פורום כירורגיה גינקולוגית

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - כירורגיה גינקולוגית - ניתוחי רצפת האגן
מטרת פורום כירורגיה גינקולוגית היא לענות על שאלות המתעוררות בכל הקשור לניתוחים בתחום רפואת נשים. חלק משמעותי מהפעילות הרפואית בגינקולוגיה עוסק בכירורגיה גינקולוגית. הפעילות הניתוחית מגוונת ובנויה על בסיס שלוש גישות ניתוחיות: הגישה הבטנית הפתוחה, הגישה הווגינלית (לדנית) והגישה הלפרוסקופית. בשיטת אלה ניתן לבצע ניתוחים אשר מטרתם טיפול בבעיות הקשורות באברי הרבייה הנקביים הפנימיים (רחם, חצוצרות, שחלות) ואיברי המין החיצוניים כולל הנרתיק. הכירורגיה הגינקולוגית מגוונת וכוללת טיפול בבעיות הקשורות בגידולים שפירים וממאירים, הריונות חוץ רחמיים, זיהומים אגניים, בעיות הקשורות בצניחת אברי האגן ובעיות בהטלת שתן ועוד. מטרת הפורום היא לענות על שאלות המתעוררות בכל הקשור לניתוחים גינקולוגיים ובפרט בנשים המעוניינות לברר פרטים נוספים אודות ניתוחים אותם אמורות לעבור או בנשים לאחר ניתוחים. מענה יינתן בשאלות הקשורות באופי הניתוח, בטכניקה הניתוחית, בסיבות לביצוע הניתוח, בגישות הניתוחיות, הסיבוכים וההחלמה. למעבר לפורום לחצו כאן.
149 הודעות
138 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיה גינקולוגית

29/09/2014 | 21:51 | מאת: חן

עקמת קלה של הגב עם טילט של האגן מפריע לנתינת אלחוש אפידורלי בלידה ?

לפני 5 ימים עברתי כרית רחם נרתיקית. היום יש לי הפרשה מרובה כחולה אפורה. האם התפרים נמסו מוקדם מידיי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. קשה לי להאמין שמדובר בתפרים שהתמוססו. אם עדיין יש הפרשה - אני מציע לגשת להבדק. בהחלט יכולה להיות הפרשה אולם לעתים הדבר מעיד על זיהום.

20/06/2014 | 15:14 | מאת: חוה

בת 32 אבקש לדעת האם מקום ניתוחי שנתפר בחוטים נמסים,אפשר לנקות במי חמצן אחרי שמורידים את התחבושת כדיי לשים אחת חדשה, עד שאפשר יהיה לרחוץ במים וסבון, האם מי חמצן בטוחים לשימוש באיזור תפר עם חוט וכזה, ומנקים ביעילות? או שאסור כי עלולים להמיס את החוט?

לפי מיטב ידיעתי מספיק מים וסבון. אנחנו כבר לא משתמשים במי חמצן. לא בעת הניתוח ולא אחריו.

בעבר היינו משתמשים במי חמצן. היום מעדיפים מים וסבון. כל סבון הוא טוב.

17/06/2014 | 21:17 | מאת: אורלי הורוביץ

ברצוני לנצל במה זו ולהמליץ על ד"ר ישי לוין כמנתח. ביתי בת ה- 17.5 עברה ניתוח להסרת ציסטה דרמואידית ע"י ד"ר לוין שהפגין מעל הכל מקצועיות, רגישות, סבלנות ואדיבות. אנו ההורים המודאגים נענינו לכל שאלה ששאלנו והרגשנו שביתנו בידיים מצוינות. ד"ר לוין ממשיך ללוות אותנו ביוזמתו גם לאחר הניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

תודה רבה אורלי. המילים הטובות יותר חשובות לדעתי מכל דבר אחר. זאת הסיבה בגללה אני כל כך אוהב את מה שאני עושה וזה מה שנותן לי כח להמשיך במרץ בפעילותי. תודה רבה.

15/06/2014 | 13:16 | מאת: אנה

יש לי ציסטה בגודל 3X5 ס"מ שגדלה פנימה משפת הפות השמאלית. הומלץ לי להסירה בניתוח באשפוז יום. אני חוששת ואני יודעת על קיומו של תהליך אחר שהוא מעין ניקוז תוך הציסטה על ידי חיבור מעין קטטר למשך זמן מה. האם טיפול כזה מקובל בארץ? אשמח לקבל תשובה ממש בהקדם האפשרי.

לקריאה נוספת והעמקה

היאני מניח שאת מתארת ממצא הנקרא ציטה בבלוטת ברטולין. בעבר היינו מנקזים ציסטות כאלו ומטפלים בהן על ידי טכניקה אשר נקראה פיסטוליזציה אולם הסתבר עם השנים שטכניקה זו פחות טובה מהטכניקה הישנה והוותיקה הנקראית מרסופיאליזציה אותה אנו מבצעים כיום. הניתוח קצר וההחלמה מצויינת ומהירה. כאשר הטכניקה נכונה גם לרוב אין חזרות של המצב.

