פורום שפעת ומחלות חורף

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - שפעת
מחלת השפעת נגרמת מווירוס אחד המכונה "האינפלואנזה". מחלה זו מצריכה לעתים אשפוז ובמקרים קיצוניים, בהם יש סיבוכים קשים, עלולה אף לגרום למוות. השפעת מתחילה עם חום גבוה בסביבות ה-38 מעלות, מלווה בחולשה, שיעול יבש, כאבי ראש וכאבי שרירים. הדרך הטובה ביותר למנוע הן את מחלת השפעת והן את התפרצותה של המחלה כמגיפה היא להתחסן. החיסון מומלץ במיוחד לקבוצות בסיכון כגון: מבוגרים מעל גיל 65, מאושפזים עם מחלות כרוניות, חולים עם מחלות לב, ריאות, כליה או כבד. אוורור הבית ושמירה על היגיינה וניקיון חשובים גם הם. ניתן לעבור את מחלת השפעת ללא צורך בבדיקה או טיפול רפואי. בכל האמור לעיל יעסוק פורום שפעת ומחלות חורף.
257 הודעות
213 תשובות מומחה

מנהל פורום שפעת ומחלות חורף

28/07/2013 | 22:37 | מאת: יונה

תודה.

28/07/2013 | 21:25 | מאת: יונה

מה זה עומר עם במקום 19.4 יש 51.40 או בfree kappa/free lam יש 3.29 במקום הנורמה של 1.65

זה אומר שיש רמה גבוהה מהנורמה של חלק נוגדן זה צריך לדבר עם ההמטולוג שעושה את הבירור, כי צריך לדעת את כל הסיפור+ הממצאים בבדיקה גופנית+ הממצאים בבדיקות דם נוספות על מנת לעשות אבחנה. התשובות האלו מחייבות השלמת הבירור. יש בדיקות שרק רק אם התשובה גדולה פי 2-3 מהנורמה זה משמעותי, ואין לי את כל הנתונים שלך

24/06/2013 | 23:38 | מאת: אתי

רק שאלתי אם זה אותו דבר לוודא שהרופא לא טעה- לא ביקשתי לקרוא מה זה תודה

02/05/2013 | 10:53 | מאת: בובי

זה אומר שביום של הבדיקה כבר לא בייצתי?

24/04/2013 | 13:20 | מאת: ARF

שלום רב! אישתי נדבקה באיזשהו וירוס בחורב כאשר גם אני וגם כולם בעבודה שלי היו חולים (הוירוס הזה היה מאוד מדביק!) והסימפטומים היו:נוזלת שלא נפסקת, התעטשות שלא נפסקת גם, חומ נמוך מהרגיל (עד 36 מעלות, לא יותר),שיעול, צחרחורת וחולשה. אצל כולם זה עבר אחרי כשבועיים אבל אישתי עדיין חולה - אצלה זה בא והולך וחוזר שוב, ויום אחד היא לא הרגישה טוב. אנחנו לא יודעים מה לעשות ומה היא המחלה הזות? תודה רבה לעזרא! ARF

24/04/2013 | 15:55 | מאת: ענת

יש טיפול נגד וירוסים הוא על בסיס צמחי ואתה יכול לנסות במשך 4 -5 ימים בלבד ולאחר מכן אין וירוסים. תחפש בגוגל - טיפול בלעדי במחלת הנשיקה אתה תגיע לאתר עם כל המידע. ממליצה בחום. ענת

.

29/04/2013 | 09:19 | מאת: ARF

תודה רבה! אני אבדוק את זה בהכלת!

18/02/2013 | 14:08 | מאת: אדיר

האם קיום יחסי מין בזמן שפעת יכולים להדביק את הפרטנר אני לא שואל מצד הקרבה הגופנית, אלא על ידי עצם המגע מיני

הדבקה ודרכי התפשטותנגיפי השפעת מועברים בין יונקים שנדבקו במחלה בעיקר כאשר אלו מתעטשים ועקב כך מפיצים תרסיס של טיפות רוק מיקרוסקופיות המכיל כמות גדולה של הנגיפים. במרץ 2008 פרסם ד"ר יהושע זימרברג (Zimmerberg) מארצות הברית את גילויו המחקרי בקשר לפרטי אופן הדבקה זה והסיבה שבעטיה אופן הדבקה זה יעיל דווקא בחורף. זימרברג גילה שלנגיף השפעת יש מעטפת דמוית ג'ל שמגנה עליו מהתייבשות כשהוא באוויר וכשהנגיף חודר לגרון, חום גוף המאחסן ממס את המעטפת ומאפשר חדירה של הנגיף אל תוך תאי המאחסן. אולם במזג אוויר חם מעטפת זו נמסה עוד באוויר והנגיף מאבד את הגנתו. שפעת יכולה לעבור גם מהפרשות של עופות נגועים וכן ממגע עם רוק, נזלת, צואה ודם של חיות נגועות. ניתן להידבק במגע ישיר עם הפרשות אלו או מגע עם משטחים שזוהמו בהפרשות. יכולת נגיפי השפעת להדביק נשארת גם לאחר שבוע בו הנגיף נמצא בטמפרטורת גוף האדם (כאשר הנגיף אינו חשוף לאוויר יבש), מעל שלושים יום כאשר הנגיף נשמר בטמפרטורה של 0 מעלות צלזיוס, ולזמן בלתי מוגבל בטמפרטורות מאוד נמוכות. ניתן להשמיד נגיפי שפעת בקלות באמצעות חומרים מחטאים (דיסאינפקטנטים) ודטרגנטים. מופיע המונח הפרשות, כך שזאת לא דרך ההעברה הכי יעילה- אבל לא בלתי אפשרית.

18/02/2013 | 16:01 | מאת: אדיר

17/02/2013 | 16:19 | מאת: יוסי

שלום, מיום ראשון שעבר אני עם שפעת בבית (רופא המשפחה אמר שזה זן של שפעת החזירים שיש לכולם ואין מה לעשות עם זה). עברו לי על התסמינים וכעת אני סובל מחולשה וסחרחורות. מתי זה אמור לעבור? למעט זה, אני מרגיש מלא חיות ומרץ... רוצה כבר לחזור לעבוד. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

איני נביא אלא רופא, אבל בד"כ תוך ימים בודדים. תן לעצמך הזמן

13/02/2013 | 16:45 | מאת: חסוי

שלום, אני בת 23, לפני כחמישה ימים התחיל לי חום מלווה בכאבי גרון, וכאבים שמקרינים לאוזן ימין, נזלת, כאבי ראש וליחה. הלכתי לרופאה יש לי דלקת גרון למרות שהמשטח גרון יצא תקין, נתנה לי אנטיביוטיקה כי יש לי מוגלה בגרון. השאלה שלי היא, איזו דלקת זו יכולה להיות? איזה דלקות חיידקיות/נגיפיות יש שלא רואים אותם במשטח גרון?? עכשיו יצא לי ליחה עם מעט דם, מה זה יכול להיות??? אני מודאגת. יש לציין שאני כבר סובלת כ-4 חודשים מדלקות גרון חוזרות אבל לא לקחתי אף פעם אנטיביוטיקה כי המשטח גרון יוצא תקין.

