פורום נוירולוגית ילדים והתפתחות הילד

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - נוירולוגיית ילדים
הנוירולוגיה היא מדע הרפואה העוסק בהפרעות ומחלות מערכת העצבים. מערכת העצבים מתחלקת לשלושה: מערכת העצבים המרכזית (מוח, מוחון, גזע המוח, חוט השדרה), מערכת העצבים ההיקפית (עצבים היקפיים, חיבור עצב-שריר ושרירים) ומערכת העצבים האוטונומית (עצבוב איברי הגוף הפנימיים ושרירים בלתי רצוניים). קיימים תסמינים וסימנים שונים ומגוונים שיכולים לרמז ולכוון למחלות של מערכת העצבים. אך לעיתים לא מדובר במחלה, אלא ב"תסמין עונתי חולף" ולא יותר. לכן, קיימת חשיבות עליונה בבדיקה של המטופל עם התלונות הנוירולוגיות והכרת עברו הרפואי לצורך התרשמות והחלטה על המשך בירור וטיפול. אי לכך, קיימת בניהול של פורום בנושא זה בעייתיות מסוימת. עם זאת, נשמח לענות על כל השאלות העולות בפורום ולעזור "לכוון" בכל תחום מבין התחומים הרבים בנוירולוגיה כמו: כאבי ראש, סחרחורות, אפילפסיה, מחלות כלי דם של המוח, מחלות עצבים היקפיים ושריר, טרשת נפוצה, פרקינסון, שטיון וכו'. נושא שהמודעות אליו עלתה מאוד בשנים האחרונות הוא הנושא של הפרעת קשב וריכוז במבוגרים. הפרעה זו נחשבה כקיימת אצל ילדים בלבד אך בשנים האחרונות התברר כי הפרעה זו קיימת ובועטת גם במבוגרים, שמתקשים בתחומי חיים שונים כמו לימודים, עבודה, חיי משפחה וחברה. בהחלט ניתן לעזור ללוקים בהפרעה זו על ידי אבחון מלא וטיפול מתאים.
894 הודעות
508 תשובות מומחה

מנהל פורום נוירולוגית ילדים והתפתחות הילד

01/01/2015 | 10:35 | מאת: חבצלת השרון

אני מניחה שאתה עמוס ולכן האתר זוכה לפחות תשומת לב... אני מקווה מאוד שתמצא זמן עבורי... לפני מספר ימים עברתי ניתוח face lift מאז אין לי תחושה בפנים באיזור שלפני האפרכסת וגולש עד לחלק מהצוואר. נאמר לי שיש סיכוי שזה יחזור אך קיים גם סכון שזה בלתי הפיך. שאלתי:האם יש דרך לסייע לטבע להחזיר את המצב לקדמותו? מסז'?תרופות? ויטמינים? מה דעתך? לתשובתך אודה מאוד.

שלום אני אימא לתינוקת בת עשרה חודשיים וחצי, בטיפת חלב הפנו אותנו לבדיקת אולטראסאונד בגלל עליה בהיקף הראש למרות שהיא הייתה באחוזון 62 אבל קפצה באחוזון. הנה תוצאות בדיקת האולטראסאונד : הודגמו חדרי המוח הצדדיים מרחבים במידה קלה, מימין ברוחב כ- 7 ממ, משמאל כ- 7.5 ממ. יש לציין עודף קל של נוזל אקסטרה- אקסיאלי סביב שתי ההמיספרות. הדגמה תקינה של סטרוקטורות של קו אמצע, כולל קורפוס קולוזום. אין עדות לממצאים מוקדיים ברקמת המוח שנסרקה. התמונה יכולה לייצג תת ספיגה פיזיולוגית של נוזל. צרברו- ספינלי אצל תינוק. מה זה אומר? האם זה מדאיג?? אני בחרדה!!!!

בדיקת ENG לאחר פנייה לניורלוג העלתה "חולשת מבוך ימין של 45%, מתאים ללקוי וסטיבורלי ממקור פריפרי בצד ימין". סחרחורות, בחילות, כאבי ראש ומיגרנות ללא כאבי ראש והקאות חמורות, המוןב עיות ניורלוגיות שהביאו לרופא. האם מה שתיארתי מסביר את הנ"ל? האם יכול להיות שזה קשור איכשהולטרשת (שטרם אובחנה), האם יש טיפול? האם זה יעבור? אציין שלפחות מבחוינת התסמינים, בין אם קשורים ובין אם לאו - התסמינים מאוד קשים. הסחרחורות תוקפות לעיתים קרובות וישנן אף בעיות קורדיאנציה (הולכת עקום פתאום). ישנן מספר בעיות נוספות אך אין לי מושג אם שווה לציין אותם בהקשר הזה. אשמח לדעת מה גורם להפרעה הזו ובעיקר אם יש לה טיפול.

לקריאה נוספת והעמקה
29/12/2014 | 09:13 | מאת: אור

שלום. יש לי ילד בן 3.5 שנמצא בגן ערייה ולאחרונה הינו אני בועלי בפגישה עם הגננת לגבי הילד שבה היא טענה שהילד לרוב לא משתף חברים במשחק ותמיד מעסיק את עצמו ומשחק לבד, הוא מוצא לעצמו במה להתעסק לבד עם עצמו. ועוד אמרה שהוא גם לא בדיוק יודע להגיד מה הוא רוצה ותמיד אם קרה לו משהו או שהוא מתוסכל ממשהו הוא מבטא את זה בכך שהוא בא אליה ואומר לה "הוא הרביץ לי" ולא תמיד מישהו הרביץ לו אלא יכול להיות שקרה משהו אחר והוא מתוסכל ורק בצורה הזאת הוא מבטא את עצמו. הגננת יעצה לנו ללכת לקלינאית תיקשורת לאבחון ורצינו לדעת האם כדי?

28/12/2014 | 12:14 | מאת: טלי

שלום, בני בן ה- 13 סובל לפע' מכאבי עיניים פתאומיים. בדיקת עיניים אצל שני רופאים לא העלתה דבר. הכל תקין. האם תיתכן מיגרנה של כאבי עיניים בלבד ללא כאב ראש? בברכה ותודה

26/12/2014 | 20:16 | מאת: קרן

שלום אני כבת 42 לאחרונה נידבקתי מביתי בשעלת ואני חודשיים בהתקפות שיעולים קשות. בשבוע האחרון כל שיעול מלווה בכאב ראש בזמן השיעול בלבד, האם זה נורמלי?