05/06/2014 | 10:38 | מאת: אבי

שלום חברתי הלכה לבדיקות ובבדיקת הדם שלה נתגלו שפירות, שלחו אותה לצילום כבד, ולא נמצאו ממצאים. הרופאה שלה שלחה אותה לרופא בכיר לקבוע אם היא צריכה לעבור ניתוח להסיר ציסטות בשחלה, פה עולה לי השאלה האם חובה לעבור ניתוח? מה הקשר לצילום הכבד? אני מעט מבולבל אשמח לעזרה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הי. לא הבנתי מהתיאור על מה מדובר בדיון. באלו ציסטות מדובר , מה אפיין, כיצד התגלו וכדומה

24/05/2014 | 09:51 | מאת: טל

שלום, אני עשיתי ביום שלישי הארון את החיסון השלישי נגד וירוס הפפילומה. בפעמיים הראשונות היד כאבה לי למשך יום/ יומיים. עברו ארבעה ימים ועדיין כואבת לי היד ויש מין נפיחות שרק עכשיו שמתי לב אליה. האם זה הגיוני או שאני צריכה לבדוק זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

היץ בכל תופעה חריגה מעבר למה שרשום על עלון התרופה כדאי להבדק

22/05/2014 | 22:57 | מאת: אושרית

שלום, למה צריך להוציא פוליפ רחמי אם ב 95% מהמקרים זה שפירי? מה קורה אם החלטתי שלא, האם זה פוגע ברחם? אגב, למרות שהגילוי שלו היה עקב דימום חד פעמי במשך חודש. אין לי דימום כלל במשך כבר 4 חודשים והמחזור סדיר. ושאלה נוספת האם פוליפ מתנהג כך כי הבנתי שזה אמור לגרום כל הזמן לדימום בין וסתי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה טובה. יש שחושבים שלא מוכרחים להוציא אבל מרבית הגינקולוגים עדיין חושבים כי יש להסיר פוליפים ובעיקר בשל האחוז הקטן בהם מתגלה מחלה ממארת. כאשר יש סימטפומים הרי שאין על מה לדבר ממילא

21/05/2014 | 11:21 | מאת: הילה

אני מחפשת רופא מומלץ באיזור המרכז למחלות הערייה והלדן

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי איני ממליץ על רופאים בפורום

18/05/2014 | 02:23 | מאת: שלום

שלום. יש לי כאב במגע ישיר בדגדגן בלבד. מומחים רבים הסתכלו על המקום באמצעות מקרוסקופים וכדומה ולא נמצא שום ממצא ולא הצליחו לזהות את מקור הכאב. הכאב נמשך 10 חודשים, וחשוב לציין כי המקום לא נראה אדום לא לבן ולא נפוח. החשש היחידי שלי הוא שמאחר ויש לי ליכן פלנוס בפה מזה שנתיים, אני חוששת שאולי מדובר בזה. 1.אם היה מדובר בליכן פלנוס, האם כעבור 10 חודשים הייתי צריכה לראות סימנים על העור באיבר המין שאופיניים למחלה? (במשך 10 חודשים אין שום סימן חיצוני מלבד כאב במגע ישיר בדגדגן). 2. מאחר ואין סימן חיצוני האם יש דרך לדעת בבדיקה במרפאה האם מדובר בליכן פלנוס (יש בעיה לעשות ביופסיה מאחר ומדובר בדגדגן עצמו)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הילה. איני יודע האם יש קשר בין הדברים אולם ליכן פלנוס ניתן לזהות על פי המראה בוודאות ובמידה שלא אז על פי ביופסיה. אין ספק שיש בעיה במקום זה לא רק בגלל שהוא עשיר בעצבוב ולכן הפעולה תביא לכאב אלא גם משום שהמקום בעל אספקת דפ עשירה ויתכן דימום.

26/04/2014 | 17:39 | מאת: שירן

שלום האם ניתן להבחין בפוליפ בצוואר הרחם בבדיקה שגרתית אצל רופא נשים כשהוא עושה רק א.סאונד וגינאלי? (כלומר לא משתמש במכשיר הזה שמרחיב את צוואר הרחם - ספקולום או משהו כזה)

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב האבחנה נעשית על ידי בדיקה עם ספקולום - המכשיר שאת מתארת.

25/04/2014 | 23:15 | מאת: אנונימי

שלום רב אני בהריון ראשון שבוע 26 ולאחר קיום יחסים הופיעה הפרשה ורודה, ניגשתי למיון ושם אבחנו אקטרופיון. לאחר 4 ימים בבדיקת מעקב אצל רופאת נשים היא אינה ראתה אקטרופיון אך ראתה פוליפ והסירה אותו וערכה בדיקת פאפ האם פוליפ זה ממצא שכיח בהריון? הרופאה ציינה שהפוליפ היה מדמם במגע ולכן הסירה ושלחה לביופסיה אני בלחץ היסטרי, מה הסיכוי שזה תהליך טרום ממאיר או ממאיר? תודה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

אני חושב שהרופאה שלך נהגה כראוי. פוליפ בהחלט יכול לדמם . אם אכן מדובר בפוליפ הרי שהסיכוי שמדובר בבעיה ממארת קלוש .

24/04/2014 | 16:54 | מאת: סאפ

שלום,רציתי לדעת האם אפשר לפתוח את קרום הבתולין בלי קיום יחסי מין?כדי למנוע את הכאב במהלכם... איזו דרכים קיימות היום?ואיך הטיפול מתבצע? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט שאפשר. לרוב הפעולה מבוצעת תחת הרדמה כללית קצרה. הפעולה קלה ואין בה לרוב סיבוכים.

10/04/2014 | 18:17 | מאת: לאה

אני עומדת לעבור ניתוח גניקולוגי להוצאת רחם, שחות, עקב גידול שהתגלה בשחלה. הוזמנתי לטרום ניתוח ב-17 במאי, ז"א בעוד שבוע. שאלתי היא, כמה זמן אחרי פגישת הטרום ניתוח מבוצע בדרך כלל הניתוח עצמו? או לחילופין, כמה זמן לפני מועד הניתוח מזמינים את המנותח לטרום ניתוח? בתודה על תשובתכם, לאה

10/04/2014 | 18:30 | מאת: מדובר בניתוח להוצאת רחם + שחלות

עקב הימצאות גידול בשחלה...!

