פורום פתרונות ראייה - משקפיים ועדשות מגע

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע
הפורום יעסוק בדרכים השונות לתיקון ליקויי ראייה כגון: קוצר ראייה, רוחק ראייה, אסטיגמציה (צילינדר), ראייה לקרוב ועוד. חשיבותו ומטרתו של הפורום להקנות כלים ומידע בסיסי בבחירת עדשות למשקפיים ובהתאמת עדשות מגע. בפורום יינתנו תשובות והמלצות לבחירת והתאמת עדשות מולטי פוקאליות למשקפיים המיועדות לראייה משולבת לקרוב ולרחוק בהתאם לעיסוקו המקצועי והווייתו של כל אחד ואחת. כמו כן, יינתנו תשובות והמלצות בנושא בחירת עדשות חד-מוקדיות בהתאמה לליקויי הראייה השונים. בנוסף, אוכל לענות על שאלות בנושאי התאמת עדשות מגע על מגוון סוגיהן כולל עדשות מגע לתיקון מקרים שאינם שגרתיים ומצריכים התאמה ייחודית כגון: אסטיגמציה גבוהה, קרטוקונוס, קרניות לא סדירות והשתלת קרנית.
84 הודעות
76 תשובות מומחה

מנהלי פורום פתרונות ראייה - משקפיים ועדשות מגע

הפורום נסגר
19/06/2012 | 22:15 | מאת: עידן

שלום. אני מחפש משקפי שמש בעלות עדשה שמתבהרת במקום מוצל ומתכהה במקומות מוארים. רציתי לדעת אם קיימות משקפי שמש כאלה? מהו טווח המחירים? ומה להגיד בחנות המשקפיים כדי שיבינו למה אני מתכוון?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט קיימות עדשות כאלו גם בזכוכית(זולות יותר)וגם בפלאסטיק.עליך לבקש עדשות מתכהות מתחלפות או פוטוכרומטיות.

11/06/2012 | 22:52 | מאת: אמיר

שלום לך אני גבר בן 30 לאחרונה סובל מחולשת ראיה בעין שמאל וצניחת עפעף שמאלי מתקשה לקרוא ולכתוב ולהתמקד בדברים הדבר מאוד מפריע לי וגורם לי לכאבי ראש ועצבנות יתר וקושי להתנהל הרכבתי משקפיים אך הם רק הפריעו לי האופטיקאי אמר לי ייתכן שיש לי בעיה בהתכנסות הראיה לכן הייתי אצל אורתופטיקאית ואמרה שצריך לעשות תרגילי קונוורגנציה .השאלה מה גרם פתאום לסטיה בראיה ובחולשה האם כל זה גורם לכאבים שיש לי כל יום והאם התגילים יעזרו לי .אגב גם משקפי שמש מפריעים לי שאני לובש אותם ואם אני יושב מול מחשב ומתרכז הכל משתבש לי.אני גם הייתי אצל מומחה נוירואופתלמולוגית שעשתה לי כל הבדיקות גם צילום סי טי ואם אר אי ראש והמליצה להתחיל בתרגילים ולא ללבוש משקפיים בינתיים. אשמח אם תעזור לי תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

עפ"י תאור הדברים,משקפיים לא מועילים לך ואפילו מפריעים לך.התופעות המלוות מראות על חולשה שיתכן ומקורה בבעיה כלל גופנית.למרות בדיקות הסי טי והאם אר אי שעברת,צריך לבדוק את הגורם לחולשה.הייתי מציע לקחת חוות דעת נוספת מנוירולוג כללי ולאו דוקא מנוירואופתלמולוג.

10/06/2012 | 02:37 | מאת: לירן

האם יש חיסרונות בסוג העדשות שיש בפרסומת, אלו שאפשר לישון איתם עד 30 ימים ברציפות. http://nightday.co.il/?utm_source=Google&utm_medium=cpc&utm_term=%D7%A2%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA&utm_campaign=Air_Optix&gclid=CIast46pwrACFTMetAod9mBlWg קישור. זה נשמע ממש מבטיח, האם יש לך נסיון עם המוצר הנ"ל?

אין לי נסיון עם העדשה הנ"ל.מדובר על עדשה חדשה.בכל מקרה יש להיצמד להוראות היצרן. ככלל העין זקוקה לחמצן וכאשר אנו ישנים,מעבר החמצן מופחת בגלל עצימת העיניים,לכן חשוב לודא שעבירות החמצן של העדשה אכן מספקת.

