פורום בלוטות הרוק

מחלות בלוטות הרוק הן מחלות נפוצות, וכוללות מגוון רחב של תופעות ובעיות. רופאי הפורום יגיבו על שאלות מטופלים על מגוון בעיות ומחלות של בלוטות הרוק, וכן דרכי האבחנה והטיפול המקובלות כיום. במידת הצורך יפנו רופאי הפורום לייעוץ וטיפול פרטניים, בהתאם לבעיה שהוצגה. למעבר לפורום, לחצן כאן.

מנהל פורום בלוטות הרוק

18/11/2019 | 19:08 | מאת: רובי

שלום, בשנה האחרונה שמתי לב לבליטה קטנה הנמצאת בחיבור שבין רצפת הפה ללסת התחתונה בצד ימין. באותו איזור היו לי עד לפני כ3 חודשים שתי שיני בינה כלואות מעט עמוק ואותן עקרתי. הרופא הבחין בצילום בדלקת באיזור כתוצאה משני הבינה. מאז העקירה אני חווה יובש בפה וקושי בבליעת רוק לסירוגין. הבלוטה עדיין לא ירדה ומתחת ללשון באיזור קיימת נפיחות ללא כאב. בבוקר היא קטנה ובהמשך היום גדלה , במיוחד אם אני משחק/נוגע בה. לפני 4 חודשים רופא אף אוזן גרון ביקש שאעשה ct על האיזור, אני מניח שזה מאחר ואין גישה לראות את הבליטה. אני לא רוצה להיחשף לקרינה מיותרת וחשבתי שהעקירה תפתור את הבעיה, כרגע אשמח לדעת אם יש דרך לאבחן את הבעיה ללא בדיקת ct?

18/11/2019 | 19:36 | מאת: רובי

מעבר לכך אוסיף שבוצע us צוואר לפני חודש והודגמו הצוואר בלוטות לימפה מוגדלות תגובתיות בתחנות הצוואר. בנוסף לכך מאז העקירה כל בוקר אני מתעורר עם המון ליחה סמיכה מאוד שתקועה בגרון (צבעה צהוב כהה).

13/11/2019 | 20:30 | מאת: בלוטות רוק נפגעו מיוד רדיואקטיבי

שלום עקב גידול פפילרי בבלוטת תריס עברתי כריתת בלוטת תריס וכמו כן קיבלתי 2 סבבים של יוד רגיואקטבי כל סבב היה במינון 175 מיליקירי. זה היה לפני 12 שנים. מאז בלוטות הרוק נפגעו וזה גורם להצטברות ליחה בגרון הליחה גורמת לשיעול נוראי . האם הגיוני שבגלל שבולטות רוק נפגעו זה גורם להצטברות ליחה? זה בכל שעות היום או שאין קשר לבלוטות הרוק שנפגעו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! אין קשר בין ליחה ושיעול לבין יוד רדיואקטיבי. זה נכון, שבלוטות הרוק יכולות להפגע מטיפול ביוד רדיואקטיבי, אך אם אין נפיחויות, כאבים בבלוטות או יובש פה- אין צורך בטיפול. רפואה שלמה!

אני בת 53 כפר כמעט שנה סובלת מיובש בפה , מתעוררת המון פעמים בלילה שכל הפה יבש מאוד, פניתי המון פעמים לרופא משפחה אך ללא תוצאות, עשיתי בדיקת מעבדת שינה בגלל שאני נוחרת, היו מספר שבועות שמצב היה יותר טוב , אך כרגע בשבוע האחרון סובלת מיובש גם במשך היום שזה לא היה, מי הכתובת בנושא זה (אני כבר מיואשת מלדבר עם רופא משפחה - מרגישה שמגיע לפקיד שמנסה להתעלם ולהגיד שהכל בסדר)

לקריאה נוספת והעמקה

מרי שלום 1יש סיבות אפשריות רבות ליובש פה. לעיתים קרובות לא מדובר בבעיה אמיתית בהפקת הרוק, אלא לבעיות משניות. אחת הסיבות לתחושת יובש בגרון, למשל, יכולה להיות נחרת לילה קשה או דום נשימה בשינה, נשימת פה בגלל קושי בנשימה אפית ועוד.. ממליצה להבדק בשלב ראשון ע"י רופא אא"ג על מנת למקד את הבעיה ולטפל בהתאם. בהצלחה!

07/11/2019 | 12:13 | מאת: יוסי גולד

לפני כשנה חליתי בפציאליס שלווה ביובש קשה בפה . הפה התיישר אך היובש נשאר ומתגבר בזמן מאמץ גופני ואכילה בייחוד מלוח חמוץ חריף.

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום! אין קשר ישיר בין פציאליס ליובש פה., אנא פנה לאחת ממרפאות פה ולסת או בדיקת מומחה לבלוטות הרוק לבדיקה. בהצלחה

06/11/2019 | 20:53 | מאת: יובל

שלום. יש לי בתנוך של אוזן שמאל סוג של גולה קטנה שלא רואים אך מרגישים ויש לי אותה כבר חודשיים לפחות מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה
06/11/2019 | 20:56 | מאת: יובל

בנוסף בבדיקת דם של עמילאז רשום 125

06/11/2019 | 21:05 | מאת: יובל

לאחר טיפול נטורופתי זה עבר וחזר לאחר חודש בערך

יובל שלום הפורום עוסק במחלות בלוטות הרוק. בברכה

01/11/2019 | 16:41 | מאת: בת 18

היי בת 18, בריאה בדרך כלל אך בתקופה האחרונה מרגישה חולשה לא רגילה, הייתי אצל רופא אף אוזן גרון עקב בלוטות נפוחות וכאבים בעת אכילה הוא אמר שיכול להיות שיש לי אבנים בבלוטות רוק- הופנתי לאולטראסאונד יש לי גם מחלת רפלוקס שלא מטפלת בה כמו שצריך יכול להיות שהאבנים בבלוטות רוק כביכול נוצרו בגלל זה? יש לי גם הפרשת רוק רבה מתחת ללשון ועם זאת יובש בשפתיים , אשמח למענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! אבן בבלוטת הרוק גורמת, לרוב, לנפיחות או כאבים באחת מבלוטות הרוק הגדולות. חולשה כללית אינה תופעה נפוצה במקרים כאלו. רפלוקס אינו ידוע כגורם לאבנים. ממליצה לך להשלים בדיקת אולטראסאונד צוואר, ועל פי תוצאותיו, להמשיך בירור אא"ג/מומחה לבלוטות הרוק. בהצלחה !

14/11/2019 | 16:56 | מאת: בת 18

היי , חוזרת אלייך לאחר שעשיתי אולטראסאונד לא נמצאו אבנים אך בלוטות לימפה מוגדלות ושמורות בגודלן, בלוטס פרוטיס שמאל 1.9 ובלוטת פרוטיס ימין 0.9 מה זה יכול להיות? חזרתי לבירור אצל רופא אף אוזן גרון הוא אומר שהצרבות אולי פגעו לי בבלוטות הרוק והייתה דלקת וזה אמור לעבור לבד, יש בסיס לדבריו?

