תחושת הרדמות בפנים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לתחושת הרדמות בפנים

נימול בפנים - תמונת המחשה
נימול בפנים לתשומת לב לסימנים המקדימים של אירוע מוחי בדקות הראשונות להתרחשותו חשיבות עצומה. לאחר מכ...
נוירולוגיה - תמונת המחשה
נוירולוגיה מחלת פרקינסון היא אמנם מחלה מוחית כרונית, אך באמצעות אבחון מוקדם, טיפול מתאים, אורח חיי...
פיברומיאלגיה - תמונת המחשה
פיברומיאלגיה כאב מפושט בכל הגוף, המלווה בעייפות ובקשיי שינה, עלול להעיד על תסמונת פיברומיאלגיה. אמנם...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתחושת הרדמות בפנים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תחושת הרדמות בפנים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר. קמתי היום בבוקר עם תחושה של "פנים רדומות". אני מרגישה כמו אחרי רופא שיניים...בעיקר בשפתיים, בחך, ובקצה האף. ממה זה יכול לנבוע? מאוד מלחיץ אותי... מעבר לזה כאב ראש קל. לציין כי אני מצוננת תקופה מאוד ארוכה. יכול להיות שיש קשר?תודה רבה...

שלום, מורחת משחת דקטרין אורל ג'ל והיא גורמת לי לצריבה בפה ותחושת שיתוק של חצי פנים (כמו אחרי זריקה אצל רופא השיניים). האם מוכר? מבדיקת העלון לא ראיתי דבר בנושא. אודה לעזרתכן.

משחת Daktarin oral gel, אשר החומר הפעיל בה הינו MICONAZOLE , מותווית לטיפול ומניעה של פטרת של הפה ומערכת העיכול העליונה. תופעות לוואי אוראליות מקומיות (כגון צריבה בפה) הינן נפוצות מאוד בשימוש בתכשיר זה. לעומת זאת- תחושת שיתוק של הפנים אינה תופעת לוואי נפוצה. מומלץ לפנות לרופא במידה ותופעת הלוואי אינה חולפת או שהיא מחמירה.

לפני מספר ימים החל לי סיבוב ראש קשה (סחרחורת) במשך כמה פעמים בלילה. למחרת בבוקר מצאתי עצמי עם חצי פנים משותקות וסחרחורות שנמשכות כחצי דקה בצורה קשה כל מספר שעות ואי יציבה בשאר רוב הזמן. לאחר מספר שעות הופניתי למיון בחשש לארוע מוחי, ואחרי CT שוחררתי הביתה. הייתי אצל נוירולוג, רופא עיניים(שמטפל במניעת התיבשות העין), אאג שלא מצע בעיה באוזן הפנימית. כרגע מטופל בקורטיזון (למשך מספר ימים), התחלתי פיסיוטראפיה ודיקור סיני - הכל הומלץ ע"י רופא המשפחה. הסחרחורות, והרגשת אי היציבות ממשיכות. מחכה לאישור MRI מקופת חולים. האם ידוע על הקשר בין סחרחורות לבלס פאלסי? האם יש משהו נוסף לעשות עד ל MRI, שכנראה גם לאחר האישור ייקח הרבה זמן לבצע בגלל תורים ארוכים? בתודה אלדד.

שלום רב, בהחלט יש קשר בין סחרחורת לפציאליס, בשל הקרבה של העצב לאיזורי העצבוב של האוזן יש אפשרות לסימפטומים נוספים הקשורים לאוז כמו סחרחורת וטיניטוס. כמובן שבכל זאת יש לערוך בדיקות נוספות כמו MRI בברכה אפרת

הרגעת אותי בענין זה. מחכה לאישור קופת חולים לביצוע MRI.

שלום מאובחנת כסובלת מדלקת פרקים ופיברומיאלגיה מ-8/2017 מזה שבוע אני סובלת מכאבים נוקבים בכל הגוף,בראש,כאבי אוזניים ורקות,פנים רדומות.. הכל תפוס וכואב, זרמים ושריפה,תחושה שכל הגוף שלי מודלק . לא יכולה ללכת.. ואם מצליחה זה בצעדי פיל או שהרגליים "בורחות". ביום שני בערב ההקאות והבחילות התגברו כבר לא עמדתי בזה ופניתי ל"בטרם" .טופלתי בעירוי פראמין וזריקת וולטרן אשר בקושי השפיעה. לפני כ-4 שעות קיבלתי זריקת וולטרן נוספת וכבר לפני שעה נאלצתי ליטול טרמדקס פלשטב 100 מ"ג . האם זה נורמלי שזריקת הוולטרן לא עוזרת ?

שלום הטיפול בדלקת מפרקים אינו וולטרן וטרמדקס. זה גם לא הטיפול בפיברומיאלגיה. מציע לפנות לראומטולוג שטיפל בך ולקבוע תכנית טיפול.

פורומים בנושא תחושת הרדמות בפנים
פורום נוירוכירורגיה
מנהלי הפורום יענו על שאלות בנושאים הנוגעים לגידולי מח בסיס גולגולת ועמוד...
פורום קשב וזיכרון בקרב מבוגרים ומתבגרים
ד"ר מיכאל חייגרכט יענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לאבחון וטיפול בע...
פורום טרשת נפוצה - רמב"ם
ד"ר איל רוזנברג ישיב לשאלות הגולשים בנושא טיפול בטרשת נפוצה