פורום פתרונות ראייה - משקפיים ועדשות מגע

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - אופטומטריה, משקפי ראייה ושמש ועדשות מגע
הפורום יעסוק בדרכים השונות לתיקון ליקויי ראייה כגון: קוצר ראייה, רוחק ראייה, אסטיגמציה (צילינדר), ראייה לקרוב ועוד. חשיבותו ומטרתו של הפורום להקנות כלים ומידע בסיסי בבחירת עדשות למשקפיים ובהתאמת עדשות מגע. בפורום יינתנו תשובות והמלצות לבחירת והתאמת עדשות מולטי פוקאליות למשקפיים המיועדות לראייה משולבת לקרוב ולרחוק בהתאם לעיסוקו המקצועי והווייתו של כל אחד ואחת. כמו כן, יינתנו תשובות והמלצות בנושא בחירת עדשות חד-מוקדיות בהתאמה לליקויי הראייה השונים. בנוסף, אוכל לענות על שאלות בנושאי התאמת עדשות מגע על מגוון סוגיהן כולל עדשות מגע לתיקון מקרים שאינם שגרתיים ומצריכים התאמה ייחודית כגון: אסטיגמציה גבוהה, קרטוקונוס, קרניות לא סדירות והשתלת קרנית.
84 הודעות
76 תשובות מומחה

מנהלי פורום פתרונות ראייה - משקפיים ועדשות מגע

הפורום נסגר

האם צילינדרים 1.50 ו1.75 הם מספרים גבוהים? המספרים בעניים הם 0.25 וPL.

שלום, אני בת 37. יש לי קוצר ראייה מילדות, שכיום עומד על -9 בעין אחת ו -8 בשנייה. בנוסף יש לי בכל עין צילינדר של מספר אחד בערך. בשנים האחרונות, המספר בעיניים סופסוף התייצב, אבל מה שמפריע לי זה נהיגה בחושך בכביש לא מואר. יש לי תחושה שאני רואה פחות טוב מאנשים אחרים ללא קוצר ראייה גבוה. יש לציין שאני רואה 6/6 עם המשקפיים על פי בדיקת חדות ראייה. שאלתי היא, האם יכול להיות שראיית הניגודיות שלי נמוכה? הבנתי שיש הבדל בין חדות ראייה לאיכות ראייה שנקבעת ע"י מידת הרגישות של העין לניגודיות. דבר נוסף ששמתי לב אליו בראייה שלי: אני מעדיפה לעבוד במחשב עם פונט גדול (20) שפחות מעייף לי את העיניים. האם כדאי לי לעבור בדיקת רגישות לניגודיות? איפה עוברים כזו בדיקה? (אצל רופא עיניים או אופטומטריסט) תודה מראש יעל

18/08/2013 | 08:41 | מאת: גלית

אני בת 48 מעונינת לעשות משקפי מולטיפוקל מכיוון שיש לי המון כאבי ראש קשה לי מאוד המעבר והחלפות המשקפים בין קרוב ורחוק המספרים שלי הם לא גבוהים ויש לי גם צילנדר, אני לרוב מוותרת על הרכבת המשקפים ומנסה לאמץ אך אני סובלת ממגרינות קשות וחשבתי שאולי זה יעזור אך הדלימה לאן הולכים אין לי תקציב של אלפים ולכן ראתי חניות שמציעיות עדשות ב999ש"ח של סיקו מה לדעתך עליהן בשביל פעם ראשונה שמעתי שיש עדשות גרמניות שהן טובות ויקרות הרבה יותר (אבל מדוע צריך לקחת משכנתא בשביל משקפים)לכן מה עדיף אפשר לסמוך על ה999 ? ורציתי לדעת מה ההבדל בין הליטושים השונים ?

אני מבקשת התיחסות לשאלתי: האם עדשות מולטיפוקל מתאימות או לא מתאימות למשקפים כאשר לקריאה הן פלוס 2.75. לא היתה התיחסות לשאלה דומה ששאל אורן, ומכיוון שבעייתי דומה, אודה להתיחסותכם המלומדה.

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון אין מניעה לעשות מולטיפוקל במרשם הנדון

19/07/2013 | 11:53 | מאת: MAJER

שלום נכנסתי לבדיקה באחת הרשתות ואז התחיל מסע שכנוע לסוג עדשות מולטי פוקל האם יש חשיבותלסוג חברה יצרנית האם יש הבדל בסוגי העדשה למשתמש (חוץ מתמחור גבוה יותר(לא מדובר בהגנות השונות לעדשה ומחליף צבע) אשמח לתת כאן גירסה להבנה

לקריאה נוספת והעמקה

קיימות עדשות ודגמים רבים וחשוב להתאים ולבחור בעדשות המתאימות ביותר באופן אישי על מנת להצליח.(תלוי במומחיות האופטומטריסט). אגב,ההצלחה אינה מחייבת בבחירת העדשה היקרה ביותר. כל מקרה לגופו...מידת ההצלחה תלויה במספר גורמים ביניהם:מורכבות המספר(צילינדר,תוסף הקריאה וכו'),רמת הדיוק בבדיקה ,ההתאמה לצרכים האינדיבידואליים והמקצועיים(עבודה משרדית או חוץ משרדית),וותק(ככל שמתחילים בגיל מאוחר יותר,כך קשה יותר להסתגל)וכמובן איכות העדשות.

