נגישות
נגישות

מחלת קאווסאקי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלת קוואסאקי: אבחון מוקדם

מחלת קוואסקי נחשבת כגורם מוביל בהתפתחות סיבוכים לבביים בקרב ילדים, ולכן לאבחון מוקדם ולטיפול מתאים יש חשיבות רבה מחלת קוואסקי הינה ווסקוליטיס הפוגעת בעיקר בילדים. המחלה נחשבת כגורם מוביל למחלת לב נרכשת בילדים ועלולה להסתיים בסיבוכים קשים כולל מוות על רקע חסימה של העורקים הקורונאריים. 10%-18% מהילדים הסובלים מהמחלה מפתחים סיבוכים לבביים, רובם על רקע איחור באבחנה ובטיפול.האבחנה מבוססת על חום סיסטמי גבוה מ-39 מעלות למשך חמישה ימים לפחות, ולפחות ארבעה מהסימנים הבאים: פריחה, נפיחות בכפות הידיים והרגליים, נפיחות של בלוטות הלימפה הצו ואריות, אודם דו-צדדי בלחמיות, וסימני דלקת בחלל הפה.לכתבות נוספות והרשמה לאתר ללא תשלום - הקליקו כאן.

סיבות אפשריות ומצבים דומים למחלת קאווסאקי

בעיות כלי דם וזרימת הדם - תמונת המחשה
בעיות כלי דם וזרימת הדם האם אתה סובל מכאבי רגליים, תחושות חום או גירוד, קושי לעמוד לזמן ממושך, ואינך יודע מה הס...
רפואת ילדים - תמונת המחשה
רפואת ילדים בגיל חודשיים התינוק כבר מזהה את קול אמו, מתחיל לשחק בכפות ידיו ואפילו מחייך. בגיל חצי ש...
ללמוד עוד על מחלת קאווסאקי
מחלת קוואסאקי: אבחון מוקדם-תמונה

מחלת קוואסקי נחשבת כגורם מוביל בהתפתחות סיבוכים לבביים בקרב...

מאת: מערכת zap...
12/07/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למחלת קאווסאקי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מחלת קאווסאקי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לעבודה במדעים שלי אני צריכה לשאול כמה שאלות על מחלה הקוואסקי אשמח אם תענו לי תודה רבה. השאלות לעבודה במדעים: 1. ככל שעובר הזמן מופעים הסיפטומים של המחלה. האם ניתן לאבחן את המחלה לפי סיפטומים אלו באמצעות האבחון המוקדם, ולעצור אותה מהר יותר? 2. האם ניתן להבחין כי קוואסקי יכול להיות מחלה כרונית במקרים מסוימים? 3. האם נדרשת אבחנה מוקדמת לכך? אשמח מאוד אם תענו לי עד יום ראשון ( ה - 28.4.2019 ) תודה רבה :)

עדיף לקרוא בספר מלקבל תשובות שלא יוסיפו לסקרנות ולעבודה נכונה בהצלחה

בתי בת השנתיים פחות חודש אמורה להשתחרר מבית החולים שם קבלה טיפול נגד מחלת קווסקי. היא קבלה מנה אחת של אימונוגלובולינים ואספירין להשלמת התהליך. לפני מתן טיפול לא היו לבתי שום שינויים לבביים כתשובה לאקו לב שבוצע לה. השאלה שלי היא האם תוכל לחזור לגן ותוך כמה זמן? הגן הוא גן רגיל המונה 23 ילדים בגילאים שונים. אני מתלבטת האם להחזיר אותה לגן ואם כן מתי.

אין מניעה מחזרה לגן לאחר קוואסאקי . הטיפול שבו היא מטופלת (אספירין) אינו חושף אותה בסיכון יתר למחלות זיהומיות. תני לה יום יומיים בבית, רק כדי לוודא שלא חוזר החום . ואז אפשר לחזור לגן בברכה ד"ר דן הדס

שלום, אני שואל בשביל אבי, גבר בן 78, חולה סוכרת כבר שנים, מטופל עם תרופות, רמת ההמוגלובין שלו היא 9 שזה מאוד נמוך, הלך להרבה רופאים ולא מוצאים מה הבעיה, רציתי לדעת האם יש משהו שיכול להעלות את הרמה בדם, אפילו תוספי תזונה או אוכל מסויים, תודה רבה ויום נעים :)

קיימים טיפולים שונים לאנמיה אך קודם לכך יש לבצע בירור לגבי סיבת האנמיה ולתת טיפול בהתאם- סיבות שכיחות בגיל זה הן חסר בברזל או בעיה כלייתית. במידה ורופא משפחה אינו מוצא את הסיבה מומלץ לפנות לבירור אצל המטולוג ויוכל להמליץ על טיפול מתאים.

תודה על התשובה, הוא במעקב אצל המטולוג, רמת השתן אצלו היא 77 שזה יחסית גבוה ואולי זה בגלל הכליות, השאלה היא מה ניתן לעשות.

שוב, תלוי בסיבה לאנמיה- לעיתים ניתן לתת זריקות אריתרופואטין להעלאת ההמוגלובין.

שלום, בני בן 1.8 חלה בקוואסאקי לפני חודש וחצי, קיבל IVIG 20 מג ביום העשירי של המחלה ונוטל אספיריו 50 מג מאז. האקו לב בביקורת שעשינו שבוע שעבר (חודש לאחר תחילת הטיפול) - תקין. קיבלנו הוראה להמשיך עם האספירין לפחות עד הביקורת הבאה בעוד 4 חודשים, למרות שכרגע הכל תקין. הבנתי שהדעה הרווחת במצבים בהם האקו תקין היא ליטול אספירין 6-8 שבועות. אשמח לשמוע את דעתכם בנושא (כמובן שזה לא מחליף יעוץ רפואי וכו אבל אני רוצה לשמוע חוו"ד נוספת)

ויקי שלום, ההנחיות האמריקאיות לגבי מתן אספירין בקוואסאקי, מדברות על מתן אספירין עד 6-8 שבועות במינון נמוך (3-5 מ"ג לק"ג)לאחר חלוף החום, אם היו ממצאים כליליים שחלפו או שלא היו ממצאים מלכתחילה. אולם חשוב לשים לב להנחיות הקרדיולוג המטפל שכן יכול להיות שהייתה לו/לה סיבה טובה להמשך הטיפול מסיבות אחרות. הכי טוב יהיה כמובן להרים טלפון למכון הלב בבית החולים בו הייתם מטופלים בברכה ד"ר הדס