שלום, בתי עשתה צילום אולטרה-סאונד צוואר בגלל אבן בבלוטת הרוק ונפיחות של בלוטת הלימפה. התוצאות : בלוטת מגן- אונה ימנית גודל רגיל 4.8 1.2X 1.1Xמרקם לא אחיד, אך לא הודגם תהליך מוקדי. אונה שמאלית - גודל רגיל ,4.6 1.2X1.3X מירקם לא אחיד ,אך לא הודגם תהליך מוקדי. איסטמוס לא מעובה, לא אחיד, ללא תהליך מוקדי. וסקולריזציה בבלוטת הרוק רגילה. בלוטות הפרוטיס- תקינות דו צדדיות. בלוטת רוק תת ליסטית מימין בגודל ומבנה תקין. בלוטת רוק תת ליסטית משמאל הודגם מבנה היפואקואי מוצא בגודל 2.6 2.3X ס"מ. הודגמה וסקולריזציה בתוכו, הודגם מוקד היפואקואי בגודל כ-0,7 ס"מ בצורה של V הפוך. קרוב לודאי אבן. מימין הודגמו בלוטות לימפה בודדות בשרשרת גוגולרית בלבד, הגדולה 1.3 0.3X ס"מ , מבנה שמור, לא הודגמה וסקולריזציה חריגה. בצוואר משמאל הודגמה בלוטת לימפה מתחת לזווית של לסת תחתונה 2.3 0.4X ס"מ מבנה שמור, לא הודגמה וסקולריזציה חריגה. משמאל בשרשרת גוגולרית הודגמו בלוטות לימפה נוספות בגודל 1.5 0.3X ס"מ, מבנה שמור, לא הודגמה וסקולריזציה חריגה. סיכום: מחלה דיפוזית של בלוטת התריס כמתואר. לימפאדנופטיה כמתואר, כנראה בלוטות לימפה תגובתית. ממצאים בבלוטת רוק תת ליסטית כמתואר, כנראה מדובר באבן ומממצא מסביב, בצקת? אחר? רצוי מעקב והמשך ברור. משמאל: TIRADS 2 מימין: TIRADS 2 הבת קיבלה בתחיל 7 ימים אוגמנטין פעמיים ביום על ידי רופאת משפחה. במיון בבית חולים שהיתה קיבלה 10 ימים נוספים אוגמנטין פעמיים ביום ו-5 ימים סטרואידים וצילום צוואר. בתי מרגישה שמוגלה משתחררת לה וכן גם חול . אשמח לשמוע מה המלצתך להמשך טיפול. בימים הקרובים יש לבת תור לבית חולים. בתודה מראש לי

לקריאה נוספת והעמקה

לי שלום! אתייחס לממצאים בבלוטת הרוק: עושה רושם כי אכן יש אבן בבלוטת הרוק התת לסתית משמאל. בלוטת הלימפה יכולה להיות תגובתית לבעיה החסימתית/דלקתית בבלוטת הרוק. הטיפול המתאים מותאם למטופל, לאחר בדיקתו במרפאה. עליך לפנות עימה למרפאת בלוטות רוק להמשך בירור וטיפול. בהצלחה!

29/10/2019 | 15:37 | מאת: אביב

שלום לפני שבועים הופיע לי גולה לבנה. לאחר ביקור אצל הרופא קיבלתי משחה טיפה ירד וחזר לאחר כמה ימים ביקרתי שוב היום אצל רופא המשפחה ונתן לי משחה ואנטביוטיקה אמר אולי בעיה במעיים רציתי לדעת מה עלי לעשות: דקטרין אורל גייל מוקסיפין אורקורט E

29/10/2019 | 15:05 | מאת: אביב

שלום לפני שבועים הופיע לי גולה לבנה לאחר אצל הרופא קיבלתי משחה טיפה ירד וחזר לאחר כמה ימים ביקרתי שוב אצל רופא המשפחה ונתן לי משחה ואנטביוטיקה אמר אולי בעיה במעיים רציתי לדעת מה עלי לעשות. תרופות: דקטרין אורל גייל מוקסופין אורקרט E

לקריאה נוספת והעמקה

אביב שלום! ע"פ התיאור יתכן ומדובר במוקוצלה- מעין התנוונות של בלוטת רוק זעירה, שנגרם לרוב כתוצאה מחבלה מקומית, כמו נשיכת השפה. אם התהליך אינו נסוג או נעלם כעבור מספר שבועות- פנה לבדיקת רופא פה ולסת.

07/11/2019 | 13:34 | מאת: אביב

תודה על התשובה היום התחיל לי בנוסף ריבוי רוק מתחת ללשון האם זה קשור . תודה

27/10/2019 | 17:00 | מאת: יוסי

שלום, בני בן 4 וחצי עם בלוטות בצוואר בצד אחד וזה מופיע ממתי שהוא נולד בזמנים מסויימים זה בולט יותר אני קצת לא רגוע מזה, מתי שייך לחשוד שזה משהו מסוכן ומצריך בדיקה וגם איזה בדיקה אם בכלל מומלץ לעשות?? תודה רבה.

יוסי שלום! הפורום עוסק במחלות בלוטות הרוק. אנא פנה עם הילד לבדיקת רופא אך אוזן וגרון. בהצלחה!

25/10/2019 | 15:13 | מאת: ורד

שלום רב יש לי ילדה בת 13 נכה עם מספר מוקצולות בשפה לרוב 1 או 2 מה הטיפול שאפשר לתת לה והאם ניתן לפנות לרופא עור או פה ולסת בברכה ובתודה מראש ורד

ורד שלום! מוקוצלה עלול להגרם מחבלה מקומית, כמו נשיכה של השפה, וברוב המקרים יעלם לבד ללא כל טיפול. במידה והמוקוצלה לא נסוג, ניתן להוציאו בפעולה כירורגית זעירה- יש לפנות למרפאת פה ולסת. בהצלחה.

שלום בת 41.פיתאום יש לי הרבה רוק מתחת ללשון.אני מרימה לשון הרוק פשוט מתמלא יוצא מהר.אני כל הזמן צריכה לבלוע רוק בתדירות מואצת.האם לפני קבלת מחזור תופעה ידועה?יש לי בעיות שיניים אף פעם לא קרה לי.אם נובע מחניכיים אם אעשה שטיפות מי מלח ואנט לחניכיים זה יעזור?הכנסתי במבה מתחת ללשון ממש כמה שניות נמס.הכנסתי לוודא שאני לא מדמיינת.לחץ סטרס יכול להשפיע על ייצור רוק?