קראתי כאן את דברי ההלל לעדשות מולטיפוקל שכביכול השתכללו מאד וניתן להתאימן לכל אחד. נדמה לי שיש מקרים,כמושלי, שחבל על הכסף והזמן..במשך 4 חודשים ניסיתי,האופטמטריסט אפילו החליף לי בשיתןף היצרן 2 זוגות, ללא הועיל. יש לי +1 בראיה לרחוק ותוספת 2.5 לקריאה. השטח של ראיה ברורה היה קטן,כאשר השטח עם עיוותים בעדשה גדול. בסוף הלכתי על ביפוקל. ראיתי מאמר של אופטמטריסט שכותב שגם עם כל השכלולים האחרונים, מי שצרך תוספת של 2.5 לקריאה, אין כמעט סיכוי שמולטיפוקל יתאימו לו. אם זה נכון (כמו במקרה שלי)- אז למה אופטמטריסטים מטעים לקוחות רק כדי שיקנו מולטיפוקל?

לקריאה נוספת והעמקה

כל מקרה לגופו...מידת ההצלחה תלויה במספר גורמים ביניהם:מורכבות המספר(צילינדר,תוסף הקריאה וכו'),רמת הדיוק בבדיקה ,ההתאמה לצרכים האינדיבידואליים והמקצועיים(עבודה משרדית או חוץ משרדית),וותק(ככל שמתחילים בגיל מאוחר יותר,כך קשה יותר להסתגל)וכמובן איכות העדשות. קיימות עדשות ודגמים רבים וחשוב להתאים ולבחור בעדשות המתאימות ביותר באופן אישי על מנת להצליח.(תלוי במומחיות האופטומטריסט). אגב,ההצלחה אינה מחייבת בבחירת העדשה היקרה ביותר.

17/07/2013 | 21:27 | מאת: רוית

האם יש מצב בגיל 60 להתחיל להשתמש בעדשות מוטיפוקל כאשר כל השנים השתמשתי רק במשקפי מולטיפוקל

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון ניתן,אך מצריך זמן הסתגלות.כמו כן עקרון הראייה מבעד לעדשת מגע מולטיפוקלית שונה מעדשות משקפיים

17/07/2013 | 12:37 | מאת: אילה

אני רוצה להבין למה העדשות האלה כל כך יקרות?

לקריאה נוספת והעמקה
22/07/2013 | 13:26 | מאת: יהודה הכלכלי

שלום לשואלת, הזמנתי מאתר ZENNIOPTICAL משקפי מולטיפוקל (המספר שלי כבד, 9.25) וזה עלה לי כשלוח ומסגרת כ-470 שקל. בשורה התחתונה, זה עובד וללא קשיי הסתגלות ולא היה לי לפני כן מולטיפוקל. כל עוד הפריירים משלמים-הסוחרים לוקחים. בהצלחה, יהודה

העלות גבוהה בעיקר עקב עלות המחקר והפיתוח של העדשות

17/07/2013 | 11:43 | מאת: נימי

אני מצטרפת לשאלה אם אפשר לדבר על עדשות מגע מולטי פוקאליות, אבל בתוספת קטנה: אני סובלת גם מפזילה. האם יש מגבלה בגלל הפזילה? תודה.

תלוי במידת הפזילה,כמו כן האם קיים תיקון של פריזמות במשקפיים,אשר לא ניתן לבצע בעדשות מגע.

17/07/2013 | 10:58 | מאת: ורד

האם במצב שבו עין אחת רואה יותר טוב לרחוק ופחות טוב לקרוב והשניה בדיוק להיפך,ניתן לעשות משקפי מולטיפוקל כך שניתן יהיה להתרגל אליהם?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לעשות מולטיפוקל,אך קשה יותר להתרגל

אני בת 53 מרכיבה משקפיים מולטיפוקאל כבר עשור. אין לי ניסיון עם עדשות מגע - כלל. האם בגילי יש סיכוי לעבור לעדשות מגע - מולטיפוקאל? אני פשוט רוצה להיות חתיכה......... יש אופציה כזו? תודה וברכה, אילנה.

בהחלט אפשר,אבל צריך לזכור שאיכות הראייה יורדת מעט בהשוואה לעדשות משקפיים

12/07/2013 | 13:14 | מאת: י.

הרכבתי חצי שנה עדשות רכות-חודשיות, ועקב דלקת שהתגלתה הפסקתי לשים אותם. הייתי אצל רופא עיניים והוא נתן לי טיפות, לאחר חודש הייתי אצלו שוב ומכיון שהדלקת לא חלפה (היה שיפור) הוא אמר לי להמשיך עם הטיפות. לאחר חודש וחצי הייתי אצלו שוב והוא אמר שיש עדיין דלקת ולכן צריך לתת לעיניים שנה לנוח בלי (ולהפסיק עם הטיפות). הוא אמר שעדיף לא לשים עדשות כלל, אבל אם זה קשה אפשר לשים עדשות קשות (נושמות).רציתי לשאול: א.כמה סיכון יש ומהו הסיכון בלשים עדשות קשות? ב. מה הסיכוי שאני לא אתרגל לעדשות קשות?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ופיתחת תגובה אלרגית לעדשות.מעבר מעדשות קשות לרכות הוא אפשרי,אם כי ההסתגלות קשה עקב השינוי בתחושה.בעיקרון ,כאשר יש דלקת,אסור להרכיב עדשות.

