אנטי היסטמינים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טומוגרפיה ממוחשבת של הראש

מדריך בדיקות רפואיות: טומוגרפיה ממוחשבת של הראש מסייעת באבחון או במעקב אחר שינויים במבנה המוח, גידולים או נזק מוחי. כיצד להתכונן לבדיקה והאם יש בה סיכון? בדיקת טומוגרפיה ממוחשבת (Computed Tomography או CT, בקצרה) של הראש מבוססת על קרני רנטגן להדמיית הראש, כולל הגולגולת, המוח, ארובות העיניים והסינוסים.  אופן ביצוע הבדיקה המטופל מתבקש לשכב על שולחן צר, המחליק לתוך מרכז הסורק. בזמן שהנבדק נמצא בתוך סורק, קרן הרנטגן של המכונה מסתובבת סביבו ומחשב יוצר תמונות הדמיה נפרדות של אזורי הגוף (חתכים). ניתן לאחסן הדמיות אלו, לצפות בהן במוניטור או להדפיס אותן. עם שילוב החתכים ניתן ליצור מודלים תלת-ממדיים של אזור הראש. חשוב להקפיד כי הנבדק לא יזוז במהלך הבדיקה, מאחר וכל תנועה תגרום לטשטוש של ההדמיות. ייתכן והמטופל יתבקש לעצור את הנשימה למשך פרק זמן קצר. סריקה מלאה אורכת מספר דקות בלבד. הסורקים החדשים יכולים לשמש להדמיית כל...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאנטי היסטמינים

תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות כל אישה הרה משתדלת לעבור את ההריון עם מינימום תרופות, אך לעתים אין ברירה וחייבים לקחת ת...
ללמוד עוד על אנטי היסטמינים
סקביאס: לטפל, במקום לגרד!-תמונה

חזרתם מגסט האוס או משירות מילואים - ואתם לא מפסיקים להתגרד?...

מאת: ד"ר מיכל...
23/05/2018
אורטיקריה כרונית: אבחון וטיפול-תמונה

אורטיקריה היא מחלה הגורמת לנגעים אדומים, נפוחים ומגרדים...

מאת: ד"ר מעוז סגל...
23/05/2018
טומוגרפיה ממוחשבת של הראש-תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: טומוגרפיה ממוחשבת של הראש מסייעת...

מאת: ד"ר עמית...
23/05/2018
רגישות עונתית, חברתית, סביבתית.. אלרגיה-תמונה

ממה סובלים 50 מיליון איש מדי שנה? מהי הסיבה השניה בשכיחותה...

מאת: ד"ר מיכל...
23/05/2018
אולי יענין אותך לדעת...
טומוגרפיה ממוחשבת של הראש - תמונה
טומוגרפיה ממוחשבת של הראש
מדריך בדיקות רפואיות: טומוגרפיה ממוחשבת של...
טומוגרפיה ממוחשבת של בית החזה - תמונה
טומוגרפיה ממוחשבת של בית החזה
איך עושים CT בית חזה, המשמש ל מה חשוב לומר...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאנטי היסטמינים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אנטי היסטמינים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד''ר, רציתי לשאול האם נטילת לורטדין(אלרג'יקס) יכולה להשפיע על מהימנות הבדיקה? פשוט נטלתי בערב לפני הבדיקה כדור מכיוון שהייתה לי פריחה. תודה.

שלום אבי, אין זה סביר שכדור של אחד של 'לורטדין' ישפיע על מהימנות בדיקת ה'קומבו' ל- HIV. הרבה בריאות אפי

במהלך השבועיים האחרונים נטלתי בערך כ10 כדורים, האם יש צורך לחזור על הבדיקה?

שלום אבי, אם אני הייתי נקלע למצב דומה לא הייתי טורח לחזור על הבדיקה. הרבה בריאות אפי

11/07/2018 | מאת: אבי

היי ד''ר תודה על תשובתך, מצאתי תשובות באנגלית לגבי אנטי היסטמינים ובדיקת hiv. התשובה בכל האתרים היא שאנטי היסטמינים לא משפיעים על המהימנות והדיוק של הבדיקה. תודה רבה על תגובתך המהירה.

לאחר חיפוש בגוגל בכ5 אתרים שונים, בכל אחד מהם התשובה היא שאנטי היסטמינים אינם משפיעים על הדיוק ומהימנות הבדיקה, להלן הציטוט: "HIV antibody tests are not affected by other infections, medications, vaccinations, putting on weight, eating or drinking anything before the test, use of alcohol or recreational drugs, mouthwash or time of day. Your test result is accurate even if you had flu or a cold or are using antihistamine treatment, for example, for hay fever." תודה רבה על תגובתך המהירה והעזרה שאתה נותן בפורום.