לקריאה נוספת והעמקה

מיטל שלום! לא ניתן להתייחס לתלונתך ללא בדיקה. אנא פני להערכת רופא פה ולסת.

19/10/2019 | 22:39 | מאת: שרית

שלום רב . הילד שלי כבר קרוב לחצי שנה במשך כל היום מוציא רוק (מנגב בצוארון החולצה) בתקופה האחרונה זה מלווה גם בריח לא נעים. ממה זה נובע? ולמי אוכל לפנות .תודה מראז

לקריאה נוספת והעמקה

שרית שלום! יתכן וילדך סובל מהגדלת שקדים, בעיות בסגר הפה או בשיניים ועוד. ממליצה להבדק ע"י רופא אף אוזן וגרון.

11/10/2019 | 08:12 | מאת: נעה

רופא אף אוזן גרון ראה נגע תת רירי כחלחל ברירית בוקלית מימין לשן טוחנת עליונה מדאיג אותי הופניתי למרפאת פה ולסת . מודאגת מאוד.אודה לתשובה

נגע כחלחל יכול להתאים לנגע שפיר של כלי דם. כאמור, יש לפנות לבדיקת פה ולסת.

06/10/2019 | 13:20 | מאת: דור

שלום רב, אני בן 26 בריא בדרך כלל לא נוטל תרופות. אך ישנה בעיה שמפריעה לי מאד. בלילה שאני ישן הכרית שלי רטובה מהפרשת רוק, זה ממש לא נעים ויוצא שאני הופך את הכרית ואז גם שם יוצא לי רוק וכל הכרית רוק וזה מפריע לי. מה ניתן לעשות במצבים כאלה אם אין בעיה של השיניים? מה רופא משפחה יכול לעשות בעניין? יש טיפול לזה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

דור שלום התופעה קורה בד"כ אצל אנשים שנושמים נשימת פה בזמן שינה. פנה לבדיקת אא"ג- על מנת שיאבחן האם קיימת חסימה אפית או בעיה מבנית אחרת.

30/09/2019 | 05:25 | מאת: בלוטות רוק קטנות נפוחות בשפתיים

שלום רב, לפני מספר חודשים הופיע לי גוש קטן בשפה התחתונה כשהתעוררתי בבוקר כנראה מנשיכת השפה בלילה, במשך מספר חודשים הוא נשאר כשהיה אך לאחרונה גדל לאורך כל השפה והתנפח לי כל האיזור בצורה דלקתית למשך שבוע עם כאבים, הדלקת חלפה לאחר שבוע אך הנפיחות נשארה, לפני מספר ימים כאשר סיימתי לאכול מרק הופיעה לי נפיחות דומה בשפה העליונה והאיזור שוב אדום עם נקודות לבנות ודלקתי (מצרפת תמונה). נקבע לי תור לפה ולסת לעוד חודש אך מאחר ויש שינויים במצבי אני מאוד מודאגת. האם אילו יכולים להיות גידולים? קראתי שמרבית הגידולים בבלוטות הרוק הקטנות הם ממאירים . מציינת בנוסף שעברתי השבוע us צוואר הכל תקין מלבד בלוטה תת לסתית jdg בגודל 2.1 ס״מ מעט ריאקטיבית. אשמח לתשובה שנה טובה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! התהליך שאת מתארת אינו שגרתי לגמרי, ועל כן איני יכולה לדון באבחנה משוערת בלי לבדוק אותך. בכל מקרה, לא סביר כי גידול יופיע בשפה העליונה והתחתונה באותו הזמן. ממליצה לפנות לרופא פה ולסת להמשך בירור.

ישלי בעיה של רוק מוגבר שאני אוכל גם ישלי את זה ולפעמיים הרוק יוצא לי מהפה בצורת מוגברת לבד וישלי תחושה של משהו תקוע בגרון שלא מפריע לבליעה או כאבי גרון אין לי כלום בזמן שאני קם בבוקר כל הכרית מלאה ברוק של מממש מה עושים במצב כזה ?

06/09/2019 | 22:18 | מאת: נתנאל חמיאס

זה אני נתנאל חמיאס שהיה לי עם הבעיה באוזניים לחץ ואטימות באוזניים בתאריך 13.6 שהתחיל פתאומי ועשיתי כל הבדיקות האפשריות באוזנים בדיקת שמיעה בדיקת טימנופטריה הכל תקיין הייתי אצל 3 4 רופאים של אף אוזן גרון שאמרו לי שהכל תקין ואין לי כלום רציתי לשאול הקליקים והרעשים ששמעתי חשבתי שזה קשור לאוזניים ואז עלייתי על הבעיה שזה המפרקי לסת והפה אין לי כאביים בכלל אבל מרגיש כמו לחץ במוח ומאחורי האפרסכת של האוזניים האם הבעיה שיש לי במפרקי לסת זה מקרין לאוזניים והראש והאם המפרקי לסת קשורים לאוזניים ולאובדן שמיעה זמנית ? רצייתי לשאול בנוסף התחיל לי תופעה של משהו בחייכ גירוי עם רוק מלא שאני ישן כל הכרית שלי רוק מוגבר ושאני אוכל יש לי כמות רוק שהיא יוצאת מהפה ושאני מנענע את הראש באוזן הבריאה יש כמו רוח כזה אין לי טינטנון בכלל לא שומעים רעשים יש לזה קשר ללסת והפה אני חייב לשאול יש לזה פתרון ומה עושים במצב כזה מפחד שזה יהיה מסוכן מה זה התופעה הזאת שיש לי מאוד מפחד חייב עזרה מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

נתנאל שלום! הפורום עוסק במחלות בלוטות הרוק. השאלה אינה רלוונטית לפורום זה, אנא הפנה את הנושאים לפורומים המתאימים.

05/09/2019 | 22:04 | מאת: גולה קטנה בשפתיים

לפני שנתיים שלוש שמתי לב שיש לי בצד שמאל של השפתיים התחתונות בליטה קטנה והיא בצבע לבן אדום היא לא כואבת ולא מוגלתית לא חשבתי שצריך לבדוק את זה ואני בלחץ כי זה הרבה שנים אצלי ואני ממש מפחדת ....מה זה יכול להיות זה לא עובר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! בליטה כפי שאת מתארת יכולה להיות כלי דם מורחב או פיברומה (מעין תהליך שפיר של הרקמות התת עוריות), אך יכולה להתאים גם לתהליכים אחרים. כמובן, שעל סמך התיאור שלך, לא ניתן לאבחן את הבעיה. ממליצה לפנות לבדיקת רופא פה ולסת. בהצלחה!