14/07/2013 | 22:22 | מאת: י.

א.האם יכול להיות שיקח לדלקת עוד שנה לעבור? ב. מה עלול לקרות אם אני כן ירכיב עדשות קשות עכשיו (כפי שאמר הרופא)?

19/06/2013 | 16:57 | מאת: נטלי

אני בת 17 וחצי, בעלת מס' 4.5 בשתי העיינים ללא צילינדר. האם ניתוח להסרת משקפיים בגיל כזה עלול להיות יעיל והאם הוא כדאי במס כזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לפני ניתוח מסוג זה,חייבים לעבור בדיקה אצל רופא מומחה ולהתייעץ עמו.ככלל,רצוי לבצע את הניתוח כאשר המספר מתייצב,בסביבות 20

10/06/2013 | 20:42 | מאת: ליאור סוזין

העדשות המותקנות במשקפיים מתקנות את הראיה למרחק(אין סוף).הראיה לקרוב מתבצעת בעזרת פעולת האקומודציה עי עדשה תוך עינית אשר משנה את קמירותה ומאפשרת ראיה חדה לטווח הקרוב.כאשר יכולת האקומודציה יורדת,מתקינים משקפי קריאה בנפרד.

11/06/2013 | 22:09 | מאת: רועי

אוקיי אז ראיה לקרוב מתבצעת על ידי פעולת האקומודציה (שזה מסביר את הכל...את החומר הזה אין בגוגל) אז על ידי איזה פעולה מתבצעת הראיה למרחוק?

קרני האור הנכנסות לעין נופלות על הרשתית אשר מעבירה את המידע אל המח באמצעות עצב הראיה. במח נוצרת התמונה הנראית. כאשר קרני האור אינן מתרכזות במדויק על הרשתית, נוצר טשטוש המצריך תיקון ראייה של משקפיים או עדשות מגע.

10/06/2013 | 16:24 | מאת: רועי

איך יכול להיות שמשקפיים (עם עוצמת עדשה מסוימת) מתקנות את הראיה הרי לעצמים שונים הנמצאים במרחקים שונים צריך עדשות שונות! לעצמים רחוקים צריך עוצמת עדשה חזקה יותר ולעצמים קרובים צריך עדשה אחרת (חלשה יותר) אז איך עדשה אחת(או ליתר דיוק שתיים..) מתקנת ראיה לכל מצב?

לקריאה נוספת והעמקה

עדשה רב מוקדית(מולטיפוקל) בעלת מספר עוצמות תיקון ,נותנתמ מענה לטווחי ראייה שונים

06/05/2013 | 22:49 | מאת: עיני

אומרים שככל שגלגל העין גודל רוחק המוקד עולה כלומר המספר עולה זאת אומרת אם תיהיה סוג של מוטציה בגלגל העין אז הראיה לא טובה ויש צורך במשקפיים אם למה יש הבדל אם אדם ממצמץ או לא הרי רוחק המוקד לא משתנה בעקבות זאת או לפחות לא אמור להשתנות כי הוא בכלל תלוי בגלגל העין אנא הסירו את אי ההבנות וענו על השאלה למה אפשר לראות טוב אם ממצמצים וכי המספר קטן בעת המצמוץ(מה שאומר שגלגל העין גודל ) תודה רבה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

חדות הראייה לא משתנה עקב המצמוץ.יתכן ופיזור הדמעור ע"י המצמוץ משפר את חדות הראיה באופן זמני(עד לאידוי הדמעות וחוזר חלילה),כיוון ששכבת שהדמעות מהווה מעין עדשה מתקנת בפני עצמה.

09/05/2013 | 12:47 | מאת: עיני

תודה רבה על התשובה!

יש לי משקפי ראייה שהותאמו לאחר בדיקת ראייה אצל רופא עיניים וגם אצל אופטמטריסיט והשאלה שלי היא האם צילנדר נמוך בעין אחת 0.5 ו 1 בעין שניה מחייב לשים משקפי ראייה למרחוק ביום יום כל היום? אני שמה משקפי ראייה רק כשאני צריכה לראות למרחוק כיתוב על לוח כיתוב על שלטים,כתוביות בסרט. כשאני שמה משקפיים אני רואה יותר טוב פחות מטושטוש. אבל כשאני בלי לא מרגישה שאני חייבת אותם ובסה"כ מסתדרת. וזה המצב כבר מספר שנים המספר הצילנדר לא השתנה. היה אופטימטריסט שאמר לי שאני חייבת להשתמש כל הזמן במשקפי הראייה כדיי שהמספר לא יגדל. והיה אופטימטריסט שאמר שלא חובה לשים כדיי לא לפתח תלות במשקפי ראייה. מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

הרכבת או אי הרכבת משקפיים אינה גורמת בהכרח לשינויים במספר המשקפיים,לכן הרכבת משקפיים רצויה כאשר את מרגישה בצורך,וכן רצוי בזמן נהיגה על מנת לנהוג בבטחה

