פורום הפלות - לפני ואחרי הפלה

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - הפלות - הפלה, הפסקת הריון
הפלה היא סיום הריון שלא בדרך הטבע. הפלה של הריון לא תקין נפוצה מאוד ומתרחשת ביחס של הפלה אחת לכל 5 הריונות. בישראל מתבצעות כ-20 אלף הפלות בשנה. הסיבות להפלות הינן מגוונות. יש הפונות בעקבות גילוי מומים בעובר ויש כאלה הפונות בגלל מצב סוציו-אקונומי נתון. יש מספר דרכים לביצוע הפסקת הריון: עד שבוע 7 ניתן לבצע הפסקת הריון הן במתן כדורים בבליעה והן בפעולה כירורגית מבוקרת; מעל שבוע 7 ועד שבוע 23 - הפסקת ההריון מתבצעת באופן התואם את גיל ההריון. פורום הפלות יתן מענה לכל שאלה/בעיה הקשורות לביצוע הפלה/הפסקת הריון.
745 הודעות
696 תשובות מומחה

מנהל פורום הפלות - לפני ואחרי הפלה

03/03/2011 | 22:12 | מאת: סיון

לפני שלושה שבועות עברתי הפלה עם ציטוטק (שתי מנות). בבדיקה אצל הרופא היום נאמר לי כי י עדיין יש שאריות של ההריון ברחם, הרירית בעובי 8.6 מ"מ, צוואר רחם 6 ללא כלי דם. הרופא המליץ על כדורי מטרג'ין ואנטיביוטיקה (למניעת זיהום בגלל שצוואר הרחם פתוח), כמו כן אמר שייתכן שיהיה צורך לבצע היטרסקופיה אחרי המחזור. הבנתי גם מדבריו כי במצב כמו שלי יש נשים שמופנות לגרידה. אין לי בעיה עם ההליך הכירורגי, אני רק רוצה לסיים כמה שיותר מהר עם נושא ההפלה, האם הטיפול בכדורי מטרג'ין הוא נכון? האם צריך לבצע היטרסקופיה כבר עכשיו? יש לציין שכרגע אין כמעט דימומים. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לחכות לווסת ורק אחרי הווסת יש לחזור על הסונר רק אם נישאר משהוא יש לבצע היסטרוסקופיה

03/03/2011 | 23:27 | מאת: סיון

תודה על תשובתך, האם הטיפול בכדורי מטרג'ין נחוץ?

שלום, אני בת 32 ועברתי הפלה טבעית בשבוע 6. שבועיים אח"כ נתגלתה ציסטה בשחלה ימנית בגודל של 6 ס"מ. יש לי 2 שאלות: 1. האם קיים קשר בין ההפלה לבין הציסטה? (לא היו לי ציסטות בעבר) 2. האם זה מונע כניסה חוזרת להריון? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יש קשר בין ההריון לבין הציסטה זה לא מפריע להיכנס להריון

02/03/2011 | 03:11 | מאת: לילי

שלום, אני בחורה בת 22, המחזור שלי מאז ומעולם לא היה סדיר (בד"כ מאחר, לפעמים בשבוע והיו מקרים שגם בחודש). המחזור האחרון שלי התחיל בתאריך: 20.01. בתאריך: 04.02 קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם חבר שלי- השתמשנו בנסיגה מוקדמת. עדיין לא קיבלתי... בבדיקה ביתית התוצאה יצאה שלילית. באיזו מידה אני יכולה להסתמך על הבדיקות הללו? החשש המרכזי שלי כרגע הוא שאני אפספס את חלון הזמן בו ניתן לבצע הפלה באמצעות כדורים!!! אני מרגישה קצת אבודה בתוך הבלגאן הזה שהכנסתי את עצמי אליו. מה אתה ממליץ לעשות???

הפסקת הריון עם כדורים עד שבוע 7 יש לך זמן שימרי על קשר

01/03/2011 | 01:14 | מאת: ערן

האם לאחר נטילת שני הכדורים להפסקת ההריון, יש סיכוי שבכל זאת יוולד תינוק או שבמקרה שנטילת הכדורים לא תשפיע בכל מקרה יש נזק בלתי הפיך שמחייב הפלה באמצעות גרידה?

יש אחוז מסויים של נשים שהטיפול בכדורים ניכשל ,צריך ליזכור שהכדורים מעלים את הסיכוי למומים ב15 אחוז וזה המון

27/02/2011 | 22:07 | מאת: דנה

בשבוע 9 נצפה עובר ללא דופק. 30.1 - ציטוטק ראשון. 2.2 - ציטוטק שני. 8.2 - פיפל בשל הישארות תוכן רחמי. מאז יש דימום שלפני כשבוע הפך מועט מאד. 18.2 - עדיין תוכן רחמי "פעיל" (זרימות) ובטא 70. 22.2 - כנ"ל (תוכן רחמי בגודל 18), אך הרירית דקה יותר ובטא 19. האם לחכות לווסת בתקווה שהכל יצא או לעשות גרידה? האם אין סכנה בהמתנה המתמשכת (הידבקויות? פוליפ?)

