנוירואנדוסקופית בפיטסבורג, ומאז ועד היום ביצע למעלה מ- 1000 ניתוחים אנדוסקופים של עמוד השדרה והראש עם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.
ביצע ניתוחים אנדוסקופים של הראש במחלקה הנוירוכירורגיה באיכילוב.
2005-2008 עמית מנתח במחלקה הנוירואנדוסקופית ומדריך בקורסים בינלאומיים בפיטסבורג, ארה"ב. 2008-2011 מנתח בכיר במחלקה הנוירוכירורגיה - בית חולים בילינסון.
כתובת המרפאה: מרכז רפואי השרון, אחוזה 124 , רעננה
טלפונים:
03-5117669
09-7400955
דוא"ל: neurosh@gmail.com
אתר: www.davidovich.co.il

ניתוח אנדוסקופי

ניתוח זעיר פולשני אנדוסקופי הוא התשובה לבעיות כמו פריצת דיסק או היצרות בעמוד השדרה  > ד"ר שלמה דוידוביץ



כשליש מהאוכלוסיה סובלים מבעיות עמוד שדרה (צווארי, גבי ומותני או גב תחתון), אלפים מתוכם סובלים מהיצרות של עמוד השדרה, חלקם ברמה המצריכה ניתוח. רבים נוטלים תרופות להפגת כאב במשך תקופות ארוכות ורבים אחרים חוששים לעבור ניתוח מסובך באיזור עמוד השדרה ומשלימים עם חיים של מוגבלות וחיים של כאבים בעקבות החמרה של תופעות כמו פריצת דיסק, היצרות בתעלת עמוד השדרה או ניוון עמוד השדרה.
בשנים האחרונות התחולל מהפך בתחום עם כניסתו של הניתוח האנדוסקופי, זעיר פולשני, והפיכתו לשיטת טיפול מקובלת.
ניתוח אנדסקופי אשר שידרג את הניתוחים הזעיר פולשנים, הוא ניתוח חדשני יחסית המשתמש בחתך קטן בלבד ובשימוש בכלים בקוטר זעיר. דרך חתך קטן של 1-2 ס"מ "משחרר" המנתח את השורשים של חוט השדרה תוך שמירה מרבית על תפקודם של עמוד השדרה והדיסק. הניתוח נמשך כשעתיים ולאחריו המנותח יוצא מחדר הניתוח ללא צורך בקיבוע, ללא מגבלות בתנועה וללא פגיעה ביציבות עמוד השדרה.
חשוב לציין כי גם הכאבים לאחר הניתוח פחותים משמעותית מאשר בניתוח עמוד שדרה בשיטה המקובלת ומשך האשפוז מצטמצם למספר שעות.
אחוזי ההצלחה הגבוהים של ניתוחי האנדוסקופיה העומדים כיום על 90% , הפכו אותם למבוקשים במיוחד בקרב האוכלוסיה המבוגרת החוששת לעבור ניתוח מסובך באיזור עמוד השדרה. הניתוח מיועד גם לאנשים שנוטלים תרופות להפגת כאב במשך תקופות ארוכות ולסובלים מקשיי הליכה או שימוש בידיים כשהטיפול השמרני לא עוזר. הניתוח מתאים גם לחולים סובלים מכאבים המקרינים לגפיים ללא כל נזק נוירולוגי כגון שיתוק או פגיעה בתפקוד.
האפשרות לניתוח בגישה אנדוסקופית על יתרונותיה הרבים מהווה פתרון מיטבי עבור חולים רבים.