25/12/2014 | 23:26 | מאת: משה

שלום רב, לאחרונה אני חש בסוג של נימול בקצות הגפיים. תיאור מדוייק יותר הוא, כאילו קצות הגפיים נרדמות ומן תחושה משונה של לחץ קל החלק הפנימי של המרפק (היון האמה לזרוע). אני בן 66, סוכרתי מאוזן, מקיים פעילות ספורטיבית באופן סדיר. אודה על התייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה
21/12/2014 | 23:35 | מאת: זיוה

בני בן שנתיים ושלושה חודשים, מהופנט מאוד מהטלויזיה גם במידה ויש ארוע חגיגי ימי הולדת או כל דבר שיש ילדים ונדרש ממנו לשחק עימם הוא לא מעוניין בשום אופן!! הוא מרותק לטלויזיה וגם אם אכבה אותה הוא מתעצבן, כועס ובוכה האם זה נורמאלי?!

18/12/2014 | 21:30 | מאת: ברכה

שלום רב. חזרתי מאשפוז, לאחר אירועי נימול חוזרים ביד ורגל, ופתאום התחדש בפנים. אני בת 27 בהריון רביעי, שבוע 13. הרופאה כתבה בדיווח- תחושה ירודה מעט במגע שטחי מדליין בפנים. מה זה אומר מדליין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
15/12/2014 | 01:13 | מאת: תמרי

אני סובלת מתחושה של חסמים בראש. התחושה מלווה בקשיים בארגון הזיכרון וביכולת ירודה לעבד מידע שנקלט מהסביבה החיצונית בצורה משמעותית.מרגישה כמו מחשב שנתקע בזמן שמנסים לתפעל איתו דברים נוספים.מטופלת בסרקוול כבר שלוש שנים שעוזר לי לאחר שאובחנתי כסובלת מחרדה עקב אירוע טראומטי,בנוסף חווה דפרסונליזציה ודריאליזציה,צמרמורות ומעיין תחושות כאילו אני על מסוע או מדרגות נעות בזמן מנוחה ותנועה כאחד...אבל לא מצליחה להבין מה הם החסמים הללו. כשעה או שעתיים לאחר נטילת התרופה אני מרגישה פקיעה מינורית של חלק מהחסמים ונוזלים באוזניים.אשמח לדעת מהם אותם החסמים והאם מדובר בנזק בלתי הפיך?אני חוקרת את הנושא שנים ולא הצלחתי למצוא הסבר לכך

10/12/2014 | 22:27 | מאת: ישראל

שלום רב, התלוננתי בפני ביטוח לאומי שיתעוררו לאחר שביטלו את כל שעות הסיעוד בטענה שהכל תקין בעוד רופאת משפחה הגישה החמרת מצב. עזבתי את אימי לכמה דקות על מנת שתתלבש ושוב נפלה.הפעם נחבלה בראש ואובחן שבץ.רופא טען שאימי קודם קיבלה שבץ ואחר כך נפלה דבר שהינו טעות .האם עד היום לא ידוע על מקרים בהם אנשים נפלו ונחבלו בראשם ולאחר החבלה ארע אירוע מוחי?

10/12/2014 | 14:20 | מאת: נטקס

יש לי רגישות בחלק השמאלי של הפנים. כשאני עושה פילאטיס אני מרגישה שהחלק השמאלי של הפנים זז, ואני מרגישה אותו כשאני מחייכת או עושה תנועות עם הפנים. בנוסף בזמן האחרון התחלתי לקחת ויטמינים ומינרלים ואחרי שלקחתי סידן או ניאצין (ויטמין B3) הרגשתי את התופעות האלה. אין לי כאבים. מה זה יכול להיות? האם יתכן ויש לי neuritis קל?

07/12/2014 | 13:23 | מאת: שירן

כבר כמה ימים שעש לי עקיצות וגירודים מכף הרגל ועד הראש! וזה כבר מייאש. בלילה בעיקר .אני כבר לא ישנה כמה לילות.. וזה גורם לי לאי שקט... מה עושים? למה זה לא עובר?

05/12/2014 | 11:57 | מאת: פז

אני בת 50 בריאה אך בשבועיים האחרונים מדי פעם יש לי רעד בשפה התחתונה כל פעם בצד אחר לא למספר דקות אלא פרקי זמן ארוכים. האם מדאיג?

03/12/2014 | 15:37 | מאת: הילה

האם זה אפשרי ? כוונתי ליעוץ אצל רופא פרטי. או רק ברפואת משפחה יש דבר כזה?

שלום רב.בני בן 8, נולד לבקן עם ניסטאגמוס בינוני שהיטיב לאורך השנים.בני מתפקד בצורה מעולה,משחק כדורסל וכדורגל ומתפקד כילד מן המניין. ראיתו 6:15.לאחרונה שמענו על טיפול ביופי דבק נוירו פידבק שעשוי למזער את תופעת הניסטגמוס עד העלמתו. מאחר ואין ניסיון בעולם ובארץ עם הטיפול בילדים לבקנים אנו חוששים להתחיל את הטיפול. האם יש מידע בנושא? הבנו שהטיפול הוא אימון של המח לפעולה חדשה שחזרה על כך עשויה ללמד את המח להפחית את הריצוד בעין. החשש שלנו הוא האם כתוצאה מההתערבות בפעילות הרגילה של המח לא יכול להיגרם נזק אחר?שיבוש בתפקוד היומיומי של בני?האם העובדה שאחרי 8 שנים שהילד למד להסתדר עם הניסטגמוס ואולי עשה פיצויים פתאום יצטרך להתרגל לסגל הרגלי חיים אחרים ולמעשה הפוך על הפוך יהיה לו קשה יותר לשלוט במשחק כדורגל לדוגמא. אנו אובדי עצות . תודה!