לקריאה נוספת והעמקה

חכי בסבלנות אחרי הווסת הכל יעלם

27/02/2011 | 15:12 | מאת: דנה

שלום רב, לפני שבועיים קיבלתי את המנה השנייה של הציטוטק. בביקורת לפני שבוע נמצא כי יש שאריות קטנות ורירית של 13 מ"מ, הומלץ להגיע שוב לאחר המחזור. בינתיים יש לי מעט דימומים מדי פעם (לא רציף), האם הגיוני? כמה זמן יכול להמשך דימום אחרי הכדורים? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול נכון חכי בסבלנות יבוא הווסת ויקח את החתיכה הזאת

ברצוני לשאול האם מותר לקיים יחסי מין אחרי לקיחת הכדורים ואחרי הפסקת הדימום. ואם לא אז מה הסיבה? ואחרי כמה זמן אפשר להתחיל?

אפשר לקיים יחסים אבל זהירות מהריון חכי לווסת וקחי גלולות

27/02/2011 | 12:58 | מאת: שושנה

לפני כשבועיים לקחתי כדורים להפסקת הריון (מפיג'ין), מאז אני מדממת ויש לי הפרשות. לפני כשבוע התחילו לי כאבים בבטן התחתונה, מאז יש לי עצירות. ביומיים האחרונים הכאבים החמירו ואני מוצאת את עצמי ממש מתכווצת מרוב כאבים. בדיקת האולטראסאונד לפני מס' ימים הראה כי ההריון "יצא" אך אני עדיין חוששת. האם הסימנים (עצירות, כאבים בבטן התחתונה, הפרשות, דימום) עלולים להראות כי ההריון עדיין קיים?

לקריאה נוספת והעמקה

ההריון לא קיים אם בסונר היה ועכשיו אין

ההריון לא קיים אם בסונר היה ועכשיו אין

מה המחיר של הפסקת הריון בתרופות?

ברשת אסותא זה עולה 3500 שקל אצלי אותו הדבר צרי קשר עם מזכירתי אפשר לעשות זאת היום

26/02/2011 | 20:45 | מאת: שירה

אישה שאמורה לעבור הפלה צריכה לעבור גם בדיקות דם בבית החולים?

לקריאה נוספת והעמקה

כן ספירת דם וסוג דם

26/02/2011 | 17:25 | מאת: קרן

אני היתי בהיריון, עברתי הפלה בגלולות לקחתי את הגלולות בציטוטק ב 4 לחודש מאז היה לי דימום אחרי כמעט 14 יום הלכתי לרופא בדק אותי הכול תקין וטוב. היה לי למשך שבוע שלם דם יורד לי בשבוע אחרי קצת דם ואחר כך נעלם התחיל לי הפרשות. אני אחרי 3 שבועות מיום ההפלה שלי, מאתמול התחיל לי כאבי גב שהולכים וחוזרים יש לי הפרשות המון בימים האחרונים ימים של הפרשות חומות וימים של הפרשות רגילות. אני קיימת יחסי מין עם בן זוגי לפני שבוע וחצי אבל עם אמצעי מניעה ומרוב הדאגה יום למחרת קנית ערכת נורבלו ולקחתי את זה לא ירד לי דם ולא כלום. מתי אני אמורה לקבל מחזור? ויש סכוי שאני בהיריון? אני לא חושבת אין לי כאבים כמו שהיה לי אז עם החזה שלי וסחרחרות - אני גם אז השמנתי במשקל ועכשיו אני מאוד רזיתי כ 3 קילו החזה לא כואב ולא מרגישה השמין אלא רזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

את לא בהריון המחזור מופיע אחרי 6 שבועות מההפלה

25/02/2011 | 18:11 | מאת: קארן

לפני כשבוע אושפזתי בבית חולים עקב דימום שנפסק לי כבר באותו היום. אולם נשארתי להשגחה בגלל חשד להפלה מאיימת. הרופא הסביר לי כי ראו באולטראסאונד את התינוק עם דופק ותנועות כמות מים תקינה אולם יש רושם להרמת קרומים קטנה בן השליה לפה הפנימי,ובתעלת הצוואר נוזל עכור וקריש דם. התעלה פעורה ל-8-9 מ"מ. בשחרורי מבית החולים הכל נראה תקין עם התינוק. הצוואר היה פעור ל-5.5 מ"מ עם קרשיש דם בתעלת הצוואר. הוראו על מנוחה של שבוע בבית. אולם לאחר מספר ימים התחילו לי כאבי גב בלתי נסבלים שלעיתים מקרינים לבטן ואיני יכולה לישון בלילה מרוב כאב אולם בבוקר זה משתפר . אני חייבת לציין כי עדיין יש לי קרישי דם מידי פעם והמון הפרשות חומות צהובות האם אני צריכה לדאוג ולחזור לבית החולים האם אינ עומדת להפיל או הפלתי?