עדשות מעולות נוחות לאורך זמן גם במהלך שהות ערות ארוכה הסתגלות מאוד קלה עכשו הבעיה שהחברה שינתה את המכריבי עדשה השנה ולסוג החדש עדיין אין הרבה חוות דעת אבל אם המוצר החדש כמו הישן אז החוויה היא להיות עם ולהרגיש בלי ...

05/06/2012 | 21:52 | מאת: ליאור סוזין

האם מדובר על עדשות מגע? לא נראה לי סביר להרכיב עדשות מגע למניעת סינוור.בכל מקרה לא מכיר את השיטה הנ"ל.

האם מדובר על עדשות מגע? לא נראה לי סביר להרכיב עדשות מגע למניעת סינוור.בכל מקרה לא מכיר את השיטה הנ"ל.

05/06/2012 | 14:38 | מאת: חנה כהן

שמעתי שיש אפשות להרכיב עדשות כהות על העיניים למניעת סינוור לילד וכדי לחסוך הרכבת משקפיים כהות שגורמות לילד להרגיש חריג בין חבריו, אשמח לשמוע פרטים

05/06/2012 | 21:42 | מאת: ליאור סוזין

האם מדובר על עדשות מגע? לא נראה לי סביר להרכיב עדשות מגע למניעת סינוור.בכל מקרה לא מכיר את השיטה הנ"ל.

17/05/2012 | 09:10 | מאת: גלי

שלום, אני משתשמשת בעדשות מגע המון שנים. לעיתים לאחר הרכבת העדשות מתחיל לי כאב עיניים (כל פעם בעין אחרת) שמתפשט בהדרגה לכאב ראש חזק שדלא עובר גם לאחר נטילת משכך כאבים. לאחר מקרים אלו אני נוטה לא להשתמש בעדשות מספר ימים עד שארגיש טוב יותר. אני משתשמת בעדשות גונסון דו שבועיות הידרוג'ל. רשום כי הbc הינו 8.4. האם יכול להיות שהקמירות של עדשות המגע לא מתאימה, דבר היוצר לחץ על העיניים? כיצד עליי לטפל העניין? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להאמין שקמירות העדשה גורמת לכאבי ראש המתמשכים מספר ימים.יתכן והמספר אינו מתאים וזה גורם לכאבי ראש.פשוט יותר לגשת לאופטומטריסט ולהיבדק.

13/05/2012 | 18:29 | מאת: אליא

שלום, אני סובל מבעית יובש עיינים, צריבה, אודם עיניים כאב ראש ... הסיבה לכך ככל הנראה בגלל שאני מול המחשב רוב הזמן(יותר מ 10 שעות ביום), ולפעמים זה גורם לי לדלקות בעיינים (לפי מה שרופאי העיניים אמרו לי) . אחרי שהייתי אצל כמה רופאי עיניים ונתנו לי כל מיני טיפות תחליף דמע וכאלה... זה עוזר לי לזמן קצר מאוד כשאני משתמש בטיפות אך לא תמיד . אחרי בדיקה באינטרנט, מצאתי שיש בשוק משקפי GUNNAR, לפי טענת היצרן זה מונע את כל התופעות האלה . רציתי לשמוע חוות דעת, האם זה באמת נכון, והאם שווה לנסות את זה ...? הבעיה כבר רודפת אותי תקופה ארוכה מאוד...

עליך לפנות ליצרן על מנת לקבל פרטים

13/05/2012 | 23:55 | מאת: אליא

כבר בדקתי . הם אומרים , אבל אני שואל מבחינה מקצועית האם זה נכון, ואם מישהו ניסה את זה ובאמת עזר . תודה

15/05/2012 | 09:31 | מאת: אייל

שלום אליא , אני ראיתי את המשקפיים האלו , לדעתי גימיק שיווקי בלבד. בברכה, אייל ברקו אופטומטריסט קליני- B.SC

07/05/2012 | 00:44 | מאת: ביתרי

אני שם עדשות וזה אולי פעם חמישת שאניי שם ואני קורה מטושטש מקרוב ????

אין לי מספיק פרטים על מנת לתת לך תשובה מפורטת.בעקרון ישנם מצבים אשר בהם חדות הראייה מתוקנת לרחוק,אך מנגד נגרם טשטוש בטווח הקרוב.אופייני לקצרי רואי מעל גיל 40