09/12/2012 | 17:11 | מאת: רעות

שלום, אני בת 17 וחצי, סובלת ממיופיה גבוהה( 12 וחצי) צילינדר ועיין ימנית עצילה. איכות הראיה שלי לא טובה ויש לי קושי בראייה למרחקים די קרובים ובקריאה. האם אפשר לשקול לייזר למקרה כשלי? או שזה מסוכן מידי. ואם לא, אילו טיפולים, אם בכלל ניתן לבצע במקרה כשלי?! תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כאשר יש עין אחת עצלה וחדות הראיה מתמקדת בעיו השניה,יש לשקול בכובד ראש האם כדאי לסכן את העין המתפקדת בניתוח להורדת משקפיים.בכל מקרה אין ודאות להצלחת הניתוח והורדת כל המספר.כדאי לשקול אופציה של עדשות מגע בטרם ניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

תתיעץ עם האופטומטריסט שלך בהתאם לבדיקת הראייה שלך

27/10/2012 | 15:13 | מאת: סיון

אני משתמשת בעדשות מגע קשות. אתמול בן זוגי ניקה לי את הכלי עם כלור ולא שטף לאחר מכן. בתוצה מכך העדשות (עדשות מגע קשות קבועות - רב פעמיות) הושרו משך הלילה בכלור. לאחר שגיליתי שטפתי את העדשות בסבון שלהן והשריתי בתמיסת השרייה. באופן כללי ראיתי שכלור פועל בדומה למי חמצן - חומר חיטוי מקובל לניקוי עדשות, וגם אמרו לי פעם שעדשות קשות הן מזכוכית ולא סופגות - אבל בכל זאת אני חוששת. האם נגרם לעדשות נזק מהכלור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לשלוח את העדשות לבדיקה ניקוי וחיטוי.

22/10/2012 | 20:12 | מאת: קרן

שלום רב , היום אובחן אצל אופטומטריסט כי אני סובלת מרוחק ראיה , המספרים הם בערך +2 בעין אחת ובשנייה +1 (לא זוכרת בדיוק) הזמנתי משקפיים. אני מתקשה בקריאה וסובלת מכאבי ראש במיוחד בשעות הערב. שאלותיי הן האם המצב מצריך משקפיים כל הזמן או רק לפעולות מסוימות? האם אפשרי להשתמש בעדשות מגע? זה נחשב לרוחק ראיה סביר או גבוה? והאם המצב עלול להחמיר? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בשאלתך לא ציינת את גילך.נתון מאוד חשוב ברוחק ראייה,כאשר לעיניים יש יכולת פיצוי (אקומודציה)בגיל צעיר.המרשם שקיבלת נראה משמעותי ונחוץ לקריאה ועבודה מול מחשב .ישנה סבירות גבוהה לסיבת כאבי הראש עקב הצורך במשקפיים והפער בין שתי העניים.המלצתי להרכיב המשקפיים בטווח הראייה הקרובה ולהעזר בהם בטווח הרחוק,נהיגה,צפייה בטלויזיה וכו'.

אני לובשת עדשות מגע חודשיות. התחלתי עם מידה נמוכה יחסית 1 ומשהו (לפני שנתיים) והמידה עלתה תוך שנה כמעט, הכפילה את עצמה!! יכול להיות שהעדשות גורמות לבעיות בעין? האם יש עדיפות ללבישת משקפיים על לבישת עדשות? מודה מראש על עזרתכם! אסתר

לקריאה נוספת והעמקה

העדשות אינן גורמות לעלייה במספר (בהנחה שהותאמו לך עדשות בהתאם לליקוי ראייתך).כמובן שיש עדיפות למשקפיים על פני עדשות מגע מבחינת בריאות העניים.

23/09/2012 | 20:21 | מאת: יעל

שלום, אני בת 18 ויש לי משקפיים לראייה למרחק מספר 6. לפני שנתיים החלטתי להתחיל עם עדשות אבל האופטמטריסט אמר שיש לי גבשושיות בעפעף ולכן יהיה לי בעיה עם עדשות רגילות והוא הביא לי עדשות קשות.ניסתי אותם במשך חצי שנה ולא התרגלתי כי זה מאד מאד כאב והציק בעין אז האופטמטריסט החליף לי לעדשות חודשיות שגם אותם ניסיתי בשמך כמעט שנה אבל גם העדשות האלו הציקו מאד ולא יכולתי להרכיב אותם יותר משלוש שעות. כיום החלפתי אופטמטריסט והא הביא לי עדשות יומיות הם הרבה יותר טובות אבל עדיין זה לא מושלם כי זה מציק בעין ולוחץ ואני לא יכולה להיות איתם יותר משש שעות. רציתי לדעת: 1. האם יש סוג כלשהו של עדשות שלא יציקו לי בעין למרות שיש לי גבשושיות? 2. אני חושבת על ניתוח ליזר בעיינים האם זה אפשרי למרות הגבשושיות בעפעף?

לקריאה נוספת והעמקה

הגבשושיות אותן את מתארת נובעות ,ככל הנראה,מתגובה אלרגית לעדשות עצמן.החיכוך שלהן עם העדשות מפריע וגורם לכאב והרגשה לא נוחה.נראה כי ניסית את כל סוגי העדשות ועל כן האלטרנטיבה היא הרכבת משקפיים ,או הסרת משקפיים בלייזר,על כך עלייך להתיעץ עם רופא מומחה לכך.גשי לאחד המכונים וקבלי יעוץ ובדיקת אבחון בטרם ניתוח.