לקריאה נוספת והעמקה

המצב שיש לך דימום זה טוב מאד כי ההמטומה מיתנקזת לכן שבי בבית קחי נגד כאבים ונקווה שההריון יחזיק מעמד

25/02/2011 | 17:43 | מאת: באמצע הפלה טבעית

שלום, נקבע לי תור להפסקת הריון ביום א הקרוב (מחרתיים). בינתיים מאתמול (יום ה) התחיל לי דימום, ואני מניחה שמדובר בהפלה טבעית. הדימום אינו חמור ונראה כמו מחזור רגיל, כולל כאבי בטן תחתונה. הרופא המליץ לסיים את ההפלה הטבעית בגרידה המתוכננת ביום א, על כל המשתמע מכך (הרדמה מלאה וכו'). מהי המלצתך? אני יודעת על מקרים של הפלה טבעית שפשוט נתנו לזה להמשיך ובסוף רק בדקו אם הכל יצא. מדוע אם כך ההמלצה של הרופא לערוך את הניתוח בכל זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

זה תלוי בגיל ההריון והאם את מוכנה לדימום ממושך בהפלה טיבעית הדמם מאד ארוך

25/02/2011 | 19:25 | מאת: באמצע הפלה טבעית

תודה על התשובה המהירה ועוד ביום שישי. אני בשבוע 12. בהנחה שאני לוקחת בחשבון את הדמם הארוך, האם בשבוע 12 ישנה המלצה ברורה לכאן או לכאן?

24/02/2011 | 10:50 | מאת: אילנה

תוצאת בטא הייתה קרוב ל8000, נמצא שק שלא התפתח ועוד אחד שהתפתח אך ללא דופק. ההשערה היא שמדובר על שבוע 6-7.. הרופא המליץ לחכות שבוע ואם אין דופק לעשות שאיבה. יש אפשרות מומלצת אחרת? מה הסיכוי שיהיה דופק אם אחד הפסיק להתפתח? מה הסיכוי בכלל להריון תקין במצב שכזה?

סיכוי אפסי להריון תקין אבל אם אין דימום חכי בסבלנות אולי נס ,הפלה אפשר גם עם כדורים

24/02/2011 | 01:42 | מאת: נופר

היי, לפני כחודש קיימתי יחסי מין ללא אמצעי מניעה, הבחור גמר בפנים ואני לא משתמשת בגלולות. שבוע לפני זה הייתי במחזור. עשיתי שני בדיקות ויצא שלילי. לא לקחתי פוסטינור. מאז קיבלתי מחזור סדיר אבל שאני מקיימת יחסי מין יש לי הפרשות בצבעי אדום\חום. יכול להיות שהבדיקות לא יצאו נכונות ועברתי הפלה טבעית? אבל מצד שני קיבלתי מחזור! מה זה?! חשוב לציין שאני בחורה שאף פעם לא סבלה מדבר כזה. וזה היה חד פעמי שלא השתמשתי באמצעי מניעה. תודה :-)

זה ממש לא ניראה הריון זה מתאים לפצע בצואר רחם פני לרופא וקחי פאפ

היי, לפני כחודש או יותר לערך עברתי הפלה עם מיפג'ין, לאחר בדיקת ביקורת התגלו שיירים ברחם - ההפלה עברה בהצלחה - חשוב לציין - ולדברי הרופא השיירים שנותרו היו צריכים לצאת עם הוסת שתגיע. הוסת הגיעה ובאותו הזמן לא הבחנתי במשהו שונהשהופיע עם הוסת, כלומר: היה קשה להבחין בהבדל,עם הוסת התחלתי ליטול גלולות מהיום הראשון- יסמין- נטלתי אותן לפני , לא בהתמדה, חודש ואחר כך חודש נוסף, כאשר אין רצף של חודש אחרי חודש. אני בשבוע השלישי של הגלולות עם שני גלולות לפני סיום, ואני עדיין מדממת. הדימום לא דומה לדימום של וסת רגיל, הדם דליל , יש פעמים שהוא נעלם , ואז הוא חוזר שוב, לא מצליחה לעקוב אחריו.אני לא מצליחה לקבוע תור לרופא הנשים שלי, ואני מחכה עד לתאריך של התור שנקבע לי שהוא רק ב-17/3, בינתיים היום הרגשתי ממש חלשה, לא מצליחה לעבוד, אני מתקשה לקום מהמיטה, אני לא מצליחה להבין למה הדימום לא מפסיק, האם יש קשר להפלה או לשיירים שהיו ונשארו ברחם, האם הם יצאו או לא יצאו, ולמה הדימום ממשיך וזה שהוא ממשיך לא דומה בכלל לדימום של וסת, הדם בצבע אדום ולא בגוון והוא דליל ולא סמיך, איך אני ממשיכה מכאן עם הגלולות האם יש לך תשובה בשבילי, איך תוכל לעזור לי? בברכה מאיה

את צרכה לעשות אולטרהסאונד נישארו לך חלקים ולכן את מדממת

24/02/2011 | 11:13 | מאת: מאיה

כל כך הרבה זמן דימום בגלל שיירים שנשארו אחרי ההפלה?