06/05/2012 | 11:04 | מאת: שרון

אני בן 25 ולפני מס' שנים איבחנו אצלי צילינדר במס' גבוה (4.5 - 5.5) בשתי העיניים כשהמספר ה"רגיל" לקוצר ראייה הוא זניח. מאז ביקרתי אצל לפחות 3 אופטומטריסטים, התייעצתי עם רופא עיניים וביצעתי גם מיפוי במכון מורשה. הבעיה תמיד היתה ונשארת - בכל פעם שאני מרכיב את המשקפיים שניתנו לי, אני רואה הכל בצורה "רחבה" יותר או "פחוסה" יותר. כלומר - הכל נראה כמו תמונה של טלוויזיית פלסמה שמותחת את התמונה לצדדים.כולם נראים נמוכים ו"שמנים" יותר. בקיצור - הכל פחוס. הגעתי עם הבעיה הנ"ל לאופטומטריסטים, לרופא עיניים וגם למכון מיפוי (שם גם שללו הימצאות של קרטוקונוס) ואף אחד לא ידע להגיד לי מדוע זה קורה ואיך ניתן לתקן את זה. מדובר במשקפיים הראשונות בחיי. בהתחלה נתנו לי משקפיים עם הצינילדר הנדרש ואז אופטומטריסט אחר קבע כי המספר גבוה מדי למשקפיים ראשונות ולכן מיתן את המספר (פחות מחצי מהמס' הנדרש). כשמספר הצילינדר יורד במשקפיים, כך גם העיוות קטן אבל עדיין קיים ומורגש בהחלט. כולם כאחד אמרו לי ש"צריך להתרגל" אבל מהתגובות שקיבלתי מכל אחד מהם, ניתן להניח שזו הפעם הראשונה שהם נתקלו בעיוות מסוג זה. יש לציין כי המשקפיים אכן מחדדות את הראייה ומהבחינה הזו הכל בסדר אבל אני לא רואה את עצמי מסתובב כל היום עם עיוות שכזה בראייה כי זה בלתי נסבל. אני אובד עצות ולא יודע למי עוד אפשר לפנות עם הבעיה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עיוות כמו זה שאתה מתאר אופייני לתיקון של צילינדר,הוא מוכר ואופייני לאנשים שמרכיבים מישקפיים עם תיקון צילינדר לראשונה,ולא הסתגלו לכך באופן הדרגתי במהלך חייהם.הפתרון היחסי יהיה כאמור במיתון התיקון הצילינדרי עם עדשות דקות אספריות.ניתן לשקול עדשות מגע אשר אמורות לבטל לחלוטין את העיוות,אך מנגד מדובר בהתאמה מורכבת אשר סיכויי הצלחתה נמוכים יותר.

02/05/2012 | 07:19 | מאת: עדי

שלום רב, אני מרכיבה עדשות מגע חודשיות. אני משתדלת לא להרכיב כל יום וגם לא יותר מ10 שעות בימים שכן. בזמן האחרון הבחנתי בהרבה מאוד כלי דם בעין. פעם נאמר לי שהכלי דם האלו הם כתוצאה מהרכבת עדשות וחוסר חמצן שמגיע לעין וגם שזה בלתי הפיך ואף מאוד מסוכן. (זה נאמר לי על ידי אופטמיטריסטית) ושאם זה מגיע לאישון זה הרסני. הדבר הזה מונע ממני להרכיב עדשות ואני לא יודעת מה לעשות כי אני סובלת בעת הרכבת משקפיים ומפחדת מניתוח לייזר. מה דעתכם? האם זה נכון? האם במצב כזה אני לא יכולה להרכיב עדשות (בגלל הכלי דם) תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

כלי דם גדושים בעין במקביל להרכבת עדשות מגע,מראים על חוסר חמצן עקב חסימת מעבר החמצן ע"י העדשה.כדאי לעבור לעדשות יומיות סיליקון היידרוג'ל(יש להתיעץ עם האופטומטריסט אשר מבצע את ההתאמה).במידב וקיימת חדירת כלי דם לקרנית,יש להפסיק עם הרכבת העדשות!!יש להיוועץ ברופא עיניים.

30/04/2012 | 07:08 | מאת: חיה

יש לי מספר משקפיים גבוה 7 ומשקפי קריאה 4, ניסטגמוס וצילנדר, אני מעוניינת לעשות עדשות מגע לא לשמוש קבוע, אלא רק לאירועים. האם אני יש אפשרות לעשות עדשות מגע בהסתמך על האמור לעיל ? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון ניתן להתאים עדשות,אלא אם הניסטגמוס והריצוד ברמה שאינה מאפשרת את התיצבות העדשה על רקנית העין

25/04/2012 | 10:45 | מאת: שולי

המספר שלי במשקפיים הוא עין שמאל: 7.00- עין ימין: 7.75- וצילינדר 0.5- מה המספר שאני צריכה בעדשות מגע? עד עכשיו הרכבתי עשות מגע יומיומיות. האם הרכבת עדשות מגע שאינן מתאימות מבחינת מספר יכולות להזיק לעיניים? אם כן, באיזה צורה? האם יכול לגרום לעלייה במספר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
28/04/2012 | 08:24 | מאת: ליאור סוזין

בעקרון מספר עדשות המגע נמוך יותר ,בקוצר ראייה,מאשר במשקפיים.בעין ימין 7.25- בקירוב,ובעין שמאל 6.50- בקירוב.רק בהתאמת עדשות ניתן לקבוע את המרשם המדוייק וכן האם יש צורך בתיקון לצילינדר.