28/11/2014 | 09:54 | מאת: שגיא

שמי שגיא ואני בן 40.מזה עשרה חודשים הולך ומידרדר.ביקור אצל נוירולוגים,פנימאים ועוד,אישפוזים,בדיקות דם מקיפות ,mri ראש,emg,eeg,בדיקות זרימת דם והורמונים,הכל תקין.סובל מאיבוד יכולת גופנית ,כאבים בפנים וצדעיים,חוסר אונות מוחלט,בעיות זיכרון,צריבות ,נימולים,קפיצות שרירים וקושי לעמוד על הרגליים.קור בידיים ורגליים ובחילות.איכות חיים אפס.התחושות בשרירים נוראיות.קושי לקום בבוקר ועייפות קשה בערב.ידיים ורגליים נרדמות וקושי לבלוע.לא מוצא מזור ומחפש ייעוץ.עברתי גם אקו לב,הולטר 48 שעות של הלב והולטר לחץ דם-הכל תקין אך עדיין יכולת גופנית דלי פשוט נגמרת.אשמח לייעוץ ועזרה.

15/12/2014 | 09:46 | מאת: יהודית

מכיוון שרפואית אתה "תקין" נסה משהו אחר. שינוי חיים. כמו המקום בגליל שבו אתה שבוע בצום מיצים או ניקוי גוף + מדיטציות והקשה לגוף. זאת רק דוגמה, חפש, פשוט לשנות את הסביבה והתזונה לשבוע לפחות , לראות אם יש שינוי.

26/11/2014 | 21:29 | מאת: יעל

אבא שלי בן 80, הולך עם פישוק בין הרגליים מזה כמה חודשים, ולאחרונה נפל 3 פעמים הפעם האחרונה היום, לדבריו תוך כדי הליכה פתאם הרגיש שהרגליים שלו רצות בלי שליטה והוא נפל קדימה לפני שבועיים נפל מעמידה לאחור ויום לפני כן נפל מכסא ללא משענת (טען ששכח שאין משענת ונשען לאחור) היום היה בבדיקה אצל נויירולוגית. לדברי אימי שהצטרפה אליו הנאורולוגית בדקה אותו ביסודיות ואמרה שמצבו השתפר מהביקור הקודם בכל המדדים שבדקה (שיווי משקל וכד) מה זה יכול להיות? אימי שאלה האם ייתכן שמדובר בפרקינסון והרופאה שללה זאת מכל וכל. אני מאד דואגת אשמח לקבל תשובה בהקדם תודה רבה

26/11/2014 | 09:35 | מאת: לין

שלום פרופסור נתן גדות , ביתי יעל בת 8 חודשים נוטה את ראשה אחורה וקידמה בפתעומיות . בנוסף השבוע ביקרנו אצל ניפרולוג ילדים בגלל שהיא חלתה בדלקת בשתן והוא גילה שעמוד השדרה התחתון אינו ישר, וביקש שנעשה צילום אולטרסאונד גם תחתון אין אפשרות לבצע את הבדיקה מכיוון שהיא בת שמונה חודשים והבדיקה נעשת עד ארבע חודשים . האם אתה מכיר בדיקה אחרת שאני יכולה לעשות ? על איזה בעיה זה מצביע הנטיעה של הראש אחורה וקידמה ? תודה מורן איבנוב

25/11/2014 | 14:57 | מאת: רויטל

בני סובל כמעט חודש ,שיעול ללא הפסקה (לילות שקטים ) ,אנחנו עוברים 3 רופאים כל שבוע,רופא ילדים ,א.א.ג ,ראות ועכשיו נשלחנו לנורולוג.. האם יש תשובה לשיעול זה, נשלחנו ל c/t אך כמובן שבמכבי צריך להמתין וחבל, ילד בן 14 .

23/11/2014 | 12:00 | מאת: אנה

יש לי בעיה שהתגברה במשך מספר שנים כבר. התופעה באה בגלים אך לאחרונה זה פשוט בתדירות כמעט יומיומית. אני מרגישה לחץ חזק בעיניים -כאילו בערובת העיניים במיוחד למעלה. לפעמים זה מפסיק בעצמו ולפעמים לא עובר כל היום ואפילו גורם לסחרחורות וכאבי ראש. יש לציין כמה דברים חשובים: 1)אני מרכיבה משקפיים -1 בשני העיניים. התחלתי להרכיבם כל הזמן רק מלפני שנה וחצי ועד אז רק במקרים מסויימים-נהיגה וכו.אך התופעה התחילה יותר מוקדם משנה וחצי וכבר אז סבלתי נורא. 2)אני עובדת מול מחשב כל היום ומזגנים - שיערתי שזה יובש שכולם מדברים עליו-למרות שרופא עיניים לא ראה שום דבר שקשור ליובש בבדיקה-עדיין השתמשתי בטיפות מדי פעם שלא עוזרות-לפעמים אולי מקלות קצת. 3)בתקופה הזאת הייתי כבר כמה פעמים אצל רופא עיניים שונים שלא מצאו כלום-עשו בדיקת לחץ תוך עיני ונוזלים. 4)הייתי אתמול אצל אופטומטריסט שלא ראה שום סיבה במשקפיים עצמם-אותו מינוס ולא היה צורך בצילינדרים למשל. 5)עשיתי גם בדיקה שבודקת זרימת דם מהראש לצוואר--לא זוכרת בדיוק מה זה היה אבל התלוננתי על סחסחורות בזמנו והכל היה בסדר. אני כבר עובדת עצות!!! מה זה יכול להיות ואיך להמשיך את הבדיקות? האם זה יכול להיות משהו בתחום הנוירולוגיה? האופטומטריבט המליץ לי ללכת כמה ימים עם עדשות מגע ולשלול שאולי זה משהו במשקפייים עצמם-אין לי מושג מה....