03/04/2014 | 12:55 | מאת: אלונה

שלום רב, במהלך טיפולי פוריות אובחנה אצלי מחיצה 60% מהחלל. לאחר בהסטרוסקופיה אבחנתת+ תלת מימד הומלץ להסירה נכנסתי להריון בהזרעה שנייה, ללא שהסרתי את המחיצה. ילדתי במועד שבוע 39 לאחר שמירת הריון+קרינון. האם עדיין מומלץ להסיר את המחיצה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. היום מקובל להסיר מחיצה ברחם לקראת הריון. אני מבין ושמח על כך שהריונך הקודם הצליח אבל עם זאת המום הרחמי היחידי שיש הסכמה כי יש לטפל בו לפני הריון הוא מחיצה.

30/03/2014 | 12:58 | מאת: טינה

עברתי לפני שנתיים כריתת רחם לפרוסקופית, ללא כריתה של השחלות וצוואר הרחם. מדי חודש יש לי דימום קל למשך יום בזמן המחזור החודשי, האם הגיוני שיהיה דימום על אף שאין רחם?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. בהחלט תתכן הכתמה קלה בעת המחזור או בעצם בזמן שהמחזור צריך להופיע לאחר כריתת רחם ללא צוואר. הדבר נובע מכך שבצוואר הרחם יש רירית המגיבה להורמוני השחלה בדומה לרירית הרחם. זו הסיבה כי הדימום קל ולא כבד - אין הרבה רירית בצוואר.

24/03/2014 | 12:45 | מאת: יעל

שלום רב, שמי יעל, נשאית BRCA, אחרי סרטן שד. סיימתי את הקמת המשפחה ואני מעוניינת להוציא את השחלות. הבנתי שיש להוציא גם את החצצורות, האם כך? אם כן, האם הוצאת החצצרות בנוסף זהו תהליך ידוע ומוכר?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יש להסיר גם את החצוצרות. הדבר מוכר וידוע לכירורגים הגינקולוגים

17/03/2014 | 21:49 | מאת: אלונה

שלום רב, אני בת44 , התגלתה לי ציסטה בגודל של 7 ס"ם על השחלה. האם צריך ניתוח? על איזה מנתח טוב ( גם פרטי) אפשר להמליץ לי? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. כל ציטסה יכולה להיות ציסטה שפירה אשר קשורה במחזור ובפעילות השחלתית או ציסטה שיש להסירה. יש להבדק על ידי רופא ואולי אף לחזור על הבדיקה לאחר המחזור כדי להחליט באם להוציאה בניתוח או לא. איני ממליץ על רופאים בפורום

28/02/2014 | 16:57 | מאת: עדי

שלום אני רוצה בבקשה לשאול מזה שבוע אני לוקחת אנטיביוטיקה השפתיים הפנימיות מעט אדומות ויש מעין בליטות נפוחות מסביב לכל הכניסה לנרתיק. האם זה יכול להיות כתוצאה מפטריה ? בליטות מחייב קונדילומות? תודה ושבת שלום עדי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. בהחלט יתכן כי מדובר בפטרת אשר נגרמת לאחר שימוש באנטיביוטיקה אשר משמידה גם חיידקים טובים של הנרתיק אשר שומרים על חומציותו.

שלום. לפני כשבועיים עברתי ניתוח כריתת רחם בגישת לאפראסקופית והוצאת הרחם דרך הנרתיק (רחם שרירני גדול). שוחררתי לאחר שלושה ימים עם עצירות שהלכה והשתחררה אך עם זאת נוצרה תופעה של לחץ נוראי על השלפוחית והרקטום למרות שהיתה יציאה פעם ביום (לא בטוח שמלאה כי פחדתי ללחוץ). חזרתי לאשפוז לעוד כמה ימים שבמהלכו עשו לי צלום רנטגן של הבטן ואולטראסאונד. נראה שהכל בסדר. קצת נוזל באגן ולולאות מעי דק מורחבות ופעילות אך הכל נראה לרופאים תקין. שחררו אותי עם אנטיביוטיקה כי היתתה צמיחה דלה בתרבית. אני כמה ימים לאחר השחרור ועדיין עם לחץ על הרקטום והשלפוחית כל שעות היממה בעיקרבהליכה כולל מידי פעם עויתות בטן כואבות כמו צירי לידה. אני חוששת שמשהו לא תקין. האם זו תופעה ידועה אחרי ניתוח כזה? אגב, הניתוח היה ארוך וקצת מסובך בשל גדלו של הרחם אבל הצליחו לאחר שעשו עוד חור בבטן. בכל מקרה את הרחם הוציאו דרך הנרתיק ושלחו אותו לבדיקה היסטולוגית. רחם של כ 12-14 שבועות עם שרירן של כשמונה ס"מ. אנא עזרתכם אני רוצה לחזור לחיים רגילים ולעבודה ואני לא חשה בכל שפור תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום סיגי, נורא קשה לי לענות על השאלה שלך היות שכל ניתוח הוא שונה וכך המנתח מכיר הכי טוב את המטופלת. ככלל הייתי אומר שתלונות מהסוג שאת מתארת אמורות להשתפר ולא להחמיר עם הזמן לאחר הניתוח. אני הייתי ממליץ להבדק שוב.

13/02/2014 | 09:28 | מאת: מלי

אורוגניקולוג המליץ לי לעבור ניתוח בגלל צניחת אגן בדרגה בינונית. יש לי אסתמה ואלרגיות ואני משתעלת, מתעטשת ומקנחת את האף הרבה. הבנתי שהפעולות האלה משפיעות לא טוב על ריצפת האגן. אם אעבור את הניתוח, האם הצניחה תחזור בעקבות השיעולים ובההתעטשויות? שאלנה עשיתי פיזיותרפיה של ריצפת האגן בקופת חולים והיא לא עזרה. האם יש דברים אחרים שכן יכולים לעזור (ראיתי המלצות על שיטת פאולה ועל אוטסיאופטיה )?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. יש בהחט מצבים כמו אסטמה ושיעול אשר יכולים להחמיר תלונות ותופעות של צניחת אברי האגן. בכל מקרה אני מבין כי הצניחה בדרגה כזו שהפתרון המומלץ הוא ניתוחי. אחרי התיקון הניתוחי (אבל גם לפני) עלייך לעשות מאמץ לשלוט בצורה הטובה ביותר במחלקה הריאתי על מנת שתיקון יחזיק ולא יחזור.