שלום רב, לפני כ-3 שנים עשיתי ניתוח לייזר אחרי שהיו לי מספרים: 3.75 ו3.5. בשנה הראשונה ראיתי טוב, אך לאחר שהתחלתי ללמוד ולשבת הרבה מאוד מול המחשב ולקרוא הרבה חלה אצלי ירידה בראייה וכעת יש לי מספרים של: 0.5 ו0.75. ראשית, אשמח לקבל חוות דעת לגבי המלצה לתיקון הניתוח. שני, רציתי לדעת האם במידה ואני רוצה לחזור לשים עדשות, האם יש עדשות שונות אחרי ניתוח לייזר? האם יש עדשות מומלצות יותר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

עליך להיבדק במכון בו נותחת בעבר.יש לבדוק מה גורם לעלייה במספר.בד"כ השינוי טבעי,אולם לעתים נובע משינויים בקרנית שצריך לברר את פשרם.כמו כן האם ניתן להרכיב עדשות רכות לתיקון הראייה.

09/09/2012 | 09:00 | מאת: אלי

שלום, שמעתי שיש דבר כזה עדשות לילה.שמים אותם בלילה וניתן לראות טוב במשך היום. רציתי לשאול כמה דברים בנוגע לזה: 1)האם הטיפול מומלץ? 2)האם הוא עוזר להפסקת העלייה במספר? 3)כמה טיפול כזה אמור לעלות? יש לי קוצר ראייה של 5.25 בשתי העיניים ובעין אחת חצי צילינדר. אגב,אני בן 21 והמספר שלי עדיין עולה.באיזה גיל בד"כ זה מתקבע? תודה מראש ושבוע טוב! אלי

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול נקרא אורטוקרטולוגיה ומחירו כ-1000$ בקירוב. מדובר בעדשות קשות להרכבה במשך הלילה אשר גורמות לירידה זמנית בקוצר הראייה ל-48 שעות בקירוב.הטיפול לא מפסיק את עליית קוצר הראייה. התיצבות המספר בד"כ בעשור השלישי לחיים.

27/09/2013 | 12:47 | מאת: אור

האם גם מי שעשה בעבר ניתוח לייזר יכול להרכיב עדשות לילה?

04/09/2012 | 13:27 | מאת: יניב

גילי 45 מרכיב משקפיים מילדות מספר 2.5 לראיה למרחק לאחרונה השתפרה ראיתי והמשקפיים מפריעות לי לראיה מקרוב {מחשב/קריאה} מה הפתרונות המומלצים ? האם עדשות מוליפוקל ?

לקריאה נוספת והעמקה

או להרכיב משקפי מולטיפוקל או להסיר את המשקפיים בקריאה

29/08/2012 | 08:32 | מאת: אור

שלום, רציתי לשאול האם אפשר להשתמש בעדשות מגע יומיות חצי יום, לאחסן אותם בתמיסה ויום למחרת להשתמש בהם עוד חצי יום. אם כן, האם אפשר לעשות זאת באופן קבוע ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

עדשות יומיות מיועדות לשימוש יומי רצוף ולא לחצאי ימים.

28/08/2012 | 07:59 | מאת: משה

שלום, השתמשתי כמה שנים בעדשות קשות, אם כי פעם בשבוע הייתי צריך לנקות הצטברות חלבונים - תחילה עם טבליות, לאחר עם חומר שדומה לאקונומיקה ואחר כך עם אקונומיקה. לאחרונה החלפתי את העדשות וכתוצאה משינוי טכנולוגי - הרופא המטפל אמר שכנראה הוסיפו סיליקון בכדי לשפר את עבירות החמצן - שינוי שכנראה מיטיב עם משתמשים אחרים, אבל גרם לי להצטברות מהירה של משקעים, לעכירות ולחוסר יכולת שימוש בעדשות. הרופא החליף לעדשות ללא סיליקון בכלל- שמבחינת הצטברות משקעים הן בסדר אבל לאחר כמה ימי שימוש גרמו לצריבה חזקה שמנעה המשך שימוש. כעת ברצוני לשאול האם ישנן עדשות קשות, שמצד אחד אינן מכילות סיליקון, אבל מצד שני יש להן עבירות חמצן - שמעתי על עדשות שמעבירות חמצן כתוצאה מחשמל שנוצר עקב העפעוף?! אשמח לקבל מידע ועזרה בנושא! בברכה, משה

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה השתמשת בעדשות מפולימר הנקרא PMMA.זהו החומר ממנו יצרו עדשות קשות בעבר.היום הנטייה היא לחומרים עם סיליקון. תתיעץ עם האופטומטריסט שלך לגבי עדשות PMMA.

26/08/2012 | 10:36 | מאת: לירון

הייתי בבדיקת ראייה בחנות למשקפיי ראיה,לבסוף יצא שאני צריכה מידה קטנה מאוד -0.25 , האם הכרחי לי לשים משקפיים או שהאם במידה ואני לא אשים המידה תיגדל ?...

מספר זניח ביותר

אקזופוריה-בבקשה פתרון מיקוד מראיה כפולה כמעט שאני לא סובלת גם בלי משקפיים ועם משקפיים האקזופוריה אפילו יותר בולטת בכל מיני מצבים תודה.

מה השאלה?

