היסטרוסקופיה ניתוחית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

היסטרוסקופיה: אבחון לצד טיפול

בעבר, היסטרוסקופיה נעשתה בשני חלקים נפרדים: אבחון וטיפול - תוך גרימת אי נוחות וטרטור למטופלת. השיטה החדשנית See and Treat - יותר מהירה ובטוחה ההיסטרוסקופיה ה"מסורתית" נחלקה לשני חלקים שונים: אבחון וטיפול. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה, היסטרוסקופיה בשיטת See and Treat ("ראה - וטפל") משלבת בין השלב האבחנתי לשלב הטיפולי. שיטה זו חוסכת זמן וטרטור. ללא ספק, זהו "הדבר הבא" בתחום הרפואה הגניקולוגית. מתי נחוצה אבחנה היסטרוסקופית?היסטרוסקופיה הינה הליך רפואי, המשמש לאבחון ולטיפול בתופעות בריאותיות שונות, הקשורות בחלל הרחם. בין התופעות שהיסטרוסקופיה מסייעת באבחון ובטיפול:אי פריון: פעמים רבות, נובעות בעיות הפוריות כתוצאה מפוליפ בחלל הרחם, מחיצה חלקית או שלמה, הידבקויות בחלל הרחם, מיומות, או מומים מולדים במבנה הרחם.הפלות חוזרות: מחקרים מראים שכ-60% מהמקרים של הפלות חוזרות קשורים בפתולוגיות הנמצאות בחלל הרחם.דימומים בלתי סדירים:...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להיסטרוסקופיה ניתוחית

גינקולוגיה - תמונת המחשה
גינקולוגיה התקדמות בטיפול ובאבחון של סרטן השחלה בשנים האחרונות, הובילו לשיפור בהישרדות של חולות במ...
ללמוד עוד על היסטרוסקופיה ניתוחית
היסטרוסקופיה: להסתכל ברחם-תמונה

הופנית לביצוע היסטרוסקופיה? מה כוללת הבדיקה? מה מתבצע...

מאת: רון שגיב...
23/05/2018
היסטרוסקופיה: אבחון לצד טיפול-תמונה

בעבר, היסטרוסקופיה נעשתה בשני חלקים נפרדים: אבחון וטיפול -...

מאת: ד"ר גדי בן...
25/06/2018
היסטרוסקופיה: מה ברחם?-תמונה

סיב אופטי שבקצהו מצלמה מאפשר לאבחן הידבקויות ברחם, פוליפים...

מאת: מערכת zap...
23/05/2018
ערוץ חדש בדוקטורס: כירורגיה גינקולוגית-תמונה

היסטרוסקופיה - רחם אונליין (היסטרו-רחם סקופיה-צפייה) - הכל...

מאת: ד"ר דוד...
23/05/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להיסטרוסקופיה ניתוחית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

היסטרוסקופיה ניתוחית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
25/07/2018 | 17:55 | מאת: ליאת

שלום וברכה, בשלישי שעבר 17.7 עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית, לאחר הפעולה ועד היום היה דימום ממש ממש מועט, ללא כאבי בטן, היום (לאחר 8 ימים) הדימום נהיה חזק יותר (כמו מחזור) מלווה בכאבי מחזור, האם יכול להיות שקיבלתי מחזור או עדיין מדובר בדימום של לאחר הפעולה? תודה רבה

2 האופציות אפשריות, ידוע כי לאחר היסטרוסקופיה הוסת יכולה להקדים או לאחר

24/06/2018 | 14:37 | מאת: שושנה

עברתי ניתוח צריבת רירית הרחם לפני 4 שבועות עד עכשיו היו הפרשוצ חומות היום היתחיל דם באולתרסאונד אמרו רירית 9, רואים גם קרישי הדם, מה עושים?

ממתנים עד גמר הדימום, ובחודש הבא לפי עצמת ומשך הוסת ניתן יהיה להעריך הצלחת הפעולה בברכת בריאות,

27/06/2018 | 00:09 | מאת: שושנה

כל הביעה שביקשתי צריבה על ידי בלון כי לא רציתי עוד דימומים ואמרו שהיסטרוסקופיה זה אותו דבר, אבל עכשיו אני מבינה שזה לא מה שביקשתי.

בינואר עברתי גרידה.אחריה ראו שארית בהיסטרוסקופיה אבחנתית. עשיתי ניתוחית. אחריה לא שלחו לשום מקום אני בטיפולי פוריות. לא היה נראה שיש בעיה כלשהי אחרי הגרעדה לא מבחינת רירית לא מחזור קצר ..רגיל. מצד שני מעח חצי שנה לא נכנסת להריון...אציין שאני בטיפול בגלל הפלות חא בגלל להיכנס להריון. האופא אמר שהסיכוי שיש הדבקויות קטן מאוד...ולא בטוח אם צריך עוד הבחנתית.. דעתך??

אם אין שינוי בכמות הוסת החשד להידבקויות קטן, מאידך לפני התקדמות לטיפולים כדאי בכ"ז לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית

האם אפשר לעשות בדיקת אבחנתית תוך טיפול של החזרת עוברים על בסיס טבעי? כלומר בלי הורמון בלי כלום. הרי את האבחנתית עושים ביום 7 והחזרה זה ביום 14+3 בערך

שלום דוקטור, עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת שרירנים פעמיים, מיד לאחר הניתוח השני (לפני 3 שבועות) נאמר לי עי הרופא המנתח שהסיר הכל ואין צורך בהיסטרוסקופיה אבחנתית. השאלה שלי האם כדאי בכז אחרי זמן מסויים לבצע בדיקה כמו אולטרסאונד לוודא שהכל תקין באיזור, בכז אחרי ניתוח.. אם כן, האם אצל כל רופא נשים זה אפשרי או שנדרשת התמחות מסויימת? יש לציין שאני מעוניינת להתחיל לנסות להכנס להריון בעוד חודש בערך.

שלום לך, כדאי לבצע אולטרסאונד לאחר הוסת הקרובה ואז להתחיל הטיפול, אם יש ספקות , יש מקום להיסטרוסקופיה אבחנתית נוספת. בהצלחה!