10/02/2014 | 10:45 | מאת: יפית

אני סובלת מזה חודשיים מסחרורות וחולשה שהולכים ובאים. עשיתי בדיקות מקיפות שכללו בדיקות דם, אולטראסאונד. בבדיקות הדם התוצאות החריגות היו: שקיעת דם גבוהה, ופריטין נמוך מאוד - 8 . אני אחרי 3 ניתוחים קיסריים ורופא הנשים הגדיר לאחר אולטראסאונג כי הרחם "שרירנית". אני עם התקן ודימומים רבים בזמן המחזור. האם יכול להיות שהחולשה היא כתוצאה מרמת הפריטין ואיך ניתן לטפל. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. בהחלט יכול להיות שזה מסביר את הברזל הנמוך. את צריכה להבדק על ידי רופא נשים. בהמשך אפשר יהיה לקבוע האם באמת זו הסיבה והאם יש צורך בטיפול נוסף כמו כריתת השרירנים או טיפולים אחרים.

28/01/2014 | 10:17 | מאת: שירית

בת 39 יש לי שלושה מיומות בדופן אינטראמוראליות אחת 7.5*5 שניה 5*5 שלישית 4*4. הרופא המליץ על ניתוח פתיחת בטן. אופציה נוספת זריקת lucrin 11.25 mg. להפסקת המחזור בניסיון לכווץ את המיומות כדי לאפשר ניתוח בלפרוסקופיה? מה דרך הטיפול המומלצת בעינך?והאם הלורסין לא יכול לגרום לגדילה מואצת לאחר הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

על פי השאלה שלך אני מבין שיש לך רופא טוב. מדובר בעיקר בהעדפות של רופאים. אני למשל גם הייתי הולך על כיווץ המיומה ולפרוסקופיה.

25/01/2014 | 16:59 | מאת: אורחת

בא.ס בטני התגלה פוליפ אנדומטיראלי. 14X13X26 מ"מ. איך אפשר לדעת בוודאות שזה פוליפ? -רואים בא.ס שהוא צומח על גבעול לחלל הבטן. רציתי לשאול( סליחה על ריבוי השאלות) 1. רירית הרחם עובי17 מ"מ האם זה כתוצאה מהפוליפ? 2.האם חייבים לנתח? ואיך מנתחים אם אני בתולה? שמעתי שיש מכשיר ביפולרי ומונופולרי ושיש שמשתמשים בסליין ויש שמשתמשים בחומר אחר על כל היתרונות והחסרונות איזה עדיף? 3.האם יתכן וזה יצמח שוב( נטייה) או אם לא מורידים טוב זה יצמח שוב? 4. הניתוח לא יכול לגרום להידבקויות וצלקות של הרחם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. פוליפ אנדומטריאלי אינו צומח לחלל הבטן כי אם לחלל הרחם. האם יתכן שיש בלבול? רירית מעובה בהחלט יכולה להיות תוצאה של הפוליפ. במהרבית בתי החולים ומרבית המנתחים מעדיפים היום שימוש באנרגיה ביפולארית שהיא בטוחה יותר ומאפשרת ביוע פעולות נרחבות יותר. אין בעיה לרוב בנשים בתלולות לבצע הפעולה .

23/01/2014 | 13:16 | מאת: נועה

שלום! השפה הימנית בפות גדולה לי באופן משמעותי מהשמאלית, מפריע מאוד ברמה הפיזית ווגורם לכאב רב ביחסי מין, במכנסיים לא צמודים ממש וגורם לסטייה של השתן לצד שמאל. אם אני מעוניינת בניתוח, מה הסיכונים שכלולים בזה? מה יכול להיות אחר כך מבחינת ההרגשה הפיזית באזור? תודה רבה נועה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. מדובר בניתוח לתיקון בעיה שאינה מסכנת את חייך אלא טורדת אותך. עקרונית ניתוחים אלו לא מסוכנים אולם יש סיבוכים כמו בכל ניתוח כמו זיהום ודימום. הביעה העיקרית היא שיש לדעת כי התיקון הוא קוסמטי ולעתים התוצאה לא ידועה מראש. זאת הסיבה שכדאי להערך ולכך ומצוא מנתח מנוסה.

19/01/2014 | 22:52 | מאת: רונית

שלום ד"ר ישי, הייתי אצלך בביקור לפני כמעט חודש. חייבת לציין שיצאתי אופטימית לאחר הביקור בזכותך. אבחנת שיש לי שחלות פוליצסטיות וכטיפול ניתן לי לקחת כדורים של דיאנה 35. ביקשת שאעשה בדיקת דם לבדיקת פרוגסטרון לאחר קבלת המחזור ביום החמישי. אני כרגע לא נוטלת את הגלולות כי סיימתי 21 יום וקיבלתי לאחר ארבעה ימים מחזור. ביום החמישי למחזור אף לפני כבר אצטרך לקחת את הגלולות שוב האם עדיין לעשות בדיקות דם גם לאחר נטילתן? תודה רבה!!

שלום רונית. מצטער שנבצר ממני לענות בזמן. לא , אין צורך בבדיקה כבר.