בעקרון מספר עדשות המגע נמוך יותר ,בקוצר ראייה,מאשר במשקפיים.בעין ימין 7.25- בקירוב,ובעין שמאל 6.50- בקירוב.רק בהתאמת עדשות ניתן לקבוע את המרשם המדוייק וכן האם יש צורך בתיקון לצילינדר.מרשם שאינו מתאים יכות לגרום לכאבי ראש,הפרעות בראייה,קושי בקריאה וכן הסתגלות מיותרת למרשם שאינו מתאים.

שלום שמי מיה אבידב, אני במאית שכעת מצלמת סרט תיעודי בנושא עיניים. אני מחפשת אנשים שירצו להתראיין לגבי מקרי עיניים ולספר את הסיפור שלהם. אני מעוניינת בכל אחד עם סיפור טוב, בין אם אתה מטופל או מטפל, קרוב משפחה או חבר. הסיפור יכול להיות על דברים שקרו לכם לעיניים, או דברים שכמעט קרו ושניצלתם מהם. איך ראייה משפיעה עליך,והשינויים שזה גורם בחייך. לפרטים נוספים ניתן לפנות אלי : בטלפון 052-4575-246 במייל eyedocumentary@gmail.com

בהצלחה

22/04/2012 | 09:55 | מאת: אלי

בן 42. מספר שנים מרכיב משקפיים לשיפור ראייה עקב קוצר רואי. לאחרונה מתקשה לקרוא מקרוב מאוד עם המשפיים ונאלץ להסירם כדי לראות עצמים קרובים מאוד של מספר סנטימטרים. ללא משקפיים רואה מצויין עם משקפיים מטוטשטש. רק לאחר שמרחיק את העצמים ל- 15 סמ -רואה מצויין. מה הסיבה לשינוי ? ומה ניתן לעשות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל 40 ומעלה מתחיל תהליך הקרוי זוקן ראייה,אשר גורם לקושי בראייה לקרוב אשר מצריך הרכבת משקפי קריאה עם מספר פלוס.מכיוון שהינך קצר רואי ומרכיב משקפי מינוס,הסרת שמשקפיים מהווה פיתרון לראייה מקרוב.פתרון נוסף הוא התאמת מישקפיים מולטיפוקליים עם תיקון מינוס לרחוק ותוספת פלוס בחלק התחתון של העדשה המיועד לקרוב.

בגיל 40 ומעלה מתחיל תהליך הקרוי זוקן ראייה,אשר גורם לקושי בראייה לקרוב אשר מצריך הרכבת משקפי קריאה עם מספר פלוס.מכיוון שהינך קצר רואי ומרכיב משקפי מינוס,הסרת שמשקפיים מהווה פיתרון לראייה מקרוב.פתרון נוסף הוא התאמת מישקפיים מולטיפוקליים עם תיקון מינוס לרחוק ותוספת פלוס בחלק התחתון של העדשה המיועד לקרוב.

19/04/2012 | 06:54 | מאת: אנה

שלום רב אני סובלת מבעיה של יובש בעיניים ולכן לרוב אני שמה משקפיים ולא עדשות. בכל מקרה קניתי עדשות מגע יומיות של דייליס שאני שמה אותם רק במקרים של יציאות חשובות וזה עושה לי כאבי ראש . האופטמטריסטית שלי חושבת שאולי זה נגרם מהיובש המוגבר שיש כשאני שמה עדשות ולכן רציתי לשאול איזה טיפות עיניים אפשר לשים גם שיש עדשות בעיניים שיעזרו למנוע יובש ויקלו עלי.

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן טיפות המיועדות להרטבה והקלה על יובש בזמן הרכבת עדשות מגע.ניתן לרכוש בחנויות ו/או קליניקות לאופטומטריה ובתי מרקחת.תוכלי להתיעץ עם האופטומטריסט או הרוקח.

ישנן טיפות המיועדות להרטבה והקלה על יובש בזמן הרכבת עדשות מגע.ניתן לרכוש בחנויות ו/או קליניקות לאופטומטריה ובתי מרקחת.תוכלי להתיעץ עם האופטומטריסט או הרוקח.