לקריאה נוספת והעמקה

1. דלקת גרון יכולה להיות וירלית.ואז משטח כמובן שלילי. 2. אם יש לך דלקות חוזרות שוב ושוב יש מקום לעשות בדיקות דם, כולל ספירה ושקיעה וכולל דם לוירוסים בשאלת מחלת הנשיקה

לקריאה נוספת והעמקה
11/02/2013 | 23:14 | מאת: מתעניינת

שלום ד''ר. ארבעה ימים אני מטפלת באמי שמרותקת למיטה בגלל מה שנראה כמו שפעת (לא יודעת איזו) - כאבי גב איומים!, חולשה, סחרחורת, כאבי גרון, כאבי אוזניים, כאב בגוף בכללי. היא כן אוכלת אך יש לה בחילות. היום הרופאה נתנה לה זינט. היא לקחה כדור אחרי האוכל ולאחר שעה הקיאה!. והיא בדרך כלל לוקחת זינט כשהיא צריכה אנטיביוטיקה!. הבטתי עליה היום וגוון עור הפנים נראה צהבהב, זה אמור להדאיג? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין דרך קלינית להבדיל בין שפעת רגילה לשפעת החזירים אם מצבה הכללי מדאיג- יש מקום לבדיקת רופא מחודשת. זינאט אינו טיפול לשפעת- חזירים או חתולים- בהיותה מחלה וירלית. משונה הכתיבה שינאט זו האנטיביוטיקה שהיא לוקחת אם צריכה- האם לא משנה מה הקליניקה כשבאים לבחור אנטיביוטיקה?

11/02/2013 | 18:58 | מאת: שרית

שלום רב בעלי בן 50, חלה בשפעת למשך 8 ימים היה לו חום, כאבי שרירים, וחולשה, לקח אקמול לפי צורך,הוא החלים אך עתה, כל ערב תוקפים אותו כאבי שרירים מפושטים בכל הגוף, הכאבים מהרגליים עולים למעלה עד הכתפיים , והוא מסביר אותם כמו הרגשה של אימוץ השריר, שאינם מאפשרים לו לישון, כבר שבוע ימים שהוא לוקח אקמול להרגעת הכאבים.בעלי עושה ספורט, ולא לקח אקמול כבר 30 שנה. אנינו יודעים לאיזה רופא לפנות ומה הסיבה. אשמח לשמוע דעתך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

.

10/02/2013 | 01:51 | מאת: איתי

הרופאה רשמה לי לקחת 21 כדורי אנטיביוטיקה "מוקסיויט פורטה" לטיפול בברונכיטיס (3 ביום לשבוע). בבית המרקחת נתנו לי חבילה עם 20 כדורים בלבד. האם מספיק מה שנתנו לי או שהכדור הנוסף חשוב?

03/02/2013 | 12:48 | מאת: טליה

שלום אני כבר משתעלת למעלה מחודשים. בשבועיים האחרונים חל שינוי. בעיקבות השיעול ניסגר לי קנה הנשימה למספר שניות. ואני מחרחרת מה זה? איך יוצאים מזה? תודה טליה

אם קנה הנשימה היה באמת נסגר- היית מתה. אז כנראה זו בעיקר תחושה שלך. מה עושים? כמו בכל בעיה רפואית שמציקה לך- ניגשים לרופא המשפחה ומבקשים להבדק. בקשי שיצלמו אותך בוידאו כשזה קורה- זה יעזור לרופא לראות ולשמוע מה קורה.

03/02/2013 | 12:23 | מאת: שרון

שלום, בני בן ה-8 לקח 10 ימים אנטיביוטיקה לאחר משטח חיובי לסטרפטוקוק A. לאחר כ-שבועים שלושה הוא החל להתלונן על כאב ברגל, בין הברך לקרסול, והוא צולע על הרגל כבר כמעט 3 שבועות. בצילום הכל תקין. שמעתי על דלקת שיגרון?? יכול להיות? מה עושים במקרה כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא כתבת מה יש בבדיקה גופנית דלקת שגרון זה של פרק ואת מתארת עצם ארוכה ולא פרק בלי קשר לסטרפ- אם הילד צולע ולא נמצאה סיבה- יש מקום להמשיך בירור- מיפוי עצם? בדיקת אורטופד? בדיקות דם למדדי דלקת?.. מציע לצלמו בוידאו בהליכה לשם תיעוד ולשם התייעצות נוספת בהמשך.

לקריאה נוספת והעמקה
31/01/2013 | 18:43 | מאת: איתי

ביום ראשון (לפני 4 ימים) התחלתי מעט להשתעל ללא חום כאשר בראשון בלילה קמתי בחצות עם חום ממש גבוה (39.4 באוזן) בביקור רופא נאמר לי שיש לי וירוס אבל נתנה לי רוקסו ואמרה להתחיל בשני בלילה אם אין הקלה. התחלתי בשני בלילה רוקסו עקב חום שיורד מעט עם אקמול ועולה שוב לאחר 4 שעות היתה לי מעט הקלה בתסמינים ולא היה לי חום כמעט 12 שעות כאשר אתמול בבוקר שוב קמתי עם חום 38.1 ניגשתי לרופא קיבלתי גם זינט בטענה שיש לי חירחורים. נכון להיום 4 ימים אחרי אני עם רוקסו (3 ימים)וזינט (יום ) אך עדיין שיעול ברובו יבש אך עם ליחה כאבים בחזה בשיעול וחום שעולה כל 10 שעות בערך ל38 ואז אני מוריד אותו עם 2דקסומול. אציין שגם מאז שהתחתי עם הזינט יש לי מעט בחילות וסחרחורת קלה אני מעט דואג כי מעולם לא היה לי כל כך הרבה ימים חום. האם אני סתם פרנואיד ומדובר בשפעת רגילה או דלקת ריאות? או שמדובר בסיבוך מסוכן בבקשה עזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי כמובן שום דרך לדעת, אבל כן יכול לומר לך שמדובר במהלך לגמרי שכיח בתקופה זו. אין הבדל עקרוני בין שפעת רגילה לשפעת החזירים- בשתיהן יש פוטנציאל הסתבכות, נכון שבשפעת החזירים גם צעירים מסתבכים. סיפור המקרה+ בדיקה גופנית קפדנית+ בדיקות דם+ צילום בית חזה+ מעקב רופא- זה המפתח לאבחנה ולטיפול. בהחלט ייתכן שהאבחנה משתנה מביקור לביקור, לפ ההתפתחויות. עד כה לא תיארת משהו ממש חריג.

30/01/2013 | 16:24 | מאת: מיקה

היתה לפי שפעת לפני כשבועיים, עם כאבי ראש,חום, בחילות, לחץ דם גבוה ודופק מואץ. הייתי במיון אקג תקין, שיקוף ריאות תקין, ובדיקות דם תקינות. השפעת עברה תוך כשבוע. כל הערכים חזרו לעצמם. לחץ דם תקין, דופק תקין. מאז שעברה עדין יש לי תחושת סומק בפנים וכאב ראש. היה לי גם כפעמים דם בקינוח האף. ובעיקר מציק לי כאב ראש כל יום . אני סובלת ממיגרנה אך זו לא מיגרנה. 2 אקסידרול ביום מחזיק אותי כל היום. אך מציק לי שכאב הראש הזה לא עובר. מה דעתכם ?

לקריאה נוספת והעמקה

דעתי שאם את מוטרדת מאוד זה הזמן לחזור לרופא המטפל להערכה מחדש.

