נגישות
נגישות

ריח חריף בשתן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לריח חריף בשתן

אורולוגיה - תמונת המחשה
אורולוגיה בפרוס עלינו השנה האזרחית החדשה, צוות doctors.co.il מאחל לכל הגולשים שנת בריאות. doc...
דלקת בדרכי השתן - תמונת המחשה
דלקת בדרכי השתן דלקת בדרכי השתן מאופיינת בתכיפות, כאב וצריבה במתן שתן ולעיתים מלוות בחום. שימוש לא נכון...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לריח חריף בשתן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ריח חריף בשתן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ביתי בת שנתיים בדיוק לא גמולה. לפני שבועיים וחצי החלה להתלונן על כאב בבטן או הפופיק. התלונות היו בגדר אמירה, לא נראה שסובלת, אמרה והמשיכה בעיסוקיה כרגיל, לא ניכר שינוי בהתנהגות, בתאבון, בשינה, נתנה שתן ויציאות. לא היה חום. גם האמירות לא היו תכופות, במהלך השבועיים אמרה שכואב 4-5 פעמים בודדות. לפני יומיים הרגשתי ריח חריף בשתן,בבדיקת שתן עם שקית ראו שיש דלקת ונתנו אנטיביוטיקה (סיפלקסין), טרם התקבלה תשובת תרבית. כבר אחרי יום ריח השתן עבר, לא אמרה שוב, מדי פעם אני רואה אותה לוחצת קלות את הבטן. א. האם יש סיכוי שמדובר בדלקת שעלתה גם לכליות? שכן כל הארוע נמשך כשבועיים וחצי עד קבלת אנטיביוטיקה? ב. האם יש צורך בברור כלייתי רחב יותר? ג. האם יש צורך בהמשך מעקב או טיפול אחרי סיום האנטיביוטיקה?(ניתנה לשבוע), או בדיקת דם או שתן חוזרת? ד. קיימת הקפדה על ניגוד נכון, האם יתכן שנדבקה מחיידקי צואה במידה ולא החליפו בזמן והצואה נכנסה גם לדרכי השתן? אודה לתשובתך.

שלום, דלקת בדרכי השתן בגיל הזה נובעת מצואה. הטיפול מספק וניתן לחזור בעוד שבוע על תרבית לודאי שהשתן נקי. אם היה זיהום בכליות הילדה היתה מאד חולה.

17/12/2018 | 13:21 | מאת: דימום לאחר קיום יחסי מין
מתוך פורום קנדידה - פטריה בנרתיק

אני מטופלת פוריות, עברתי הזרעה יום חמישי שבוע שעבר. בגלל ריח רע בשתן, החלטתי לקחת נרות של אגיסטן (3 ימים) החל מיום שישי. נר אחרון יום ראשון על הבוקר. היום קיימתי יחסי מין עם בן זוגי ופתאום שמנו לב שאני עם דימום (חלקיקים מהנר עדיין יצאו בצבע וורוד בהיר). כרגע שורף מעט בפנים וכן יש קצת כאבי בטן תחתונה. ממה זה יכול להיות ומה כדאי לעשות בנדון?

יכולות להיות סיבות רבות לדימום אך במקרה שלך יש לפנות קודם כל לרופא הפריון (או רופא נשים אחר אם רופא הפריון אינו זמין).

לפי בדיקת שתן יש לי חיידק e coli ללא כאבים או צריבה מלבד ריח רע בשתן. עשיתי בדיקה חוזרת ויצא חיובי לחיידק זה מסוכן אם אני לא מטפלת? לא סובלת מכאבים בכלל

שלום נירית, נראה לי הגיוני לטפל בשילוב של ריח רע בשתן + שתי תרביות חוזרות עם צמיחה של אותו חיידק. הרבה בריאות אפי

שלום אני בת 14 ויש לי ריח רע בשתן, לפעמים הצבע שלו חום בהיר כתום כזה ולפעמים הוא צהוב רגיל,יש ימים שהוא ירוק חום כזה. יש לי דקירה עדינה כל פעם ולפעמים השתן נעצר. מה זה אומר?

שלום, את לא שותה מספיק ולכן הוא מאד מרוכז