20/11/2014 | 14:54 | מאת: ספיר

בת 22, בתקופה האחרונה בערך כחצי שנה התחלתי לחוות כאבי דקירות מאד חזקים ואפילו משתקים אותי בין דקה ל3 דקות. לא תלויים בנשימה. מעין פולסים של דקירות חוזרות ונשנות. הכאבים מופיעים באקראי, ללא גורם ששמתי לב אליו. הכאבים מופיעים כל פעם במקום אחר. לדוגמא:עין אחת, זרוע, רגל, צד ראש, חזה. כאב מאד מאד מדויק ומקומי. הכאב הוא אותו כאב בוודאות. חשבתי שמדובר בקריש דם שמסתובב ומאחר שנתקע בכלי דם דקים יותר למשך כמה דקות גורם לכאבים מאחר והעצבים באזור לא מקבלים דם. חשדתי בכך מאחר והתחלתי קצת לעשן בנוסף על גלולות אך רופאת נשים ששמעה את החשד שלי דחתה את התאוריה על הסף. הכאבים יכולים לבוא במרווחים של שעות ואפילו שבועות. במשפחה יש צד אחד עם נטיה לבעיות לב (צנטורים טיפוליים וניתוח לב פתוח) ותסמונת רנו (שכנראה קיבלתי מהאם) אך אני לא בטוחה שישנו הקשר. האם מדובר במשהו נוירולוגי?

שלום ארצה לקבל ייעוץ מקצועי בבקשה. הילד שלי בן שנה בדיוק, ילד שמח, מפותח וכו'. שמנו לב שכשקוראים לילד בשמו הוא לא מגיב, לא מסתכל. רק ברגע שאנחנו נותנים "צעקונת" עם שמו, אז הוא מסתכל. חשוב לציין : במהלך היום אנו קוראים לילד בכמה שמות חיבה, ואולי פה הסיבה. הילד מחייך, מצביע, מבקש שירימו אותו, אומר אבא, מצביע כששואלים איפה "אור" לצורך העינין. אשמח לקבל תשובות בהקדם (אנחנו לחוצים נורא) כמו כן, אשמח לקבל שם של מקום חוץ מטיפת חלב שבו ניתן לבדוק את הענין תודה

שלום וברכה, אני מחפשת המלצה לנוירולוג מבוגרים בבעיה של מיגרנות. קופת חולים מכבי אזור נתניה או חיפה. תודה רבה

17/11/2014 | 15:33 | מאת: אסף

שלום, השאלה שלי היא בנושא בדיקת CT ראש, מה הסיכונים בבדיקה זאת? בכל מקום שקראתי (גם במקומות ומאמרים מאוד אמינים) כתוב מפורש שעקב כמות הקרינה שבבדיקה זאת הגוף נפגע, ובמיוחד ב CT ראש, אומנם זה לא מורגש פיזית אך יש פגיעה וודאית. 1. כמה זה מזיק או מסוכן? 2. האם יש חלופות במידה ולא ארצה לחשוף עצמי לכמות קרינה שכזאת? 3. האם אוכל לקבל קצת יותר פרטים בנוגע לכמות הקרינה ולהשפעה שלה על הנבדק?

16/11/2014 | 16:57 | מאת: זיוה

מבקשת הסבר: מודגמת מערכת חדרים ציסטרנות וחריצים תקינה.מודגמים איזורים של איסכמיהאקוטית קורטיקלים דו צדדיים בולטים יותר בקו פרשת המים, דו צדדית בין המערכות הקדמית והאחורית (עדיין ללא האדרה פתולוגית)מודגמים שינויים באות בסדרת דיפוזיה גם בתלמוס דו צדדי ובקאודייט משמאל.

16/11/2014 | 11:43 | מאת: טל

מקווה שאני בפורום הנכון. שמי טל, בת 39,אני חשה מזה כמה חודשים, בזרמים באיזור הראש. כמו הרגשה של שמש הקופחת על הקרקפת. זה לא כאב בלתי נסבל אבל אני "מרגישה" את הראש כל הזמן.גם בלילה כשאני שוכבת במיטה, על הכרית, אני מרגישה בזה יותר. כמו שריפה או זרמים בראש. זה לא באיזור הצוואר או המצח, זה ממש במרכז הראש, כמו איזור הקרחת למשל. לפעמים אני מרגישה כאילו איזור זה נרדם ולפעמים גם אצבעות הידיים נרדמות לי אבל רק במצב שכיבה ולא במשך היום.לאן לפנות? האם תופעה זו מוכרת? הפנייה לנוירולוג? עצתך בבקשה. בתודה מראש... טל

15/11/2014 | 21:21 | מאת: שחף אמילי

ביתי בת 4 מדי פעם מתלוננת על כאבי ראש חזקים מאוד, בצד ימין. בראש, זה קרה לה כשבע פעמים במשך שבועיים, רופא משפחה שלח אותי עם הפניה דחופה לנוירולוג ילדים. חיפשתי באתר ואין תורים זמינים בכל האזורים , יש לעוד 7 חודשים, מה עושים? קבעתי תור לבדיקת קרקעית העין, אבל אני מאוד לחוצה , הכאב נמשך כדקה אבל מאוד חזק

לקריאה נוספת והעמקה
12/11/2014 | 18:10 | מאת: שמרית

שלום רב, בשנה האחרונה עברתי בדיקות mri מוח בתאריך 28.10.14 עברתי שוב נוסף והדיאגנוזה שרשומה במלל היא להלן : בחומר הלבן הפריונלריקולרי והעמוק קרן פרטונטלית,טריגון צנטרום סימאובלה וקרניים אוקסייפטליות. קיים אובן נפח פרנכילי מינמלי . רושם מספר מוקדים לא ספציפים ויציבים בחומר הלבן הפריונלריקולרי האבחנה המבדלת כוללת :דמיאלינטיבי,וסקוליטיס,ומיגרנות. עכשיו ככה יש לי בעיות בתנועה :סחרחורות בלתי נסבלות,נימולים ,חוסר יציבות בעמידה הליכה בחוסר שווי משקל ,נימולים מיגרנות קשות מאוד שאני מקבלת רילרט 40 מ"ל שלא עוזר אני מקבלת אספרין 100 מ"ל . תקיעות של הידים והרגלים ועוד חוסר תחושה שאני צריכה להמתין ימים עד שתעבור .יש גם רעידות ולארוך כול עמוד שידרה יש כאבים . אני אשמח בבקשה מעומק ליבי להבין את הפענוח הנ"ל ומה זה אומר צריכה את עזרה דחופה. תודה רבה , בברכה שמרית

11/11/2014 | 10:52 | מאת: א

שלום בת 45 בריאה . מטופלת כשנתיים ביותירוקס 550 מ"ג -טיפון בתת פעילות בלוטת התריס. אני מאוזנת ואני לא יודעת אם בעייתי קשורה לבלוטה. אני סובלת מחולשה והרגשת חוסר יציבות, לא נפלתי מעולם ואין לי סחרחורות, אבל התחושה היא נוראית. אני במעקב אצל נוירולוג שטוען שהכל בסדר. אך להרגיש ככה זה לא רגיל. הייתי מעונינת לדעת אם יש בדיקות שאתה ממליץ. יש לי גם ימים שיש לי עקצוצים ונימול. נשלחתי בדיקת EMG שיצאה תקינה. אבל התחושה שאני מתנדנדת ולא יציבה מאוד מטרידה תודה.

