חיסון שפעת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חולה בסרטן? מומלץ להתחסן נגד שפעת

החיסון העונתי נגד מחלת השפעת הוא חיוני וחשוב עבור אוכלוסיות בסיכון, בהם חולי סרטן, המצויים בסיכון מוגבר ללקות בסיבוכי המחלה. האגודה למלחמה בסרטן קוראת לציבור החולים ולבני משפחתם להזדרז ולקבל חיסון, לפני תחילת עונת השפעת לקראת החורף הקרב ובא קוראת האגודה למלחמה בסרטן לציבור חולי הסרטן לגשת לקופות החולים ולקבל חיסון נגד שפעת. מחלת השפעת היא מחלה נגיפית המאופיינת בהתפרצויות עונתיות בהיקף גדול. קיימות קבוצות שונות באוכלוסייה בעלות נטייה מוגברת ללקות בסיבוכי המחלה, בהן גם חולים במחלות סרטן שונות, ובמיוחד כאלו שנמצאים בעיצומם של טיפולים כימותרפיים. בקרב קבוצות אוכלוסייה אלו שיעורי הסיבוכים הם גבוהים וכך גם שיעורי האשפוז והתמותה עקב המחלה וסיבוכיה. לפיכך, מומלץ למנוע או להקטין ככל האפשר את נטל המחלה. גם לבני המשפחה של חולי סרטן מומלץ מאוד להתחסן, על מנת להפחית את הסיכון להדבקת החולה האונקולוגי בשפעת. רצוי להתחסן בהקדם האפשרי, משום שחולפים כשבועיים ממתן החיסון ועד ליצירת רמה מספיקה של נוגדנים, ומכאן...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לחיסון שפעת

שפעת אצל ילדים - תמונת המחשה
שפעת אצל ילדים כשמזג האוויר בחוץ עדיין חם, קשה לחשוב על הסתיו והחורף המתקרב - אבל זה בדיוק הזמן לגשת ל...
אלרגולוגיה ואימונולוגיה - תמונת המחשה
אלרגולוגיה ואימונולוגיה סובלים מנזלת, שיעול, גירוי בגרון ועוד שלל תסמינים? אולי יש לכם אלרגיה עונתית. גזרו ושמר...
חיסון אדמת - תמונת המחשה
חיסון אדמת מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון? איך מתכוננים לטיפולי הפוריו...
ללמוד עוד על חיסון שפעת
חולה בסרטן? מומלץ להתחסן נגד שפעת-תמונה

החיסון העונתי נגד מחלת השפעת הוא חיוני וחשוב עבור אוכלוסיות...

מאת: מערכת zap...
28/10/2018
סוכרתיים? כדאי שתתחסנו-תמונה

המערכת החיסונית של חולי סוכרת רגישה במיוחד. לפי המלצות...

מאת: פרופ' משה...
03/10/2018
דלקת ריאות: זהירות לפני החורף-תמונה

דלקת ריאות עלולה לגרום לסיבוכים קשים בקרב אוכלוסיות פגיעות....

מאת: ד"ר דרור...
23/05/2018
הצטננות או שפעת: טיפול ומניעה-תמונה

שתי המחלות הנפוצות בעיקר בחורף דומות זו לזו, אך רק לשפעת יש...

מאת: ד"ר עליזה...
17/07/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחיסון שפעת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חיסון שפעת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
14/10/2018 | 07:27 | מאת: טלי

שבוע 36 הריון ראשון 1-האם עדיף להתחסן עכשיו נגד שפעת..או לדחות לאחר הלידה ? 2- מה קורה אם מתחילה שפעת בגלל החיסון -חום...חולשה..שיעול..? האם זה לא מסוכן בזמן ההריון ?

1. עכשיו. 2. שפעת לא יכולה להתחיל בגלל החיסון. זה מיתוס. החיסון מכיל חלבון שיכול ליצור תגובה של מערכת החיסון, אבל לא מחלה.

13/09/2017 | 12:54 | מאת: דיוי

שכחתי לשאול אם יש אפשרות לקחת מידי פעם בונדורמין בזמן הטיפול לאורטיקריה שהצגתי קודם לכן. הגירוד והעיקצוץ גורמים לליילות ללא שינה. השאלה אם מותר לקחת כדור לשינה עם אנטי אלרגי - אריוס. תודה רבה דיוי.

כדי לענות על השאלה הזו אני זקוקה לפרטים נוספים .