05/09/2019 | 22:04 | מאת: גולה קטנה בשפתיים

לפני שנתיים שלוש שמתי לב שיש לי בצד שמאל של השפתיים התחתונות בליטה קטנה והיא בצבע לבן אדום היא לא כואבת ולא מוגלתית לא חשבתי שצריך לבדוק את זה ואני בלחץ כי זה הרבה שנים אצלי ואני ממש מפחדת ....מה זה יכול להיות זה לא עובר

לקריאה נוספת והעמקה

ראי לעיל

05/09/2019 | 22:04 | מאת: גולה קטנה בשפתיים

לפני שנתיים שלוש שמתי לב שיש לי בצד שמאל של השפתיים התחתונות בליטה קטנה והיא בצבע לבן אדום היא לא כואבת ולא מוגלתית לא חשבתי שצריך לבדוק את זה ואני בלחץ כי זה הרבה שנים אצלי ואני ממש מפחדת ....מה זה יכול להיות זה לא עובר

לקריאה נוספת והעמקה

ראי לעיל

בתקופה האחרונה מי זה זמן מה פשוט יש לי חוסר ברוק ...ממש עד מצב שהפה מתייבש כול כמה דקות.השפתיים לבנות.בשני מילים חוסר רוק נבדקתי המון בדיקות כולל העמסת סוכר וכו הדמיות mri זה רופא אנדרו שלח אותי .בגלל היפופזה תקין כרגע מהיובש נוצר לי קנדידה פעמיים משטח לשון ונמצא קנדידה לא עזר כלום רופא טען שזה מהיובש ולא ההפך משהו נוסף .שאני אוכל חמוץ זא לימון לדוגמא מרגיש סוג של דקירות בצד מתחת איזור האוזן לפעמים בשני הצדדים לפעמים בצד אחד.המצב מאוד מאוד מתסכל ואף אחד לא לוקח את זה ברצינות ואומרים לי שזה מסטרס.חוץ מסטרס בדרך כלל מה זה יכול להיות??? תודה רבה אשמח לתשובה וכיון משהו זה הפוסט קיבלתי תשובה רשמתי שוב וללא מענה מאיזה בעיות זה יכול להיות??יש קשר לפרקים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מאור שלום! תחושת יובש פה יכולה לקרות מסיבות רבות, גופניות, תרופתיות ואחרות. ראשית צריך לבדוק האם באמת יש יובש פה- כלומר ירידה בהפקת הרוק, או שמדובר בתחושה בלבד. ממליצה להבדק ע"י מומחה לרפואת הפה (בד"כ במרפאות פה ולסת בבתי החולים). בהצלחה!

01/09/2019 | 13:46 | מאת: עדנה

שלום, אושפזתי בבי"ח עקב תמונה קלינית והדמייתית המתאימה לדלקת חריפה של בלוטות הרוק עם מעורבות משנית ניכרת של השומן הצווארי התת עורי. במהלך אישפוזי טופלתי באוגמנטין תוך ורידי ובהמשך הוסב לקלינדמיצין וצפטריאקסון תוך ורידי עם שיפור קליני. לאור השיפור האיטי במהלך האישפוז נלקחו בדיקות דם בהתאם להמלצת פנימאי אשר כללו: קולגנוגררם,ACE, תפקודי ואנזימי כבד וכליה-תקינים. באלקטרופוזה עליה של אלפא גלובולינים, בדיקת שאר הגלובולינים התקבלו באופן חלקי בלבד. במהלך אישפוזי סבלתי מהיפוקלמיה אשר תןקנה באמצעות קליום פומי בהצלחה . שוחררתי לפי המכתב במצב יציב ללא חום . כל מה שכתבתי עברתי בתאריכים 7/72014-23/4/2014 יצאתי מבי"ח עם מעט רוק חשבתי שיסתדר עם הזמן לצערי אם תראי התכתבויות שלי אין לי רוק . עברתי את כל הבדיקות כולל ביופסיה לא מצאו לי שיוגרן הכל בסדר ד"ר את יכולה להסביר לי מה יש לי האם יש קשר למה שהיה לי?

לקריאה נוספת והעמקה

עדנה שלום! דלקת חריפה, המערבת יותר מבלוטת רוק אחת הינה מצב נדיר. במקרים כאלו, ובמיוחד כאשר התהליך מתפשט לרקמות העמוקות בצוואר, יש לחשוד בזיהום סיסטמי (הנמצא בדם) או במחלות אוטואימוניות (ועל כן עברת בירור למחלות אלו). לאחר דלקת חריפה בבלוטת רוק, קיימת תקופה של ירידה בהפרשת הרוק, שלרוב חולפת מעצמה כעבור זמן מה. עם זאת, קשה לדעת, על סמך התיאור היבש בלבד, במה מדובר במקרה שלך. ממליצה בחום לפנות לבדיקת מומחה למחלות בלוטות הרוק להמשך בירור וטיפול מתאימים. רפואה שלמה!

30/08/2019 | 13:30 | מאת: אתלה

בת 74. סובלת כחצי שנה לאחר הצטננות ויראלית מנזלת קידמית ובמיוחד אחורית וליחה תקועה בגרון. עברתי כל הטיפולים המקובלים.תרסיס מלח. תרסיסים סטרואידים.נסיון באנטיהיסטמין. Ct סינוסים לא נמצא דבר. מספר פעמים בדיקות בסיב אופטי שלמעט בצקת וגודש באף לא מצאו דבר. הייתי אצל אלרגולוג גסטרולוג נירולוג. האלרגולוג אמר להמשיך בספרי סטראודלי - סטרונאז. המצב עדיין לא טוב. האף גדוש ןנזילה אחורית צמיגה לכיוון הלוע . מאד מציק מקשה להרדם. איכות חיים נמוכה ביותר וקשיי נשימה. לאחרונה הייתי אצל ר.א.א.ג המתמחה בבלוטות הרוק ובליעה. שבדק אותי עם סיב ומצלמה. לדבריו. יש נזילה של רןק צמיגי מנאוזיפרינקס לעבר אורופרינקס. להבנתי זו הנזילה האחורית שמציקה לי ויש קושי לבלע אותה. שאלתי- ממה יכולה לנבע נזילה לא תקינה שכזו. כי אני בולעת ושוב פעם נוצרת שכבת רוק חדשה בחיך . תהליך שחוזר ונשנה ומשגע. ?? כמו כן הרופא איבחן 2 ציסטות ולוקולריות קטנות עג קפל גלוסואפיגלוטי. למעשה לא קיבלתי טיפול למעט אדים מי מלח וסטרונאז. מציצת סוכריות ושתית מים מרובה. דברים שעשיתי עד עכשיו ולא ממש ריפאו אותי. אני אובדת עצות . מה דעתך ? ממה נובעת הפרשת הרוק הסמיכה מהנאוזופרינקס? מה ניתן לעשות? מה עלי לעשות? יש לצין שאני לוקחת כבר 4 חודשים פרדינזון. התחלתי ב20 מג כיום 5 מג. על רקע חשד לתהליך דלקתי לא זיהומי במערות האף .אודה להתיחסותך!!