23/02/2011 | 12:05 | מאת: אריאל

עברתי הפלה עם ציטוטק לפני כ-8 חודשים. לאחר מכן קיבלתי מחזור סדיר במשך חצי שנה ועכשיו הוסת מאחרת לי בשבועיים, אך עשיתי בדיקות דם ששללו הריון. 1. האם יכול להיות קושי/עיכוב בכניסה להריון בגלל תהליך ההפלה שעברתי? 2. מה הסיבות שיכולות לגרום לעיכוב בקבלת המחזור? (ערכי TSH 3.81,אסטרדיול 287,פרוגסטרון 0.5,בטא<1.2) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין ההפלה לבין איחור בווסת

23/02/2011 | 08:46 | מאת: אוסנת

אני בהריון שלישי ובשבוע 14+ ועד עכשו אני לא רואה בטן הריונית וגם לא תנועות כאילו איני בהריון ובדיקה עשיתי לפני שלוש שבועות. האם המצב תקין ?

תקין בטן משבוע 16 עד 17 מתחיל תנועות מ21

22/02/2011 | 16:27 | מאת: יעל

שלום- לפני כשבוע וחצי עברתי הפלה עם 4 כדורים-ציטוטק. באותו יום היה דימום מסיבי. בביקורת 3 ימים אחרי ההפלה נאמר לי כי נותר תוכן רחמי של 16 מ"מ ללא זרימה ושבווסת הבאה אמור לצאת לגמרי. הדימום מאז ההפלה בכמות של הימים הראשונים של הווסת ולפעמים בערב יש גם התכווציות בבטן התחתונה. האם זה תקין שבוע וחצי אחרי? האם הדימום ימשיך עד הווסת ברמה כזאת?

לקריאה נוספת והעמקה

אני בדרך כלל נוהג לתת עוד מנה עם רירית 16 ממ

22/02/2011 | 10:15 | מאת: אפרת

שלום עברתי אתמול הפלה בשבוע 15 להריון כתוצאה ממציאת עובר ללא דופק. ההפלה התבצעה ע"י ריקון הרחם ובהרדמה ספינלית. שוחררתי אחרי כ- 5 שעות. בינתיים אין לי דימומים (היו בבית החולים - אני מניחה שכתוצאה מהשאיבה עצמה) אבל פסקו. אבל יש כאבים ככאבי מחזור. אמרו לי שיתכנו כאבים כאלה. האם הגיוני שלא יהיו דימומים, אך שיהיו כאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

אין מצב שאין דימום אחרי הפלה גדולה פני לבית חולים מייד יתכן והצואר ניסגר

22/02/2011 | 18:15 | מאת: אפרת

מה זה אומר שיתכן שהצואר נסגר - הוא לא אמור להסגר?

22/02/2011 | 08:28 | מאת: טלי

האם התעמלות בפילאטיס מכשירים (הפעלה מסיבית של שרירי הבטן) יכולה לגרום לכך שהריון לא ייקלט? במידה ונקלט האם יכול להיות מסוכן להתעמל בשבוע 3 ו-4 לפני הגילוי, האם יכול לגרום להפלה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין סכנה תמשיכי

21/02/2011 | 20:44 | מאת: דנה

אני בשבוע שמיני +2 , כרגע יש שק הריון ריק עם "ממצא" קטנטן(2.8 מ"מ) ללא דופק. ההרופא אומר שרב הסיכויים שההריון לא תקין, ונתן לי לעשות בדיקות דם בהפרש של יומיים לראות את הרמות של הבטא ואת הגדילה ולחזור להיבדק . מה הסיכוי אם בכלל בשלב זה, ואם לא תקין יש סיכוי להפסקת הריון בכדורים במקום בגרידה? תודה מראש! דנה

לקריאה נוספת והעמקה

בשבוע כזה צריך להיות דופק ההריון לא תקין ניתן לסיים עם כדורים לנרתיק

08/05/2011 | 13:19 | מאת: מיטל

שלום, אני 4 ימים אחרי ציטוטק מנה שניה. היו הרבה דימומים וביומיים הראשונים כאבים נוראיים - כמו צירים. היום ממשיכים כאבים של גב תחתון בעיקר, יותר חזקים מאלה של מחזור. האם זה סביר? מצריך בדיקה או שזה מצב רגיל אחרי ציטוטק? לא הכינו אותי שזה יימשך כל כך הרבה זמן... תודה!!

21/02/2011 | 19:20 | מאת: עדן

חודשים לאחר הפלה (לאחר שני מחזורים תקינים)אתמול לקחו לי דם לבטא בגלל דימום -מה המשמעות של 10> ?? האם זה מאופס???

זה מצב תקין אין הריון

21/02/2011 | 16:24 | מאת: שרה

לאחר הפלה במפיג'ין לפני חודש וחצי, יש עדיין דימום נשלחתי שוב לאולטרסאונד שבו נצפו מעט זרימות ומעט תוכן (10 ממ) ובדיקת בטא שלי היא 31 IU/L האם הדבר אומר שאני עדיין בהריון? כלומר יש צורך לבצע שאיבה? או האם התוצאה של הבטא אינה מעידה על הריון. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי חושיים צריך להיות אפס אים זה נישאר סביב 31 את חייבת לעבור גרידהה

21/02/2011 | 23:09 | מאת: שרה

האם הכוונה שאם בעוד שבועיים (כאשר יעברו חודשיים) זה לא יהיה אפס צריך לעשות שאיבה,כלומר עוד ישנו סיכוי שערך הבטא ירד לאפס? האם יתכן שאני כרגע נמצאת בוסת (הרופא בבית החולים העלה השערה זו)