11/11/2014 | 10:13 | מאת: יעל לל

כבשנת 2009 היה לי התקף אסכמתי חולף הופנתי לאיכלוב בדקו הכול עיינים מוח דם חשד לטלסמיה אך כל הבדיקות יצאו תקינות. תחושה של נימול בחצי פנים וכאב ראש היו הסמנים. ויש אצלי תסמונת רנו. כיום שאני מניקה את התינוק שלי בסוף הנקה חוזרת לי תחושת הנימול שוב וחולפת מעצמה האם לדעתך יש קשר בין השניים

לקריאה נוספת והעמקה
09/11/2014 | 00:18 | מאת: קרן

שלום רב יש לי שאלה: בזמן שתית אלכוהול חצי גוף שמאל מהרגליים עד הפנים מקבל תחושה של כבדות ורק בזמן פעילות לדוגמא ריקוד במועדון התחושה נעלמת האם יש סיבה לתופעה ואיך ניתן לטפל בא!!!

03/11/2014 | 15:38 | מאת: זאנה

יש לי כבר שבועים כאבי ראש ואדמות בעינים במיוחד אחרי צהורים בדק אותי רופא עינים לא ראה שם בעיה קשורה בעינים רופא משפחה נתן לי תרפות הרגעה ושינה . אבל זה לא עוזר

לקריאה נוספת והעמקה
31/10/2014 | 10:33 | מאת: מור

שלום, מזה מספר שנים איני יכולה לעלות על מתקנים בפארקי שעשועים שיש בהם ורסיה כלשהי של תנועה סיבובית כי מיד נגרמת לי סחרחורת וחוסר יכולת למקד את המבט. מה יכולה להיות סיבה לדבר כזה? (ברגע שאני ירדת מהמתקן התחושה מיד עוברת) ודבר נוסף בבקשה, כשאני הולכת לישון ועוצמת את העיניים כל יום יש לי תחושה כמו "נפילה" או אובדן שיווי משקל ( בזמן השכיבה) שמרגישה גם היא כמו התחלה של סחרחורת שעוברת מיד כשאני פוקחת עיניים. עשיתי בשנים האחרונות פעמיים CT ראש בגלל כאבי ראש חזקים (שהשתפרו מאז וגם הבדיקה יצאה תקינה). עזרתכם לשפוך אור על העניין איך ניתן לבדוק מה גורם לסחורחורות וחוסר המיקוד?

לקריאה נוספת והעמקה
28/10/2014 | 01:44 | מאת: דני

שלום, אני בן 30. במשך כשש שנים אני סובל מדחיפות במתן שתן במקביל לכאבים בירכיים (יש תאימות בעוצמת הכאב בין השניים ומדובר בכאב כרוני יומיומי). הכאב מוחמר במאמץ או עקב בפעילות גופנית, אם כי מורגש כמעט תמיד בעוצמה נמוכה גם ללא מאמץ. יש מעין תחושה של כאבים בירכיים מאזור המפשעה (מרגיש כ"עצבוב") עד הברך בחלק הצידי של הירך. כאשר הכאבים חזקים יש גם תחושה של היצרות, כלומר קושי בהשתנה רציפה ואף צריבה בהשתנה. בבדיקה אורודינמית נמצא כי יש "חסם כלשהו" ללא אבחון של ממש בעניין מקור החסימה. ביצעתי המון בדיקות: בדיקות דם, שתן, MRI לכל חלקי הגב וMRI מח וכן בדיקת EEG - כל הבדיקות האלה תקינות (נבדקתי על-ידי נאורולוג, נוריולוג ואורתופד). למעשה נותרי ללא אבחון, האם יש כיוונים נוספים שכדאי לבדוק/בדיקות שכדאי לבצע (אולי צילום כלשהו של השלפוחית או האזור שמעליה, יש דבר כזה?) ? סוגי רפואה משלימה מומלצים שיכולים לסייע באבחון או טיפול? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
27/10/2014 | 20:37 | מאת: ה.מ