19/01/2014 | 21:09 | מאת: איריס

שלום רב, אני בת 46, סיימתי עם הקמת משפחה. 9 שנים לאחר גילוי סרטן השד (למפקטומי, כימותרפיה והקרנות) המחזור הופסק במהלך הכימותרפיה וחזר לאחר מספר שנים בצורה לא סדירה ועם דימומים מסיביים. ייעוץ גנטי שלילי. בדיקות דם - ברזל נמוך מאוד, אנמית (בגלל הדימומים במחזור). ביופסיה של הרחם - תקינה. הוחלט, לבסוף, על ניתוח כריתת רחם ושחלות. השאלה - כשאני משתעלת או מתעטשת יש לי בריחת שתן קלה. האם יש קשר לרחם והאם ניתן ו/או רצוי לשלב בניתוח כריתת רחם גם ניתוח להרמת שלפוחית השתן. ושאלה נוספת - האם אפשר לשלב גם ניתוח מתיחת בטן. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט כדאי לשלב בין שני הניתוחים. עליך לעבור תחילה בדיקה הנקראית אורודינמיקה על מנת לראות אם יש צורך בתוספת של תפר מונע לבריחת שתן אשר שמו TVT ניתן גם לשלב ניתוח מתיחת בטן . עליך להוועץ בפלסטיקאי

14/01/2014 | 10:05 | מאת: מירי

האם כל אישה שיש לה מיומה 10 ס"מ צריכה להוציא אותה בסופו של דבר. ולא משנה מה גילה?ז"א במידה ויש לאישה מיומה בגודל הנ"ל היא צריכה להוציא אותה או שיש מקרים בהם ניתן לחיות עם המיומה ורק לערוך מעקב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לא. ככלל ההחלטה על ניתוח תלויה בגורמים רבים ובהם גיל האישה. מיקום המיומה, הסימפטומים להם גורמת והאם קיימת שאיפה להרות. בשקלול כל הללו ניתן להגיע להחלטה האם יש צורך בניתוח או לא.

07/01/2014 | 15:02 | מאת: רות

השפה באיבר המין התנפחה בצורה מבהילה והיא כמו שקית שמכילה נוזל דליל אין כאבים או אודם אבל מפריע ולוחץ מה זה אומר? לאחר בדיקה של שני רופאים את אין דעה אחידה .

שלום. קשה לי להשיב על השאלה בלי לבדוק. לרוב מדובר בתהליך דלקתי כל שהו ולפעמים אף יש צורך בניקוז.

31/12/2013 | 04:11 | מאת: מרים

אמא שלי בת 65 ויש לה לפי אבחנת רופאה גניקולוגית Uterine prolapse עם פצעים בצוואר הרחם. האם זה מחייב ניתוח דחוף? היא מתקשה בהטלת שתן ולפעמים היא מאבדת את השליטה על הסוגרים ויש לה גם הרניה של המעי גס בוגינה מהו הניתוח שהיא צריכה לעבור? האם זה מבוצע בהרדמה כללית? האם זה ניתוח שמחייב את פתיחת הבטן או שאפשר לעבור אותו דרך הנרתיק בלבד? יש לציין שהיא מאוד מפחדת מזה ולא רוצה בכלל ללכת לבדיקה בבית חולים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. כן, לפי מיטב הבנתי היא זקוקה לניתוח לתיקון הצניחה . לפני ביצוע ניתוח כזה יש לטפל תחילה בפצעי הלחץ על מנת שהתוצאות הניתוחיות יהיו תקינות והניתוח לא יכשל. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או איזורית על פי גורמי הסיכון והתחלואה ברקע אבל גם על פי רצונה של אמא.

26/12/2013 | 01:03 | מאת: ק

שלום רב, לפני כארבעה-חמישה ימים עברתי לפרוסקופיה אבחנתית עקב כאבי בטן תחתונה כרוניים מזה כחצי שנה. בבדיקה מצאו שהכל תקין למעט מעט נוזל חופשי שלקחו לבדיקה- מה זה אומר והאם זה יכול להיות הסיבה לכאבים? בנוסף, היום הכאבים החלו להחמיר עם דימום מאוד קל, האם זה שגרתי או שעליי לדאוג? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. איני חושב כי יש קשר בין הדימום ללפרוסקופיה שעברת היות שעל פי הבנתי לא נגעו או פגעו בשחלות. אני מבין שהלפרוסוקפיה היתה תקינה ולא נמצאה סיבה לכאבים. במקרים כאלה לרוב יש להרחיב את הבירור ולחפש סיבות אחרות לכאבי למשל סיבות כירורגיות או שקשורות בגסטרו

24/12/2013 | 22:10 | מאת: איילה

אבקש את עזרתך כי התשובה לא ברורה לי תשובה ציטולוגית Satisfactory for evaluation: Specimen Adequacy Transformation zone component present (endocervical/metaplastic cells). Interpetation/Result Negative for intraepithelial lesion or malignancy. Recommendation Routine follow up.

התשובה תקינה

05/12/2013 | 16:52 | מאת: א'

שלום רב, אני בת 29. בריאה בדר"כ. בהריון שבוע 9. מזה מספר שנים ידוע על ציסטה דרמואידית בשחלה ימין, שחזרה (בעקשנות..) לאחר 2 ניתוחי לפרוסקופיה לפני 6 ו-10 שנים, שניהם הראו ממצא שפיר. עד לפני מספר חודשים נראתה יציבה ולא גדלה (בין 25-30 מ"מ). בשנה האחרונה גדלה ולאחרונה נמדדה בגודל של כ-7 ס"מ. רופא הנשים שלי ממליץ על ניתוח בזמן ההריון (בשבוע 11-12). רופא קודם שהתייעצתי עמו (לפני כניסתי להריון) המליץ על המשך מעקב. אני מעט מבולבלת ומתקשה להחליט האם לעבור את הניתוח או להמשיך במעקב. וכן מודאגת באשר לסיכונים שבכל אחת מהאופציות. אודה להתייחסותך...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. קרוב לוודאי כי מדובר בממצא שפיר כפי שהיה בעבר. עם זאת הממצא די גדול וההריון יוצר שתי בעיות. ראשית הרחם גדל וזה יכול לגרום לציסטה לזוז או להתסובב מה שיביא לכאבים ולצורך בניתוח דחוף. הדבר בשני הוא שככל שההריון גדל ההתערבות הניתוחית הופכת קשה יותר . אני לרוב ממליץ על ניתוח לפרוסקופיה בסוף הטרימסטר הראשון ז"א בין שבועות 12-14. התוצאות טובות מאד.