21/02/2011 | 12:22 | מאת: הדס

שלום רב, בביקורת אולטרסאונד שבוצעה היום שבוע לאחר מתן המנה השנייה של הכדורים (מנה ראשונה- 4 כדורים לנרתיק, מנה שנייה לאחר עוד 4 כדורים לנרתיק) נרשמה האבחנה הבאה: "חלל הרחם בעובי 13 מ"מ, נצפה בתוכו תוכן מעורב וזרימות דם. שחלות בגודל ומרקם תקינים, ללא נוזל בדוגלס" הרופא המליץ על ביקורת נוספת לאחר המחזור. ברצוני לשאול: 1. האם יש צורך בהתערבות נוספת או שרוב הסיכויים שלאחר המחזור הרחם יהיה נקי? (אני מאד מעוניינת להרות בקרוב כך שאם יש צורך בהתערבות כירורגית אני מעוניינת לבצע אותה) 2. האם יש צורך במעקב בדיקת דם לירידת בטא? עד עתה לא ביצעתי. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

תעשי מעכב בטה עד קבלת אפס אחר כך יגיע ווסת ואז תחזרי על הסונר

21/02/2011 | 22:59 | מאת: הדס

תודה על תגובתך, האם יש סיכוי שעם תוצאה כזו הרחם יהיה נקי אחרי הוסת או שיש יותר מדי שאריות?

21/02/2011 | 10:41 | מאת: hadar

שבוע 6 עובר ללא דופק. לאחר מתן ציטוטק התחיל דימום שנמשך כבר 5 ימים אך אינו יותר מווסת רגילה. לא נתקלתי בגושים/קרישים. האם עדיין יתכן שההפלה תהיה מלאה?

לקריאה נוספת והעמקה

כן תעשי סונר אחרי שבוע של דימום

20/02/2011 | 12:04 | מאת: יפעת

שלום, עברתי הפלה בהרדמה מלאה בשבוע 6 להריון. ההפלה התבצעה לפני 10 ימים ללא כל בעיות. השאלה : כמה זמן הדימום בעקבות הפרוצדורה אמור להמשך ?

לקריאה נוספת והעמקה
20/02/2011 | 12:16 | מאת: אורטל...

עברת גרדה? היית מאושפזת לאכן מיכן? כמה זמן?

20/02/2011 | 13:23 | מאת: יפעת

לא עברתי גרידה. הייתיבהשגחה כשעתיים ושוחררתי

בדרך כלל שבוע

20/02/2011 | 09:48 | מאת: נטע

ב- 20.1 עברתי הפלה עם ציטוטק לאחר שלא היה דופק בעובר, לאחר מעקב ע"י הרופא נראה שהרחם נקי, הבטא האחרונה שביצעתי ב-17.2 יצא 42 ,הרופא שלי טוען שבגלל שהבטא לא התאפסה ובקיום יחסי מין יש לי הפרשת דם אני יאלץ לעבור התערבות כירוגית. האם יתכן שהבטא מתאפסת לאט ? כמה זמן אני צריכה להמתין מרגע ההפלה עד שהבטא תתאפס?

לקריאה נוספת והעמקה

חכי עם הגרידה הבטה יורד לאט ליפעמים 3 שבועות

19/02/2011 | 23:51 | מאת: נטלי

היום אני והחבר שכבנו וכנראה לקראת הסוף הוא התרכך ומה שקרה שכשהוציא את איבר המין הקונדום נשאר לי בפנים ואחרי שהוצאתי החשש שלי הוא שחלק מתוכן הזרע נשפך לי בפנים..אני מפחדת מכניסה להריון ....ורוצה להימנע מפוסטינור ,האם ערכה לבדיקת הריון תעזור לי? האם יום אחרי היא יכולה לעזור לי? כי גם הבעיה היא שיש לי מחזור מאוד לא סדיר(שזאת בעיה אחרת שאני צריכה לבדוק) והבנתי שבודקים לפי איחור במחזור וכאלה אך אני לא יכולה לבצע זאת על פי שיקול זה..תודה בת 24

את חייבת פוסטינור

19/02/2011 | 15:28 | מאת: אני

שלום ד"ר יקר אני לאחר הפלה ושאיבה חדשה, התקשרו אליי ואמרו לי שיש עובר "בלסטוטיצטים" מה זה בדיוק? תודה

זה 4 תאים אני לא עונה בפריון

18/02/2011 | 21:37 | מאת: דפנה

שלום עברתי את התהליך של הפלה באמצעות כדורים ביום רביעי לקחתי את ה-3 כדורים של המפיג'ין היום לאחר יומיים לקחת את 2 הכדורים של הציטוטק לקחתי את הכדורים בשעה 9 בבוקר התחילו לי דימומים מ-11 עד 2 בערך והפסיקו לי הדימומים האם זה בסדר? או שאני צריכה לפנות לרופא? מה אני אמורה לעשות אני ממש לחוצה שלא הצליח לי ההפלה (הייתי בשבוע 5 ו3 ימים עם זה משנה) אשמח עם תענה ליי

לקריאה נוספת והעמקה

מעט מידי דם פני לרופא שלך

19/02/2011 | 09:08 | מאת: דפנה

לא מעט מידי דם אלא אין דם בכלל!!! מה לעשות האם זה בסדר? האם זה קורה?