לפני כחמש שנים עברתי תאונת דרכים , נפגעתי כתוצאה מצליפת שוט באיזור הגב/כתפיים/עורף (בלט דיסק) אך למרות הכאבים חזרתי תוך מספר ימים לעבודה בתקווה שהכל יעבור מהר. כשראיתי שהמכות היבשות עוברות והסימנים הכחולים נעלמים אבל הכאב ממשיך , התחלתי לעשות פיזיוטרפיה במחשבה אופטימית שעוד רגע הכל יעבור. החודשים עברו והכאבים רק גברו , עברתי סדרות של פיזיוטרפיה , דיקור , טוינא , רופאים, מרפאת כאב, אבל הכאב רק התחזק , לא נרדמת בלילות , לא מתפקדת, מותשת רוב היום והמצב לא משתפר, מצליחה לעבוד בקושי כמה שעות בשבוע. אחרי כל יציאה מהבית חוזרת מעולפת ולא מסוגלת לזוז או לקום. אורטופדים , כירורגים , תרופות נגד כאב , כדורי שינה , פסיכיאטר , טיפול פסיכולוגי , כדורים נגד דיכאון אבל סובלת כבר מהבוקר מתשישות ועייפות כרונית , כל שריר בגוף כואב, כל תזוזה מחושבת מראש. מחוסר ברירה הפסקתי לעבוד . מרגישה איך החיים עוברים לידי ואני מביטה בהם מהצד בלי יכולת לקום ולהשתתף בחגיגות. עוברת שנה... שנתיים...שלוש..... הרופאים לא מוצאים את הסיבה , הפסקתי לחיות . מרגישה כלואה בתוך גוף שלא מתפקד. חיצונית אני נראית נהדר אבל בפנים כל שריר כואב , לא יכולה להזיז את הכתפיים , הידיים חלשות , לא מסוגלות להרים דברים או לסחוב , יושבת מכופפת כי לא יכולה ליישר את עמוד השידרה, לא עולה מדרגות כי הבירכיים שורפות ולא מתקפלות . פשוט מפורקת. כדורים נגד כאב לא עוזרים כדורי שינה לא משפיעים , גם כשאני מוצאת תנוחה להירדם ... מתעוררת אחרי כמה דקות מכאבים. מעבירה את רוב היום במחשבות , לא מסוגלת להתרכז ולקרוא ספר או לצפות בסרט בטלביזיה , וגם כשאני מנסה לקרוא , הזיכרון בוגד בי ואין לי מושג מה קראתי בעמוד הקודם. לא זוכרת שמות... לא מקומות ובטח שלא תאריכים. מרגישה כמו זקנה שכלואה בגוף צעיר (46) ומספרת לכל מי שמוכן לשמוע כמה נפלאים היו חייה בעבר. איך שיחקתי בקבוצת נשים בכדורשת כל שבוע שיחקתי כדורסל , שרתי בחבורת זמר שהופיע בכל הארץ , השתתפתי בקבוצות קבועות של טיולי משפחות , נסעתי , ביליתי עבדתי טיילתי, גידלתי ארבעה ילדים והצלחתי לתחזק בית... גינה... חיים...משפחה...חברים.... אני מספרת את הדברים , כי היום כל יציאה מהבית מצריכה התארגנות של שעות , לחשוב על המאמץ להתקלח להתלבש ולנהוג – כבר מעביר את החשק לצאת . הידיעה שאפילו לסחוב שקית עם קניות אני לא יכולה , ללכת יותר מכמה צעדים או אפילו לעמוד ולשוחח עם השכנה – גובים ממני כמות אנרגיה עצומה וגורמים לי לקרוס לכמה שעות של מנוחה. למדתי לנהל ולתכנן כל דבר מראש. כשחייבת לצאת לטיפול רפואי נחה שעות לפני ומתכננת לחזור במהירות הביתה בידיעה ברורה שאקרוס מכאבים ועייפות ליומיים אחרי. כל מטלה הכי פשוטה בבית מצריכה תיכנון תוך התחשבות בדרגת הכאב שקיימת באותו יום, באותה שעה.האמת שלא ניתן לתכנן כלום מראש .... אין לדעת איזה מהשרירים ינטרלו אותי הפעם, כל נגיעה בגוף מלווה בכאב. את מצב הרוח איבדתי מזמן , בערך בתקופה שאיבדתי את העבודה , את החברים , את המשפחה, את הפשטות של חיי השיגרה המבורכים . רוצה להפסיק לקחת כדורים ותרופות , נמאס לי מתופעות הלוואי , מכאבי הראש , כאבי הבטן, ובנוסף בתקופה האחרונה התברר לי שכנראה כתוצאה מכמות התרופות , הצלחתי להרוס גם את השיניים שהתחילו להישבר אחת אחרי השניה , לאט לאט מצאתי את עצמי מאבדת חצי שן כאן , חצי שן שם. הכל מתפרק, כך שנוסף על הטיפולים הקבועים של הפיזיוטרפיה , דיקור , פסיכולוג, אורטופד , רופאת משפחה , נוספו לי עשרות תורים למרפאת השיניים , לטפל לפחות במה שחייבים בדחיפות. רוצה להפסיק לקחת תרופות (כרגע כדורי שינה , נגד כאבים ונגד דיכאון) אבל מפחדת שהמצב יתדרדר, מפחדת לחשוב שאולי יכול לכאוב יותר ללא התרופות. מחפשת בדחיפות רופא שיוכל לאבחן ולתת כיוון , ברור לי שכשימצאו מה לא בסדר – יוכלו להתחיל סוף סוף לטפל , כי כרגע הזמן עובר ואני לא מתקדמת לשום מקום, אם למישהו יש רעיון לבדיקה ספציפית , מרפאה ספציפית, תרופה חדשה .... תרופה נסיונית..... כל דבר שיפתור את התעלומה והכאב – אשמח מאוד לשמוע (קופת חולים מכבי) לא יכולה יותר , בריאותית קרסתי כבר מזמן , אבל עכשיו קורסת גם נפשית – רוצה את החיים שלי בחזרה!!! תודה מראש ה.מ. – מכבי – סניף מצפה ספיר

09/11/2014 | 12:31 | מאת: מירה

שלום לך, שמי מירה וקראתי את הודעתך עם הבנה גדולה על כאבייך , אני עברתי לפני שנה תאונת דרכים גם עם אותם מכאובים בכתפיים , צוואר ובלט דיסק . אין יום שאני לא קמה עם כאבים או הולכת לישון עם כאבים וגם מגיעה לעבודה יום יום, גם לאחר התאונה ישבתי רק 4 ימים בבית. אני טופלתי בשיאצו, פיזיוטרפיה פרטני וקבוצות. האורטופד המליץ כירופרקטיקה ניסיתי שלושה טיפולים והרגשתי שמכניס אותי לסטרס אז העדפתי לפנות לשיאצו וזה דיי הקל. מה שכן נרשמתי להתעמלות פלדנקרייז שעוזרת וצריך לעשות התעמלות בחופף גם בבית כל הזמן תרגילים. אם תרצי תוכלי להתכתב עמי במייל אוכל למסור לך פרטים. MIRA@GDG-CPA.CO.IL

25/10/2014 | 21:03 | מאת: אורן

אני בן 65. לפני יומיים חשתי ירידה פתאומית בשמיעה באוזן ימין שנמשכה 3-4 שעות. בצעתי בדיקת שמיעה והנושא בבירור עם רופא א.א.ג. במקביל לבירור נושא השמיעה שהשתפר בינתיים, איזו בדיקה נדרשת כדי לשלול אירוע מוחי או TIA ?