לקריאה נוספת והעמקה

אתלה שלום. אין קשר בין תלונתך לבלוטות הרוק. אנא הפני את השאלה לפורום העוסק במחלות אף וסינוסים. בהצלחה!

01/09/2019 | 12:11 | מאת: אתלה

תודה לדר גילת על התיחסותך. כיון שהרופא א.א.ג. אומר שהזליגה ללוע היא מבלוטות רוק שבפנים. מדוע הנושא לא שייך לפורום בלוטות הרוק? אודה לתשובתך.פ

26/08/2019 | 09:44 | מאת: רינה

אני בת 55 אני לא נוטלת תרופות בכלל התעוררתי בלילה עם יובש בפה וזה לא קורה הרבה , קרה לי מספר פעמים בעבר רציתי לדעת מה הסיבה ואם יש טיפול בלי תרופות תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

רינה שלום1 יובש פה בלילה יכול להגרם כתוצאה מקושי בנשימה אפית, נחרת לילה ועוד. מומלץ להבדק ע"י רופא אא"ג. בהצלחה!

25/08/2019 | 19:23 | מאת: מאור

שלום דר בתקופה האחרונה מי זה זמן מה פשוט יש לי חוסר ברוק ...ממש עד מצב שהפה מתייבש כול כמה דקות.השפתיים לבנות.בשני מילים חוסר רוק נבדקתי המון בדיקות כולל העמסת סוכר וכו הדמיות mri זה רופא אנדרו שלח אותי .בגלל היפופזה תקין כרגע מהיובש נוצר לי קנדידה פעמיים משטח לשון ונמצא קנדידה לא עזר כלום רופא טען שזה מהיובש ולא ההפך משהו נוסף .שאני אוכל חמוץ זא לימון לדוגמא מרגיש סוג של דקירות בצד מתחת איזור האוזן לפעמים בשני הצדדים לפעמים בצד אחד.המצב מאוד מאוד מתסכל ואף אחד לא לוקח את זה ברצינות ואומרים לי שזה מסטרס.חוץ מסטרס בדרך כלל מה זה יכול להיות??? תודה רבה אשמח לתשובה וכיון משהו

לקריאה נוספת והעמקה

מאור שלום! תחושת יובש פה יכולה לקרות מסיבות רבות, גופניות, תרופתיות ואחרות. ראשית צריך לבדוק האם באמת יש יובש פה- כלומר ירידה בהפקת הרוק, או שמדובר בתחושה בלבד. ממליצה להבדק ע"י מומחה לרפואת הפה (בד"כ במרפאות פה ולסת בבתי החולים). בהצלחה!

30/08/2019 | 14:59 | מאת: המשך

מה הסיבות הגופניות לרוב?איזה רופא מתמחה בזה ??יש בדיקה מיוחדת לבדוק את כמות הרוק...סלוחה על ה9ירוט אבל יש מצבים שהוא ממש דביק.ומצב נוסף שהוא יוצא קיצפי כמו קצף ואני שותה יחסית בסדר תודה רבה

17/08/2019 | 17:18 | מאת: ירון

שלום רב, שמתי לב שיש לי שתי גולות בלחי קרוב ללסת. אני בן 42. אחת מהגולות הייתה לי כבר למעלה מ20 שנה, ןלגבי השנייה אני לא בטוח. האם הגולות ההללו יכולות להיות גושים ממאירים של סרטן בלוטות הרוק? תודה מראש, ירון

לקריאה נוספת והעמקה

ירון שלום! סרטן בבלוטת הרוק, לצערנו, אינו נמשך 20 שנה. סביר כי מדובר בתהליך שפיר כזה או אחר. מהות התהליך תבורר בצורה מסודרת ע"י רופא אף אוזן וגרון. בהצלחה!

15/08/2019 | 16:30 | מאת: אבי

שלום יש לי מספר חודשים בלוטה נפוחה ברצפת הפה. הייתי אצל רופא א.א.ג ששלח אותי לעשות ct . אני חושש לבצע את הבדיקה עקב הקרינה שמוציאה. האם לא ניתן לבחון את הבעיה באמצעות ct?

לקריאה נוספת והעמקה

אבי שלום! החשש מקרינת הסיטי אינה רלוונטית, במידה ומדובר בבדיקה בודדת שנעשתה לאיזור. אם רופא מומחה התרשם שיש צורך בהדמיה- ממליצה לבצע אותה. בהצלחה.

14/08/2019 | 19:04 | מאת: עדנה

לד"ר חנה גילת שלום, מצבי היה ללא רוק בכלל עברתי את כל בדיקות הבלוטות בת האוזן ,סבמנדיבולריות והתחתונות ועכשיו גם ביופסיה בשפה התחתונה הוצא חמישה דגימות מבלוטה - BIOPSY MENINGES, OPEN OPEN BIOPSY OF CEREBRAL MENINGES יש לי שאלה אם תוכלי להסביר לי מה יכולות להיות התשובות ? למה לצפות ..... מה מחפשים מחלה? לא מצאו סיוגרן לא מצאו חסימות כן מצאו דלקות כרוניות מכיוון שהייתה לי מחלה לפני 5 שנים דלקת של כל בלוטות הרוק . האם יכולה להיות שזו הסיבה ....... יש לי עוד שאלה השפה התחתונה עדיין רדומה חצי שפה מעל הניתוח נותחתי 5/8 יכול להיות שנפגעתי עיצבית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עדנה שלום יש מספר מחלות שעלולות לגרום לתהליך דלקתי בבלוטות הרוק, ולפגיעה בתפקודן. הטיפול בתהליך הדלקתי- יעשה בהתאם לאבחנה. מי שאמור להחליט על הטיפול המתאים, הוא הרופא המטפל (זה ששלח לביופסיה) ,או מומחה למחלות בלוטות הרוק. לגבי הנימול בשפה התחתונה- יתכן כי נפגע עצב תחושה זעיר בזמן הביופסיה, לרוב הבעיה חולפת מעצמה.

13/08/2019 | 18:36 | מאת: רוב

שלום, יש לי בלוטה נפוחה בלסת התחתונה מתחת ללשון כבר חצי שנה. לפני תקופה קצרה הבלוטה ירדה כמעט לחלוטין וחזרה לגדול בתקופה האחרונה. הייתי אצל רופא אף אוזן גרון והוא הפנה אותי לסיטי. חשוב לציין שיש לי באותו איזור 2 שיני בינה כלואות שרופא השיניים המליץ לעקור. אני מעט חושש לעשות סיטי בגלל הקרינה, השנה עשיתי 3 צילומי שיניים ונוסף לכך רופא השיניים ביקש גם הוא צילום סיטי לשוניים לצורך עקירת שיני הבינה. אין דרך אחרת לבחון את הבעיה מלבד סיטי?