לקריאה נוספת והעמקה
29/01/2013 | 03:02 | מאת: ליאת

בס"ד ד"ר שלום לאחרונה אני סובלת מכאבי פרקים מוגברים (אני מאובחנת-בפיברומיאלגיה קשה.מקבלת ליריקה) כמו כן,בבדיקות אחרונות,הכולסטרול- היה מעל 300,גם בבדיקה חוזרת.נשלחתי לעשות,U.S לכבד.-בבדיקה נמצא כבד שומני,עם דיפוזיה מפוזרת. בבדיקות דם שנעשו במקביל. קיבלתי את התוצאות הבאות: iochemistry שם בדיקה תוצאה תוצאה ביחס לטווח הנורמה הערות גרף טבלה Hemolysis Index NORMAL Immunology שם בדיקה תוצאה תוצאה ביחס לטווח הנורמה הערות גרף טבלה Rheumatoid Factor <10 IU/mL ב-2/11/12 הוחלפה מערכת הבדיקה Serology שם בדיקה תוצאה תוצאה ביחס לטווח הנורמה הערות גרף טבלה C-Reactive Prot. 5.7 mg/L 5.7 0 5 ב-2/11/12 הוחלפה מערכת הבדיקה Viral Serology שם בדיקה תוצאה תוצאה ביחס לטווח הנורמה הערות גרף טבלה HAV Ab IgG&IgM >100 Reactive mIU/mL HB Surface Ag Nonreactive ב-2/11/12 הוחלפה מערכת הבדיקה HB Surface Ab 5.89 Nonreactive mIU/mL ב-2/11/12 הוחלפה מערכת הבדיקה HB Core Ab IgG&IgM Nonreactive ב-2/11/12 הוחלפה מערכת הבדיקה Hepatitis C Ab Nonreactive ב-2/11/12 הוחלפה שאלתי האם יש קשר בין התגברות הכאבים והעייפות לממצאי הבדיקות? מאחר ואני מוזמנת לרופאהה הזו(היא רופאה חדשה שלי) בשל ריבוי תורים בעוד שבוע וחצי. האם עלי ליחס חשיבות רבה לתוצאות בדיקה זו ולנסות להגיע לבדיקה דחופה יותר? הם לפי תוצאות אלה נראה נזק לכבד? מהם בדיקות ההמשך,אם יש וטיפול שניתן לקחת ולעשות? אני רוצה לציין שאני מקבלת באופן קבוע זריקות לB12 בגלל ערך נמוך של...111 בדם לפני כ4 שנים. מאז אני בערכים הנמוכים. גם ויטמין D היה בערך נמוך של 4.7...קיבלתי טיפול של 4000 U שנה(לפני שנתיים-הפסקתי לבד,כי אני הרבה בשמש) לדעת האנדוקרינולוג לא הייתי סוכרתית. תוכל לאמר לי....מה ניתן לראות לפי הבדיקת דם-ומה לעשות כדי לטפל בזה? מודה לך לתשובה. יום מקסים...ליאת

לקריאה נוספת והעמקה

יש לי הרגשה שיש יותר מידע בתוך מה שלא כתבת מאשר בתוך מה שכן כתבת... 1. אם את מקבלת ליריקה, אז לא "לאחרונה" יש לך אבחנה של פיברומיאלגיה, אלא מן הסתם חודשים לא מעטים. 2. אם יש לך כבד שומני+ כולסטרול 300+ ויטמין B12 וויטמין D נמוכים- אני מניח שיש השמנת יתר+ הפרעות אכילה כלשהן, שלא התייחסת אליהן. 3. איני יודע מדוע את מקבלת זריקות B12 ולא כדורים תחת הלשון, אם יש לך פיברומיאלגיה לא חסרים לך הכאבים של הזריקות. לא ברור לי למה הפסקת ויטמין D רק על סמך חשיפה לשמש במקום להסתמך על בדיקת דם לראות אם חשיפה זו אכן יעילה לך. 4. לא צריך בדיקות דם על מנת לדעת שעלול להגרם לך נזק בכבד אם יש כבד שומני ויתר כולסטרול. מה שצריך זה לטפל בזה (אכילה נבונה ופעילות גופנית אירובית יומית לפי יכולתך) ורק בחשיבות משנית בדיקות מעבדה. 5. בדיקות דם לוירוסים (כמו שעשית) הן בחיפוש אחר גורם לכבד שומני ואינן יכולות להראות אם יש נזק או לא לכבד. לא צרפת תשובות של אנזימי כבד, שהם החשובים על מנת לתת תשובה לשאלה ששאלת. התשובה של ההפטיטיס A (תשובת HAV) מראה שיש לך נוגדנים, איני יודע אם עכשיו היתה בעיה או לא, כי לא כתבת דבר על המהלך הקליני

לקריאה נוספת והעמקה
27/01/2013 | 00:46 | מאת: נירית

אני עם שפעת חזקה כבר 4 ימים, שיעול חזק עם ליחה, הרבה נזלת, כאבי שרירים, חולשת שרירים ואני נחה בית מחכה שישתפר וזה יעבור. הבעיה שממש קשה לי לאכול, לא רק בגלל שאני לא רעבה אלא כי הטעם של האוכל ממש שונה ולא טעים מאיך שהוא אמור להיות לי בפה יש דרך כלשהי שאני יכולה להעביר את הטעם של המרירות הזאת בפה? כמעט שום דבר לא טעים לי ככה.

לקריאה נוספת והעמקה

04/02/2013 | 09:18 | מאת: דד

צרי איתי קשר במייל אשמח לשוחח כיאני באותו מצב. תודה

26/01/2013 | 21:39 | מאת: רוני

שלום רב, לבתי בת ה-17, חום זה היום ה-7. מלווה בכאבי שרירים, נזלת, כאבי ראש והרגשה כללית לא נעימה. במהלך היומיים שלושה האחרונים, יש פער גדול יותר בשעות שבהן לא מופיע חום ועדיין, היום ה-7, בשעות הערב נמדד חום של 38.3, מעבר לכך היא חיונית, תיאבון מעט ירוד אך לא אפטית, לא משתעלת, מעט מנוזלת ואין החמרה ו/או תוספת בסימנים נוספים. רציתי לדעת האם חום ביום ה-7 עדיין מתקבל על הדעת? כמובן שנחזור לרופא המשפחה מחר אך בינתיים, הייתי מעוניינת לקבל את חוות דעתכם. תודה, אימא דואגת

לקריאה נוספת והעמקה
26/01/2013 | 22:40 | מאת: ענת

אם לבתך יש בעייה וירלית מתמשכת אני ממליצה לך בחום להפסיק את הארוע הזה באופן דראמטי. קיים קוקטייל צמחי אנטי וירלי שהוא במקור מיועד למחלת הנשיקה הוא גם מעלים שפעת בתוך 48 שעות. תחפשי בגוגל - טיפול בלעדי למחלת הנשיקה ותגיעי לאתר של המטפלץ ממליצה בחו מנסיון . ענת

כן, עדיין הגיוני

26/01/2013 | 20:10 | מאת: עינב31

שלום, חמתי חולה בשפעת מזה כמה ימים. לנו תינוקת בת 6 שבועות. כמה זמן לאחר שהיא מרגישה טוב היא יכולה להתקרב לתינוקת? תודה

בטח תשובתי כבר לא רלוונטית

29/01/2013 | 10:31 | מאת: עינב31

היא עדיין חולה ורק אתמול החלה אנטיביוטיקה. האם נכון לחכות לפחות 3 ימים שתרגיש טוב ורק אז שתתקרב לתינוקת?