שלום רב אני בן 25 מיזה 5 שנים אני סובל מקפיצות בשרירים וחלק קטן מהגב שנרדם. לפני שלושה חודשים התחילו לי גם כאבים ברגליים ובידיים וקליקים בכל הגוף. אני מרגיש כל פעם שהקפיצות מגיעות חרדה רצינית ממחלת ALS שאני אפילו מחפד לרשום את השם שלה. עשיתי בדיקת EMG יצא תקין אבל עשיתי אותה משהו כמו אחרי חודשיים מתחילת הכאבים... וגם עשיתי בדיקות דם ויצא תקין אין חום ואני לא מרגיש חלש אני עובד 12 שעות ביום בצבא קיבלתי מוט של ברזל בראש ולא עשיתי סיטי ראש. אני לא זוכר עם הקפיצות התחילו לפני או אחרי לפעמים סטרס רציני ולחצים בראש. פחד מאוד גדול מהמחלה אף אחד לא מאמין לי וכולם חושבים שאני צריך כדורים לחרדה אבל החרדה נגרמת מהקפיצות והכאב... בבקשה תגידו לי איזה בדיקות לעשות אני לא יכול לחיות ככה בחרדה יומימית שאני הולך למות ממחלה..

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי, אני לא רופאה אבל כמי שמכירה את מחלת als מקרוב (אמא של חברה נפטרה מהמחלה) נראה לי שאתה יכול להיות רגוע. מרגע הופעת התסמינים של המחלה עד הפטירה לוקח 5 שנים. קפיצות שרירים לרוב באים מלחץ וחרדה ובקשר לכאבים ברגליים במחלת als אין כאבים ואם כן הם באים בשלב שהשרירים כבר מנוונים. הייתי מציעה לך ללכת לאורטופד כי הבעיה שלך נשמעת כבעיה אוטופדית. גם אני סובלת מכאבי גב רגליים ובתקופות של לחץ נפשי אף מופיעים אותם קפיצות שרירים כמו שאתה חווה. המשך יום נפלא ורגוע

לקריאה נוספת והעמקה
16/10/2014 | 11:17 | מאת: שבח

שלום, אני בן 80.נכה צה'ל אוזניים. סובל שנים מסיבובי ראש.משתמש מספר שנים בסטונרון 25מג'.בשבוע אחרון גברו סיבובי הראש, ושאלתי האם ניתן לקחת 2 כדורים ביום? האם יהיו לכך תופעות לוואי? האם עלול להשפיע לרעה על לחץ דם או לב למשל? ב'ה לחץ הדם שלי תקין. אודה על תשובה מהירה בשל נסיעה קרובה, תודה שבח

14/10/2014 | 10:32 | מאת: WRE

תישלח ליע הפניה למיון

11/10/2014 | 16:52 | מאת: אלכס

לפני כשלושה ימים חוויתי טלטלה של הראש על ידי חבר, הוא ניער את ראשי בחוזקה כדי ליצור לי "סטלה טבעי", עד היום יש לי כאב ראש והבנתי שתנוע מסוג זה יכולה להרוג תאים במוח וליצור נזק בלתי הפיך. רציתי לשאול עצת רופא בנושא ולדעת מה דעתו האם בגלל כזה דבר יכול להיות שמתו לי תאים במוח או שהגוף שלנו בנוי למצבים שכאלה. והאם תאים אלו יכולים לשוב ולשקם את עצמם. תודה מראש [=

לקריאה נוספת והעמקה
11/10/2014 | 16:51 | מאת: אלכס

לפני כשלושה ימים חוויתי טלטלה של הראש על ידי חבר, הוא ניער את ראשי בחוזקה כדי ליצור לי "סטלה טבעי", עד היום יש לי כאב ראש והבנתי שתנוע מסוג זה יכולה להרוג תאים במוח וליצור נזק בלתי הפיך. רציתי לשאול עצת רופא בנושא ולדעת מה דעתו האם בגלל כזה דבר יכול להיות שמתו לי תאים במוח או שהגוף שלנו בנוי למצבים שכאלה. והאם תאים אלו יכולים לשוב ולשקם את עצמם. תודה מראש [=

לקריאה נוספת והעמקה
08/10/2014 | 15:36 | מאת: טד

שלום אני בן 33 כמעט, מגיל 22 אובחנתי כסיכזופרן, אני 10 שנים עם המחלה לוקח טיפול, עם הזמן גיליתי כל מיני דברים שהיה קשה לעלות עליהם מתחילת פרוץ המחלה, למשל גיליתי שיש לי פוביות עם השנים, רעד זה היה ידוע, לחץ תוך עיני, ומה שנותר שהכי מעצבן אותי זה התחושה של מוח ריק קשה לי לנתח מילים שאני נניח נח בחדר המחשבות לא רצות , לרוב בעבודה אני מקבל כל המשמרת פקודות ומבצע אותם כך שאני לא טרוד בחשיבה אלא במטרות בעבודה, עכשיו המוח הריק דר כמו שאתה יודע אנחנו בעולם כזה שצריך להיות לא פראייר ברגע שאני מנסה לנסח מילים בשיחות עם אנשים לפעמים אני לא יודע איך הם מעלים נושאים שלא חשבתי עליהם תחילה, משכן בין חשיבה לרגש הרגש נותר לי בצורה חזקה יש לי אינטויצה חזקה אנשים נוהגים לקרוא לי צדיק אני לא דתי בגלל שהמוח שזה החלק התחמן לא פועל אצלי הקו מחשבה, אז רק הכנות והרגש וקשה לי להיות בלי קו מחשבה 10 שנים כל מה שאני כותב לך עליתי עם השנים היתי מבובלבל על ההתחלה נחת כל זה, זה חלק קטן ממה שנחת עלי כבר יתרגלתי אבל זה מעצבן מבחינה זוגיות פרנסה וחיי חברה ומשפחה, פעם אחת מישהו חבר 1 אמר בגלל שהיתי מוביל בתיכון אמר לי היתה הכי תותח בתיכון הכי חכם היום אתה צריך שיחשבו בשבלך, תחלאס אין לי מה לעשות עם זה 10 שנים הכול עבוד, איפשר להחזיר למצב שהיה עד 2003 בצורה נורמלית לחשוב? אני לוקח רפסרדל 6 מג דפלפט 1000 וואבן 1 ביום. (הטעות היחידה שעישיתי שהיתי נער בן 17-20 שניסיתי כמה פעמים לקחת סמי מועדונים מסוג אקסטזי כמה פעמים אחדות ועישנתי גראס חודש וחצי זה היה 1999-2002 3 שנים כל החגיגה) הבעיות התחילו שנה וחצי אחרי שהיתי בלי כל החגיגה של המועדונים. אז מה אתה אומר? האם ניתן להחזיר הכול לקדמותו? ותודה רבה!

