כוויה כימית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אבצס בקרנית: חובה לטפל במהירות

גורמים שונים כולל שימוש לא אחראי בעדשות מגע עלולים לפגוע בקרנית. היעדר טיפול עלול לגרום לחדירת הזיהום לשכבות הפנימיות של הקרנית ולפגיעה קשה בראייה. הכירו את התסמינים המחייבים פנייה דחופה לרופא עיניים קרנית העין (Cornea) היא רקמה שקופה בצורת כיפה, המכסה את החלק הקדמי של העין ומשתתפת בתהליך תשבורת הראייה (רפרקציה) ביחד עם עדשת העין (אף היא שקופה). פגיעה ברקמת הקרנית השקופה, שתתבטא בעכירות של הקרנית, תגרום לעיוות בקרני האור שמועברות לרשתית. התמונה שתתקבל תהיה מטושטשת. כמו כן, כל פגיעה במבנה הסימטרי של הקרנית גורם לפגיעה בראייה. אבצס בקרנית (Corneal Ulcer) הוא כיב מוגלתי המתפתח בקרנית בעקבות זיהום. חשוב לגלות ערנות: אם האבצס אינו מטופל בשלב מוקדם - עלולה להיווצר הצטלקות בלתי הפיכה ברקמת הקרנית השקופה וכתוצאה מכך פגיעה בראייה. הצלקת גורמת לעכירות בקרנית ולפגיעה במבנה הסימטרי שלה. חשוב לציין כי שימוש בעדשות מגע מהווה סיבה שכיחה לזיהום בקרנית ולהתפתחות אבצס, העלול לגרום בסופו של דבר...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכוויה כימית

כוויה - תמונת המחשה
כוויה הדרך הטובה ביותר להגן על העיניים שלנו היא בעזרת הגברת ערנות לגורמים המאיימים עליהן. רצו...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין בארצנו החמה יש לנקוט משנה זהירות בכל הקשור לנזקי השמש. לרגל שבוע המודעות לסרטן העור וחש...
ללמוד עוד על כוויה כימית
אבצס בקרנית: חובה לטפל במהירות-תמונה

גורמים שונים כולל שימוש לא אחראי בעדשות מגע עלולים לפגוע...

מאת: ד"ר אליה...
04/09/2018
ניתוח השתלת קרנית: מדריך-תמונה

שימוש לא נכון בעדשות מגע בקרב צעירים הביא לעלייה בזיהומים...

מאת: ד"ר פני שגב
15/02/2017
בן 6 נכווה קשה בשל קעקוע חינה-תמונה

עדן הקטן רצה לקעקע על כתפו את סמלה של קבוצת מכבי חיפה....

מאת: מערכת zap...
11/08/2011
פילינג עמוק: הצערת פנים ללא ניתוח-תמונה

הדור החדש של הפילינג העמוק מותח ומצעיר את עור הפנים ללא...

מאת: ד"ר אריק...
27/01/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכוויה כימית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כוויה כימית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני 4 ימים הייתי בבסיס, עשיתי לעצמי שעווה בידיים באמצעות רצועות שעווה מוכנות, היו כמה אזורים שלאחר השעווה היו מאוד אדומים וכואבים כולל ביום שלמחרת ואז פשוט התחילו להשחים, העור נראה חום וצלקתי. מה ניתן לעשות? זה מאוד מאוד מפריע לי אסטטית! תודה מראש

שלום, מה שאת מתארת יכול להיות תגובה אלרגית או עורית לתכשיר עצמו ותחלוף עצמונית תוך מספר ימים,אך עלולה להיות גם כוויה כימית. במקרה המתואר יש צורך בהסתכלות על הידיים לצורך אבחנה בין האפשרויות ומתן טיפול מתאים, במקרים פשוטים אפשר להשתמש במשחה על בסיס אלווורה להקלה. כל טוב.

שלום, יש לי כמה פצעים לבנים שכואבים (כנראה אפטות), אבל יש גם כתמים לבנים שלא כואבים. רוב אורך הלשון שלי משני הצדדים עם כתמים לבנים ועם טיפה גבשושיות, אך בלי כאב. זה אומר משהו? צריך בדיקה? אני מרגיש כאילו הפה שלי לא נקי. תודה מראש!

הכתמים הלבנים נמצאים גם בלחי הפנימית.

פצעים לבנים בצידי הלשון בהחלט יכולים להיות אפטות בגדלים שונים ובשלבים שונים של החלמה)ולכן חלקם כואבים יותר מאחרים(. יתכן גם פצע טראומטי או כוויה כימית אך רוב הסיכויים שמדובר באפטות. הריפוי יארך 5-7 ימים. אם לא נרפא תוך שבועיים מומלץ לבדוק עם הרופא האישי שלך. בהצלחה

שלום! לפני כשנתיים נכנס חומר ספטול לעיניים ומאז אני סובלת מיובש .השתמשתי בתחליפי דמעות בהילוקומוד והילוזיל ולעכשיו משתמשת בהילוקומוד ובלילה שמה סיסטיין גיל אבל עדיין מרגישה את היובש בעיניים.השתמשתי במשחות שלא עזרו לי.המליצו לי עכשיו על טיפות רסטאזיס רוצה מה ת"ל של טיפות האלא .האם זה שכיח שיש ת"ל לאחר טיפול ברסטאזיס ואם יש התמכרות לטיפות האלא. תודה לעונים.

שלום רב, בדרך כלל לאחר כוויה של חומר כימי בעין יש יובש לאורך זמן ממושך. ממליץ לך לנסות טיפות מסוג "בה פאנטן"ליום וטיפות ג'ל סיסטיין לפני השינה בלילה למשך שלושה חודשים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום רב מזה חודשיים אני עם סוג של נפיחות מעט אדומה,מעט ורודה מעל העור בכל נגיעה במקום אקראית מיד יוצרת צריבה לא נעימה או גירוי עז ולא נעים.רופא עור טען שיש חשד לסוג של כוויה כימית ממגע לא צפוי עם חומר אלכוהול רווי בחומרים משמרים לתעשיית המזון.לעיתים בימים קרים מאד יש תחושת גרד לא נעימה העור ממש מגרד שם אלא אם אני שם כפפות להגנה,האם תחושת גרד בעור אופיינית לאחר כוויה בעור? שנוגעים באזור הוא מעט חם מדוע? האם מומלץ ללכת לבדיקה אצל רופא עור או כירוג פלסטי?

על פי התארו קשה לי מאש להתרשם, נראה לי שזו בעייה הקשורה לרופא העור, ואת מוזמנת להתייעץ איתו.