1. אני לא הייתי מחכה כלל, אבל זכותך לחשוב אחרת. בטח זו תינוקת ראשונה. כמובן שאין הכוונה להשתעל לה בכוונה לפרצוף. 2. אנטיביוטיקה אינה טיפול לשפעת. כך שכנראה האבחנה שונה. 3. יומיים עם אנטיביוטיקה נחשב מספיק זמן על מנת שחיידק אם יש ייחשב כמת. 4. לבריאות לחמותך ולכולכם שם.

25/01/2013 | 11:25 | מאת: נינה

קבלתי מהרופאה מרשם למוקסיפן בשל שפעת ודלקת גרון- העניין הוא שהמוקסיפן גורם לי לבטן קשה וכאב בטן עדין אך מציק כזה מה עושים?

חוזרים לרופאה ואומרים שהטיפול בלתי נסבל

נדבקתי בשפעת והסימפטומים החלו ביום ראשון. הבנתי שהמחלה מדבקת יום לפני תחילת התסמינים (כלומר, יום שבת שבו לא נפגשתי עם אף אחד) ומספר ימים אחרי התחלתם. אני מרגישה כבר יותר טוב, ומבחינה פיזית מחר כבר אוכל לחזור לעבודה, אבל השאלה שלי היא האם אני עדיין עלולה להדביק את האנשים שסביבי (אחרי 3 ימים מתחילת התסמינים)? האם עדיף לחכות 5 ימים כפי שהמליצו לי? תודה מראש.

איני יודע אם אפשר להיות אקדמאיים עם זה ולדייק. אם לא את תדביקי אותם, מישהו אחר יעשה זאת

01/01/2013 | 11:04 | מאת: שולי

לפני כשבוע התגלה אצלי חיידק הליקובקטר בערכים: 35:44, טופלתי למשך שבוע בשני סוגי אנטביוטיקה. אינני יודעת אם חיידק זה קשור להשמנה אבל בשנה האחרונה עליתי 13 ק"ג, ובשבוע האחרון שנטלתי את האנטביוטיקה עליתי בעוד 3 ק"ג הגעתי ל 80 ק"ג, אני בדרך כלל רזה ומשקלי היה נע בין 65 ל 67 ק"ג. בדיקת בלוטת התריס שלי היתה תקינה, אודה אם אוכל לקבל מכם כיוון מה עוד לבדוק כדי לאתר את הסיבה.{אציין שיש לי צורך לבצקים שלא היה לי קודם, ואני מקפידה לשמור}

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק הכנסת קלוריות לעומת הוצאתן. כמו בחשבון בנק זו בדרך כלל הסיבה להשמנה- אם מכניסים יותר ממה שמוציאים- זה תופח.. לא עולים במשקל בשל חיידק בקיבה, אלא בשל אכילה שעוברת את צורכי הגוף. שיחה עם רופא המשפחה יכולה לכוון לדרך בה עלייך לפעול- בירור רפואי? הפניה לדיאטנית? התחלת פעילות גופנית סדירה וממשית?...

29/12/2012 | 19:23 | מאת: ספיר

שלום ד"ר אני כבר כתבתי לך לפני שבוע לגבי תוצאות בדיקות דם, כרגע קיבלתי תשובות מלאות וברצוני לקבל הסבר עד שאחזור שוב לרופא. עשיתי בדיקת נשיפה helico pylori breath test והתוצאות הם: הגבולות הם 0-5 והתוצאה שלי 55* ויטמינים b12 הגבולות הן 211-911 והתוצאה שלי 173* folic acid הגבולות הם 5.4-25 והתוצאה שלי 4.1* ויטמין d הגבולות הם 20-100 והתוצאה שלי 9* השאלה שלי היא כזאת: מעולם לא היתה לי בעיה עם הברזל,אין לי חוסר בתזונה. האם יכול להיות שהחיידק במעיים הוא זה שגרם לירידה בשלשת הדברים הללו? האם ברגע שהחיידק יטופל יחזור המצב בויטמינים לקדמותו? האם מתפטרים מהחיידק או שזה יכול לחזור? לאחר התוצאות החלקיות, הרופא אמרה לי קודם לטפל בחומצה הפולית, ולאחר מכן בb12 ורק לאחר מכן לקחת אנטיביוטיקה לחיידק. האם זה באמת הדרך הנכונה? תודה על העזרה והסבלנות.

לקריאה נוספת והעמקה

השילוב של החוסרים אינו נראה לי סתמי, ואני מניח שכן קשור לבעיית תזונה ולאו דווקא לחיידק, גם אם אמרת שאין לך בעיה בתזונה. איני חושב שקיום החיידק בקיבה הוא הגורם לחסרים, אבל איני יכול לחתום על זה. אולי יש בעיה בקיבה וההמצאות של החיידק היא רק בגלל שנעשתה בדיקה, אבל הוא לא הגורם. אם לאחר טיפול בחיידק עדיין יש בעיות של הויטמינים, יהיה מקום לעשות גדסטרוסקופיה= הסתכלות לקיבה. מאחר והטיפול נגד החיידק (טיפול משולש) הוא לשבוע-עשרה ימים ואילו הטיפול בויטמינים הוא ממושך+ עלתה השאלה האם ה"אשמה" היא בחיידק, אני הייתי נותן קודם כל את הטיפול המשולש ורק אחר כך את הטיפול בויטמינים. כן אפשר להתפטר מהחיידק, אבל לא תקבלי תעודת ביטוח. למחצית מהאוכלוסיה יש את החיידק במעי, כך שזה דבר שכיח ביותר, ובדרך כלל לא גורם לשום בעיות.

29/12/2012 | 19:48 | מאת: ספיר

קראתי לפחות ב3 מקומות שהחיידק הזה יכול לגרום לסרטן חלילה, האם זה נכון?

30/12/2012 | 14:36 | מאת: יוסף רחמים

לרפואה משלימה יכולות טובות ומוכחות בטיפול בחיידקי קיבה . חיידקים משנים את מבנה הפלואורה ומקשים על מיצוי מרכיבי המזון. הטיפולים המוצעים טבעיים ובטוחים ויעילים. וכוללים : דיקור, תזונה, איזוןאנרגטי, צמחי מרפא , טיפול במגנותרפיה, בשמנים ועוד.. בברכת רפואה שלמה, יוסף רחמים PHD מטפל בכיר