18/02/2011 | 08:05 | מאת: Dana

מנה ראשונה - 800 דרך הנרתיק - לא עשה כלום. כעבור שבוע קיבלתי מנה שניה - 400 דרך הפה. התחיל דימום אך די קל. האם יש סיכוי שהדימום הקל הזה יבצע את העבודה ואכן היתה הפלה? (המנה השניה ניתנה אתמול) יש סיכוי שהדימום עוד יתחזק או שהשפעת הציטוטק צריכה להיות מיידית?

לקריאה נוספת והעמקה

אם דמם מתחיל זה סימן טוב לדעתי זה יתגבר ותיגרם הפלה שלמה

אם דמם מתחיל זה סימן טוב לדעתי זה יתגבר ותיגרם הפלה שלמה

19/02/2011 | 17:11 | מאת: דנה

אכן הדימום התגבר והוא מלווה בכאבי בטן דמויי צירים...אולם אין זה דימום כבד. משהו דמוי מחזור. מתי עלי לגשת לרופא לוודא שההפלה שלמה? האם אני צריכה לראות משהו מעבר לדימום? לא היו לי עד כה קרישי דם.

18/02/2011 | 06:53 | מאת: אני

בוקר טוב, אני בהריון בשבוע 6 (איחור של שבוע ו-2 ימים). ערך בטא לאחר איחור של 5 ימים נמוך מאוד (37) ערך בטא יומיים אחר כך 105. מבחינת הכפלה - נראה תקין. מבחינת ערך אבסולוטי - די נמוך... לפני מספר חודשים עברתי הפלה טבעית בשבוע 7 . בבית שני ילדים בריאים ושלמים :-) הסתכלתי וראיתי שגם בדיקת הבטא של הבן הבכור - אחרי כשבוע איחור עמדה על ערך לא גבוה (141). האם יכול להיות שאצל נשים מסויימות רמת הורמון הבטא נמוכה אבסולוטית על אף שההריון מתפתח כרגיל? (באופן טבעי בגלל ההפלה שעברתי, והתקצרות משך הווסת שלי בחודשים האחרונים מאז ההפלה ליומיים במקום 5-6 ימים בעבר - אני די דואגת גם להריון הזה וערכי הבטא על אף התקדמותם נמוכים אבסולוטית)

לקריאה נוספת והעמקה

ההריון לא תקין בשבוע כזה צריך בטה באלפים רבים

17/02/2011 | 23:13 | מאת: דנה

שלום, בתאריך 26.12 בטא חיובית אשר עלתה בצורה תקינה. בשבוע 6 בבדיקת אולטרסאונד לא נצפה עובר והומלץ לי לעבור שאיבה. בתאריך 12.1.11 עשיתי שאיבה ולאחר כשבועיים לאחר בדיקה פתולוגית נאמר לי כי היה זה הריון מולארי. לאחר כשבוע בטא 6 ובשבוע שעבר בטא קטן מ2. ביום ראשון האחרון בטא 42. יש לציין כי לא השתמשתי באמצעי מניעה ולא קיבלתי וסת מאז השאיבה. שאלתי היא האם אני בהריון או שמדובר במולה? מהם הסיכונים במידה ומדובר בהריון? ומה הסיכוי שההריון הנוכחי יהיה תקין? הרופא שלי טען שכנראה מדובר בהריון למרות שלא עשה אולטרסאונד ושלח אותי לבדיקת בטא נוספת בשבוע הבא. בטא 42 לא נמוכה מדי? מה הסיכוי שבאמת מדובר בהריון? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

זה שייך למולה את צרכה לעבור גרידה נוספת

02/03/2011 | 00:34 | מאת:

17/02/2011 | 20:45 | מאת: עדן

שלום , עברתי הפלה טיבעית בשבוע 10 ,לפני מספר ימים סיימתי את המחזור השני שלי {לאחר ההפלה-שארך כ-4 ימים}וכעת שוב קיבלתי מחזור -האם זה הגיוני שתוך מספר ימים שוב קיבלתי?..או שזה יכול להיות שאריות של ההפלה??? אציין שלפעמים יש לי כאבים האומנם חלשים בבטן התחתונה

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא שייך להפלה זה בעיה הורמונלית פני לרופא לטיפול

16/02/2011 | 16:05 | מאת: תמר

אני בדיוק 17 ימים אחרי הביוץ, עשיתי היום בדיקת דם ואלה התוצאות: בטא 630, פרוגסטרון 37.9, אסטרדיול 1350 אני 3 חודשים אחרי הפלה (הפסקת דופק בשבוע 11), ובהריון הקודם היו דימומים ופרוגסטרון בשליש הראשון וקיבלתי תמיכה (ההריון הסתיים בהצלחה רבה :-)). התוצאות נראות בסדר? האם צריך תמיכה של פרוג' בנרות גם הפעם? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הריון תקין ,אני מאמין שאם פעם קיבלת תמיכה וזה עזר אז קחי גם הפעם