24/11/2013 | 14:51 | מאת: אושר

היי דוקטור, אני בת 21 לא נשואה ולא ילדים. לאחרונה התחילו לי כאבים בשד שמאל שמתלווים עם תחושות של שריפה,כובד, ולעתים גם מוגלה בפטמה בזמן מחזור ,לפני,אחרי ובזמן ביוץ ,גם לאחרונה התחיל להופיע לי תחושה של לחץ דם נמוך עם סחרחורות,כאבי ראש ועייפות יתר..אשמח אם תוכל לתת כיוון למה יש לי ?אני נורא מודאגת! תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. הפרשה מהשד תמיד דורשת בירור. יתכנו מצבים בהם הדבר נורמאלי אבל יש תחילה לשלול בעיות רפואיות נוספות. לפי ך אני ממליץ להבדק על ידי רופא - תחילה רופא המשפחה והוא יפנה אותך במידת הצורך הלאה. תרגישי טוב

21/11/2013 | 11:58 | מאת: עדנה

שלום,לא מצאתי פורום כירורגית-שד...אני בת 72 ומשתמשת כ-20 שנים בהורמונים בגלל תופעות לווי רבות. כ-15 שנים מדבקות אוורל קונטי נמצאת במעקב ממוגרפיה.בבדיקה US נמצא בשד שמאל בחלק מרכזי ציסטה 13מ'מ ומספר ציסטות קטנות יותר מפוזרות בשד. שאלתי כל כמה זמן יש לעשות בדיקת שד ידנית אצל כירוכג שד? ובדיקת ממוגרפיה. כל שנתיים? אבהיר כי בשיחות עם רופא הנשים שלי לאחר שקראתי תוצאות מחקרים לגבי שמוש ארוך בהורמונים הוא אמר לי "אם זה טוב לך-תמשיכי ללא קשר לגיל ולשנים הרבות שאת לוקחת...אציין שכמה פעמים ניסיתי להפסיק וחזרו גלי חום רבים. תודה על תשובתך, עדנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. אני מסכים עם הרופא שלך. אם זה טוב ואין גורמי סיכון את יכולה להמשיך. יש לבצע בדיקת שד אצל כירורג פעם בשנה לפחות.

21/11/2013 | 11:49 | מאת: עדנה

לקריאה נוספת והעמקה

?

18/11/2013 | 00:03 | מאת: נורית

בבדיקת MRI התגלה גידול שפיר גדול מסוג דרמואיד באגן הימני בין שלפוחית השתן והרחם.עד עתה לא חשתי בו והוא לא גרם להפרעה משמעותית כלשהיא. מה לדעתך צריך להיות הטיפול הנכון והמיידי בממצא הנ"ל. בתודה מראש נורית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב מקובל להסיר גידולים אלו אולם הדבר תלוי בגודלו. במידה שאינו גורם לסימנים והוא קטן סביב 3 ס"מ, אפשר לעקוב בלבד. במידה שגדל או גורם לכאבים מובן שיש להסירו בניתוח.

04/11/2013 | 20:32 | מאת: רינת

אני בת 38מגיל 18מוגדרת כפולצסטית מקבלת מחזור אחד ל באופן טבעי מטופלת בפרוברה אבל לאחרונה ב3חודשים מקבלת מחזור באופן טבעי כל חודש אבל בתאריכים לא מסודרים השאלה החודש קיבלתי ב17.10המחזור עדין ממשיך לא בכמויות כבר 3שבועות האם זה אופיני לפולצסטיות והאם יש מקום לדאגה ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן, בהחלט יתכן דימום לא סדיר ואף דימום מתמשך. עליך להבדק על מנת לראות שאין סיבה אחרת לדימום החריג. טיפול מאד מקובל במידה שאין התוויות נגד הוא גלולות. הדבר יסדר את המחזור, יסדר את הבעיה ההורמונאלית בבסיס התסמונת וכדומה. עליך להוועץ ברופא לפני תחילת שימוש

02/11/2013 | 10:38 | מאת: גלי

שלום, בת 51 + 3 מחזור סדיר רגיל (ואין עדיין סימנים לתחילת גיל מעבר בבדיקות הדם) בעלת רחם שרירני - 19 שבועות(בשנה האחרונה הרחם גדל בכ- 3 שבועות).מלבד העניין האסתטי יש את כל התופעות של P.M.S +תופעות הריון מותאם שבוע-דחיפות במתן שתן גם בלילה , כאבי גב תחתון וכד' הומלץ ניתוח לכריתת רחם ושחלות. שאלות: 1. האם קיבלתי המלצה נכונה וטובה למצבי? 2. כמה זמן אורך ניתוח שכזה? 3. מהן התופעות מהן אני עלולה לסבול לאחר הניתוח? בברכה ותודה גלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. כן, קיבלת המלצה טובה בהחלט על פי מה שאני מתרשם. יש תחילה לעבור בדיקה הנקראית אורודינמיקה על מנת לראות האם יש צורך בטיפול נוסף במהלך הניתוח על מנת למנוע בריחת שתן לא רצויה אחריו. משך הניתוח כשעה שעה וחצי. במידה שהניתוח עובר בשלום הרי שלא צריכות להיות תופעות מיוחדות פרט להחלמה השגרתית מניתוח. הניתוח אינו אמור להשפיע על חייך, לא על יחסי מין וכדומה. בהחלט יתכן שיפור ב PMS.