27/12/2012 | 09:35 | מאת: איילה

שלום. רציתי לשאול האם יש המלצה על תוספים או משהו בסגנון כדי לחזק את מערכת החיסון? כל שנה אני סובלת בחורף (גם לפני החורף) והשנה החלטתי לשנות את התזונה שלי, לאכול מאכלים יותר בריאים שתומכים במערכת החיסון ואני נפגשתי כמה פעמים עם נטורפתית שתעזור לי בעניין הזה. היא גם המליצה לי לקחת פטריות כוח של סולגאר ואמרה שזה עוזר בחיזוק מערכת החיסון במיוחד בחורף. רציתי לשאול האם זה מוכר לכם ואם יש מישהו שכבר התנסה בזה? פשוט פעם ראשונה ששמעתי על זה זה היה ממנה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לי יש בעיה עם הטענות של "חולשת מערכת החיסון" והצורך "לחזק אותה" בחורף, והטענות של כל מיני אנשים על יכולתם לעשות זאת. הדבר נשמע לי כמו חולשה של מיכל הדלק של האוטו שהולך ומתרוקן ככל שנוסעים ויש צורך למלא דלק מחדש, על חולשת הגוף שגורמת לנו להצטרך לישון כל לילה, על חולשת מערכת העיכול כי אנחנו צריכים לאכול כל יום... בחורף יש יותר התרבות של וירוסים בדרכי הנשימה כי יש תנאים טובים יותר, כי אנשים נמצאים יותר יחד בחללים סגורים וכו' וכו'. נכון שיש מצבים של חולשה עקב מחלה, עקב מצב סטרס וכד', אבל הטענה של המאמינים בחולשת המערכת החיסונית אינה מתייחסת לחולים דווקא, אלא לכל אדם בריא שעושה הפטשי או שיש לו חום, נזלת וכאב גרון לכמה ימים. האם נבדקה על ידי אותה נטורופתית מידת ההחלמה וקצב ההחלמה ממחלות פשוטות עם ובלי אותו "חיזוק"? את סולגאר זה וודאי מחזק.

30/12/2012 | 15:13 | מאת: יוסף רחמים

איילה שלום, את מערכת החיסון אפשר לחזק במספר דרכים: צמחי מרפא, תזונה , דיקור, טיפול באור וצבע . בשיטה האפקטיבית כוללת שילוב של תזונה וצמחי מרפא . מזמין אותך לקרוא מאמר עם טיפים באתר הבית שלי. בברכה, יוסף רחמים PHD מטפל בכיר

איילה היי, אני לוקחת כמוסות "מיקו פרוטקט" של מיקוליביה פטריות מרפא. (קניתי בעדן טבע מרקט). הנטורופט שלי המליץ לי כי הייתי חולה המון כל חורף ופשוט נמאס לי. לי זה ממש עושה טוב! רונית

שאלה: נתתי לבני את החיסון לשפעת בתרסיס לאף. התוקף פג אתמול ונתתי לו את זה היום. האם עדיין יעיל? החיסון נשמר במקרר כל הזמן. אודה לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

גם בעוד חודש זה יעיל. תמשיכי לישון בשקט

17/12/2012 | 13:23 | מאת: דין

שלום וברכה, בני בן חודש ובשבוע האחרון עושה רושם שהוא הצטנן. הסימפטומים הם : התעטשויות+נזלת(לעיתים ירקרקה) שיעול קל ליחה חשוב לציין כי עד לשלב זה אין לו חום ,הוא לא איבד את תיאבונו והוא אינו אפטי לסביבה. רציתי לקחתו לרופאת הילדים אך אני חוששת מנוכחותו בקופ"ח שממילא רוויית חיידקים. האם יש צורך לסור לקופ"ח לאור הסימפטומים הנ"ל כאשר עדיין אין חום וכן את הסממנים האחרים שציינתי? תודה רבה מראש על תשומת הלב

לקריאה נוספת והעמקה

תינוק בן חודש עם סימפטומים של התקררות במצב כללי תקין וללא "אורות אדומים" של חום גבוה/ אפטיה/ חוסר תאבון/ ישנוניות/ אי שקט ניכר... אינו חייב להגיע לבדיקה. כאשר תחושת הבטן שלכם תגיד שאינכם יודעים איך לנהל את העניינים- זה הזמן לבקש ייעוץ נוסף של רופא.

14/12/2012 | 11:42 | מאת: דנה

שלום, התחלתי ליטול אתמול אנטיביוטיקה למשך 3 ימים. ממתי מומלץ (אם אכן מומלץ) ליטול את הפרוביוטיקה? האם במקביל או לאחר 3 הימים, על מנת לא לפגוע בפעילות התרופה? אגב, הפרוביוטיקה שיש לי כבר שנה במקרר. האם טובה עדיין לשימוש? תודה מראש!

הידע שלי מדבר על תועלת בטיפול בשלשולים. לא כתבת מילה למה פרוביוטיקה איני בקי אבל חושב שאפשר לקחת במקביל לאנטיביוטיקה תראה מה כתוב על האריזה מבחינת תאריך תפוגה

10/12/2012 | 17:16 | מאת: אחלאם

בתי בת 4 חודשים וחצי מצוננת אין צפצופים רק משתעלת מעט לקחתי אותה לרופא ילדים אשר נתן לה טיפול בטורבולין סירופ 2CC שלוש פעמים ביום לאחר מכן התיעצתי עם רופא אחר המליץ שלא לתת לה את הסירופ אפשר להחליף עם מי מלח או אנהלציות של קמומיל . היא כבר קיבלה מנה אחת של טיפול . מה לעשות ?? האם להמשיך בטיפול ? אם כן מה הפרש של שעות בין כל מנה ומנה ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא מקצועי להמליץ על טיפול באדם שאיני מכיר ולא יכול לבדוק, על אחת כמה וכמה תינוקת צעירה. אפילו שני רופאים שבדקו אותה חלוקים בהצעות שלהם