16/02/2011 | 10:12 | מאת: עדי

שלום, הווסת האחרונה שלי היתה ארוכה מהצפוי-כמעט חודשיים, כאשר בשלושה שבועות הראשונים היה דימום קל ביותר ואפילו לא הייתי צריכה להשתמש באמצעי הגנה, אבל לאחר מכן זה התחזק ביותר ולווה בקרישי דם גדולים ובא בעוצמות משתנות.רק בשבוע האחרון אפשר לומר שהדימום מתחלש מאוד באופן עיקבי ושוב אין לי צורך באמצעי הגנה. נגשתי לרופא נשים שהפנה אותי לבידקת הריון על מנת לשלול הפלה טבעית. בבדיקה יצא תוצאה של BETA<5 (הבדיקה נערכה בשבוע האחרון שהדימומים כבר חלשים), ידוע לי שתוצאה זו היא גבולית! האם לחזור לרופא להמשך בדיקות או פשוט לחכות שיפסיק לבד, או לקחת גלולות להפסקת הדימום שרשם עבורי???

התוצאה היא ממש לא גבולית היא שלילית וזה אומר שלפחות ב5 שבועות האחרונים לא היית בהריון ולכן קחי את הטיפול שנתן לך אין הריון ולא היה

15/02/2011 | 19:35 | מאת: עצובה

קיבלתי הבוקר בסביבות 9:30 ארבעה כדורי ציטוטק לנרתיק, העובר הפסיק להתפתח בשבוע 8. איך אני יודעת מתי זה יותר מדי דימום? ראיתי כבר 3 פעמים גושים די גדולים שיכלו להיות שק ההריון או לפחות חלק ממנו (בהתחשב בזה שהאולטראסאונד הראה שהקוטר שלו הוא פחות מ-4 ס"מ), אבל אני לא מצליחה אפילו לנקות מספיק כדי לשים פד, כששטפתי את עצמי באמבטיה והספקתי להתנגב, הפד נספג תוך 10 דקות והכל התחיל לנזול החוצה. לקחתי 2 אדוויל לפני 6 שעות בערך, והכאבים די מזכירים כאבי מחזור. ככה זה אמור להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הדימום כל כך חזק ולא נישלט לכי לבית חולים

15/02/2011 | 19:14 | מאת: נופר

שלום,הייתי רוצה לדעת מה הסיכוי להיכנס להריון אחרי 3 הפלות ללא לידות?.. ואם הווסת שלי הראשונה היתה ב10 לחודש ונגמרה ב14 מהוא תאריך הביוץ שלי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם לא פגעו לך ברחם את יכולה להרות ללא בעיה הביוץ בדרך כלל 14 יום מיתחילת המחזור אם זה לא בטוח קני ערכת ביוץ ותיבדקי

16/02/2011 | 08:59 | מאת: נופר

איך אפשר לדעת עם הרחם שלי פגועה?

15/02/2011 | 10:02 | מאת: אביבית

שלום, אני נשואה בת 32, חודשיים וחצי אחרי לידת בני השלישי. אתמול גילית שאני שוב בהריון... ומעוניינת להפסיקו. למי עליי לגשת? לרופא הנשים שלי דרך קופ"ח? הבנתי שיש ועדות שמחליטות לגבי הנושא הזה. האם יש סיכוי שלא יאשרו לי הפסקת הריון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מאד יתכן שועדה ציבורית לא תאשר לך ,כמו כן הפסקת הריון בציבורי עולה 2650 שח לכן אני מציע לך ליפנות למזכירתי ונוכל לעזור לך מייד

20/02/2011 | 23:58 | מאת:

24/02/2011 | 19:18 | מאת: אביה

שלום אביבית גם אני נמצאת במצבך 3 ילדים הקטנה בת שנתיים רציתי לדעת איזה החלטה קיבלת איך ואיפה לבצע את ההפלה? ומה העלויות אשמח לקבל עוד עצה תודה

הפסקות הריון לא ניכללות בסל השירותים ולכן עולות כסף גם אם עברת ועדה וגם אם עשית בבית חולים של הקופה לכן אני ממליץ לך לעשות כבר מחר איתי תיתקשרי למזכירתי והיא תיתן לך את כל הפרטים

15/02/2011 | 09:26 | מאת: דני

אני אחרי הפלה בעזרת ציטוטק (פעם אחת ואחריה ביקורת שהרחם נקי)בשבוע 8. בטא התאפסה אחרי קצת יותר מ 4 שבועות. מתי אני צפויה לקבל את המחזור אם הבטא התאפסה? האם יש צורך במקב נוסף? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תוך מיספר ימים תקבלי ווסת אין צורך במעקב

14/02/2011 | 10:06 | מאת: Lusy

האם תיתכן הפלה ללא דימום כלל בשבוע 6? ששק ההריון ייצא ללא דימום או שיספג בגוף?