20/03/2015 | 16:11 | מאת: יעל

שלום דוקטור ניימר. יש לי שאלה. באחד הפוסטים שנכתבו פה עלידי בחורה שהתלוננה על דפיקות לב מהירות, סחרחורות, חיוורון, הרגשת שיגעון, פחד, קור, הרגשה ממש רעה כמו שקורה לי. נאמר לה על ידך שללא צל של ספק מדובר ב-svt. ציינת שם שזה מסוכן. מדוע? דבר שני. באחד ההתקפים הללו, בעצם בשני התקפים דומים למה שציינתי מעלה עליתי לבית חולים רמבם. שם נאמר לי שאני סובלת מ-svt. לאחר מספר שבועות ביצעתי הולטר ל-24 שעות. כל הסעיפים נקיים פרט ל-2 הפרעות קצב על חדריות, apc's וקטעי סינוס טכיקרדיה עד 143 פעימות לדקה. יצא לי לעיין בשאר הדפים שנקראים דוח הולטר קרדיולוגי ואחה הסעיפים. APB'S-2 Dropped beats-4 Paced beats-2 אני בת 27, משקל תקין, מעשנת. לאחרונה אני מרגישה שקצב הפעימות שלי הסתדר לערך בלי שלקחתי את הקרדילוק 2.5 שביקשו ממנע לרכוש בבית חולים. אבל לפעמים אני מרגישה מין רטט בלב, ולפעמים אני שומעת אותו דופק מפסיק לרגע וממשיך לדפוק ולזה מתלווה ההרגשה של כאילו מישהו מוחץ לי תלב. הרגשה נוראית. בדרך כלל יש לי דפיקות לב מהירות אחרי אוכל וממש דפיקות מוגזמות אחרי שאכלתי טיפה יותר. תמיד יכלתי לאכול ארוחות גדולות ואף פעם לא היו לי דפיקות לב כאלה. מדוע זה ככה. ולמה לדעתך svt זה מסוכן? אגב ההפרעות קצב האלה התחילו אחרי חיסון שפעת יכול להיות לזה קשר או שזה מקרי לחלוטין? מודה לך מקרב לב על התשובה ועל הסבלנות.

ליעל שלום, הפרעןת קצב זה כל קצב שהמקור שלו לא מהגינרטור הטבעי של הלב שנקרא הנוד של הסינוס. SVT אלו הפרעות קצב שמקורן לרוב מאיזור העליות והן מהירות יותר מאשר קצב הסינוס ולכן מרגישים את הקצב בזמן הפעלתן מהיר. בד"ר קצב זה מתחיל פתאום ומסתיים פתאום. לפעמים זה מתחיל ומסתיים באופן הדרגתי אך לוקח לו מספר שניות להסתיים. זה בניגוד לסינוס טכיקרדיה שהיא בעצם האצה של הקצב התקין של הלב במצב מנוחה או מאמץ קל כך שהתגובה של קצב הלב לעוצמת המאממץ אינה תואמת. לכן גם כאן חשים בקצב לב מהיר. כאן ההתחלה של האירוע מתחילה הדרגתית והסיום שלה גם הדרגתי ולוקח לו מספר דקות עד שנרגע. בד"כ הקצב כאן אינו הבעיה אלא שהוא תגובה שת הלב (מוגזמת) למצב או גירוי כלשהו. במקרה של SVT או של סינוס טכיקרדיה אין בד"כ סכנת חיים בכלל (בניגוד להפרעת קצב חדרית). הדבר המפריע הוא איכות חיים, כי אדם רגיל לא יכול לסבול את התחושה של הלב הרץ. ברור סוג ההפרעה דורש בדיקה והערכה מלאה. במקרה של SVT רוב ההפרעות מסוג זה ניתן לטפל בהם ע"י צריבה, קצב של סינוס טכיקרדיה צריך לברר מה הסיבה שלו ולטפל בסיבה הגורמת בהצלחה

08/12/2011 | 21:09 | מאת: רוני

שלום רב, בני בן שנתיים וארבעה חודשים. אתמול בערב הופיעה פריחה על חלקים שונים בגופו: בטן, ידיים, רגליים (בעיקר בחלק הפנימי ומאחורי הברכיים), חלק מהגב. הפריחה הנה עדינה- פצעים קטנים היוצרים חספוס ותחושה של נייר זכוכית. אין לו פריחה על הפנים או מאחורי האוזניים כלל. נוסף לפריחה לא התגלתה כל תופעה אחרת- אין לו חום, יש לו תיאבון ומצב הרוח שלו טוב. היום ביקרנו אצל רופאת ילדים שמצאה כי בשל סוג הפריחה ומאפייניה, ומשום שיש אודם קל בגרון ונפיחות קלה בבלוטות, מדובר בסקרלטינה. לכן, המליצה להתחיל בטיפול אינטיביוטי מיידי. במקביל, נלקח משטח גרון (התשובות צפויות להגיע רק בעוד ארבעה ימים בשל סוף השבוע). שאלתי הנה האם יכולה להיות סקרלטינה ללא חום כלל וללא הופעת פריחה באיזור הפנים. איזו אבחנה נוספת יכולה להיות אופיינית לסוג כזה של פריחה (שהרופאה הבהירה כי מאוד מאפיינת סקרלטינה). באם משטח הגרון יחזור שלילי מה אם כן יכולה להיות הסיבה לפריחה? והאם לקיחת האינטיביוטיקה למרות ממצא שלילי היא מסוכנת? תוך כמה זמן מתחילת לקיחת האנטיביוטיקה צפויה הפריחה להעלם? נקודה נוספת- לפני חמישה ימים קביל בני מנה שניה של חיסון שפעת- האם סוג כזה של פריחה יכול להגרם כתצואה מחיסון השפעת? רוב תודות רוני

שלום, האפשרויות רבות וכמעט כל תשובה אפשרית. צריך כמובן לרואת את הפריחה כדי לתת אבחנה והרופאה שבדקה יש לה חתרון כיון שאני לא ראיתי. יכול להיות סקרלטינה ללא חום אם כי לא אופייני. מחלות וירליות רבות נותנות פריחה שיכולה להיות מאד דומה.למשל וירוסי מיעיים יכולים לתת אותה פריחה. אם התרבית בגרון תהיה שלילילת ניתן להפסיק את האנטיביוטיקה. חיסון השפעת אינו גורם לפריחה.