10/12/2012 | 09:37 | מאת: שולי

LIPEMIC INDEX NORMAL HEMOLYTIC IND. NORMAL ICTERIC INDEX NORMAL GLUCOSE 85.00 MG/DL ( 65.00- 100.00) (....*....) ALK.PHOSPHAT. 69.00 U/L ( 30.00- 140.00) (..*......) ALT(GPT) 50.50 U/L ( 5.00- 40.00) (.........)* AST(GOT) 24.00 U/L ( 5.00- 40.00) (....*....) BILIRUB.TOTAL 1.19 MG/DL ( 0.30- 1.20) (........*) BUN 15.00 MG/DL ( 4.60- 21.00) (.....*...) CALCIUM SERUM 9.94 MG/DL ( 8.80- 10.60) (.....*...) CHOLESTEROL 201.00 MG/DL ( 120.00- 200.00) (.........)* CREATININE SER. 0.70 MG/DL ( 0.50- 1.20) (..*......) SODIUM SERUM 142.00 MMOL/L ( 134.00- 148.00) (....*....) POTASSIUM SERUM 4.16 MMOL/L ( 3.50- 5.30) (..*......) HDL-CHOLEST. 60.00 MG/DL ( 40.00- 85.00) (...*.....) LDL-CHOLEST. 126.80 MG/DL ( 60.00- 130.00) (........*) IRON 166.00 UG/DL ( 50.00- 170.00) (........*) PHOSPHORUS 3.67 MG/DL ( 2.50- 4.60) (....*....) TRIGLYCERIDES 71.00 MG/DL ( 35.00- 170.00) (.*.......) URIC ACID 4.10 MG/DL ( 2.30- 6.30) (...*.....) GFR(ESTIMATED) > 60 (ML/MIN/1.73M2:יחידות) 18 עבור נבדקים מעל גיל MDRD חושב לפי נוסחת לא מתאים לנשים הרות TSH 4.45 MIU/L ( 0.34- 5.60) (......*..) FERRITIN 120.40 NG/ML ( 8.10- 230.00) (....*....) FOLIC ACID 6.31 NG/ML ( 4.00- 25.00) (*........) החל מ29-05-12 שינוי ערכי ייחוס עקב שינוי קיט VITAMIN B12 347.00 PG/ML ( 145.00- 914.00) (.*.......) WBC 3.70 K/UL ( 4.00- 10.00)*(.........) NEUTROPHILS 2.00 K/UL ( 1.80- 6.60) (*........) NEUTROPHILS % 53.80 % ( 46.00- 68.00) (..*......) LYMPHOCYTES 1.35 K/UL ( 1.10- 3.50) (*........) LYMPHOCYTES % 36.10 % ( 15.00- 45.00) (.....*...) MONOCYTES 0.23 K/UL ( 0.08- 0.90) (.*.......) MONOCYTES % 6.30 % ( 2.00- 9.00) (.....*...) EOSINOPHILS 0.09 K/UL ( 0.00- 0.60) (*........) EOSINOPHILS % 2.53 % ( 0.00- 6.00) (...*.....) BASOPHILS 0.05 K/UL ( 0.00- 0.15) (..*......) BASOPHILS % 1.32 % ( 0.00- 1.50) (.......*.) RBC 4.24 M/UL ( 3.90- 5.40) (.*.......) HEMOGLOBIN 14.10 G/DL ( 12.00- 16.00) (....*....) HEMATOCRIT 40.00 % ( 35.00- 45.00) (....*....) MCV 94.30 FL ( 80.00- 98.00) (......*..) MCH 33.20 PG ( 27.00- 33.00) (.........)* MCHC 35.30 G/DL ( 32.00- 35.50) (.......*.) PLATELETS 123.00 K/UL ( 150.00- 400.00)*(.........) MPV 8.50 FL ( 6.50- 11.50) (...*.....) RDW 12.50 % ( 11.00- 16.00) (..*......) VIT.D 25-OH 24.50 NG/ML VIT.D 25-OH < 10 NG/ML = DEFICIENCY VIT.D 25-OH 10 - 30 NG/ML = INSUFFICIENCY HEL.PYL.NESHIFA טרם בוצע

לקריאה נוספת והעמקה

לא שאלת כלום

10/12/2012 | 06:54 | מאת: אור

ברעננה נפתח סלון שנותן מענה לתופעת הכינים. מומלץ במיוחד, הם מתחייבים ל100% הצלחה. ביתי כבר חודש לאחר הטיפול והראש - נקי! מומלץ בחום 0775542551

27/11/2012 | 11:33 | מאת: צביק

שלום החל משבת אחה"צ ועד רגע זה יום ג' בשעה 11:25 אני סובל מכאבי בטן נוראיים שמלווים בשילשולים מימיים (ממוצע של פעם - פעמיים בשעה, במוצ"ש 5:00 לפנות בוקר גם הקאתי מיצי קיבה (יש לציין שזו הפעם הראשונה והאחרונה שהקאתי בתקופת החולי הנוכחי) ביום ראשון סבלתי נורא גם מכאבי ראש עזים וחום ממוצע של 38.3. בנתיים עוד לא הלכתי לרופא כי הוא בטלפון אמר לי שאין מה לעשות מלבד לקחת 2 אופטלגין 3 פעמים ביום ולשתות ספרייט מעורב במים. כמובן שכך אני עושה אבל לצערי אני עדיין סובל נורא, אשמח אם יש למישהו פיתרון עבורי, אציין שאיני סובל מנזלת באף, וביום יום שלי אני אדם בריא וחזק ומאוד פעלתן. תודה מראש צביק

לקריאה נוספת והעמקה

אין "פתרון" יש הקלה לבחילה והקאה- פראמין. נגד כאב וחום- אקמול, אקמול פורטה (גם מפחית שלשלול), אופטלגין הפחתת שלשול- סטופאיט, לופריד, שתיה מרובה מנוחה.

לקריאה נוספת והעמקה
12/11/2012 | 11:00 | מאת: רוני

יש לי ילדה בת 3 שמאז שהתחיל החורף, היא כל הזמן עם נזלת וליחה שגורמת לה לשיעול! זה פשוט לא עובר, הרופאה המליצה לי להמנע מפירות הדר, מוצרי חלב ובננות, אבל זה לא הפסיק את הליחה והנזלת...האם יש פתרון לכך?

בדרך כלל כן. איני יודע מה נבדק, מה נמצא, מה הרקע הבריאותי שלה מבחינת אלרגיות/ בעיות דרכי נשימה, מה הרקע המשפחתי....

14/11/2012 | 12:34 | מאת: רוני

אין רקע משפחתי, פשוט לדעתי בגן מדביקים אחד את השני וזה לא עובר! מהי ההמלצה בדרך כלל? האם יש משהו טבעי שיכול להועיל?

הופצו התוצאות הבאות. מה זה אומר? VZV IgG Ab Positive Pertussis IgA Ab בעבודה Pertussis IgM Ab בעבודה HAV Ab IgG&IgM >100 Reactive mIU/mL HAV Ab IgM Nonreactive HB Surface Ag Nonreactive HB Surface Ab 98.46 Reactive mIU/mL HB Core Ab IgG&IgM Nonreactive Hepatitis C Ab Nonreactive CMV Ab IgG 122.0 Positive U/mL Negative: <12 U/mL Equivocal: 12-14 U/mL Positive: >=14 U/mL CMV Ab IgM <5.00 Negative U/mL Negative: <18 U/mL Equivocal: 18-22 U/mL Positive: >=22 U/mL Rubella Ab IgG >350.0 Positive IU/mL Negative: <10 IU/mL Positive: >=10 IU/mL EBV EBNA Ab IgG 6.2 (Equiv:5-20) U/mL EBV VCA Ab IgG 108.0 (Pos:>20) U/mL EBV VCA Ab IgM <10 (Neg:<20) U/mL בשתן Glucose Normal mg/dL Ketones NEG mg/dL Protein 300 mg/dL Blood NEG mg/dL Leukocytes Negative Leu/uL Nitrite NEG pH 8.5 Urobilinogen 4.0 mg/dL Bilirubin NEG mg/dL Automated Urine Microscopy Red Blood Cell 1 /HPF White Blood Cell <1 /HPF Squamous Epith. FEW /LPF Urine analysis, Culture Urine,Culture negative

לקריאה נוספת והעמקה

יש לך נוגדנים נגד וירוסים אלו: אבעבועות רוח, הפטיטיס A ו-B, EBV, CMV יש חלבון בדגימת השתן ששלחת. כמובן שאיני יכול לתת משמעות או המלצות להמשך

12/11/2012 | 00:28 | מאת: איילת

05/11/2012 | 19:47 | מאת: שאלה

חתכתי קצת את האצבע כאשר פתחתי עוף עם העצם של העוף. בגלל זה צריך לרוץ לעשות חיסון טטנוס? לא כל כך בא לי כי אני חולה בהרפס זוסטר ומקבלת gabapentin. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

1. בשום מקרה אין צורך לרוץ בקשר לחיסון נגד טטנוס. גם מחר זה יום מתאים. 2. האם צריך או לא חיסון תלוי מתי קיבלת לאחרונה- אם עד חמש שנים- אין צורך בכלל, חמש עד עשר שנים- רק אם פציעה מלוכלכת מאוד- למשל פציעה עם אדמה בפצע, מעל 10 שנים- צריכה מנת דחף בלי קשר לפציעה.

