פורום התפתחות הילד - תמיכה

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - התפתחות הילד
בפורום ינתנו תשובות בנושא התפתחות הילד- תהליכים הקשורים לתהליכי התפתחות של תינוקות וילדים מגילאי לידה עד 10 שנים, התפתחות הכוללת מוטוריקה גסה ועדינה, שפה, יכולת קוגנטיבית, התפתחות רגשית וחברתית. .
7 הודעות
0 תשובות מומחה

מנהל פורום התפתחות הילד - תמיכה

הפורום נסגר
24/09/2015 | 23:18 | מאת: ספיר

הבת שלי בת 1.8 התחילה לפני כ5 חודשים לסובב את המוצץ על גבי השיער ולהכניס לפה במהלך הירדמות או כניסה לשינה עמוקה היא תולשת ממש את השיער שלה ! מה דרך הטיפול? מה עושים? לציין שהילדה מאוד מאוד מפותחת הלכה בגיל 10 חודשים גמולה מטיטןל לגמרי, מדברת ושרה.

ילדתי בת 4 שנים בכל רגע נתון שהיא לבד היא מורידה את הידיים לבין הרגליים ומתחילה לעבוד, וכן להתחכך בכסאות בצורה יוצאת דופן , ככה יכולה גם שעה שלימה. זה כבר יותר משנה שהיא ככה וזה ממש לא נעים כי לפעמים אנשים רואים וכו' וגם לה אני מקווה שהיא לא מתמכרת או משהו כזה . מה צריך לעשות, להגיד לה להפסיק או לתת לה לעשות מה שהיא רוצה ולא להגיד מילה ? זה ניראה לכם ייפסק עם הגיל או שאין סיכוי?

23/08/2015 | 11:42 | מאת: שוש

שלום לכולם, יש לי תאומים בן ובת בני שנה וחודש. בהתחלה הנקתי את שניהם. עם הבן ההנקה זרמה בקלות ועם הבת היה קשה הרבה יותר, לכן עברתי לתת לה חלב שאוב מבקבוק (בלי לינוק), כאשר הבן ינק בבית ובמעון אכל גם הוא חלב שאוב מבקבוק. בערך מהשלב שהתחילו לצאת לו שיניים, הוא החל לסרב בתקיפות למוצץ ולבקבוק - כלומר מוכן רק לינוק. גם במעון לא הסכים לשתות מבקבוק וחיכה לסוף היום שאגיע ואניק אותו. הוא לא יונק בשעות קבועות או דווקא כשהוא רעב, אלא כאמצעי הרגעה כשהוא עייף או לא רגוע וכדומה.. נוצר מצב שהוא שאני היחידה שיכולה להרגיע אותו, כאשר אני לא נמצאת בבית הוא בוכה ומחפש אותי וכמעט אי אפשר להרגיע אותו. (הבת הרבה פחות "צמודה" אלי, היא נרגעת בעזרת מוצץ, והרבה יותר "עצמאית בשטח" וחברותית). כיצד אוכל לעזור לבני להיות פחות תלוי בי? המצב הופך להיות ממש בלתי אפשרי ומתסכל.. הם מתחילים מעון חדש בשבוע הבא ואני מודאגת מאוד כיצד יסתגל... האם גמילה מהנקה תביא לשיפור בתלות? האם נכון להתחיל תהליך כזה עכשיו, כאשר הוא עומד בפני כניסה לגן חדש? אשמח לעצה..

11/08/2015 | 11:51 | מאת: יפית

שלום רב, ביתי בת 4 חודשים, תחילה לא אהבה שכיבה על הבטן אך מאז שהחלה להתהפך ולמדה להניח את ראשה שוכבת יןתר. שאלתי- בשכיבה היא בתנוחת אוירון ולא נשענת על האמות, דבר שכמובן מקשה עליה האם יש צורך לסדר לה את הידיים שיהיו לצידי הגוף או לתת לה לעשות כרצונה?

21/07/2015 | 10:24 | מאת: תינוק

שלום. הבן בשני שלי בן חודש השבוע ונראה כיאלו העניים שלו לא מפוקסות. אינו מסתכל עליי באוכל או סתם כאשר מדברת אליו. כיאלו מרחף כזה. האם יש סיבה לדאגה?הדבר נראה לי מוזר..

02/07/2015 | 20:27 | מאת: שרון

היי, הבן שלי בן שנה וחודש עדיין לא מתיישב לבד ולא עומד וזוחל על שש. כשמושיבים אותו מתיישב יציב וטוב, לא זוחל גחון קדימה אך כן אחורה ומסתובב על ציר גם בגחון וגם בישיבה. אובחן בהיפוטוניה וגמישות יתר אצל נוירולוג התפתחותי. מטופל בפיזותרפיה בהתפתחות הילד אך אני עדיין מודאגת מאוד. הבנתי שלזחילה על שש אין כל כך קשר לגמישות ולטונוס הנמוך, האם זה נכון? האם יש מקום להתייעצות נוספת?

05/07/2015 | 17:10 | מאת: אליס

לזחילה על 6 לדעתי אין שום קשר לגמישות שלו, כל ילד וההתפתחות שלו, העיקר שהוא זוחל , גם הישיבה והעמידה יגיעו בקרוב, עצם זה שהוא מטופל בפזיותרפיה רק תגרום לכל לקרות יותר מהר, בהצלחה!

גולשים יקרים, צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום נהתפתחות הילד - תמיכה. גלישה פורייה, צוות האתר