לקריאה נוספת והעמקה

רוב שלום! ע"פ התיאור, יתכן ואתה סובל ממוקוצלה - בלוטת רוק זעירה שנחסמה. בדיקת הסיטי שעשית אצל רופא השיניים אמורה לתת מענה לחלק מהשאלות לגבי הנגע הנ"ל - ממליצה להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק. בהצלחה.

07/08/2019 | 14:08 | מאת: טל

שלום, לפני כשעה ביקרתי אצל מומחה לרפואת הפה, הממצא שנגלה הוא מוקוצלה בשפה התחתונה. הוא המליץ על ניתוח והבנתי שאפשר גם בלייזר אבל הוא אמר שאין מה לנתח בלייזר, יש הבדל? והייתי שמח לא לנתח כי הוא אמר שהוא עלול לא למצוא את את הבלוטה שממנה נוצרת המוקוצלה... יש מצב שלא צריך ניתוח וזה יעבור מעצמו? תודה רבה!

07/08/2019 | 14:31 | מאת: טל

אגב, האם מוקוצלה מדבקת? תודה.

טל שלום! מוקוצלה היא תוצר של סתימת בלוטת רוק זעירה. לעיתים מוקוצלה נגרמת כתוצאה מחבלה מקומית (נשיכה של המקום בטעות, מכה או חתך), ולעיתים איננו יודעים את הסיבה. במידה והמוקוצלה לא נעלמת מעצמה כעבור 3 חודשים, נהוג להוציאה בניתוח קטן. אין כל חשיבות לטכניקת הניתוח (לייזר או שיטה אחרת) במקרים אלו.

לא

בת 65 מזה כ 10 ימים כאבים חזקים בפה, בלעיסה בבליעה, ביריקה לאחר צחצוח שיניים, בדיבור, בבדיקת רופא אאג, לא ראה שום ממצא , מה יכולה להיות הסיבה לכאבים

לקריאה נוספת והעמקה

נוי שלום ממליצה להבדק ע"י רופא פה ולסת קשה מאד לומר מה הבעיה ללא בדיקה.

30/07/2019 | 10:13 | מאת: אתי

האם יכולים להתפתח כאבים בבלוטות הרוק ( מתחת ללסת) , במיוחד בבליעה,בגלל טיפול שיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

אתי שלום אחרי טיפול שיניים יכולה לעיתים להיות נפיחות וכאב בבלוטות הלימפה התת לסתיות. בד"כ חולפת כעבור ימים בודדים.

29/07/2019 | 00:51 | מאת: אריאלה4

לפני כמה חודשים הרגשתי גוש מתחת לאוזן, ביקור באאג הוביל לאולטרסאונד שתיאר ממצא 1.6 סמ, חשד לאדנומה. משם הגעתי לCT עםחומר ניגוד שתיאר ממצא 1.1סמ מתאים לאדנומה. משם הגעתי לביופסיה FNA. אחרי יומיים קיבלתי תוצאות מוזרות, מעין תיאור כזה שאומר הופנתה עקב ממצא, בוצע fma תוצאות ממצא היפואקוגני בבלוטת הפירוטיס. מכיוון שאני מודעת לכך שיש ממצא כי לכן באתי... האם זו תוצאת ביניים או תוצאה סופית?? כי אין כאן כלל מידע נוסף וגם יומיים זה מוקדם מידי לתוצאות לא..?

לקריאה נוספת והעמקה

אריאלה שלום! הגידול השכיח ביותר בבלוטת הפרוטיס הוא אדנומה פלאומורפית. זהו גידול שפיר, אך יש להתייחס אליו, ולנתחו. תשובת הניקור (ׁFNA) אינה תמיד חד משמעית. בכל מקרה, לאחר קבלת תשובתו הניקור, פני למומחה לניתוחי בלוטת הרוק. מוזמנת גם לפנות למרפאתי במרכז רפואי רבין. בהצלחה!

21/07/2019 | 14:15 | מאת: עופר

שלום, כבר חצי שנה אני סובל מנפיחות בשפה תחתונה - כמו ג'ולה מודלקת אדומה וכואבת. רופא אמר שזה כנראה בלוטת רוק שנחסמה, ואמר שאפשר לנתח אבל לא כדאי. מאז זה כמעט לא משפתר. כשזה כבר טיפה יורד - אני נושך בטעות - וזה מתנפח שוב. זה מכוער, כואב, מציק ונתסכל. מה עושים??? מה זה יכול להיות ואיך מטפלים??

לקריאה נוספת והעמקה

עופר שלום! יתכן כי אתה סובל ממוקוצלה- תהליך חסימתי-ניווני של בלוטת רוק זעירה בשפה התחתונה. עליך להבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות רוק או כירורג פה ולסת. אם הבעיה אכן קיימת כחצי שנה, יש בהחלט מקום לטפל באופן כירורגי- מדובר בהליך פשוט בהרדמה מקומית במרבית המקרים.

17/07/2019 | 21:55 | מאת: אייל

שלום רב, בלוטות הרוק של אשתי הפסיקו לפעול כבר לפני כחודש, בדיקות הדם תקינות ואף רופא לא יודע מה הסיבה לבעיה

אייל שלום! הפסקה פתאומית בפעילות כל בלוטות הרוק נדירה. אם הכוונה לכך , שאשתך סובלת מיובש פה, עליה להבדק באחת ממרפאות מומחים למחלות בלוטות הרוק. יכולות להיות סיבות רבות מאד לכך. מוזמנת ליצור קשר עם מרפאתי בבית החולים, בטלפון 03-9372222 או 9376666.

10/07/2019 | 15:24 | מאת: ליאת

שלום ד"ר ביצעתי אולטרא סאונד דוקטור שלום להלן תוצאות בלוטת מגן אינה מוגדלת במרקם אחיד למעט קשריות היפואקגניות בודדות זעירות עד 0.4 באונה השמאלית ,מתחת לקוטב תחתון של אונה ימנית מוקד היפגואקני רקמתי 1.9 ס"מ בקוטר מירבי PTA? ניתן לשקול קורלציה עם מיפוי ME BI בלוטות רוק תת לסתיות מימין ושמאל בגודל ומבנה תקינים בלוטות הפאוטיס כנ"ל אין קשרי לימפה מוגדלים לאורך הצוואר . עשיתי את כל הבדיקות של הבלוטה הכל תקין .מה זה אומר הבליטה הזאת ב אולטרא ץתודה

לקריאה נוספת והעמקה

ליאת שלום! הממצא בסונר נראה לבודק, כבלוטת יותרת-מגן מוגדלת. בלוטה זאת אחראית על משק הסידן בגוף, והיא נמצאית בסמוך לבלוטת המגן. גשי לרופא המשפחה לעשות בירור נוסף בעניין. ממצאים של סונר הם לא תמיד מדוייקים בעניין זה..בהצלחה!