18/04/2012 | 11:33 | מאת: ניסים

שלום רב, מה יחס המחירים בין עדשות אופיס לבין עדשות ביפוקל, כאשר מדובר באותם נתונים מכל בחינה אחרת? מדובר במשקפי ביפוקל במקום אופיס, למטרת תפקוד מול מסך מחשב,ויכולת קריאת טקסט המונח על השולחן. בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

עדשת ביפוקל כשמה כן היא-דו מוקדית.עדשת אופיס מיוצרת בטכנולוגיה יותר מתקדמת,אמנם היא מיועדת לטווחים קרובים,אך למעשה היא עדשה רב-מוקדית,ולכן היא אמורה להיות יקרה יותר.

17/04/2012 | 09:02 | מאת: קרין

שלום ליאור יש לי מס נמוך יחסית עם צילינדר לא כזה רציני (רבע ,שלוש רבע) לפני כשבוע התחלתי לראות נקודה אפורה בראייה שמאוד מפריעה לי ממש על האישון העין נקייה אני לא רואה כלום במראה אבל הנקודה האפורה קיימת מה זה פתאום באמצע החיים

מומלץ לערוך בדיקה אצל רופא עניים על מנת לודא את מקור וסיבת ה"נקודה".יתכן ומקורה של הנקודה בגוף הזגוגי הממלא את חלל העין ובו צפות לעיתים מעין נקודות המכונות "זבובונים".לרוב אותן נקודות אינן מהוות בעיה,אך מומלץ מאוד לבצע את הבדיקה על מנת לבדוק ו/או לשלול בעיות אחרות.

18/04/2012 | 09:09 | מאת: קרין

אוליי אפשר לנסות קודם סטילה או מי מלח לשטוף את העין לפני שאני קובעת אצל רופא עיניים כי זה יקח לפחות שבוע או יותר להגיע אליו

אין לי פזילה , אבל לא מאמינים לי. לפני שנים רבות היתה לי ת.ד. ושבר בארובת העין ודימום מאסיבי שנספג ועימו נספגה רקמת שומן מאחורי גלגל העין בארובת העין.בגלל זה אין כל הזמן מיזוג בין 2 העיניים ומתי שאין מיזוג קיימת פזילה מדומה.שדות הראיה שלי מלאים . יש לי מיזוג בין שתי העיניים עד נקודה מסויימת ואז יש בצד שמאל פזילה מדומה. לפעמים יש גם בעין ימין פזילה מדומה באיזשהו כיוון.אניממש רוצה ללכת לרופא שיתן לי פיתרון לזה וירשום גם שישימו לי ציפוי עם אנטי רפלוקסוציפוי נגד קרינת יו וי -הכל בשקוף. יש לי תיקון 2- וציפויים ואופטומטריסטית שצורחת עלי שזה בלתי אפשרי ושאני לא רוצה לחזור אליה לעולם ושאצלה במחשב השארתי את כל המידע על המשקפיים שלי.

לקריאה נוספת והעמקה

תמיד אפשר ללכת לאופטומטריסט אחר ולקבל חוות דעת נוספת

15/04/2012 | 11:29 | מאת: ל

אם אופטומטריסטית אחת אומרת לי שאי אפשר וגם הפרטים המדידתיים והרפואיים חסרים לי מה יעזור לי אופטומטריסט אחר, ולאיזו התמחות של רופא עיניים אני צריכה ללכת.

15/04/2012 | 11:36 | מאת: ל

יש אופטומטריסטים שיכולים במיוחד להבין בזה?

05/04/2012 | 23:33 | מאת: Ruthie

היום אובחנה אצל הבן שלי בעיית MIOPIA...הוא בן 19 ולפי רופא העיניים,מדובר בקוצר ראייה ברמה של מינוס 0.75. הרופא המליץ על משקפיים אולם הוא מסרב בתוקף להרכיב משקפיים או עדשות מגע.יש פתרונות אחרים? ניתוח? אודה לכם על תשובתכם,בתודה רותי

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר על קוצר ראייי נמוך יחסית,אך מחייב הרכבת משקפיים בנהיגה.ישנו פתרון של ניתוח לאסיק להורדת קוצר ראייה,אך התתרון המומלץ - משקפיים.

29/03/2012 | 08:48 | מאת: יאיר

שלום. בגיל מאוחר יחסית, 21 , אובחני כנזקק למשקפי ראיה עקב בעיית פזילה סמויה וצילינדרים. היום אני בן 36 ולאחר נסיעות קצרות של שעה הלוך/חזור אני חוזר עם עייפות רצינית ביותר הביתה. האם למצב העיניים שלי יש השלכות על נושא זה ? בתודה, יאיר.