29/10/2012 | 03:40 | מאת: אחת

אם קשיש בן קרוב ל-80 חוסן נגד שפעת לפני פחות בשנה, בינואר 2012 בחורף של השנה שעברה, יש מניע הלהתחסן השבוע, כלומר 10 חודשים אחרי ולא שנה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מי אמר שצריך שנה? יש עונה חדשה, יש שני זנים חדשים, ובוודאי שמומלץ לו להתחסן.

29/10/2012 | 09:54 | מאת: אחת

25/10/2012 | 20:42 | מאת: שקד

שלום,הבן שלי יהיה בסוף נובמבר בן חצי שנה. האם אפקטיבי לחסן אותו בחצי מנה בסוף נובמבר והחצי השני בסוף דצמבר ? זה לא מאוחר מדיי ? כי תמיד ממליצים להתחסן בתחילת העונה.

איני יודע בע"פ את ההוראות. יש לאחות ספר תדריך מדוייק. צריך לזכור שגם זריקה ראשונה נותנת כבר הגנה טובה, והזריקה השניה מוסיפה עוד קצת, כך שזה לא שעד שמקבל את השניה אין לו חיסון כלל.

25/10/2012 | 16:10 | מאת: כאב

שלום רב, האם אפשר למרוח זוסטריקס hp וגם לוקחת gabapentin ? המליצו לי על הזוסטריקס היום בבית מרקחת. הפצעים כבר יבשים, העור מאד רגיש, היה יום ללא כאב ושוב חזר.

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי כן אפשר כי זה עובד בדרכים שונות ותומכות אחת בשניה. למיטב ידיעתי זוסטריקס דורש מרשם רופא

25/10/2012 | 20:42 | מאת: כאב

תודה רבה, נתנו לי אותו בלי מרשם, גם בדקתי במכבי ברשימת התרפות, לא צריך מרשם. כתוב שם שיש להשתמש אחרי שהפצעים הגלידו. יש לי עור אדום וכאב אבל אין פצעיים, זה 24 יום. מעניין למה אף אחד לא אמר לי על הקרם הזה? זה טוב? אני לא רוצה להוסיף לסבל. טאורטית נשמע מצויין: תודה רבה

בעלי סובל מכאבים עזים בבית החזה מתחת לבית השחי. יש לו חום גבוה והכאבים מגיעים בגלים. הם תוקפים אותו, הוא מרגיש דקירות בבית החזה וכואב לו כאשר הוא נושם גם. רציתי לדעת במה מדובר?

לקריאה נוספת והעמקה

איך אוכל לדעת אם איני יכול לבדוק אותו? חום גבוה+ כאב בחזה יכול להיות שפעת (עושה כאב שרירים), דלקת ריאות

לקריאה נוספת והעמקה

ברצוני לשאול את השאלה הבאה: ברורה לכולנו חשיבות החיסון, אך מצבי מעט שונה וכל מקרה לגופו. אני בת 31 לאחר לידה, התינוקת הרכה בת חודשיים. במידה ואבצע לעצמי את החיסון, יש סיכוי (אמנם נמוך אך קיים) שאחלה בשפעת (כמובן בעוצמה נמוכה יותר מאשר לא הייתי מתחסנת) אך האם לדעתך כדאי במקרה זה להתחסן למרות האפשרות שאקבל את המחלה במינון נמוך ואדביק תינוקת בת חודשיים?? הרי בגיל כה קטן אם היא תידבק ממני (בעקבות החיסון) נוכל להגיע עד כדי בי"ח מאחר ורק נולדה. אני מניחה שחלק מתשובתך יהיה - שאם לא אתחסן ואחלה בשפעת - אז גם אוכל להדביק אותה. כלומר המצב נראה כזה שבכל אפשרות שאבחר אין מנצחים. מה אתה ממליץ? תודה מראש יפעת

לקריאה נוספת והעמקה

להאמין בעצמך ולהאמין בתינוקת שלך מה שיש פה בעיקר זה סרטי אימה של אמא חדשה.מומלץ לך לקבל חיסון כי רוב הסיכוי שלא תחלי ולא תדביקי את התינוקת שלך. נקודה.

25/10/2012 | 08:34 | מאת: עדי

בכל דבר יש סיכון אפילו קטן. אני זוכרת שהתחסנתי אחרי הלידה. מה שעוד את יכולה לעשות כדי לחזק את המערכת החיסונית שלך בעיקר לקראת החורף זה לקחת תוסף. אני לוקחת תוסף שנקרא הרבל קומפלקס של סולגאר ומה שהוא עושה זה פשוט מחזק את הגוף ואת המערכת החיסונית מפני מחלות וזיהומים. זה טבעי שתרצי להגן כמה שיותר על תינוקך אך עליך לחשוב גם על עצמך שכן אמא חולה לא יכולה לטפל בתינוק בצורה יעילה נכון?

19/10/2012 | 06:53 | מאת: אביאביאבי

שלום. עברתי את אתמול טיפול כימותרפי 5 מתוך 6 של ABVD ללימפומה. כל אחהצ הייתי עם הבת שלי ובערב היה לה פתאום חום מאוד גבוה. האם יש משהו שאוכל לעשות כדי לא להידבק? אני מאוד מאוד מודאג. הספירות שלי בסך הכל בסדר אבל אני כמובן חלש. תודה, אביב.

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית- מקווה שהטיפול יצלח ותבריא במהרה. שנית- אני מניח שיש לך הוראות מהמחלקה ההמטולוגית מבחינת צורך בשמירת מרחק מחולים+ מה לעשות במקרה חום. כאשר יש חולה ידוע עם מחלת חום- להמנע מלהיות ביחד כאשר לא ידוע- אין מה לעשות, ואז יש לך רק להמתין- אם חום עולה- עליך להיות איתם בקשר טלפוני ובדרך כלל אם גבוה מ-38.5 לפנות למיון. חיסון נגד שפעת- לפי הוראת ההמטולוגים. בני המשפחה שלך חד משמעית צריכים להתחסן.

לקריאה נוספת והעמקה
19/10/2012 | 01:51 | מאת: דואג

אני אמורה להגדיל לאט את המינון מכפסולה אחד ליום עד ל 3, 2 כפסולות 300 מ"ג היה יותר מידי היום, הרגשתי רע, היתי רוצה לוקחת יום יומיים כפסולנ וחצי מותר לחתוך את הכפסולה? תודה רבה

1. לא, אסור לחתוך, זה יישפך. 2. אפשר לבקש הכנה מיוחדת של סירופ. 3. אולי להחליף תרופה.

19/10/2012 | 12:06 | מאת: דואג

רעיון מצויין, איך עושים את זה? הולכים לבית מרקחת עם הכפסולות?