08/07/2019 | 02:19 | מאת: חגית מנדל

Amylase urine

לקריאה נוספת והעמקה

ג

שלום. בת 38. לפני כחודש התנפח לי צד שמאל של הפנים, וצמחו לי גולות ענקיות מאחורי האוזן. נשלחתי לאולטרסאונד. נמצאו קשריות לימפה מוגדלות בערך 3 ס"מ. בבדיקות דם נמצא CRP גבוה. הרופא נתן לי טיפול של נוגדי דלקת לא סטרואידי. והנפיחות ירדה לאט, ואיתה גם הגולות. לפני שלושה ימים שוב התנפחו בלוטות הלימפה מתחת לאוזניים, ושוב יצאו גולות ענקיות כואבות. אני דואגת ולא יודעת כיצד להמשיך מכאן. אשמח לעצה ולהכוונה. מה עלי לבדוק? זה כואב ומציק לי

לקריאה נוספת והעמקה

פיונה שלום, הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. ע"פ התיאור שמסרת, נראה כי מדובר בנפיחות בבלוטות הלימפה, שעלולה להגרם ממגוון רחב של סיבות, ויש צורך להשלים בירור הכולל בדיקות דם שונות והערכת רופא משפחה בשלב ראשון. לפי הצורך יפנה אותך להמשך בירור אף אוזן גרון או אחר. רפואה שלמה!

07/07/2019 | 09:15 | מאת: איריס

היי ד ר. לפני כחמש שנים פרסמתי כאן שאלה על גושים בפנים וענית לי. הבעיה לא נפתרה עד היום ואני סובלת מאוד האם ניתן לקבוע תור אצלך לייעוץ? תודה מראש 0523948944 איריס

לקריאה נוספת והעמקה

איריס שלום! לקביעת תור במרפאת בלוטות הרוק בבי"ח השרון 03-9372898 בבי"ח בילינסון 03-9377143/6 למרפאתי הפרטית 054-2063383

02/07/2019 | 18:23 | מאת: עדנה רהב

למה הכוונה ניתן להתרשם מדופן לבן של התעלה מה שמעיד על דלקת כרונית , ודבריס (לא ברורה לי המילה הזו) היצרות ופיתולים והתפלצויות. פרוטד (מה זה) שמאל. זיהוי פתח הסטנסן (מה זה)והרחבתו. ניתנה זריקה וגם מתרשם מדופן לבן של תעלה מה שמעיד על דלקת כרונית , ודבריס. היצרות ופיתולים והתפרצויות חמורים יותר מאשר צד ימין. בכל צד קיבלתי 50 מ"ג הדרוקורטיזון לתוך התעלה . והזרקה מקומית של אזריקאין 1%. אם אפשר להסביר לי מה מצאו ? האם הדלקת מעכשיו או לפני הרבה זמן? לפני 5שנים הייתי חולה בדלקת ארבע בלוטות הרוק והייתי בבי"ח . אין לי רוק בכלל מחכה לתשובה . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עדנה שלום! את מתארת דו"ח של פעולה אנדוסקופית לאחר מבלוטות הרוק שלך. בעקרון, עליך לפנות לרופא המבצע את הפעולה לקבלת הבהרות והסברים על הממצאים. בקצרה: דבריס- פירושו משקעים של מלחים וחלבונים, שאופייניים לתהליכים דלקתיים בבלוטות הרוק. פרוטיד- הינה אחת מבלוטות הרוק הגדולות (בלוטת בת-האוזן), סטנסן- זאת תעלת הניקוז של בלוטה זו. כאמור, הבהרה לגבי ממצאים ותכנית טיפול עתידית- יש לקבל מהרופא שביצע את הפעולה. בהצלחה!

03/07/2019 | 11:23 | מאת: עדנה רהב

מעוניינת להודות תודה

03/07/2019 | 11:38 | מאת: עדנה

לד"ר חנה גילת תודה .

שלום רב, אמי כחודש לאחר ניתוח להוצאת אבנים מבלוטות הרוק (כולל הוצאת בלוטת רוק אחת) אמנם חיצונית נראה תקין בפנים מרגישה נפיחות ורגישות גבוהה מאוד. הרופא טוען שהכל בסדר.. אבל אמי חוששת.. האם זה סביר שיש עדיין נפיחות וגודש פנימי ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ענת שלום. לאחר הוצאת אבנים מבלוטת רוק, לעיתים הבלוטה אינה מתאוששת היטב, ונותרת מעובה ונפוחה. במרבית המקרים בעיה זאת משתפרת עם הזמן. השארו במעקב מומחה לניתוחי בלוטות רוק .

24/06/2019 | 08:07 | מאת: קרן

שלום, אני סובלת כבר מעל חצי שנה מיובש בפה, כתוצאה מדלקת בשן 37 שהייתה שבעקבות כך לקחתי אנטיביוטיקה למשך שנה. רופא שיניים ביצע 2 תעלות במקום 3 תעלות ולכן סבלתי מהדלקת. בלוטות הרוק נפגעו ויחד עם זאת יש לי כאבים בצוואר. עשיתי צילום CT בצוואר ואין לי כלום. כמו כן, בדיקות דם תקינות, וביקור אצל רופא פה ולסת. האם יכול להיות קשר בין כאב הצוואר (שבעבר לא היה לי מעולם) לבין פגיעה בבלוטות הרוק? האם יש פתרון ליובש בפה? תודה, קרן.

לקריאה נוספת והעמקה

קרן שלום פגיעה באחת מבלוטות הרוק לא תגרום ליובש פה. קיימות מאות בלוטות רוק בחלל הפה והלוע. כמו כן, איני רואה כיצד טיפול בשן 37 עלול לפגוע בבלוטת רוק גדולה. לגבי הכאבים בצוואר- כמעט כל כאב או תהליך דלקתי באיזור הפנים עלול לגרום באופן משני לכאבי צוואר, בעיקר בשל מתח שרירי. נסי חימום מקומי. אם קיים יובש פה- מומלץ להבדק ע"י מומחה לרפואת הפה במרפאות בית חולים.

18/06/2019 | 11:44 | מאת: ניקו

כבר חמישה ימים בכל פעם שאני שותה מים או בולע רוק אני מרגיש כאב קל מתחת לאוזן שמאל/קצה הלסת בצד שמאל. לא מרגיש נפיחות כלשהי האם זה משהוא שמצריך בדיקה אצל רופא או ניתן לחכות עם זה עד שיעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

כאב קל בפנים או בצוואר, שלא נמשך יותר ממספר ימים, לרוב אינו דורש בירור רפואי.