קראתי מידע רב באינטרנט שלקיחת אנטיהיסטמינים משפיעים לרעה על ייצור הטסטוסטרון בגוף. למשל במחקר הזה (שבוצע על עכברים ומתייחס ללורטידין 'אלרגיקס' ): https://www.jurology.com/article/S0022-5347(05)00188-6/fulltext ועוד, קראתי חומר נוסף רב על כך שיש השפעה רעה של אנטיהיסטמינים על הטסטוסטרון, ואף שהוא פועל כמו מעין אסטרוגן בגוף. כיון שאני לוקח מס' שנים תרופות אלה, ארצה לדעת את דעתך בעניין, והאם יש אמת בהנחה שאכן יש פגיעה בטסטוסטרון. תודה

לא מוכר לי

שלחם רב. קראתי מידע רב באינטרנט שלקיחת אנטיהיסטמינים משפיעים לרעה על ייצור הטסטוסטרון בגוף. למשל במחקר הזה (שבוצע על עכברים ומתייחס ללורטידין 'אלרגיקס' ): https://www.jurology.com/article/S0022-5347(05)00188-6/fulltext ועוד, קראתי חומר נוסף רב על כך שיש השפעה רעה של אנטיהיסטמינים על הטסטוסטרון, ואף שהוא פועל כמו מעין אסטרוגן בגוף. כיון שבני בגיל ההתבגרות ולוקח מס' שנים תרופות אלה, ארצה לדעת את דעתך בעניין, והאם יש אמת בהנחה שאכן יש פגיעה בטסטוסטרון. תודה

ממאמרים בחיות אינני מסיק כל מסקנה. על כל אנטי היסטאמין יש לקרוא בנפרד את האלון לצרכן המצורף לתרופה או לחפש את האלון באינטרנט. אם זה מופיע באלון, סימן שזה דווח. מהאלון לא תמיד יודעים באיזו שכיחות. כשיש בעיה אני בודק אודות התרופה באתר החברה. דיווחי החברה בעלון ובאתר עוברים בקרה של רשות התרופות והמזון בארהב ושל משרד הבריאות בארץ והם אמינים. דעתי בעניין חשובה פחות. החשובה ביותר הם הגופים המפקחים על בטיחות ויעילות התרופות. עד היום לא ראיתי פגיעה בהתבגרות שאני יכול ליחס אותה לטיפולים אלה. בקשר לפוריות, הבקיאים בזה הם רופאי המבוגרים בהעוסקים בפוריות הגבר.

06/05/2018 | מאת: קורין

אובחנתי באורטיקריה כרונית לפני כחצי שנה, הייתי לסירוגין על אנטי היסטמינים וסטרואידים במינונים שונים, במשך שלושה חודשים, אף אושפזתי לקבלת סטרואידים דרך הוריד, והמשכתי עם מונטאלוקס. כל אלה לא עזרו, התחלתי לקבל זולאייר, 2 זריקות 150 כל אחת פעם בארבעה שבועות, לאחר 4 חודשים בהם היה שקט, האורטיקריה חזרה , גרועה יותר ממה שהיתה בהתחלה. רציתי לדעת מה המינון המקסימלי של זולאייר? האם ניתן לקבל יותר מ300 מג? ואם לא מה החלופה? מיותר לציון שאיכות החיים ירדה משמעותית בחצי שנה האחרונה, גם מבחינה פיזית וגם נפשית. אני כבר אובדת עצות

זולייר לא מרפאת אורטיקריה אלא רק מרגיעה אותה זמנית ולעיתים תופעות הלוואי יותר גרועות מהתועלת עצמה. התרופה האולטימטיבית לאורטיקריה היא צמחית ורבים לא מודעים לה תחפשי בגוגל : הטיפול האלטרנטיבי במחלות עור זה האתר וזאת התרופה המצילה שאין שני לה בעולם.

התרופה קסולייר לא מרפאת אורטיקריה זה אשלייה לחשוב כך . בחלק מהמקרים מביאה להקלה זמנית קצרה שלאחריה הגוף מפתח הסתגלות ומפסיק להגיב. מה שמבאס זה שהתרופה הזו קסולייר כרוחה בהמון תופעות לוואי של עייפות כאבי שרירים והתקפים חמורים של אורטיקריה אחרי שמפסיקים אותה , זה נקרא , ריבאונד.

אז מה הפיתרון? מה עוד ניתן לעשות על מנת להקל על הארד המטורף הזה? הרופא אמר משהו על כדור ציקלוספורין...

בהחלט ניתן לתת מינון גבוה יותר . אני ממליצה על ביקורת במרפאה- הטיפול הנו מותאם אישית

אמרו לי שכורכומין עוזר לבעיות עור, ומחזק את המערכת החיסונית ? האם זה נכון? האם ישנה התנגשות עם קסולייר? האם ניתן להשתמש בקפסולות טבעיות של כורכומין?

כורכומין לא נבדק במחקרים ולכן אין לי תשובה מדעית לתת לך.אבל כן יש טיפולים טובים שנמצאו בטוחים ויעילים מבחינה מדעית

פורומים בנושא אנטי היסטמינים
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום ייעוץ תרופתי
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הקשורים למינוני תרופות, הימנ...
פורום תרופות ורוקחות ברפואה משלימה
הרוקח אילן ללבניקוב ישיב על שאלות בתחום התרופות והרפואה המשלימה ועל שימו...