17/10/2012 | 12:24 | מאת: אני

שלום בפבואר שנה שעברה קיבלתי את החיסון לשפעת בתרסיס, שלמיטב הבנתי יעיל למשך שנה. אמנם החיסון השנה מכיל שני זנים שונים אך רכיב שפעת החזירים נותר זהה. אני בהריון בשבוע 18. 1. האם התחסנות כעת, כשמונה חודשים אחרי החיסון הקודם עלולה להיות יותר מידי במיוחד כשאני בהריון (בגלל גם הרכיב הזהה בשני החיסונים)? 2. האם היות ואני עדיין אמורה להיות מוגנת משפעת החזירים כדאי לוותר על החיסון בהריון? 3. האם ידועים מקרי סיבוכים או אובדן הריון לאחר חיסון? תודה רבה

1. ההמלצה היא להתחסן בכל עונה מחדש. 2. ההמלצה היא להתחסן גם בהריון. 3. לי לא ידוע על מקרים של איבוד הריון לאחר חיסון בשל החיסון. צריך לזכור שלא מזריקים וירוס אלא רק תוצר מעטפת ולכן אי אפשר לחלות בשפעת, גם אם יש תגובה לחיסון.

15/10/2012 | 08:58 | מאת: שרית

בוקר טוב, הבנתי שיש חיסוני שפעת משנה שעברה שתוקפם הוארך על ידי משרד הבריאות ל2012. כיצד אוכל לדעת האם החיסון שקיבלתי הוא משנה שעברה או מהשנה? האם אתם יודעים מה ההבדלים בין החיסונים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש השנה שני זני וירוס חדשים וחיסונים חדשים תבדקי את מקורות במידע שלך לפני בדיקת החיסונים.

12/10/2012 | 15:47 | מאת: יהודה

האמן לי ד"ר שאני עובד על עצמי חזק. פשוט הרגשתי דפיקות לב ולכן מדדתי אשמח לשמוע האם זה תקין או שמצריך בירור? תודה!!!

שלום, אני בהריון בחודש 9 נשלחתי לבצע את הבדיקות הבאות עקב המצאות של ממצא המראה הסתיידות בכבד אצל העובר . אשמח לפענוח לגבי תקינות הבדיקה. תודה Serology שם בדיקה תוצאה תוצאה ביחס לטווח הנורמה הערות גרף מעקב Toxoplasma IgG <0.25 IU/mL Reference values Nonreactive:<1.6 IU/mL Grayzone:1.6-2.9 IU/mL Reactive:>=3 IU/mL טבלה Toxoplasma IgM Nonreactive טבלה Viral Serology שם בדיקה תוצאה תוצאה ביחס לטווח הנורמה הערות גרף מעקב CMV Ab IgG 168.3 AU/mL Nonreactive: <6.0 AU/mL Reactive: >=6.0 AU/mL גרף CMV Ab IgM 0.24 Nonreactive Index Nonreactive: <0.85 Index Reactive: >=1.00 Index טבלה

בדיקה תקינה לחלוטין.

13/09/2012 | 20:04 | מאת: אביב

רציתי לדעת אני בחור כבן 20 ועשיתי בדיקות דם ויצא לי בבדיקות דם בצום אריתרוציטים תאי דם אדומים 5.55 והבנתי שזה גבוה השאלה ממה זה נהיה ואיך מטפלים בזה וגם עשיתי בדיקת שתן ויצא לי Protein 10 האם זה בסדר תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ראה בקשתי לעיל, מתחת לתמונות הרופאים, לסיפור מלא וכלל תשובות המעבדה

ד"ר שלום! לגבי התינוקת בת 10 חודשים עם הפורט ויין סטיין.... הערך הוא ברמת הויטמין עומד על כ 1090...זה המון??? האם זה מעיד על בעיה? ולא נראה לי משהו בתזונה כי היא עדיין לא אוכלת דברים מן החי...היא אוכלת סימילאק ודיסת וניל כף אחת בכל ארוחה יש תוספת ויטמין בי 12 בדיסה אך לא נראה לי שזה הגורם לעליה כזו....

לקריאה נוספת והעמקה

כבר ראיתי ערכים כאלו ולא ידוע לי על בעיה- אם מדובר בתינוקת בריאה בכל מקרה- מעקב אצל הרופא שלכם כמובן

23/08/2012 | 11:43 | מאת: ליאת

שלום רב,אני בשבוע 36 להריוני והשבוע ערכתי בדיקות דם,נתגלה לפי הבנתי טסיות נמוכות מהנורמל-PLATELETS-96 שאלתי היא האם דבר זה יכול לפגוע בכוונתי להסתייע באפידורל בלידה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

96,000 זה עדיין מאפשר פרוצדורה כירורגית, כולל אפידורל השאלה מדוע הירידה הזו? כדאי יהיה לחזור על הבדיקה בשבוע הבא ולראות אם מגמת ירידה או תנודה מקרית אפשר לבקש מהמעבדה לבדוק גם תחת מיקרוסקופ ולא ר קעם המכשיר האוטומטי

יכול להיות שזה קשור לכך שהפסקתי לפני כחודש לקחת את כדורי הברזל שניתנו לי? אלו שאר התוצאות בכל מקרה- FEIRON-38 FERRITIN-10 B12-337 WBC-8 RBC-3.82 HEMOGLOBIN-10.9 MCV-88 MCH-28.5 MCHC-32.2 RDW-14.5 PLATELETS-96 MPV-13.4 NEUTROPHILS-72.7 LYMPHOCYTES-19.1 MONOCYTES-6.8 EOSINOPHILS-1.1 BASOPHILS-0.3 NEUTROPHILS-5.79 LYMPHOCYTES-1.52 MONOCYTES-0.54 EOSINOPHILS-0.09 BASOPHILS-0.02

23/07/2012 | 12:39 | מאת: דוד

שלום רב!! אני דוד בחור בן 30 בגדול מצב בריאותי תקין עשיתי בדיקות שתן כללי קצת צריבות אחרי מתן שתן אך לא תמיד בצריבות באות והולכות בערך כשבוע שבועיים בבדיקות שתן הכל רשום בטווח או negative חוץ מהעניין של הleucocytea שהטווח בין 6ל- 10 ולי יש 500 עשיתי סקס לפני כחודש עם חברה ואחכ היה לה דלקת בשתן בנוסף עשיתי גם בדיקת אורודינמית אשר יכולה לגרום לזיהום כפי שהבנתי אך לא בטוח שזה העניין יש לך מספיק פרטים עכשיו?

לקריאה נוספת והעמקה

לא, אין לי מספיק פרטים, אבל אין טעם לדסקס זאת פה, כי זה לא יגמר. לויקוציטים בשתן+ צריבה אצל גבר, מצדיק לדעתי תרבית שתן ולהתחיל טיפול אנטיביוטי גש אל הרופא המטפל לשם השלמת העיבוד והטיפול. בדרך כלל טיפול אנטיביוטי קצר פותר את הבעיה.

20/07/2012 | 17:03 | מאת: יהודה

שלום איש יקר, אתמול עשיתי משטך גרון לאחר כאבים חזקים בגרון. רופא המשפחה עשה לי משטח ונתן לי מרשם לאניטיביטיקה רפאפן 500 מ"ג פעמיים ביום לפני כשעה בדקתי באינטרנט והתשובה חיובית שיש לי חיידק. הוצאתי את הכדורים. לקחתי עכשיו כדור פעם ראשונה האם בלילה אני אקח שוב? שעה 11 בלילה בערך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מבין את הצורך לוודא שוב ושוב רפאפן 500X2 מג' ליום= פעמיים ביום, בדרך כלל בהפרש של 12 שעות אתה רוצה- אתה יכול לקחת עוד אחד הלילה אם מעדיף- תקח את השני מחר בבקר ואז בהפרש של 12 שעות לא כל כך קריטי