31/10/2013 | 17:34 | מאת: אליזה

צעירה, בת21,התגלתה על השחלה ציסטה גדולה(16 ס"מ), לא סובלת מכאבים או לחץ באזור. מאושפזת זמן רב בביה"ח מחום ממושך ודלקת פרקים שרק הופיע וסיבת החום עדיין לא נמצאה. האם יכול להיות קשר בין התפתחות הציסטה לשאר המתרחש? למישהו ישהמלצות לרופא גיניקולוג כירורגי טוב בצפון? תודה מראש לעונים!!!

שלום, איני יודע האם יש קשר בין הציסטה לבין שאר התלונות אבל ברור כי זהו ממצא גדול מאד אשר לא יכול להיות נורמאלי ויש לטפל בו מהר ככל שניתן.

23/10/2013 | 14:32 | מאת: בתיה

שלום, ילדתי לפני יותר מ-4 חודשים לידה ראשונה רגילה, במהלך הלידה המיילדת לא עשתה חתך אבל נוצרו קרעים ותפרו אותי, אחד התפרים בכניסה לנרתיק. ניסינו כבר כמה פעמים לקיים יחסים אבל הכאבים עזים ואין בכלל יכולת לבצע חדירה מרוב הכאבים. כשהלכתי להיבדק הרופאה אמרה שיש שם "צלקת מכוערת" בכניסה לנרתיק שכנראה זו הסיבה לכאבים. היא המליצה להשתמש בג'ל גינומונל פעמיים ביום על מנת לרכך את האיזור אך גם זה אינו עזר. אתמול הבחנתי בדימום היוצא מאזור הצלקת והיום הופניתי למיון נשים. הרופא שבדק אותי אמר שיש לי ריקמת גרעון קטנה, הסיר אותה ומרח לי חומר צורב (שהמשיך לצרוב גם שעות אחרי שהשתחררתי). כששאלתי אותו לגבי הכאבים בקיום יחסים הוא אמר שהדרך היחידה לפתרון הבעיה הוא פתיחת התפרים ותפירה מחדש וכי זה לא נכלל בביטוח כי זה נחשב קוסמטי. האם הניתוח שנובע מכאבים עדיין נחשב "קוסמטי"? האם יש פתרון אחר? תודה מראש

שלום. לרוב יש פתרון. צריך לבדוק אותך כדי להחליט אם יש לנתח או לטיפל שמרנית. הבעיה מסתדרת לרוב.

02/10/2013 | 12:21 | מאת: דבורה

יש לי גוש שמופיע כשבוע עד שבועיים לפני מחזור בשד ימני ונעלם אחרי המחזור.אני בת 49 וזה מתרחש מזה חודשיים.מה עושים?האם זה נורמלי ותופעת לוואי מוכרת לפני מחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. במידה שמדובר בגוש אשר חולף ומופיע בכל פעם בקשר למזור סביר שמדובר בהשפעה של הורמנוני השחלה על רקמת השד ושהבעיה שפירה. בכל מקרה אני ממליץ להבדק על ידי כירורג שד.

27/09/2013 | 13:41 | מאת: שירה

שלום, אצל חברה שלי גילו גוש גדול ברחם, וזאת רק אחרי שקיבלה שלשולים וכאבים ובנוסף קשה לה מאד לתת שתן.בביה"ח עשו לה CTוביופסיה ושחררו אותה הביתה עד שתהיה תוצאה של הביופסיה בעוד שבועיים. במשפחה שלה יש סרטן וגם לה יש את הגן הארור. מדוע לא מנתחים אותה מיד? היא מרגישה נורא, הבטן נפוחה אימים ולא רק מגזים. שלא לדבר על הפחד ממה שיש לה. בתודה מאד מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. איני יודע אולם ככלל לפני ניתוח יש לתכנן אותו היטב ויש לדעת מה הפתולוגיה משום שהניתוח יכול להשנות על פי התשובה. למשל אם מדובר בממצא שפיר הרי שמספיק לעתים כריתה של הגוש ואם הממצא ממאיר הרי שיש לבצע כריתה רחבה יותר. אין להחפז לניתוח, המתנה של מספר ימים לא תשנה כלל את המצב אולם ניתוח גרוע יכול להיות הרסני.

27/09/2013 | 13:33 | מאת: שירה

24/09/2013 | 00:09 | מאת: dana

שלום, האם דרך בדיקת סי.טי בטן ואגן או בדיקת mri אפשר לגלות האם גידול של מיומה הוא שפיר או ממאיר? איזו בדיקה יותר מדויקת? תודה

24/09/2013 | 00:08 | מאת: dana

שלום, האם דרך בדיקת с.t בטן ואגן או בדיקת mri אפשר לגלות האם גידול של מיומה הוא שפיר או ממאיר? איזו בדיקה יותר מדויקת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תשובה חד משמעית אפשר לקבלת רק לאחר ניתוח וכריתת הממצא

