סיאטיקה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לייזר נגד כאב: הקלה במהירות האור

טיפול Bio Photo Therapy, באמצעות קרני לייזר, מסייע בהפחתת כאבים - הנגרמים בעקבות פציעות ספורט, דלקות, כאבי גב וברכיים ועוד. איך זה עובד? מדריך כשאנו סובלים מכאבים, המקור העיקרי לתחושה נעוץ בפגיעה ברקמה, הנגרמת כתוצאה מאספקת דם בלתי סדירה ומחסור בחומרים חיוניים באזור הפגיעה. כשאנו נעזרים במשככי כאבים, אנחנו למעשה רק מקהים את תחושת הכאב ולא מטפלים בשורש הבעיה, בניגוד לטיפול בשורש הבעיה, כגון הטיפול באמצעות הלייזר הרך.מהו לייזר רך?לייזר רך, משמעותו קרן לייזר ממוקדת באורך-גל (ספקטרום) האור, שבין 660 nm ל-830 nm (ננומטר). אורך גל זה מכיל אור אדום גלוי ואינפרה-אדום. אור זה נחשב לצד ה"קר" של הספקטרום. בששת העשורים האחרונים, הוא נחקר בהקשר של ריפוי, בעיקר של רקמת חיבור. מהי רקמת חיבור?רקמות החיבור בגוף הן כל הרקמות שבנויות בבסיסן מחלבון קולגן. רקמות אלה כוללות עצם, סחוס, רצועות, שרירים וגידים, עור ואף כלי דם - שבנויים גם הם...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לסיאטיקה

אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
פריצת דיסק - תמונת המחשה
פריצת דיסק מהם הגורמים לפריצת דיסק? מדוע כולנו נמצאים בקבוצת סיכון? האם ניתן לקוות כי התופעה המציק...
קיבועים - תמונת המחשה
קיבועים ליישור שיניים קיימות סיבות בריאותיות ואסתטיות. ניתן לבצע את ההליך אצל ילדים, החל מהרגע...
ללמוד עוד על סיאטיקה
מכשיר לשיכוך כאבים-תמונה

חדש בצרכנות: מכשיר לא פולשני לשיכוך כאבים שונים. השליטה על...

מאת: מערכת zap...
08/03/2009
לייזר נגד כאב: הקלה במהירות האור-תמונה

טיפול Bio Photo Therapy, באמצעות קרני לייזר, מסייע בהפחתת...

מאת: ד"ר לירם...
06/02/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסיאטיקה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סיאטיקה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לפני כשלושה חודשים החלו כאבים חזקים בצד שמאל מהגב התחתון ועד העקב. אני אחרי סיבוב אחד של ארקוקסיה ועשרה טיפולי פיזיותרפיה. בהתחלה היתה הקלה וכעת הכאב חזר. אני ממשיכה בטיפולים. השאלה היא האם במקביל אני יכולה להתחיל שיעורי ספינינג או שזה עלול לפגוע / לעכב את ההחלמה?

יכולה

שלום בימים האחרונים יש לי כאבי גב שמוקרנים לרגל ימין...דבר הנקרא סיאטיקה. רציתי לברר האם מכשיר אליפטיקל/סקי/סטפר.(אותו מכשיר) מומלץ בזמן כאבים אלו?

אינו ממלץ אבל גם אינו לא ממלץ. אם אתה יכול להשתמש במכשיר בלי לסבול לך על זה

איזה סוגיי ניתוחים יש ומה הכי מוצלח לפריצה פאראצנטלית מימין נושקת לשורש של s1מימין בתוך תעלה היצרות ספינלית קשה מימין ובינונית משמאל. היצרויות פורמינליות קשות משני הצדדים. שינויים ניווניים לאורך עמוד שידרה מותני.

אבקש לא לעלות את תוצאות ה-mri שלי בפורום. הבנתי שתשובה תתקבל במייל ולכן משלח עם קובץ. בבקשה לא לפרסם את הממצאים בפורום! תודה

יש מגוון רחב של ניתוחים , יתכן וניתוח אנדוסקופי שירחיב את התעלה ויטפל בדיסק יעזור.

היי חברים סובל מאוד מסיאטיקה . מטופל שנים בציפרלקס.רשמו לי 4 ליריקה פלוס 4 זאלדיאר כל יום. לקחת בוקר וערב .. הבנתי שזה רע משום מה לקחת ציפרלקס עם זאלדיאר יחד. האם כך? אם כן אשמח לדעת למה. ובנוסף לקבל עצה איזה כדור יחליף את הציפרלקס ויעבוד או בשילוב ליריקה ים זאלדיאר. המון תודה. סיאטיקה.

התרופה cipralex (המכילה את החומר הפעיל Escitalopram) שייכת למשפחת ה-SSRIs החוסמת קליטה חזרה של סרוטונין במוח. נטילה במקביל לתכשיר Zaldiar (המכיל patacetamol ו-tramadol) עלולה לגרום לעלייה ברמות סרוטונין כיוון שגם ל-tramadol השפעה על רמות סרוטונין. סרוטונין הינו נוירוטרנסמיטור (מוליך עצבי) אשר עלייה ברמתו עלולה לגרום ל"תסמונת סרוטונין" אשר מתבטאת בסימני אי שקט, חרדה, רעד, נוקשות שרירים, דופק מהיר, לחץ דם גבוה, עלייה בחום גוף ועוד. בנוסף שילוב שני התכשירים עלול להגביר סיכון לפרכוס. כמו כן, שילוב תכשירים שמשפיעים על מערכת העצבים המרכזית (ליריקה, ציפרלקס וזאלידאר), עלול לגרום לדיכוי מערכת העצבים המרכזית ופגיעה בערנות. ככלל, אין איסור לשלב את התכשיר, השילוב ניתן כאשר הרופא מחליט כי התועלת הצפויה מהטיפול עולה על הסיכון הפוטנציאלי מהשילוב בהתחשב במצב הרפואי וגורמי סיכון של המטופל. יש להיות מודע לתופעות הלוואי האפשריות וליידע את הרופא במידה ומתרחשות. נדגיש כי בפורום ניתן מידע כללי ואין כל המלצה לסתור את הנחיות הרופא המטפל, יש לוודא כי הרופא מודע לנטילה המשולבת של התכשירים ולפעול עפ"י המלצותיו.

היי. תודה רבה על תשובה כה רצינית ומהירה. אשמח לדעת אולי יש אפשרות פשוט להחליף את הזאלדיאר או הציפרלקס בכדור אחר ? שכן אוכל לקחת את שניהם.. תודה רבה.