28/08/2012 | 08:41 | מאת: ל

השאלה היא כזאת יש לי אקזופוריה בגלל ספיגה של רקמות שומן בעין מזמן בעקבות פציעה. מראיה כפולה כמעט שאני לא סובלת. משקפי הראיה שלי לא מתקנים לי את האקזופוריה אלא מדגישים אותה. אני רוצה משקפי ראיה שכן יתקנו לי את האקזופוריה, ו/או ימקדו לי את העיניים בצורה נכונה ואסטטית כל הזמן, ועל זה אני שואלת.

22/08/2012 | 01:26 | מאת: אלי

היי לקוצר ראיה [לרחוק] האם דרושות משקפים פלוס או מינוס תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מינוס

21/08/2012 | 09:17 | מאת: מאיה

מה אם בעין אחת יש צילינדר [מספר קטן] האם אפשר להרכיב משקפים רגילים לפי העין השנייה

לקריאה נוספת והעמקה

כל עין צריכה את התיקון המתאים לה,תוך התחשבות במיזוג בינהן.צריך לבדוק לאיזה תיקון את מסתגלת אצל האופטומטריסט שבודק אותך.

19/08/2012 | 21:43 | מאת: שני

שלום רב, היום עשיתי בדיקת ראייה והמספר שלי הוא 6.25 בשתי העיניים. אני מרכיבה עדשות מגע דו שבועיות של ג'ונסון&ג'ונסון שנקראת acuvue oasys. מהם המספרים המדוייקים של עדשות המגע שצריכים להתאים לי? אותו מספר כמו של המשקפיים או פחות רבע מספר או יותר?? תודה.

31/07/2013 | 13:34 | מאת: ליאור סוזין

מעל מרשם של -4.00,יש צורך במספר נמוך יותר ממרשם המשקפייים.6.25- במשקפיים מצריך תיקון של 5.75- בעדשות מגע

19/08/2012 | 09:13 | מאת: אתי

אני רוצה להרכיב עדשות מגע אך איני מצליחה להתרגל אליהם כל כך. הראייה שלי 4.25 בשני העניים וצילנדר 2.00 בעין אחת ו1.50 בעין השנייה.עברו מאז 3 שנים ויכול להיות שזה השתנה. עם מספר זה ניסו להתאים לי עדשות טוריות יומיות אך הראייה שלי דרכם הייתה מטושטשת. הם טענו שכך זה צריך להיות מכוון שאין עדשה המתאימה למספר המדוייק שלי. האם יש עדשות כלשהן שאכן מתאימות למספר שלי והראייה שלי תהיה מדוייקת דרכן?יש לציין שלא קל לי להתרגל לעשות כלל... אז מה אתה מציע?

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה הותאמו לך עדשות חד פעמיות(יומיות או דו שבועיות)אשר לא קיימות בכל מרשם.היו ניתן להתאים עדשות עם המרשם המדוייק שלך גם בעדשות לטווח זמן קצר.

19/08/2012 | 00:16 | מאת: אלי

היי מה אם קוצר ורוחק ראיה לא שווים בשתי העניים האם אפשר לבחור משקפים במספר זהה בשתי השקפים לפי מספר חוזק הגבוה מבין שניהם ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אותה תשובה

19/08/2012 | 00:07 | מאת: אלי

היי מה אם בעיין אחת יש צילינדר [מספר קטן] האם אפשר להרכיב משקפיים רגילים לפי העין השנייה

לקריאה נוספת והעמקה

כל עין צריכה את המרשם שלה,אך חייבת להיות התאמה בין העניים לצורך מיזוג

16/08/2012 | 08:38 | מאת: יהושוע

שלום אני בן 67 אחרי ניתוח ראש נפגע שדי הראיה שלי בשתי העיניים ברבע התחתון צד ימין וצד שמאל יש לי קושי בנהיגה בלילה אני מרכיב משקפיים מולטיפוקל מה ניתן לעשות לשפר את המצב הקיים לראות יותר טוב במיוחד בנהיגת לילה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם חדות הראייה לא מספקת צריך לבדוק האם שינוי המרשם יכול לעזור.בנושא שדה הראיה,כדאי לבדוק האם פריזמות עוזרות.

14/08/2012 | 20:50 | מאת: אופיר

1.אני 5 שנים אחרי ניתוח לייזר לאסיק.יש לי בעיניים חצי צילינדר בכל עין ובעין שמאל יש גם חצי מספר(העין עם המיקרו סטריאה).אמרת לשלול מצב של אקטזיה.המספרים שלי הינם נמוכים האם לדעתך זה לא יציב? 2.אמרת שמיקרו סטריאה גורם לצילינדר. בעין שמאל עם המיקרו סטריאה יש לי חצי צילינדר עם חצי מספר ואילו בעין ימין התקינה יש חצי צילינדר ללא מספר.זה לא סותר את מה שאמרת? הרי צילינדר נמצא גם בעין ימין התקינה. 3.למה גורם המיקרו סטריאה מלבד עיוותי ראיה האם ישנם סיבוכים עתידיים שעלולים להגרם? אציין שהמיקרו סטריאה לא בציר הראיה. אני בן 27 שכחתי לציין בד"כ בגיל כזה המספרים יציבים. שאלה נוספת שרציתי לשאול * מה עובי הקרנית שחייבים להשאיר אחרי ניתוח לייזר כדי למנוע סיבוכים בעתיד? לדעתי יש לי עובי קרנית בעובי 480 כרגע האם אני מתאים מבחינת עובי קרנית לתוספת לייזר? לא רוצה לחפור.רק אם תוכל לענות לי על השאלות כי אני לא סומך עליהם איפה שניתחו אותי הם כל הזמן מטייחים..ואם תוכל להמליץ לי על רופא עיניים מומחה ומומחה לקרנית אשמח תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

קיבלת תשובה לפני כן...