לקריאה נוספת והעמקה

מצב העיניים בהחלט יכול להשליך על עייפות ,כאבי ראש וכו'.תופעות אלו הנקראות אסטנופיות נובעות לעיתים מאי תיקון או לחילופין מתיקון יתר של אסטיגמציה(צילינדר) או פזילות סמויות.

23/03/2012 | 13:29 | מאת: דידי

בהמלצת הרופא הוא חושב שמתאימים לי עדשות קשות או עדשות יומיות ללא חומר משמר ?? כל תמיסה היא בעצם חומר משמר ? למה התכוון הרופא האם קיימות עדשות יומיות קשות??יש לי צילינדר תודדה

לקריאה נוספת והעמקה

לא קיימות עדשות קשות יומיות. רוב התמיסות מכילות חומרים משמרים למניעת התרבות של חיידקים,אולם העין יכולה לפתח תגובה אלרגית לחומרים הללו.ישנן תמיסות המכילות תחליפים טבעיים לחומרים משמרים.

22/03/2012 | 21:24 | מאת: ל

יש לי תיקון ראיה טוב במשקפיים. רציתי לשאול, פרט למספר העדשות, מה עוד יש בעדשות שמותאם לעיניים? אני לא הצלחתי להסביר את עצמי עד הסוף אף פעם.איך עושים בדיקה יסודית של תפקודי עיניים? עשיתי פעם בדיקת עיניים יסודית אצל מישהי שקוראים לה ביאטריס שעובדת עם ילדים אבל הפסקתי אחרי עין אחת נדמה לי. איך מתאימים את המסגרת הנכונה? צביעת עדשות זה לא מתאים לי כי זה מסתיר לי את האור ואז אני פשוט מורידה את המשקפיים, וגם בגלל שזה לא מתקן אלא מסתיר ואז חושבים שאני מחביאה משהו יותר חמור ממה שיש לי. הייתי בכל המקומות האלה.

מחפש לילד המשחק כדורגל משקפיים אופטיות מסיליקון או כל חומר גמיש אחר להגנה על ארובות העיניים בזמן המשחק אודה באם יאמר לי איך נקרא המשקף והיכן אפשר למצאו

משקפי ספורטאים עם הגנה פנורמית ואחיזה הדוקה עם רצועה מתאימה.ניתן למצוא ברוב חנויות האופטיקה.

20/03/2012 | 18:03 | מאת: ל

אני מחפשת עדשות משקפיים ש/יאפשרןו מיקוד עיניים בכל מצבכאשר רקמת השומןבארובת העין ,מאחורי גלגל העין, נספגה מדימום מאסיבי והדבר מדמה פזילה בכיוונים שונים אליהם אמני מסתכלת, למרות ששרירי העיניים תוקנו והם שוים זהים ומקבילים. הדבר מוחרף כי גם רקמת השומן בעפעף נספגה. אני לא מסבירה את עצמי טוב כי מאז התאונה אמא תמיד דיברה בשבילי וזה חיסל את הביטחון העצמי שלי. וגם, העפעף בעין שבה נספגה רקמת השומןגדול מעטא ושמוט מעט יותר בגלל התרחבות התאים שלו אחרי הדימום, והשרירים שלו תקינים, אבל לא תמיד מאמינים לי. אין לי רצף של בדיקות. יש לי משקפיים לתיקון אסטיגמציה קלה, 2-.כמו כן אני מחפשת מסגרת אידאלית בשבילי ולא יודעת איך להחליט מה אידאלי בשבילי כמסגרת. אני צריכה שהמבט יעבור דרך העדשות בכל כיווני המבט ושיחד עם זה המשקפיים יהיו סבירות ויפות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

את צריכה להתיעץ עם אופטומטריסט אשר יתן את תיקון הראייה האופטימלי בהתאם למצב הראייה בכיווני מבט שונים.הדבר יעשה רק בבדיקה יסודית של תפקודי העניים.כמו כן ניתן להתגבר על בעיות אסטטיות בעזרת התאמת מסגרת נכונה וצביעת העדשות באופן מלא או מדורג.

22/03/2012 | 21:27 | מאת: ל

יש פתרון למצב שנראה כמו פזילה סמויה ונובע מספיגת רקמת שומן בארובה מאחורי גלגל עין אחת?

