נגישות
נגישות

כוויה דרגה 2: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ל"ג בעומר: איך נחגוג וגם נשמור על הסביבה?

לקראת ל"ג בעומר פונים המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות לציבור בבקשה: זכרו את הבריאות ואת איכות הסביבה, צמצמו מדורות, אל תשרפו פלסטיק וחומרים מסוכנים, השתמשו בכלים רב-פעמיים והשאירו את הסביבה נקייה מאשפה מדי שנה, במהלך הבערת המדורות של ל"ג בעומר נפלטים לאוויר ריכוזים גבוהים של חלקיקים נשימים, המסוכנים ביותר לבריאות האדם, וכן כמויות גדולות של פחמן דו חמצני, הגורם להתחממות כדור הארץ. בכל שנה, בלג בעומר, נרשמות במרבית תחנות הניטור בישראל עליות בריכוזי החלקיקים העוברים בדרכי הנשימה – המגיעות לשיאן במהלך הלילה ועד לפנות בוקר. בנוסף, ב-10 השנים האחרונות נרשמה עלייה במספר הפניות למיון בקרב ילדים, עקב כוויות בל"ג בעומר. הבשורות הטובות הן שבחגיגות ל"ג בעומר שנה שעברה נרשמה ירידה בזיהום האוויר בישראל, בהשוואה לשנים קודמות – כתוצאה מהיענות הציבור לקיים מדורות משותפות. ולכן, גם השנה חוזרים המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות בפנייה לציבור לנסות ולצמצמם את הפגיעה בסביבה כתוצאה מהזיהום שיוצרות...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכוויה דרגה 2

כוויה - תמונת המחשה
כוויה כוויות וחבלות בקרב ילדים עלולות להותיר צלקת. מה עושים במצב כזה וכיצד מצמצמים את הסיכון...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין מהי מחלת ויטיליגו? מהם הגורמים לה? כיצד מטפלים בה? כל מה שרציתם לדעת על מחלת העור שגורמ...
ללמוד עוד על כוויה דרגה 2
שמש, ים וכוויות גם-תמונה

"להישרף בשמש" - זו לא גזירת גורל ובניגוד למה שחשבו בעבר,...

מאת: ~~ד"ר...
28/06/2005
נלחמים בסכנת הכוויות-תמונה

מדי שנה בחורף מגיעים אלפי ילדים עם כוויות בדרגות שונות לבתי...

מאת: מערכת zap...
25/12/2018
רפואה סינית: עצות שימושיות לטיפול בכוויות-תמונה

כוויות עור הן חוויות לא נעימות, בלשון המעטה. הרפואה הסינית...

מאת: מערכת zap...
02/03/2006
השתלת עור לאחר כוויות-תמונה

אסון השריפה בכרמל הותיר לא רק חללים וממלכת טבע הרוסה, אלא...

מאת: מערכת zap...
06/12/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכוויה דרגה 2?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כוויה דרגה 2: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 30 נכוותי ביד לפני 4 ימים משמן רותח+להבות שיצאו מתוך השמן הרותח השאלה שלי לגבי כאבים שיש לי ביד ז"א הכוונה לא לכאבים של הכוויות אלה לכאבים שאני מרגישה בתוך היד, כשאני מותחת את היד או מסובבת מין כאבים פנימיים כאלה כאילו הכאב הוא בעצמות. . ממה נובע הכאב ההה והאם זה נורמלי.?

קשה להעריך את עומק הכוייה מבלי לראות. בכל מקרה, נשמע שהכאב נובע יותר מהנפיחות של הרדמות כתוצאה מהכוייה, הדרך הנאותה להתגבר: להשתדל שהיד תהיה מורמת, וחבישה שתפחית את הנפיחות מחד, אך לא תפגע באספקת הדם וברפוי הפצע-מאידך.

תודה רבה על המענה המהיר ד"ר שאלה נוספת יש כמה כוויות קטנות שכבר התייבשו (הפכו לפצע יבש) האם זה בסדר שזה חשוף ולא חבוש והאם צריך למרוח משהו או שצריך לתת לזה להחלים מעצמו?

בת שנתיים כוויה דרגה 2 בשתי כפות הידיים מהכיריים חשמליות באופן שטחי עם שלפוחיות. במיון פוצצו את השלפוחיות ומאז טיפול מריחה וחבישה בקרם אנטיביוטי סירפול ... כמה זמן איחוי? כל כף היד הפנימית לא בפעולה ומאד מוגבלת... מתי תוכל ללכת לגן? יש אולי כפפות אטומות לילדים?

מיכל שלום רב,מקווה שביתך מרגישה יותר טוב.לגבי מוגבלותה, אכן זו בעייה מוכרת וקשה. מציעה לך לעשות איתה הפעלה במשחק בתוך מים, באמבטיה או בכיור. מאד חשוב שתפעיל את היד המוגבלת כדי למנוע החמרת המצב-מוגבלות נוספת וכאבים בעתיד.עקרונית בשלב הזה כאשר חבושה ומטופלת במשחה אנטיביוטית מאד חשוב שכפות ידיה יהיו נקיות, ללא חול מהגן. גם כפפות לחץ לדג' אינן אטומות. את יכולה לשלוח אותה לגן עם חבישה וכפפות דקות או חבישת coban ולבקש שלא תצא לחצר.בכל מקרה אם אינך בטוחה לגבי מצב כפות הידיים גשי בבקשה לרופא המטפל או לאחות בקופת חולים. מאחלת לכם החלמה מהירה, נילי

נכוויתי ממים רותחים בזרוע ואמה שמאל. יש חלק מסויים שנשארה צלקת אדומה בולטת, ושאר היד ללא צלקת אך פגמנט העור נפגע וכעת הצבע של העור יותר בהיר. האם אסור לחשוף את כל היד לשמש במשך שנה או רק את הצלקת האדמומית?

כדאי להשתמש במסנני קרינה עם הגנה של 50 בכל האזור שהיה פגוע. ובכלל בכל חשיפה לשמש, בלי קשר לפציעה. זה יותר בריא!

אתמול בשבת נכוותי ביד ימים משפריץ של שמן חם ממחבת שקפץ עלי ושרף מאוד וגם התנפח לי חצי יד, עכשיו שקמתי בבוקר קמתי עם שלפוחית מאוד גדולה וגם קטנה בלילה לפני שמתי משחה מיוחדת עם אטיביוטיקה השאלה שלי זה מה הדרך לטפל בזה מה אני אמורה לעשות? תודה רבה

כדאי לגשת לרופא המבין בכויות (פלסטיקה), אני בדר,כ נוהג לנקז את השלפוחית ולאחר מכן טפול בסילברול פעמיים ביום או לחילופין חבישה המכילה יוני כסף שמותירים במקום למספר ימים. אך כל הנ"ל צריך להיות בהדרכה ובהשגחה של רופא.

איך מנקזים את השלפוחית? מה עושים? אני נימצאת כרגע בארהב אז בעייתי ללכת לרופא אני יכולה לעשות משהו בעצמי? או לחכות שזה יתפוצץ לבד? תודה רבה לך על תשובתך