14/08/2012 | 08:24 | מאת: נתי

ניסיתי עדשות דו שבועיות באחד מרשתות האופטיקה הגדולות. בדקו לי את המספר אבל הזמינו לי עדשות עם רבע צילינדר פחות ורבע מספר פחות בכל עין. כששאלתי למה, אמרו לי שככה עושים. אפשר להסביר לי מדוע ? זו גישה של אופטומטריסט כזה או אחר, כי אני מרגיש שהראיה שלי לא 100% חדה עם מה שקיבלתי שאלה שניה - אני רואה דיי בסדר למרחוק אבל עבודה מול מחשב או קריאה מטריפה אותי - הכל לא מפוקס לי וקשה לקרוא. קצת מבאס כי ממש רוצה להרכבי כל היום. מה הסיבה לתופעה הזו ? אפשר לתקן ?

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי במספרים שלך,אופייני לקוצר ראייה.זה בהחלט סביר שבעדשות מורידים מעט מהמרשם,כיוון שמבחינה אופטית התיקון על הקרנית בעדשות מגע,שונה מהתיקון במשקפיים.לעיתים ,בעיקר מעל גיל 40,העדשות מפריעות בקריאה.

13/08/2012 | 16:49 | מאת: עוזי

אני סובל מיובש בעניים ולכן אני מרכב עדשות מגע לשלוש שעות עד ארבע שעות בלבד ובדרך כלל פעמיים ביום (בהפסקות כמובן ) אני משתמש בעדשות יומיות של גונסון האם ישנם עדשות יותר מתאימות ליובש ולסוג כזה של הרכבה

אם אתה סובל מיובש חריף,אין מניעה מלהגביל את משך ההרכבה.תנסה עדשות Moist עם לחות גבוהה.

13/08/2012 | 12:40 | מאת: חיים

שלום, אני בן 16.5 ולאחרונה קיבלתי עדשות מגע אחרי שהמספר שלי עלה ב1 (מ5.75 ל6.75) ומאז ששמתי אותם (כמה ימים בערך) יש לי כאבי ראש אחרי כמה שעות שאני שם אותם וגם ממתי שקיבלתי אותם אני רואה טיפה מטושטש מקרוב אבל לפעמים אני רואה טוב. מה הפתרון לכך? תודה

עפ"י התאור שלך זה נראה כמו תיקון יתר .פנה לאופטומטריסט שמטפל בך לבדיקה חוזרת.

13/08/2012 | 08:04 | מאת: גדי

אני מרכיב עדשות מגע יומיות מזה כמה חודשים. את העדשות אני מרכיב כ-20 דקות אחרי שאני קם מהשינה. שמתי לב שכשאני מרכיב את העדשות יותר מאוחר - שעה,שעתיים אחרי שאני מתעורר - ההרגשה של העדשות בעיניים שלי הרבה יותר נעימה. הרבה פעמים כשאני שם את עדשות המגע 20 דקות אחרי שאני קם אני פשוט לא מסוגל להרכיב אותן, כאילו העיניים רגישות או משהו כזה... 1) האם מה שאני מתאר הגיוני? אם כן, מדוע זה קורה? 2) האם יש דרך בה אוכל להרכיב את העדשות על הבוקר, בלי תחושת האי נוחות הקיימת?

לקריאה נוספת והעמקה

בבוקר,לאחר מספר שעות שינה ועצימת העיניים,הקרנית סובלת באופן טבעי ממצוקת חמצן,לכן הרכבת עדשות מקשה עוד יותר.רצוי לתת לעין להסתגל ולאחר מכן להרכיב את העדשות,או לחילופין להשתמש בכמות גדולה של תמיסת הרטבה.

10/08/2012 | 02:13 | מאת: אופיר

1.האם עלי לחשוש מהיווצרות הצילינדר? האם זה אומר שהקרנית משתנה וזה עלול להיות מסוכן? 2.אמרת שעקב הניתוח יתכן מספרים שונים.מה הסיכוי שבמידה ואבצע תוספת לייזר אצטרך משקפים שוב כלומר יעלה המספר? 3.האם לדעתך למיקרו סטריאה יש קשר להבדלים בין 2 העיניים? בימין יש חצי צילינדר ובשמאל יש לי חצי צילינדר וחצי מספר האם זה בעקבות הסטריאה? הסטריאה לא בציר הראיה??

לקריאה נוספת והעמקה

כנ"ל

06/08/2012 | 03:21 | מאת: אופיר

1.האם יש הבדל בין חצי מספר לחצי צילינדר מבחינת איכות הראיה של האדם הספציפי? 2.האם ניתוח לייזר בעיניים באמת בטוח כמו שאומרים הרופאים או שזה שקר?