16/03/2012 | 01:15 | מאת: דוד

שלום רב, האם אפשר לישון עם עדשות מגע (כך לפחות רשום באתר של ג'ונסון ג'ונסון..) או לשחות איתם? בנוסף, האם יש סוג מסויים של עדשות מגע שמתאימים לסובלים מיובש עם עדשות מגע?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מומלץ לישון עם עדשות מגע על מנת לא ליצור חוסר של מעבר חמצן לעניים.אם יש מצב של יובש אשר עדיין מאפשר הרכבה של עדשות מגע,רצוי להשתמש בעדשות עם ריכוז נוזלים נמוך בהתאמה לעניים היבשות

17/03/2012 | 20:38 | מאת: דוד

שלום שוב, האם לעיניים יבשות יחסית מומלץ עדשות עם ריכוז נוזלים נמוך? חשבתי שדווקא ככל שאחוז הנוזלים בעדשה הוא גבוה יותר, כך לפציינט תהיה פחות תחושת יובש

16/03/2012 | 01:08 | מאת: דוד

שלום רב, האם בבדיקת התאמה של עדשות מגע אצל אופטומטריסט נהוג לבצע בדיקת יובש אשר בודקים בה את מידת היובש בעיניים כדי להתאים למטופל סוג עדשות מגע או מתאים או שרק רופאי עיניים עושים בדיקה זו? תודה מראש

אכן ,חלק בלתי נפרד מבדיקת האופטומטריסט ,לבדוק את כמות ואיכות הדמעות

07/03/2012 | 22:53 | מאת: ירון

שלום רב אייל, אני מרכיב משקפיים והבעיה העיקרית שלי איתם היא שהם מחליקים/גולשים מהאף ולעתים קרובות אני צריך לדחוף אותם במעלה גשר האף ולהצמיד חזרה לפנים. זה קורה בעיקר כשאני קורא ספר או מתכוף אבל לא רק. דבר זה מאוד מאוד מפריע לי. המוטות של המשקפיים הם בסדר, כלומר הם לא עקומים. ניסיתי לסדר את האפונים, וכמו כן לכופף את קצה המוטות, וגם כן לא עזר. מה הפיתרון לבעיה שכיחה זו? האם אני צריך משקפיים עם מוטות ארוכים ומעוקלים שתופסים את כל האוזן? (או כאלה שניתן לעקל אותם כך שיתפסו את כל האוזן) אשמח לתשובתך ועזרתך. תודה!

ירון שלום.עליך לחזור אל האופטומטריסט\אופטיקאי שהתאים לך את המשקפייפ מלכתחילה לצורך התאמה חוזרת.בעקרון כדאי לבחור מסגרת אשר תהיה בה חלוקת משקל בין המוטות לפרונט המסגרת,כך שלא יווצר כובד משקל רב מידי בחלק הקדמי.כמו כן יש חשיבות לעובי\משקל העדשות אשר "תורמות" לגלישת המשקפיים.ככל שהמרשם גבוה יותר העדשה עבה וכבדה יותר,לכן יש לקחת נתון זה בחשבון בזמן בחירת המסגרת.

28/02/2012 | 12:50 | מאת: א.ר

שלום רב ותודה רבה על התשובה, לא הבנתי מתשובתך אם במצבי עיניים יבשות רצוי עדשות מגע עם אחוז מיים נמוך או גבוה? בנוסף, איזה פולימר מומלץ שהעדשה תהיה מורכבת? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ נכון להתאים עדשות עם אחוז נוזלים נמוך בעניים יבשות על מנת לשמור על שיוויון ריכוז נוזלים נמוך בין הקרנית היבשה לעדשה.כמו כן פולימר העדשה צריך להיות בעל עבירות חמצן גבוה.הערכה מדויקת תעשה ע"י האופטומטריסט בעת הבדיקה.

27/02/2012 | 18:53 | מאת: א.ר

שלום רב, ברצוני לרכוש עדשות מגע חודשיות. על איזה סוג מומלץ משום שאני סובל מדלקת עיניים אלרגית כרונית וקרניות יבשות. בשנה האחרונה השתמשתי ב- DISPO BIO.(לא משהו הסוג הזה.) המספרים שלי הם: -2.75, -3. ללא צילינדר. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש להעריך מחדש האם אתה יכול להמשיך להרכיב עדשות.אולי יש צורך במעבר לעדשות קשות.יתכן ופיתחת אלרגריה לעדשות עצמן.עדשות רכות מכילות מים ולכן זקוקות לעניים לחות על מנת לשמור על ריכוז המים בתוכן.יתכן שהעניים היבשות גורמות לאי נוחות עקב כך.כדאי לנסות עדשות עם ריכוז נוזלים נמוך.