23/09/2013 | 12:45 | מאת: dana

שלום, אני בת 37 ועדיין לא ילדתי אף פעם. בבדיקה גילו אצלי ציסטה בקוטר 65 מ"מ ומיומה בפונדוס סובסרוזי 42 מ"מ וגם חיידק E-COLI בתרבית השתן. 1)מה זה אומר "פונדוס סובסרוזי" האם הכוונה "על הגבעול" והאם הגדלים האלה של מיומה וציסטה הם נחשבים ל"גדולים" ? 2) אני עדיין לא הייתי בהריון אף פעם. האם מיומה במקום כזה יכולה לסכן אותי אם אכנס להריון בעתיד או שהיא יכולה להשפיע על איברים סמוכים ועל איזה?. 3)האם אפשר לחיות עם מיומה וציסטה בגדלים האלה בלי לעבור ניתוח להסרת מיומה? 4) האם דיקור סיני יכול להפחית את גודל המיומה ? 5)שלחו אותי לבצע סי.טי של בטן ואגן.האם הקרינה של סי.טי יכולה לפגוע איכשהו כשארצה בעתיד לללדת ומה הסכנות והשלכות מהקרינה למישהי שלא ילדה עדיין וסכנות בכלל בקרינה של סי.טי 6)שמעתי שקרינה של סי.טי יכולה לפתח גידולים סרטניים. האם זה נכון? 3)האם בדיקת mri של בטן בודקת את אותם דברים כמו בדיקת סי.טי. סליחה על ריבוי שאלות. זה מאוד חשוב לי במצבי. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. המשמעות היא שהמיומה ממוקמת קרוב לצידו החיצוני של הרחם באיזור העליון שלו. זאת מיומה בינונית אולם הציסטה בהחלט גדולה . מיומה בגודל כזה אינה אינדיקציה לניתוח לפני הריון אבל יש לקחת בחשבון שעלולה לגדול במהלך ההריון כי מושפעת מהאסטרוגן שרמתו עולה בהריון. לגבי הציסה - יש לברר מה קורה אתה במהלך הזמן. אם יציבה , האם גדלה וכו. אין בעיה של קרינה לאגן לפני הריון, לא ידוע לי על דיקור כי איני מבין בזאת. בכל מקרה, על מנת לתת תשובה מלאה ומושכלת יש לבדוק אותך.

22/09/2013 | 19:11 | מאת: קרני

שלום דוקטור, יש לי כבר שנה שלמה כאבים במפשעה ובפתח הנרתיק. נבדקתי על ידי מספר רופאים מתחומים שונים עברתי אינספור בדיקות, שללתי מחלות מין,דלקת אגן, MRI אגן ועמוד שדרה מותני, מיפוי עצמות, אולטרסאונד (לשלילת בקע רגיל או של ספןרטאים), מיפוי עצמות - נמצאה קליטת יתר דו"צ ברומוס פוביס עולה. שאלותיי: 1. יכול להיות שיש לי דלקת כלשהי שלא בדקו? 2. במידה ויש לי דלקת האם היא עלולה פגוע בשחלות ביצור ביציות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. לרוב אין קשר בין מה שאת מתארת לתפקוד שחלתי. לפי הממצאים יתכן שיש דלקת בעצם אבל הסיבה אינה ברורה לי. אני מבין שלא היתה טראומה או פציעה או ניתוח או לידה לאחרונה . לרוב דלקת של העצם היא תוצאה של ארוע שניתן לזהות. האם נבדקת על ידי אורטופד?

22/09/2013 | 11:48 | מאת: ליאת

לאחרונה גדלה לי בלוטה גדולה נפוחה ואדומה וכשבדקתי מהי ראיתי שיש שיערה מתחתיה הוצאתי את השערה בעזרת פינצטה והתנקז משם הרבה מאוד מוגלה .. השאלה שלי האם צריך לבדוק את זה ? או שזה משהו שחולף ?

שלום. לרוב מדובר במורסה בשורש השערה . במידה שהמוגלה התנקזה והגוש חולף הרי שהמצב טוב ולרוב אין צורך בטיפול נוסף. במידה של התגברות האודם והנפיחות או חלילה חום יש לפנות לרופא ולרוב יש צורך בניקוז כירורגי

11/08/2013 | 15:16 | מאת: לאה

אתמול בלילה בערך שעה או שעתיים אחרי שנרדמתי התעוררתי עם כאב בטן מטורף! זה הרגיש כמו לחץ ענק על הבטן התחתונה לכל הרוחב שלה . חשבתי שאני כנראה צריכה לשירותים לעשות פיפי אבל התחלתי לשירותים ולא הצלחתי להתיישר עם הגוף והייתי צריכה ללכת מכופפת , הגעתי לשירותים וניסתי לעשות פיפי אבל ככל שניסית לשחרר הבטן ייתר כאבה לי עד שהפסקתי ופשוט ישבתי על הרצפה עם הרגלים צמודות לבטן החזקתי אותם צמוד כי לא הצלחתי להזיז אותם או ליישר את הרגליים , זה הרגיל כאילו יש לי משהו תפוס בבטן שלא מאפשר לי להתיישר לאחר כמה דק של ישיבה הצלחתי להתרומם והלכתי מכופפת גב לכיון במיטה , הכאב היה נורא ! בחיים לא חשתי בכאב כזה . הגעתי למיטה וחשבתי שמשהו לא בסדר ! הכאבים היו בילתי נסבלים . איכשהו בצלחתי להירדם בתנוחת מכופלת כשאני סבולת מכאבים . אני לא במחזור וזה לא המזכיר בשום אן כאבי מחזור , מה זה יכול להיות ? חשוב לציון שלאחרונה איחבנו אצלי פוליפ קטן בכיס המרה , אבל לא נירא לי שזה קשור כלכך . כשהתעוררתי בבוקר היום עדיין היה לי ככה אומנם הוא היה הרבה יותר מתון מאתמול בלילה אף עדיין היה כאב . עכשיו בצהריים אני כבר לא חשב בעגה בכלל אני מרגישה בסדר גמור . ממה הכאב הזה יכל לנבוע ? באם זה קשור למערכת הנשית ?

לקריאה נוספת והעמקה

הי. לא נראה לי על פי התיאור כי הכאב קשור בכיס מרה, אלא יתכן כי מקורו גינקולוגי או במערכת העיכול. ערקונית בכאב מסוג זה אם אינו חולף עדיף לגשת למיון כי יתכן כי מדובר בשיזור שחלה והדבר דורש ניתוח. במידה שהכאב חלף יתכן כי היה היפוך (שיזור) שחלה אשר חזר למקומו או שהכאב נובע למשל מגזים במערכת העיכול.