לקריאה נוספת והעמקה

1.עצמת הצילינדר שוות ערך למחצית עצמת המספר,לדוגמא, עצמת צילנדר אחד שווה ערך לחצי מספר.אין זה אומר שחשיבות התיקון הצילינדרי פחותה.ככל שעצמת הצילינדר גבוהה,עולה חשיבות התיקון גם לרחוק וגם לקרוב. 2.בכל התערבות רפואית קיימת מידה מסויימת של סיכון.בניתוחי לייזר להסרת משקפיים קיים סיכון,אך נמוך.ככל שהאיבחון הראשוני מדוייק,כך רמת הסיכון תפחת.

07/08/2012 | 02:20 | מאת: אופיר

לפני 5 שנים בצעתי לייזר בעיניים לאחר מספר -3.75 ללא צילינדר ב2 העיניים.כיום יש לי חצי צילינדר ב2 העיניים וחצי מספר בנוסף בעין שמאל. 1.לפי הסברך כביכול יש לי רבע מספר בימין ובשמאל 3/4 מספר?? 2.איך יתכן שלפני הניתוח היה לי מספר מינוס וכיום צילינדר? האם הלייזר שינה את הקרנית וגרם לכך? 3.איך יתכן הבדלים בין 2העיניים? אציין שבשמאל יש מיקרו סטריאה עקב הניתוח

04/07/2012 | 18:20 | מאת: בדוי

מה קורה אם אתה שם משקפיים של מישהו אחר ואתה לא צריך? בנוסף, חבר שלי רוצה שיהייה לו משקפיים מה הוא צריך לעשות?

:):)

התחלתי להשתמש בקפליות בשם איי ויט . האם יש אמת בפירסום שאכן התוסף משמר את הראיה או שזו סתם פרסומת? בתודה הניה

אינני מכיר את התוסף

29/06/2012 | 01:10 | מאת: 1

עקב ניסיון לחפש עדשות שלא יגרמו לאי נוחות אחרי מס' שעות, ניסיתי AIR OPTIX, ועדיין העיניים מגורות/צורבות אחרי מס' שעות מועט (4 שעות) האם אואזיס נחשב יותר טוב מ AIR OPTIX ? איך בדיוק מתאימים עדשות ? עד היום היו לי רק בדיקות למספר קוצר הראייה, וגודל העדשה. האם זה מספיק כדי לקבוע מה העדשות המתאימות ?

מאוד חשוב להתאים את מבנה העדשה למבנה קרנית העין,כמו כן לודא שפולימר העדשה(החומר ממנה עשויה העדשה) מתאים לעניך מבחינת עבירות החמצן ואיכות הדמעות.חשוב להתיעץ עם אופטומטריסט מיומן.

25/06/2012 | 11:28 | מאת: orit1

אני בת 50 גרה בירושלים. מזה כמה שנים מרכיבה משקפי מולטי פוקל, אני מאוד לא אוהבת משקפיים (בלשון המעטה) ומחפשת פתרונות אחרים. שאלתי היא: האם יש ניתוח, עדשות מגע מולטיפוקל או כל דבר אחר כדי להסיר את המשקפיים.

לקריאה נוספת והעמקה

ישנם ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר.יש לעשות אבחון אצל רופא מומחה לניתוחים מסוג ולקבל חוות דעת.בנוסף ישנן עדשות מולטיפוקליות.כיום ישנן עדשות נסיוניות,כדאי בהתיעצות עם אופטומטריסט.

19/06/2012 | 23:54 | מאת: מיכאל

ידוע לי על נהג שסובל מגלאוקומה ונוהג ברכב ציבורי למי עלי לדווח ? הוא מסכן ציבור נוסעים ונהגים בכל רגע נתון

לקריאה נוספת והעמקה

נהיגה עם גלאוקומה אינה אסורה באופן גורף.חשוב שתיפקודי הראייה יעברו את המינימום הנדרש של משרד התחבורה.יש קרטריון ברור לנהיגה ברכב פרטי וכן ברכב ציבורי.כל נהג חייב לעבור את בדיקות הראיה הללו מידי תקופה והוא מקבל זימון לכך.

19/06/2012 | 23:43 | מאת: ארז

שלום רב, אני ארז בן 20 לפני שנתיים עשיתי בדיקת ראייה וגילו אצלי מספר של חצי. היום כעבור שנתיים המספר עלה לשלות רבעי. עברתי 3 בדיקות ראייה אצל אופטימטריסטים שונים אצל כולם במספר היה זהה (שלושת רבעי בכל עיין) אך הצילנר בבדיקה הראשונה היה בשתי העניים אחד. בבדיקה השנייה הצילנדר בשתי העניינים היה שלושת רבעי ובבדיקה אחרת חצי ושלושת רבעי. האם זה מאוד משנה איזה צילנדר אני אעשה, יש לזה השפע ניכרת על הראייה? והאם כדאי להתחיל מצילנדר נמוך ולהרגיל את העיין כי פעם ראשונה שאני ארכיב משקפיים.

לקריאה נוספת והעמקה

בעיקרון תוספת של תיקון צילינדר עוזרת במיקוד וחידוד חדות הראייה.ככל שהצילינדר גבוה יותר כך הוא משמעותי לתיקון הראייה.אין הבדל משמעותי בין חצי לשלושת רבעי צילינדר.אפשר להתחיל בצילידר הנמוך,בכל מקרה זה נתון לשיקול דעתו של האופטומטריסט שבדק אותך.