בשבוע 6 חייב להיות שק אולם יתכן שזה רק 6 שבועות אבל לא היתפתח דבר ולכןאין שק

13/02/2011 | 17:56 | מאת: מילי

שלום, אני בהריון מתחילה שבוע 13 אחרי הפלה ומלאה בחרדות. רציתי לדעת אם יכולה להיות הפלה בלי דימומים. אני מצטערת על התיאור אבל ביומיים האחרונים הצרכים שלי יוצאים עם מעט דימום ואני מפחדת ששק ההריון יצא עם זה.. אני סתם פראנואידית, נכון?? תודה רבה

ההריון לא יוצא בצואה

13/02/2011 | 17:12 | מאת: דנה

שלום ד"ר שפירא חודשיים אחרי גרידה. הרופאה ממליצה על היסטרוסקופיה וטרומבופיליה. למה נועדו הבדיקות? מה הן מנסות לבדוק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ברור הפלות חוזרות

13/02/2011 | 16:44 | מאת: איילת

האם הסיכויים להרות שוב זהים בהפלה בציטוטק ובגרידה? או האם בציטוטק יקח זמן רב יותר לירידת ערכי בטא ולאיזון? אני אחרי הריון ראשון שלא הצליח ומעוניינת מאד להרות שוב בקרוב.... תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

ציצוטק וגרידה אתו הזמן להרות שוב

13/02/2011 | 14:43 | מאת: מי

שלום רב בתאריך 20.1 ביצעתי הפלה לעובר ללא דופק עם 4 כדורים דרך הנרתיק של ציטוטק, היה לי דימום חזק יומיים בבדיקה נצפה שהרחם נקיואח"כ דימום כמו מחזור עוד שבוע וחצי. ב 23.1 בטא 3731 וב- 8.1 בטא 81. האם אני צריכה לבצע עוד בטא? האם זה מראה שלא יהיה צורך בגרידה?

לקריאה נוספת והעמקה

עברת בשלום את ההפלה את לא צרכה לחזור על בדיקת בטה

13/02/2011 | 09:31 | מאת: עינת

שלום רב, בת 40 ללא ילדים, אני שלושה חודשים אחרי הפלה בשבוע ה-12, לאחר דימומים רבים התגלה בהיסטרוסקופיה אבחנתית שיש שאריות בחלל הרחם בקרן שמאל ופתחי חצוצרות רק מימין. האם אחרי 3 חודשים כבר נגרם נזק ? ומה הסיכונים בניתוח היסטרוסקופיה? המון תודה

יש הרבה סיכונים בהיסטרוסקופיה אבל אין לך ברירה וגם בדרך כלל בבית חולים מסודר הסיבוכים מאד מאד נדירים

12/02/2011 | 22:05 | מאת: Hadas

כאמור ביום חמישי קיבלתי ציטוטק ועד היום (מוצ"ש) לא היה כל דימום - דבר יחיד זה נפלט לי (ללא דימום!) גוש לבן בגדול של 2 ס"מ בערך. האם יתכן שזהו שק ההיריון או שאין כל קשר? יש משמעות למועד מתן מנה שניה של ציטוטק? אם אחכה שבוע ועדיין לא יקרה כלום האם זה אחראי מצידי? תודה על הייעוץ.

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל משמעות למתן ציטוטק לזמן

12/02/2011 | 19:13 | מאת: דנה

לאחר שבשבוע 9 נצפה עובר בלי דופק קיבלתי לפני שבועיים ציטוטק, ויומיים אחר כך מנה נוספת של ציטוטק שכן עדיין היה תוכן רחמי. לפני 5 ימים באתי לביקורת ומאחר שהרירית היתה 16 והיה עדיין קצת תוכן עשו לי פיפל (בו הרופא אמר שחושב שהצליח להוציא את הכל). אחרי הפיפל דיממתי הרבה יחסית והשאירו אותי כמה שעות להשגחה ואז השתחררתי. אני עדיין מדממת, דם אדום מאד שנראה כמו דימום פעיל, וסובלת מכאבי ראש. האם זה נורמלי לדמם 14 יום ברצף בהתחשב בפרוצדורות שבוצעו או שעלי להיבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

את צרכה לעשות סונר עם זרימות ליראות אם יש שארית ולעשות בדיקת בטה כמותי בדם

12/02/2011 | 10:50 | מאת: גלית

לכבוד דוקטור עמוס שפירא שלום :) קוראים לי גלית אני בת 27 הפלה שנייה טבעית שהעובר הפסיק להתפתח כלומר שק הריון ללא הד עוברי אין לי עדיין ילדים בהפלה הקודמת הגוף התנקה לבד והפעם לפניי שהועיים וחצי ניתן לי ציטוטק דרך הנרתיק 800 סס בביקורת לאחר שבוע נפלט רק שק הריון ולאחר שראו שנשארו שאריות הריון ונוזל הוצע לעבור גרידה ביקשתי לחכות ואכן לאחר שבוע שוב הגעתי למיון נאמר לי שיש צורך בגרידה בגלל שצוואר הרחם פתוח ועלול להתפתח זיהום ואם אני אסרב לגרידה ואחכה עד הווסת הבאה יש חשש גדול לזיהום עכשיו נודע לי שניתן היה לקחת עוד ציטוטק אך אף רופא לא הזכיר את זה?? עברתי גרידה ועכשיו אני בבית אשמח לתשובה :)?

לקריאה נוספת והעמקה

מקובל לפחות 2 מנות של ציטוטק ליפני גרידה אבל אם עשו לך גרידה בתנאים של בית חולים לא ניגרם נזק