כבר הרבה זמן יש לי בעיה שינת מוזרה ומטרידה נורא, הגוף כאילו לא רוצה שאני ישן יותר מ 4 שעות בלילה, תמיד אחרי 4 שעות שינה אני מתעורר עם ידיים רדומות ולא נעימות והגוף מרגיש באי נחת, בסבל, לפעמים נוקשות, תחשות שמקשות להירדם שנית, אם איכשהו אני מצליח להירדם שנית אז אחרי בערך שעה אני עוד פעם מתעורר עם מצב גופני קשה יותר, עם כאבים מוחמרים בגוף, יותר סבל והרגשה כאילו העצבים בגוף מזועזעים, לא תקינים... קצת רקע נוסף: כבר כ 8 חודשים אני סובל מבעיות בריאות בגוף, השתנה לא טובה ומהוססת, כמה פעמים הגעתי כמעט למצב של עצירת שתן(אני עדיין בבירור אצל אורולוגי האם יש סיבה אורולוגית, עשיתי צילום ציסטוגרפיה של השופכה כאשר שני אורולוגים איבחנו שיש היצרות בשופכה אבל אורולוג אחר, פרטי ומומחה יותר קבע שהצילומים לא חד משמעיים וצריך לבצע בדיקה נוספת ציסטוסקופיה כדי לברר), יציאות של צואה גם לא כל כך סדירות ובעייתיות, המהלך היום יש לי כאבים בגוף, צוואר, עורף, פרקים, צלעות, כאב ראש נקודתי קבוע מאחורה ליד האוזן, כמעט באופן קבוע סובל ממין תחושת בעירה מעיקה בכף יד שמאל ובעין שמאל, כמו כן יש לי הרבה תחושות גופניות כלליות מעיקות שקשה לי להסביר אותם, מין חוסר יציבות עצבית, אי נחת בגוף, תחושות שמוחמרות אפילו בזמן ישיבה קצר לעבוד במחשב... לפני כ 4 חודשים עשיתי בדיקת EMG ביד ימין וברגל ימין שיצאה תקינה... אני כבר הרבה יותר ממיואש ומתוסכל מהמצב החמור שלי, אני מעל חצי שנה מושבת ולא יכול לעבוד בגלל המצב הזה, אני סובל המון... מה יכול להיות הסיבה לבעיית השינה המוזרה שלי ולמצב הגופני הרע שלי בכלל? האם יתכן שזה טרשת נפוצה, נוירופתיה, פרקינסון, אולי פיברומיאלגיה, איזה מחלה נוירולוגית מתאימה? מה אני צריך לעשות כדי לאבחן את המצב שלי?

04/10/2014 | 21:47 | מאת: חגית

שלום רב, אני בת 29 סובלת ממיגרנה מטופלת ברילרט. בצום כיפור התעלפתי 3 פעמים בהפרש של כשעה. 16:30,17:30,18:30. עד שעה 19:15 לא הכנסתי נוזלים לפה. חשוב לי לדעת מדוע דבר זה קורה לי בכל יום כיפור? ההתעלפויות השנה היו די ארוכות וקשות. והאם זה שהתעקשתי לא לשבור את הצום יכל לגרום נזק רב?

02/10/2014 | 09:45 | מאת: נעמה

שלום, בני בן השש התחיל בשבועיים האחרונים לעשות תנועות באצבעות הידיים מעין נגינה על פסתר בצורה הפוכה,ובזרועות מעין ניפנוף,כנ"ל גם באצבעות הרגליים וברגליים עצמם מעין בעיטות באוויר,התנועות ניכרות בעיקר בשכיבה בעת צפייה בטלויזיה, ובעמידה ניכרות יותר התנועות באצבעות הידיים, חשוב לי לציין שמדובר בילד נורמטיבי, שמח ומוכשר מודה מראש על התשובה

30/09/2014 | 13:37 | מאת: תמר

שלום לפני כשבועיים סבלתי מחולשה, סחרחורת, הרגשתי חום ובחילות נאמר לי כי יש לי וירוס באוזן ושאני צריכה לקחת אגיסרק 16 בוקר וערב לכמה ימים עד שארגיש טוב. ואכן אחרי מספר ימים הרגשתי טוב והכל היה בסדר. היום בעבודה בלי מאמץ אני יושבת בכיסא ופתאום מרגישה סחרחורת, חולשה, וחם לי ואני מזיעה ובחילה. רק לאחר כ חצי שעה זה עבר לי. מה זה יכול להיות? תודה

28/09/2014 | 09:33 | מאת: צדפה

שלום רב , אמש לבעלי הופיעה תופעה של נימול בידיים וסחרחורות והוא הזיע ולאחר מספר דקות התחושה עוברת והוא שותה מים קרים ונרגע. ואח"כ באמצע הלילה לקראת בוקר שוב אותה תופעה . האם העניין חמור? הוא הלך לעבודה באופן רגיל , אני דואגת לו. יום נפלא ותודה.

לקריאה נוספת והעמקה
26/09/2014 | 13:44 | מאת: מירי

כאבי שרירים ברגליים רעד בידים וברגלים

24/09/2014 | 19:09 | מאת: עופרי

היי, אני בחורה בת 24 ויש לי טיקים כבר בערך מגיל 13. הטיקים באלו מתגבכרים עם השנים ואני מרגישה ממש נורא עם זה. זה הביך אותי בשנים של הבית ספר וגם היום זה ממש מביך אותי. אנשים מסתכלים עליי כל הזמן בגלל זה. לא בצלחתי להבין מהרופאים ממה זה נובע וגם לא מצאו תרופה מתאימה. מרגישה אבודה בגלל זה. אשמח לתשובה. תודה רבה וחג שמח!