לא תמיד מגיעים לנקודה המדוייקת, תמיד יש בעיה של אי דיוק. כל פעם החלפנו חנויות עם רשיונות, אחד בסדר עד שנסגר, אחרות מביאים אכזבה, איך אוכל למצוא, מישהו אמין ומדוייק. ולא כל פעם מחילפים משקפי ראיה, שכמובן גם עולים הון וגם אכזבה. ועוד בעלי טוען שלא רואה טוב, בזווית, אך רופא עיניים בדק, וטוען שאין לא כלום. היתכן?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להיבדק אצל אופטומטריסט מוסמך בעל רשיון משרד הבריאות.כדאי מאוד לקבל המלצות לגבי אנשים שהתנסו בעבר.ניתן להיכנס לרשימת אופטומטריסטים אשר מתפרסמת באתר איגוד האופטומטריסטים.

31/01/2012 | 10:39 | מאת: ענת

כל פעם שאני מתחילה ללמוד מתחיל לי כאב ראש. בזמן האחרון אני מרגישה שהראייה שלי נהייתה פחות טובה אני רואה מטושטש מרחוק. הייתי רוצה לדעת אם יש קשר בין הדברים (אם אני צריכה לקנות משקפיים.. )

ענת שלום,לפי מה שאת מתארת,ייתכן ואת זקוקה למשקפיים,אבל רצוי לעבור בדיקת אופטומטריסט מדוקדקת על מנת לאבחן זאת.לעיתים כאשר יש מאמץ מתמשך של העניים בקריאה, יש קושי במעבר לראיית מרחק מכיוון שהעניים צריכות "להשתחרר" מהמאמץ לקרוב ולהסתגל לראיית מרחק.ככל שהגיל מתקדם כך גוברת התופעה.בסביבות גיל ארבעים רובנו ניזקקים למשקפי קריאה אשר "משחררים" את העניים מהמאמץ בעת קריאה(מאמץ אקומודטיבי).

26/01/2012 | 10:10 | מאת: ניסים

בן 50 , מרכיב משקפי ראייה למרחק :מינוס 1.75 .קורא היטב מקרוב ללא משקפיים.הבעייה היא במספר פעולות יומיומיות כאשר המשקפיים עלי כמו לדוגמא חיפוש כסף קטן בארנק, לראות מחירים בסופר,לראות תאריך בשעון, לכתוב טופס כלשהו וכו. במקרים אלה אני צריך להרים את המשקפיים למצח או להסירם כדי לראות ברור בלעדיהם . האם מוטיפוקל הוא הפתרון ?

לקריאה נוספת והעמקה

היכולת שלך לקרוא ללא משקפיים היא "בזכות" קוצר הראייה שלך.טווח ראייה קצר עוזר בראייה לטווחים קרובים,אולם כאשר רוצים לבצע מספר פעילויות משולבות לטווחים שונים,קרובים ורחוקים,הפתרון האידיאלי יהיה משקפיים מולטיפוקליים,כאשר תהיה התאמה מדוייקת לרחוק ולקרוב,תיקון לקוצר קראייה + תוספת לקריאה בהתאם לטווח קריאה/עבודה/מחשב בהתאמה לקבוצת הגיל שלך. \

24/01/2012 | 08:32 | מאת: טומי

שלום, יש לי קוצר ראיה של -4.00 וצילינדר מעל 4 בשתי העיניים. אני בן 53 האם מומלץ לעשות משקפי מולטיפוקל? אני יודע שקשה להתרגל אליהם. הצילנדר שלי יכול להוות בעיה? יש סוג מסויים שעדיף יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

טומי שלום.באופן עקרוני קוצר ראייה וצילנדר של 4 דיאופטר ,אינו מהוה בעיה להתאמה של עדשות מולטיפוקל.תתכן תקופת הסתגלות של מספר ימים עד מספר שבועות ספורים.כיום ניתן לייצר עדשות במרשם שלך ללא כל בעיה.ישנה עדיפות לעדשות המיוצרות בשיטת הליטוש האחורי ככל שהמרשם והצילינדר גבוהים יותר.צריך להתאים את העדשות בהתאם לעסוק המקצועי(עבודה משרדית וכו')וההתנהלות הימיומית.

טומי שלום.באופן עקרוני קוצר ראייה וצילנדר של 4 דיאופטר ,אינו מהוה בעיה להתאמה של עדשות מולטיפוקל.תתכן תקופת הסתגלות של מספר ימים עד מספר שבועות ספורים.כיום ניתן לייצר עדשות במרשם שלך ללא כל בעיה.ישנה עדיפות לעדשות המיוצרות בשיטת הליטוש האחורי ככל שהמרשם והצילינדר גבוהים יותר.צריך להתאים את העדשות בהתאם לעסוק המקצועי(עבודה משרדית וכו')וההתנהלות הימיומית.

גולשים יקרים, אנו שמחים לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום פתרונות ראייה. גלישה פורייה צוות האתר

13/08/2012 | 21:32 | מאת: ליאור סוזין

??