שלום רב, לפני כשלושה חודשים חשתי בגוש בזווית לסת שמאל. תוצאת אולטרסאונד: בפרוטיס משמאל תהליך סולידי היפואקואי 1 ס"מ עם גבול מיקרולובולרי, טיבו אינו ברור. תוצאת הדיקור: groups of ductal cells, blood. No evidence of tumor in this material. הגוש לא כואב, אך בהטיית הראש שמאלה או בהרכנה קדימה, ניתן לחוש מעט בקיומו. שאלתי היא האם ניתן להסתפק במעקב של US אחת לשנה לבחינת שינוי בגודל? הרופא הפנה אותי ל-CT, עם חומר ניגוד יוד, כדי לאמוד את מיקומו, אולי בכל זאת מדובר בקשרית לימפה, ולפי התוצאה ייקבע סוג הניתוח לכריתה. ואני תוהה האם כדאי לקחת הסיכון, המועט אמנם הקיים בקרינה של בדיקת CT וסיכון קיים בכל ניתוח, בשל החשש להתמרה עתידית לממאירות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

חלי שלום! גוש בבלוטת הרוק מחייב תמיד בירור מלא. הבירור כולל הדמיות כגון CT וMRI. מידת הקרינה מבדיקת CT בודדת אינה רלוונטית כלל לשאלת ההתמרה הסרטנית. אנא התקדמי עם הבירור כפי שיועץ לך. בהצלחה!

הופיע לי היום (4/6/19) מן כתם לבן בחלל הפה, אני בת 16 ואני משתדלת לשמור על הפה שלי נקי. התזונה שלי לא בדיוק הכי תקינה, אבל התחלתי לאכול ירקות בזמן האחרון. קראתי מאמרים וראיתי שזה עלול להיות גידול.. ממאיר.. אני לא יודעת מה לעשות תיאור של הכתם: לא כואב, נראה כחלק מחלל הפה (איפה איזור הלחיים, בצדדי הפה) רק בצבע לבן וכנראה עשוי משכבה דקה. מה זה יכול להיות ואיך אני אמורה לטפל בזה?

לקריאה נוספת והעמקה

אורפז שלום! הפורום עוסק במחלות של בלוטות הרוק. אנא הפני השאלה לפורום פה ולסת/רפואת שיניים.

היי , לגבי תשובתך . מה זאת אומרת נפיחות שלא תרד? 4 ימים ללא הקאה והנפיחות המירבית ירדה אך לא עד הסוף. א. האם תרד? ב. במידה ולא תרד ניתן לטיפול? ג. יש הטבה במצב אך הנפיחות עדיין קיימת למרות שירדה קצת. לדעתך תרד או תתנפח שוב? ( כאשר אני לא מקיאה בשום מצב) תודה רבה,אשמח לתשובותייך.

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום! קשה להתייחס לשאלותיך ללא בדיקה רפואית. הנזק לבלוטות הרוק בעקבות הקאות חוזרות, וגם שנים לאחר הפסקת ההקאות, הוא אינדיבידואלי ולא ניתן לחיזוי מראש. בחלק מהמקרים, ניתן לטפל באמצעות אנדוסקופיה של הבלוטות. עליך לגשת ולהבדק ע"י מומחה למחלות בלוטות הרוק, ובראש ובראשונה, לטפל בהפרעת האכילה.

23/05/2019 | 16:59 | מאת: עדי

שלום, כבר מזה חודשיים וקצת שהבלוטה ליד האוזן ומתחתיה נפוחות נורא ( בשני הצדדים) חשוב לציין שיש לי הפרעות אכילה ואני אוכלת ומקיאה. אני יודעת בוודאות שזה הגורם . אך ברצוני להוסיף שכשאני מפסיקה להקיא זה מתנפח וכשאני מקיאה זה יורד. מה קורה שם? האם זו חסימה? הייתי אצל רופא שבדק לא אמר שיש חסימה אך רשם אזור בצקתי. זאת אומרת שכן מצטברים נוזלים אבל עם בוא ההקפאה הם יורדים. האם יש לך תשובה אופיינית לשאלתי? אני אובדת עצות.כמובן שהשאלה העיקרית האם זה יכול לרדת לבד ( בלי ניתוח) במידה ואפסיק לגמרי עם בנקאות. אשמח שתעזרי לי! תודה רבה(:

לקריאה נוספת והעמקה

עדי שלום! הקאות מרובות גורמות לגירוי חומצי חזק בחלל הפה. אחת הבעיות עלולה להיות נפיחות זמנית או קבועה של בלוטות הרוק. כעבור זמן , הבלוטות מתנפחות בצורה בלתי הפיכה, והנפיחות אינה חולפת- מה שעלול לגרום לעיוות אסתטי ניכר. ההמלצה החמה ביותר שאני יכולה לתת לך- היא לגשת לעזרה ולטיפול מתאים להפרעת האכילה שלך. רפואה שלמה!

26/05/2019 | 13:30 | מאת: עדי

היי, הפסקתי להקיא 4 ימים. הנפיחות המירבית ירדה אך נשארה נפיחות. האם היא תרד ? ואם לא , מה ניתן לעשות??

21/05/2019 | 00:27 | מאת: יעל

שלום, אחרי שקראתי קצת באינטרנט. אולי זה הפורום המתאים. אז ככה, כשהעברתי אצבע על תנוך האוזן בחלק שמתחבר ללחי הרגשתי כאב עז ממש צריבה כמו כאב עצבי, ממש אי אפשר לגעת אפילו נגיעה קלה. כעת הכאב קצת יותר חלש אבל מרגישים גולה ( לא רואים). והחלה נפיחות בלחי ממש קטנה ליד החיבור של האוזן. האם זה בלוטת רוק? האם ללכת לרופא משפחה או אאג ואולי פה ולסת? יש לציין שזה באוזן שמאל ובעבר הייתי אצל רופא פה ולסת שאבחן הפרעה במפרק הלסת בצד זה. היו לי כאבי מפרק. האם יתכן שבגלל זה הנפיחות? יש לציין לא כואב לי במפרק הלסת והלעיסה תקינה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יעל שלום! יתכן ומדובר בציסטה תת עורית מזוהמת, או בבלוטת לימפה זעירה. אם הכאב אינו חולף מספר ימים- גשי לבדיקת רופא אף אוזן וגרון. בהצלחה!

21/05/2019 | 00:23 | מאת: יעקב

היי לפני כמה חוד' הופיעה לי בלוטה גדולה מתחת ללסת בצד ימין היא ממש צמודה לקצה הימני .לא כואבת ואפשר להוזיזה . הלכתי לרופא והוא נתן לי אנטיביוטיקה שבוע ימים והיא לא ירדה היא עדיין נפוחה מה יכולה להיות הסיבה ? יש לציין כי היה לי דלקה לפני כשנה בשן באותו צד אבל לפי מה שהבנתי אם עדיין היה דלקת הבלוטה היתה אמורה לכאוב?? אבל היא לא כואבת. אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

יעקב שלום! באיזור הצוואר העליון קיימים מבנים אנטומיים שונים. בלוטות רוק, בלוטות לימפה ועוד...קשה לדעת, ללא בדיקה, במה מדובר. אם אכן ישנו גוש בצוואר-אנא פנה בהקדם לבדיקת אף אוזן גרון חוזרת. בהצלחה!